صفحه 5 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

فکر کنم برای 24 بیت باید عدد 3 رو قرار بدیم چون هر 8 بیت میشه یک بایت. البته این برای فرمت Bitmap صدق می کنه ولی من از عکاسی سر در نمیارم. عکس های سیاه سفید هم اگه منظورتون همون Grayscale باشه چون فقط از 256 رنگ استفاده میشه باید به نکات زیر توجه داشت:
    یک آرایه ی 256 عنصری که اندازه هر عنصر آن 4 بایت است در ابتدای فایل قرار می گیرد. سپس برای هر پیکسل یک آدرس یک بایتی در نظر گرفته میشود که از 0 تا 255 است و به عناصر آرایه اشاره می کند:
    خاکستری میشه 256*4 + Width*Height
    24 بیت میشه Width*Height*3 و در مجموع میشه 16777216 رنگ داشت.
    این فقط در مورد فرمت Bitmap بود. آیا تو دوربین فرق میکنه؟ آخه عکس ما اگه بیشتر از 16777216 هم رنگ داشته باشه اونوقت کامپیوتر چجوری میتونه نشونش بده؟
    حجم تصاویر فشرده هم فکر کنم بستگی به پیچیدگی سوژه داشته باشه. مثلا یه سوژه که قسمت زیادیش یک رنگ باشه به شدت حجمش پایین میاد ولی اگه قسمت های یکپارچه (یکرنگ) عکس کم باشن و رنگ ها متنوع باشن حجم بالا میره.
    سؤال خودم هم اینه:
    آیا تمام دوربین ها اینطور هستند که با پایین آوردن سرعت شاتر عکس روشنتر بیاد (به نور کمتری نیازه) و کیفیت عکس بهتر بشه یا فقط S5IS اینطوره.
    تو روز روشن اگه از سرعت شاتر پایین استفاده کنم عکس سفید میشه البته عدد F رو تا حد ممکن زیاد می کنم.
    تصور من اینه که اگه با سرعت شاتر پایین عکس بگیرم جزئیات بیشتری از سوژه معلومه. آیا این تصور اشتباهه؟
    اگه اشتباه نیست، چطوری می تونم تو نور کافی (مثلا وسط روز) از سرعت پایین استفاده کنم تا عکس بهتری ظاهر بشه؟
    با تشکر
    amirmisagh تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    حجم فایل تصویری ( فشرده نشده بر اساس بایت ) =
    تعداد نقاط ستونی * تعداد نقاط سطری * عمق رنگ بر حسب بیت
    سؤال خودم هم اینه:
    ...
    با تشکر
    همانطور که میبینید در مخرج کسر عدد 8 هست برای تبدیل بیت به بایت و به همین خاطر عمق بیتی برحسب بیت در فرمول اومده.
    در مورد سوالتون پیشنهاد میکنم سری به مقالات ارزنده ی سایت بزنید:
    کد:
    http://www.akkasee.com/articles/
    مثلاً در مورد نور و سرعت شاتر:
    کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/light_metering/
    http://www.akkasee.com/articles/007088
    یا در مورد عمق بیتی:
    کد:
    http://www.akkasee.com/articles/007150
    amirmisagh تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    این روزها دائماً سوالات مختلف در ذهنم شکل میگیره چون تازه عکاسی رو شروع کردم.
    سوال من اینه که چطور میشه دو عکس با دو رزولوشن یکسان ، dpi های متفاوت داشته باشند؟
    مثلاً یکی 72 و دیگری 350
    اگر اشتباه نکنم dpi یعنی تعداد نقاط در هر اینچ.
    خب وقتی رزولوشن ما مشخص باشد یعنی میتوان dpi آن را هم مشخص نمود چون تعداد نقاط سطری و ستونی ما معین شده است.
    حالا چطور این اتفاق می افتد که dpi ها متفاوت باشند؟
    با فتوشاپ عکسی رو که انداخته بودم از 72 dpi به 350 تغییر دادم ولی فقط سایز عکس بالا رفت و تغییر کیفیتی هم دیده نشد ( انتظار هم نداشتم چنین شود )
    با تشکر.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580
    Kaveh Ghobadi، Saeed.gh.sh، amirmisagh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    برای پیدا کردن پیکسلهای سوخته شاتر- دیافراگم و ایزو را باید چطور تنظیم کرد؟ با raw یا jpeg ؟ و اصولا باید چه تنظیماتی اعمال کرد لطفا راهنمایی کنید.
    Rofougaran تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    ضمن تشکر چندباره از مدیریت سایت و کاربران خوب آن .
    کتابی که روبروی من است ( فن و هنر عکاسی تألیف هادی شفائیه ) که البته بیشتر به بررسی عکاسی سیاه و سفید میپردازد اینگونه بیان میکند:
    این فیلمها که در دو کنار آنها سوراخهای منظمی وجود دارد 35 میلیمتر عرض دارند و عکسی که روی آنها گرفته میشود ، معمولاً بع ابعاد 24*36 میلیمتر است.
    علاوه بر این دو نوع دوربین دیگر وجود دارد که با استفاده از فیلم 35 میلیمتری عکسهایی در ابعاد 24*24 و 24*18 میلیمتر میگیرند . به طوری که مشاهده میکنید در هر سه نوع یک ضلع تصویر 24 میلیمتر عرض دارد زیرا همه از فیلم واحدی استفاده میکنند که پهنای آن 35 میلیمتر است. به همین دلیل تمام این دوربینها را که در یک گروه جا دارند " دوربین های 35 میلیمتری " میخوانند و به فیلم فراخور آنها هم در فروشگاه ها فیلم 135 میگویند
    حالا من دو نگاتیو هم اینجا دارم که یکیشان از دوربین خودمان گرفته شده و دیگری نامعلوم است . 35*35 و دیگری 40*30 هستند
    سوال:
    1- ابعاد 24*18 و 24*24 و 36*24 که در بالا گفته شد مخصوص عکسهای سیاه و سفید بودند یا رنگی؟
    2- کلاً با استفاده از فیلمهای 35 میلیمتری چه ابعادی غیر از آنها که در بالا گفته شد از ابتدا تاکنون منتشر شده است؟
    3-چطور میشود فهمید کدامها جدیدتر بوده اند و کدامها قدیمیتر؟ ( یعنی مثلاً 30 در 40 جدیدتر است یا 35 در 35
    4- برای هر ابعاد دوربین مجزایی ساخته شده است؟
    مثلاً 35 در 35 یک دوربین میخواسته و 30 در 40 یک دوربین دیگر یا بستگی به نحوه ی چاپ داشته است؟

سپاسگزار خواهم بود اینبار هم بنده نوازی فرموده و اگر پاسخ سوالات فوق را میانید دریغ نفرمایید

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط k.h نمایش پست ها
    سلام
    برای پیدا کردن پیکسلهای سوخته شاتر- دیافراگم و ایزو را باید چطور تنظیم کرد؟ با raw یا jpeg ؟ و اصولا باید چه تنظیماتی اعمال کرد لطفا راهنمایی کنید.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=4011&page=3

با این نرم افزار کار نکردم، اما اونطوری که در ادامه تاپیک بالا اومده مثل اینکه خوب جواب میده .
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

پیش فرض سوال راجب علت سوختن فلاش MIRAGE 600

دوستان من 1 فلاش MIRAGE 600 دارم که دو باطری قلمی میخوره دیروز رفتم دوتا باطری شارژی سونی از سونی سنتر خریدم مدل باطری sony NI-MH 2500mAh خریدم اول گزاشتم تو فلاش دیدم که کمی شارژ داره دو سه تا فلاش یا استفاده از دکمه تستش زدم بعد شارژ باطری تموم شد گذاشتم سارژ شه بعد دوباره باطری رو بعد از شارژ گذاشتم تو فلاش البته سریع همون موقع که از شارژر در آوردم باطری رو گذاشتم تو فلاش بعد فلاش رو روشن کردم با استفاده از دکمه on /off فلاش دوباره با استفاده از دکمه test روی فلاش 3 یا 4 بار فلاش زدم ولی 1 دفه دیدم صدای بوق فلاش قطع شد و دیگه فلاش نزد اول فکر کردم باطری مشکل داره یا خالی شده ولی 1 دفه دیدم دود از فلاش زد بیرون و بو سوخنتی داد راستی من بعد از اون چک کردم دیدم باطری رو درست قرار دادم تو فلاش وبر عکس نیست و بعدن دیگه هرچی باطری توش گذاشتم روشن نشد
    حالا این فلاش هم امانت گرفته بودم حالا چند تا سوال به نظر شما علت این مشکل از چی بوده ؟
    الان چی فلاش سوخته ؟
    آیا قابل تعمیر هست اگه هست تو تهران کجا ببرم؟
    علت سوختن از نظر شما چی بوده من که باطری رو درست تو فلاش گذاشتم آیا از آمپر بالای باطری بوده ؟
    اگه من باطری رو اشتباه جا زده بودم اصلا فلاش میزد بعد بسوزه؟
    ممون میشم راهنمایی کنید

PersianForum
    Guest

پیش فرض ۴۰ دی چه تجهیزاتی باید داشته باشد و چه کارتی برای آن بخرم؟

سلام دوستان.

من تصمیم دارم فردا یک Canon 40D بگیرم.گارانتی هم پارس الرمس هست.یکی این که می خواستم بدونم تجهیزات استانداردی همراه دوربین هست که من باید از بودنشون مطمئن بشم؟و دوم این که چه کارت حافظه ای برای این دوربین مناسبه؟اطلاعی ندارم که چه نوع کارتی می خوره و همین طور از قیمتش بی اطلاع هستم.هزینه ی زیادی برای کارت حافظه نمی تونم بپردازم چون برای خود دوربین حدود یک میلیون تومان هزینه کردم که کم نیست.

ممنون از راهنمایی شما!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: ۴۰ دی چه تجهیزاتی باید داشته باشد و چه کارتی برای آن بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PersianForum نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من تصمیم دارم فردا یک Canon 40D بگیرم.گارانتی هم پارس الرمس هست.یکی این که می خواستم بدونم تجهیزات استانداردی همراه دوربین هست که من باید از بودنشون مطمئن بشم؟و دوم این که چه کارت حافظه ای برای این دوربین مناسبه؟اطلاعی ندارم که چه نوع کارتی می خوره و همین طور از قیمتش بی اطلاع هستم.هزینه ی زیادی برای کارت حافظه نمی تونم بپردازم چون برای خود دوربین حدود یک میلیون تومان هزینه کردم که کم نیست.

ممنون از راهنمایی شما!
    لوازم همراه دوربين رو مي تونيد در صفحه ي 3 منوال ببينيد. منوال رو هم از آدرس زير مي تونيد بگيريد :

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Owners-Manuals/Canon-EOS-40D-Manual.pdf
    اين دوربين حافظه ي CF مي خورد. الان يك حافظه ي 2 گيگ با برند معتبر ( مثل ترنسند يا توشيبا) و سرعت متوسط 133x رو مي تونيد حدود 15 تا 20 هزار تومان بخريد.
    PersianForum و AliModami تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 505 ... آخرینآخرین