صفحه 495 از 735 نخستنخست ... 395 445 485 491 492 493 494 495 496 497 498 499 505 545 595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,941 تا 4,950 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    من مشکل فاصله ندارم ایراد از تنظیمات هست حال چه فلاش و چه دوربین .
    در مورد مد TTL اگر فلاش از محیط نورسنجی میکنه یعنی خودش شدت خروجی را با توجه به f و سرعت شاتر تنظیم میکنه ؟ یا خیر .
    بله .TTL به معنای Trough The Lens است در فلاش ها این به این معنی است که فلاش در کسری از ثانیه قبل از شلیک اصلی با ارسال پری فلاش و بازخورد آن بر اساس نوری که از طریق لنز به سنسورهای نورسنجی دوربین می رسد، قدرت شلیک را محاسبه و تنظیم می کند ولی معمولاً در فلاش های غیر از برند اصلی، محاسبات TTL از طریق مهندسی معکوس به دست آمده است و عملکرد TTL ممکن است دچار خطا باشد.
    من به شخصه از مد Av برای عکاسی با فلاش استفاده می کنم.
    ارادتمند
    Pooyan، Madjidm، pedram555 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    بله .TTL به معنای Trough The Lens است در فلاش ها این به این معنی است که فلاش در کسری از ثانیه قبل از شلیک اصلی با ارسال پری فلاش و بازخورد آن بر اساس نوری که از طریق لنز به سنسورهای نورسنجی دوربین می رسد، قدرت شلیک را محاسبه و تنظیم می کند ولی معمولاً در فلاش های غیر از برند اصلی، محاسبات TTL از طریق مهندسی معکوس به دست آمده است و عملکرد TTL ممکن است دچار خطا باشد.
    ارادتمند
    اگر اشتباه نکنم درحالت AV سرعت شاتر در محیط های کم نور به 1/4 یا 1/3 ثانیه میرسه که اگه سوژه کمی حرکت داشته باشه یا دست بلرزه این حرکت ثبت میشه
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ارادتمند
    وقتی تو مد اي وی ميزاريد دوربينتون نور سنجی رو با فلش تنظيم ميکنه يا بدون فلش در نظر ميگيره؟؟

من بار اولی که فلش رو خريده بودم تو يک عروسی اين کار رو کردم اما دوربين با نور محيط خودش رو تنظيم ميکرد و فلش با دوربين
    مشکلی از نظر اکسپوز نبود اما شاتر گاهی خيلی کند ميشد

از اون به بعد هميشه منوال کار ميکنم و معمولاً شاتر رو 100 ميزارم که مشکلی بابت حرکت سوژه نداشته باشم

تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    وقتی تو مد اي وی ميزاريد دوربينتون نور سنجی رو با فلش تنظيم ميکنه يا بدون فلش در نظر ميگيره؟؟

من بار اولی که فلش رو خريده بودم تو يک عروسی اين کار رو کردم اما دوربين با نور محيط خودش رو تنظيم ميکرد و فلش با دوربين
    مشکلی از نظر اکسپوز نبود اما شاتر گاهی خيلی کند ميشد

از اون به بعد هميشه منوال کار ميکنم و معمولاً شاتر رو 100 ميزارم که مشکلی بابت حرکت سوژه نداشته باشم
    فلاش را در چه حالتی قرار میدهید ؟ auto یا TTL
    من وقتی در حالت AUTO میزارم با فشاردادن دکمه شاتر یک لحظه دو تا چراغ قرمز روی بدنه فلاش روشن میشند ولی در حالت ttl این اتفاق نمی افته
    الان به نظر من ( توی تنظیم نور فلاش تو هر دو حالت نوردهی یکسانه یعنی یک بار با اتو گرفتم و یک بار ا تی تی ال ) فقط در TTL امکان تنظیم شدت نور فلاش و استفاده از subflash را دارم ولی از نظر تنظیم شدت خروجی فلاش و نوردهی اوون هر دو حالت یکی بود ( البته اینها اون چیزی هست که من دیدم و ممکنه همه اشتباه باشه )
    دوستان عزیز راهنمائی کنند
    كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام مجدد
    من شخصا ترجیح می دهم از مد AV برای فلاش در حالت Fill استفاده کنم. وقتی قرار است فلاش Main Light باشد، معمولا از مد M استفاده می کنم.
    Dariush Chegini و Majix تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    20782

اگر اشتباه نکنم درحالت AV سرعت شاتر در محیط های کم نور به 1/4 یا 1/3 ثانیه میرسه که اگه سوژه کمی حرکت داشته باشه یا دست بلرزه این حرکت ثبت میشه
    بستگی به تنظیمات دوربینتان دارد. در 60D برای Flash Speed sink for Av Mode سه حالت برای سرعت شاتر تعریف می شودکه عبارتند از Auto و Auo 1/250-1/60 و Fixed 1/250 که در اولی سرعت شاتر بر اساس نور محیط تنظیم می شود و ممکن است خیلی کند باشد، در دومی سرعت شاتر به طور اتوماتیک بین 1/60 تا 1/250 ثانیه تنظیم می شود و در سومی سرعت شاتر ثابت و برابر 1/250 ثانیه خواهد بود.به نظرم سرعت بین 1/60 الی 1/250 ثانیه مناسب باشد.
    Pooyan، pedram555 و Majix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    54

بستگی به تنظیمات دوربینتان دارد. در 60D برای Flash Speed sink for Av Mode سه حالت برای سرعت شاتر تعریف می شودکه عبارتند از Auto و Auo 1/250-1/60 و Fixed 1/250 که در اولی سرعت شاتر بر اساس نور محیط تنظیم می شود و ممکن است خیلی کند باشد، در دومی سرعت شاتر به طور اتوماتیک بین 1/60 تا 1/250 ثانیه تنظیم می شود و در سومی سرعت شاتر ثابت و برابر 1/250 ثانیه خواهد بود.به نظرم سرعت بین 1/60 الی 1/250 ثانیه مناسب باشد.
    فرمایش شما درسته ولیظاهرا اینمورد برای فلاشهای speedlight canon هستش و من روی دوربین چنین کنترلی برای nissin 866 ندیدم
    How to Change the Flash-Sync Speed in Av Mode on Your Canon EOS 6D - For Dummies
    تصویر منو و توضیحات لینک مطابق صحبت شماست .

تشکر کرده
    20782

فرمایش شما درسته ولیظاهرا اینمورد برای فلاشهای speedlight canon هستش و من روی دوربین چنین کنترلی برای nissin 866 ندیدم
    How to Change the Flash-Sync Speed in Av Mode on Your Canon EOS 6D - For Dummies
    تصویر منو و توضیحات لینک مطابق صحبت شماست .
    در ترکیب Nissin 866 MK II با 60D و همچنین Yongnuo 565EX با 60D این گزینه به درستی کار می کند

كاربر جديد فرزاد آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام.
    چند سوال واسم پیش اومده.خواهشا راهنمایی فرمایید.
    من dslr ندارم و زیاد باهاشون کار نکردم.یکبار دوربین اولمپوس e-410 رو دستم گرفتم دیدم بجای لامپ فوکوس کمکی از رگبار فلاش استفاده میکنه.حالا سوال:به نظرتون لامپ کمکی فوکوس بهتره یا فلاش؟
    آیا دوربین های حرفه ای سونی مثل آلفا 200 هم اینگونه هستند؟اگر در چنین دوربین هایی سیستم فلاش(یا لامپ فلاش یا کلا مدار الکتریکی فلاش)بسوزه،در عمل فوکوس اتوماتیک مشکلی پیش میاره؟
    کسی از دوستان الفا 200 داشته که فلشش بسوزه؟قابل تعمیر هست به نظرتون؟
    با تشکر.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام و ارادت
    آیا در ادیت یک عکس، مجاز به اضافه نمودن المان یا شیء به عکس را داریم یا نه؟ اینکار خلاف اصول حرفه ای است یا نه؟
    لطفا" اساتید راهنمایی فرمایید:

مثلا این عکس رو:

_MG_0177.jpg

به این صورت کنیم:

DSC01636.jpg