صفحه 629 از 735 نخستنخست ... 129 529 579 619 625 626 627 628 629 630 631 632 633 639 679 729 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,281 تا 6,290 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

با سلام و سپاس
    حدود 5000 تا عکس دارم با اسمهای بعضا مشابه و متفاوت میخواستم ببینم برنامه وجود داره که عکسها را مقایسه کنه و موارد مشابه را البته نه به لحاظ اسم و اندازه بلکه خود عکس را مشخص کند ممنون میشم معرفی بفرمایید.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz200 نمایش پست ها
    با سلام و سپاس
    حدود 5000 تا عکس دارم با اسمهای بعضا مشابه و متفاوت میخواستم ببینم برنامه وجود داره که عکسها را مقایسه کنه و موارد مشابه را البته نه به لحاظ اسم و اندازه بلکه خود عکس را مشخص کند ممنون میشم معرفی بفرمایید.
    با سلام،

لینک زیر حاوی چند نرم افزار رایگان هست که می تونید دانلود کنید:

8 Best Free Duplicate Photo Finder Software
    kiavash و sanaz200 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا RF_53 آواتار ها
    تشکر کرده
    629

من يك لنز ١٨-١٠٥ دارم ، درفاصله كانوني ١٨ براي رسيدن به عمق ميدان بالا ميتوانم دياف را تا ٢٢ ببندم .سوال من اين است آياهميشه بايدتاآخردياف راببنديم و اگراين كار را كرديم چه چيزي را از دست ميدهيم .
    باتشكر از دوستان

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط RF_53 نمایش پست ها
    من يك لنز ١٨-١٠٥ دارم ، درفاصله كانوني ١٨ براي رسيدن به عمق ميدان بالا ميتوانم دياف را تا ٢٢ ببندم .سوال من اين است آياهميشه بايدتاآخردياف راببنديم و اگراين كار را كرديم چه چيزي را از دست ميدهيم .
    باتشكر از دوستان
    سلام
    هر وقت نیاز به عمق میدان زیاد داشتید تنها راه یا بستن دیاف است یا ترکیب چند شات با فکوس های مختلف.
    با بستن دیاف تا 22 مقداری از شارپنس لنز را از دست میدهید.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط RF_53 نمایش پست ها
    باتشكر از دوستان
    برای رسیدن به بیشترین عمق میدان ممکن، شما می توانید به جای بستن بیش از حد دیافراگم (اپرچر) که باعث دیفرکشن و کاهش شارپنس تصویر می شود، از فوکوس در فاصله هایپر فوکال استفاده کنید. در فاصله کانونی 18 م م کافی است دیافراگم را تا 11 ببندید، در این حالت، فاصله هایپرفوکال برابر 1.45 متر است. پس اگر روی فاصله 1.45 متری فوکوس کنید همه چیز از 0.73 متری (نصف فاصله هایپرفوکال) تا بی نهایت در فوکوس خواهد بود.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای رسیدن به بیشترین عمق میدان ممکن، شما می توانید به جای بستن بیش از حد دیافراگم (اپرچر) که باعث دیفرکشن و کاهش شارپنس تصویر می شود، از فوکوس در فاصله هایپر فوکال استفاده کنید. در فاصله کانونی 18 م م کافی است دیافراگم را تا 11 ببندید، در این حالت، فاصله هایپرفوکال برابر 1.45 متر است. پس اگر روی فاصله 1.45 متری فوکوس کنید همه چیز از 0.73 متری (نصف فاصله هایپرفوکال) تا بی نهایت در فوکوس خواهد بود.
    جناب چگینی برای محاسبه فاصله هایپر فوکال فرمول خاصی هست یا از نرم افزار استفاده میکنید
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    جناب چگینی برای محاسبه فاصله هایپر فوکال فرمول خاصی هست یا از نرم افزار استفاده میکنید
    من از نرم افزار DOF Calculator روی گوشی موبایلم استفاده می کنم.
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

[QUOTE=Dariush Chegini;409459]
    سلام
    در سایت dof master هم یک نرم افزار برای استفاد با windows هست می تونید دانلود بکنید
    Hyperfocal Distance Chart - DOFMaster

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    من از نرم افزار DOF Calculator روی گوشی موبایلم استفاده می کنم.
    سلام
    در سایت dof master هم یک نرم افزار برای استفاد با windows هست می تونید دانلود بکنید
    Hyperfocal Distance Chart - DOFMaster

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    در تائید صحبتهای جناب شهریاری، شما با انتخاب ابن روزنه، تصویرتان را از بین بردین! چون پدیده Diffraction یا پراش نور (تفرق نور) بوجود آمده که یک قاعده فیزیکی است.
    این لینک را بخوانید.
    ضمنا این موضوع غبار هم بنظرم در داخل لنز باشد،
    ممنون از راهنماییتون. و همینطور جناب شهریاری. ولی خوب من برای عکسی که میخوام نیاز به عمق میدان خیلی بالا دارم. بعبارتی از دو متری خودم تا 50 متری خودم! همه چیز باید در فوکس باشه.
    برای این چکار کنم؟
    در ضمن من یه canon kissx4 دارم که یه لنز 18-55 روش سوار شده.
    در مورد غبار هم مطمئنم که روی سنسور هست. چون من همه جور کاری برای رفعش کردم. لنز رو کامل با افشانه و پارچه مخصوصش تمیز کردم. با فوتکی که کلی پولش دادم بادش گرفتم و غبارش رو کامل پاک کردم. اول فکر میکردم فقط توی ویزور اینجوری هست. حتی فوکسینگ اسکرین رو خارج کردم و هم خودش و هم آینه و هم منشور بالاش رو قشتگ تمیز کردم! بعد که دیدم یکسری نقاط کدر مشترک توی همه عکسهام هست متوجه شدم ایراد از کثیفی سنسوره. که اون رو هم با آموزشی که از یو تیوب پیدا کردم تا حدی تمیزش کردم و
    خوب خیلی بهتر شد!
    البته این آخری رو که به استاد عکاسیم گفتم گفت که من که استاد تو هستم همچین کاری نمیکنم با سنسورم. و تو واقعا یه چیزیت میشه! استادم جناب کشفی پور بودند. جناب محمود کشفی پور.
    یک مقدار زیاده صحبت کرم.
    ولی با مشکل نیاز به عمق میدان بالا چه کنم؟ از صحبتهایی که در بالا شد در مورد هایپر فوکال و اینها به نظرم میرسه که همون چیزیه که من میخوام. ولی خوب متوجه نشدم چیه و چجوریه و چکار باید بکنم.