صفحه 8 از 735 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 108 508 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا MMontazer آواتار ها
    تشکر کرده
    191

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

خدمت اساتيد محترم
    با سلام و عرض ارادت، بنده يك سوال در مورد كراپ فاكتور دوربين هاي شبه تك لنز انعكاسي داشته ام كه در صورت امكان بنده را راهنمايي بفرماييد. مقالات سايت به طور كامل(اما شايد دقيق نه) خوانده شده است ولي پاسخي دريافت نكرده ام. سايز سنسور يك فول فريم 24*36 مي باشد. اين سايز در DSLR ها 16*24 بوده كه نتيجه يك CF=1.5 مي باشد. در F828 اين سايز 6.6*8.8 مي باشد كه با عقل ناقص بنده مي بايست CF=4 گردد كه در اينصورت لنز 18-135معادل(البته 28-200) مي بايست به 72-540 مبدل گردد نه عددهاي داخل پرانتز!، كه البته غير منطقي است! بنده ايراد كارم در كجاست؟ چرا سايز سنسورهاي دوربين هاي فشرده با هم متفاوت مي باشد. مثلا دوربين H2 سوني بنده 4.31*5.75 مي باشد كه CF=6.26 مي گردد كه از نظر بنده با ميليمترهاي نوشته شده روي لنز منطقي بنظر نمي آيد. لطفاً بنده را راهنمايي فرماييد.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط MMontazer نمایش پست ها
    خدمت اساتيد محترم
    با سلام و عرض ارادت، بنده يك سوال در مورد كراپ فاكتور دوربين هاي شبه تك لنز انعكاسي داشته ام كه در صورت امكان بنده را راهنمايي بفرماييد. مقالات سايت به طور كامل(اما شايد دقيق نه) خوانده شده است ولي پاسخي دريافت نكرده ام. سايز سنسور يك فول فريم 24*36 مي باشد. اين سايز در DSLR ها 16*24 بوده كه نتيجه يك CF=1.5 مي باشد. در F828 اين سايز 6.6*8.8 مي باشد كه با عقل ناقص بنده مي بايست CF=4 گردد كه در اينصورت لنز 18-135معادل(البته 28-200) مي بايست به 72-540 مبدل گردد نه عددهاي داخل پرانتز!، كه البته غير منطقي است!
    سلام
    عدد ثبت شده روی دهانه لنز این دوربین 51-7.1 است که با احتساب کراپ فاکتور 4 ، معادل 200-28 خواهد بود. عدد 135-18 کجاست ؟
    AliModami تشکر می‌کند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    191

استاد گرامي، ضمن تشكر از راهنمايي جنابعالي، اشتباه از بنده بود. اينجانب عدد Equiv. 135 درج شده در كنار عدد 200 روي بدنه لنز را معادل عدد 200 بر روي يك فول فريم فرض نمئه بودم. عدد 135/200 را كراپ فاكتور دوربين فرض نموده بودم. ببخشيد. ممنون از راهنمايي تان. اگر ممكن است بفرماييد معني Equiv.135 درج شده روي بدنه لنز چيست؟ با تشكر.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

Equivalent يعني معادل.

منظورش اين است كه معادل 135 روي دوربين هاي فيلمي (FF) است.
    AliModami تشکر می‌کند.

كاربر جديد amirmw آواتار ها
    تشکر کرده
    46

Question Focus Question

سلام دوستان
    وقتتون بخیر
    من یه سئوالی در مورد فوکوس کردن رو اجسام داشتم که هم خیلی جستجو کردم و نتونستم پیدا کنم ... هم از خیلی ها پرسیدم و جواب قانع کننده ای نگرفتم ...
    حالا سئوال اینه که ... فرضا دو جسم A , B رو در فاصله های 1 متری و 10 متری از خودمون داریم ... و می خوایم یه عکس از هر 2 تا شئ بگیریم ... اگر رو جسم A فوکوس کنیم جسم B تار میوفته ... و برعکس اگر رو جسم B فوکوس کنیم جسم A تار میوفته ... (حداقل با دوربین خودم و لنز 18-70 که اینطوریه)
    می خوام ببینم اگر بخوایم عکسی بگیریم که هر دو جسم A,B شفاف باشند و تار نباشند باید چی کار کنیم ...
    آیا لنز مخصوصی می خواد ... یا باید فوکوس نقطهای یا فوکوس وسیع رو انتخاب کنیم (البته این حرف یه باباییه ... من از خودم نگفتم) ... من نتونستم مطلب مفید و قانع کننده ای در این باب پیدا کنم ... ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر
    (Sony Alpha DSLR-A300 - Sony Sal 1870 (kit lens
    Sony DT 16-50 F2.8 SSM - Sony SAL 70-300 G
    Sony HVL-F43AM
    Lowepro - Fastpack 350

KIA
    KIA آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    207

فکر کنم راهش اینه :
    1- استفاده از کمترین فاصله کانونی
    2- استفاده از دیاف بسته
    .
    .
    .
    amirmw و toti تشکر می‌کنند.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

سلام دوستان
    وقتتون بخیر
    من یه سئوالی در مورد فوکوس کردن رو اجسام داشتم که هم خیلی جستجو کردم و نتونستم پیدا کنم ... هم از خیلی ها پرسیدم و جواب قانع کننده ای نگرفتم ...
    حالا سئوال اینه که ... فرضا دو جسم A , B رو در فاصله های 1 متری و 10 متری از خودمون داریم ... و می خوایم یه عکس از هر 2 تا شئ بگیریم ... اگر رو جسم A فوکوس کنیم جسم B تار میوفته ... و برعکس اگر رو جسم B فوکوس کنیم جسم A تار میوفته ... (حداقل با دوربین خودم و لنز 18-70 که اینطوریه)
    می خوام ببینم اگر بخوایم عکسی بگیریم که هر دو جسم A,B شفاف باشند و تار نباشند باید چی کار کنیم ...
    آیا لنز مخصوصی می خواد ... یا باید فوکوس نقطهای یا فوکوس وسیع رو انتخاب کنیم (البته این حرف یه باباییه ... من از خودم نگفتم) ... من نتونستم مطلب مفید و قانع کننده ای در این باب پیدا کنم ... ممنون میشم راهنماییم کنین.
    امير عزيز

جواب علمي به همراه محاسبات و توضيحات كامل در اين دو جا ببينيد:

http://www.akkasee.com/articles/12293/

http://www.akkasee.com/forum/showthr...1460#post71460
    Arash، mreza1001، Saeed.gh.sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در جواب پست 78 با اجازه ادوستان و اساتید محترم (من یه مدت نبودم واسه اینکه فعالیت کنم جواب این دوستمون رو میدم )

به نظر من

1- هر چی از لنز بسته تری استفاده کنی (یعنی بری به سمت تله) امکان فوکوس بودن هر دو سوژه با هم کم میشه. پس اگر از رنج واید استفاده کنی شانس بیشتری واسه فوکوس همزمان داری.

2- دقت کن ببین جسم نزدیک رو فوکوس می کنی یا جسم دورتر رو؟ اگر در شرایط مساوی فاصله و تنظیمات جسم دور تر رو فوکوس کنی جسم نزدیک تر وضوح بیشتری داره تا حالت برعکسش. در واقع عمق میدان در جلوی سوژه بیشتر از پشت سوژه است.( امیدوارم بر عکس نگفته باشم خیلی وقت بود به این فکر نکرده بودم خودمم گیج شدم الان. اگه بر عکسه بگید درستش کنم.)

3- از دیافراگم بسته تر استفاده کن! هرچی دیافتو ببندی عمق میدانت بیشتر میشه و مشکلت حلتر!
    amirmw و AliModami تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اگر بياد داشتن فرمول هايپر فوكال برايتان دشوار است به روش زير مل كنيد :

ضمن اينكه از ديافراگم هاي بسته تر ( اعداد بزرگتر) استفاده مي كنيد، اگر لنزتان رينگ فاصله دارد اول روي جسم نزديكتر فوكوس كنيد و فاصله را بخوانيد، بعد روي جسم دورتر همين كار را بكنيد و ميانگين فاصله را بيابيد. سپس لنز را از حالت اتوفوكوس خارج كنيد و فاصله را به صورت دستي روي عدد ميانگين ( يا اگر فاصله بين دو سوژه خيلي زياد است روي يك سوم اختلاف دو فاصله ) محاسبه شده بگذاريد.

اين كار را با تخمين چشمي فاصله هم مي توانيد انجام دهيد.
    Super Oli، mreza1001، Saeed.gh.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    191

با سلام خدمت اساتید محترم سایت
    در انتخاب دوربین مورد نظرم دچار مشکل شده ام و در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید. مقالات سایت خوانده شده و تاپیک ها ماههاست که پیگیری مستمر می شود. دوربین فعلی ام F828 می باشد که بسیار برای کار بنده عالی است اما... .
    سوال: واقعا تفاوت یک دوربین PRO SLR مانند D300 یا 50D با دوربین های SLR مانند D90 یا D450 در چیست که یک اختلاف قیمت یک میلیون تومانی را ایجاد نموده است؟! یک دوربین Full Frame بجز اینکه کراپ فاکتور ندارد چه چیز دیگری دارد که اینقدر برای اساتید متفاوت است؟ بنده بجز رنج بالاتر ISO و Shutter Time و چند چیز به نظر اینجانب جزئی(جسارت بنده را ببخشید) چیز دیگری در سایت های مرتبط ندیده ام.آیا مشکل از بینایی این تازه طرفدار عکاسی است؟ مشکل اصلی بنده این اختلاف قیمت هاست! والا دوربین F828 بنده شاهکار است. فقط چون ژست تعویض لنز را دوست دارم می خواهم یک SLR داشته باشم. آیا خیلی متفاوت است؟
    با تشکر از زحمات کلیه اساتید محترم سایت.

صفحه 8 از 735 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 108 508 ... آخرینآخرین