صفحه 291 از 735 نخستنخست ... 191 241 281 287 288 289 290 291 292 293 294 295 301 341 391 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,901 تا 2,910 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    جناب چگینی

این تاپیک را خوانده اید؟

Focusing Screen
    sh.khani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام
    جناب چگینی

این تاپیک را خوانده اید؟

Focusing Screen
    ممنونم. آن تاپیک را - البته بعد از طرح سوالم- یافتم و به طورکامل خواندم که بسیار هم جالب بود ولی جواب سوالاتم از قبیل این که آیا در ایران قابل تهیه هست یا خیر و همچنین تجربیات استفاده از فوکوسینگ اسکرین (مانند تاثیر احتمالی بر اتوفوکوس و نورسنجی) را در آن تاپیک نیافتم.
    ارادتمند
    Viper تشکر می‌کند.

كاربر آشنا dariush_hastam آواتار ها
    تشکر کرده
    234

پرسشی داشتم.روی لنز بنده که Canon می باشد ( 300-70 ) نوشته شده است فاصله برای ماکرو 1.2 متر.حال اگر هر ثبتی از این فاصله داشته باشیم و سوژه هم حیواناتی نظیر مارمولک، سنجاقک ، سوسک ، پروانه و ... باشد این ثبت در دسته ماکرو قرار می گیرد؟ اگر از گل ثبتی داشته باشیم ماکرو می شود یا طبیعت ؟
    همه چیز تا وقتی برای دیگران اتفاق می افتد شوخی و تفریح است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_hastam نمایش پست ها
    پرسشی داشتم.روی لنز بنده که Canon می باشد ( 300-70 ) نوشته شده است فاصله برای ماکرو 1.2 متر.حال اگر هر ثبتی از این فاصله داشته باشیم و سوژه هم حیواناتی نظیر مارمولک، سنجاقک ، سوسک ، پروانه و ... باشد این ثبت در دسته ماکرو قرار می گیرد؟ اگر از گل ثبتی داشته باشیم ماکرو می شود یا طبیعت ؟
    این واژه ی ماکروی 1.2m، یعنی مینیمم فاصله ای که لنز شما با سوژه باید داشته باشد تا فکوس کند، 120cm است.
    ماکرو بودن یک عکس، یعنی مثلاً اگر از یک مربع که 1cm x 1cm عکسی گرفتید که ابعاد تصویر تشکیل شده اش بر روی سنسور دوربین شما همان 1x1 و یا حتی بزرگتر، شد، ماکرو بحساب میاید، در غیر اینصورت CloseUP محسوب خواهد شد. پارامتری برای تمامی لنزها تحت عنوان Magnification عنوان میشود ... این پارامتر برای لنزهای مکرو، 1:1 یا بیشتر، ولی برای لنزهای غیر ماکرو، کمتر است.

همین Magnificatio است که تعیین میکند یک لنز ماکرو است یاخیر ... صرف درج آن واژه ی "Macro 1.2m"، لنزی ماکرو نخواهد بود

پیروز باشید.

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

سلام

من هم یک سوال داشتم هرچی زور زدم نپرسم نشد در بعضی از عکس های ماکرو دوستان در پاین عکس نوشته اند ( متشکل از 60 شات ) یا یه چیزی تو همین مایه ها من که نفهمیدم یعنی چی 60 تا عکس کوچک بوده شده این عکس یا 60 شات گرفته یکیش خوب درآمده خلاصه نفهمیدم یه جوری به من هم بگید ماجرا از چه قرار من هم بفهمم صواب داره
    D.Daneshmand و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    سلام

من هم یک سوال داشتم هرچی زور زدم نپرسم نشد در بعضی از عکس های ماکرو دوستان در پاین عکس نوشته اند ( متشکل از 60 شات ) یا یه چیزی تو همین مایه ها من که نفهمیدم یعنی چی 60 تا عکس کوچک بوده شده این عکس یا 60 شات گرفته یکیش خوب درآمده خلاصه نفهمیدم یه جوری به من هم بگید ماجرا از چه قرار من هم بفهمم صواب داره
    نه دوست عزیز
    متشکل از 60 شات یعنی 60 تا عکس گرفته شده و با نرم افزارهای مخصوص این کار ( Stacking ) بر هم منطبق شده . علت هم اینه که در عکاسی با لنز معکوس عمق میدان بسیار کمه و فقط قسمت کمی از سوژه در فوکوس قرار میگیره . بنابر این باید تعداد عکس زیادی با فوکوس در نقاط مختلف سوژه گرفته بشه و در نهایت با تکنیک stacking ( که مقالات زیادی هم در سایت درباره اش موجوده ) تصویری با فوکوس کامل به دست بیاد.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به
    استکینگ. همه چیز در مورد استکینگ

ویرایش توسط peiman_h : Thursday 19 July 2012 در ساعت 21:20 دلیل: افزودن لینک منبع
    ali_ghorbanzade، mohamad.k، Ali Bayati و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وقتی آنچه را دارید می بخشید ، آنچه را نیاز دارید به دست خواهید آورد
    پیمان هاشم زاده

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_h نمایش پست ها
    نه دوست عزیز
    متشکل از 60 شات یعنی 60 تا عکس گرفته شده و با نرم افزارهای مخصوص این کار ( Stacking ) بر هم منطبق شده . علت هم اینه که در عکاسی با لنز معکوس عمق میدان بسیار کمه و فقط قسمت کمی از سوژه در فوکوس قرار میگیره . بنابر این باید تعداد عکس زیادی با فوکوس در نقاط مختلف سوژه گرفته بشه و در نهایت با تکنیک stacking ( که مقالات زیادی هم در سایت درباره اش موجوده ) تصویری با فوکوس کامل به دست بیاد.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به
    استکینگ. همه چیز در مورد استکینگ
    سلام

از راهنمایی تان بسیار متشکرم اگر لطف به فرمایید و لینک دانلود این نرم افزار را هم شما یا از دوستان کسی دارد برامبگذارد بسیار ممنون می شوم خودم که گردیدم چیز چندانی نتوانستم پیداکنم پیشاپیش سپاس گذارم

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    سلام

از راهنمایی تان بسیار متشکرم اگر لطف به فرمایید و لینک دانلود این نرم افزار را هم شما یا از دوستان کسی دارد برامبگذارد بسیار ممنون می شوم خودم که گردیدم چیز چندانی نتوانستم پیداکنم پیشاپیش سپاس گذارم
    بفرمایید این دو تا برنامه در مورد استکینگ

Helicon Focus 5.2

دانلود Combine ZM 64bit & 32bit

فکر کنم خوب نگردیده بودید

پی نوشت :
    با توجه به بهبود سیستم جستجو ، خیلی راحت تر از قبل میشه عناوین و مطالبی رو که مد نظر دارید در سایت پیدا کرده و از اونها استفاده کنید .

farhad44، mohamad.k و Ali Bayati تشکر می‌کنند.
    وقتی آنچه را دارید می بخشید ، آنچه را نیاز دارید به دست خواهید آورد
    پیمان هاشم زاده

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام عرض میکنم خدمت دوستان. نمیدونم جایه درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه اگر اشتباه بود لطفا راهنمایی کنن بعد پاک کنن . میخواستم ببینم رو چه مودی بهتری جواب رو برای استفاده از ریموت کنترل میگیرم.( عکاسی از آب در حال حرکت )خیلی ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط مازیار باقرپور نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان. نمیدونم جایه درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه اگر اشتباه بود لطفا راهنمایی کنن بعد پاک کنن . میخواستم ببینم رو چه مودی بهتری جواب رو برای استفاده از ریموت کنترل میگیرم.( عکاسی از آب در حال حرکت )خیلی ممنون
    منظورتون مود نورسنجی است ؟