صفحه 60 از 83 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوستانی که با چاپ سر و کار دارند احتمالا متوجه گران شدن قیمت چاپ لابراتوار ها شده اند. طی این چند روز در تهران اعتلافی از 38 لابراتور طوماری امضا کردند و تعهد کرده اند که از قیمت های مورد توافقشان پایین تر نروند. که البته به خاطر گران شدن قیمت کاغذ است. ممکنه با تغییراتی در سطح ریاست اتحادیه تهران این توافقنامه هم زیر سوال بره یا دست کم شدت اجراش کمتر بشه.
    Daruosha، F.KamranNia، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    دوستانی که با چاپ سر و کار دارند احتمالا متوجه گران شدن قیمت چاپ لابراتوار ها شده اند. طی این چند روز در تهران اعتلافی از 38 لابراتور طوماری امضا کردند و تعهد کرده اند که از قیمت های مورد توافقشان پایین تر نروند. که البته به خاطر گران شدن قیمت کاغذ است. ممکنه با تغییراتی در سطح ریاست اتحادیه تهران این توافقنامه هم زیر سوال بره یا دست کم شدت اجراش کمتر بشه.
    این فضیه که اشاره کردید به نوعی price fixing محسوب می گردد و در خیلی از کشور ها جرم محسوب می شود! در ایران را نمی دادنم... اما خیلی جالب بود!!
    Shafy، mreza1001، Anoosh-Em و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    این فضیه که اشاره کردید به نوعی price fixing محسوب می گردد و در خیلی از کشور ها جرم محسوب می شود! در ایران را نمی دادنم... اما خیلی جالب بود!!
    اگر عضو WTO باشیم گردن مان را می زنند به دلیل Price Fixing و یا Dumping اما اینجا ایران است و اصولا اصول مارکتینگ با همه جای دنیا فرق دارد ( طرف در بازار مسواک هم دامپینگ می کند ! اصولا Pricing Policy در ایران با همه جای دنیا تفاوت دارد ! )

الان در بازار لبنیات و تخم مرغ 4 تا تولید کننده عمده این توافق را می کنند و هیچ کس هم بهش بر نمی خورد.

برای بی ربط نبودن به تاپیک !

در ناصر خسرو و جمهوری همین رفتار ها بدون اینکه کسی بداند Price Fixing یعنی چه ( اصولا شعورشان نمی رسد ) با چند تلفن هماهنگی انجام می شود و اگر کسی به آن عمل نکند فورا می گویند فلانی زیر فروش است نامرد است جنس زیر می کند و ...........
    Daruosha، Shafy، mreza1001 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جالب ترش اینه که یک لابراتواری که تا به حال با تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت رقابت میکرده و با فرمول قیمت پایین-تیراژ بالا = سود بیشتر پول در می آورده حالا مانده که چیکار کنه. و میگه میترسم زیرابم را بزنند تو اتحادیه!

اصلاً رقابت اینجا چه معنایی داره. میبینید که همه اش هم به دلار مربوط نمیشه . . . طرف میتونه قیمت ها رو نگه داره اما بقیه بهش فشار میارن که گرون کنه
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، Anoosh-Em و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

مافیا که می گن اینان !؟
    چقدر ترسناک !
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    بین این بحث دوستان من یک داستان بگم
    جریان اقتصاد این روزها و قیمت دوربین، من را یاد یک داستان طنز می اندازد (به احتمال زیاد شنیده اید)

گویند درازگوش مولا را شب هنگام از طویله اش دزدیدند و مولا را چون آگهی آمد فریاد برآورد و جمعی را دور خود جمع کرد.
    هر کس ابراز فضلی کرد و کسی را مقصر شمرد:
    یکی از شحنه و داروغه بد گفت که امنیت را حفظ نداشتند، دیگری بنا را گناهکار شمرد که چرا دیوار کوتاه بنا کرده و آن دیگر گفت قفل ساز را مواخذه کنید که قفل را محکم نساخته و شخصی به خود مولا پرخاش کرد که چرا از زبان بسته نگهبانی نکرده و....
    ناگاه مولا بانگ برآورد که ای مردم! همه گناهکار بودن الا جناب دزد؟؟!

حالا هم همه از سیل و سونامی بگیر تا شرکت سازنده دوربین مقصرند و ...الا...

پیروز باشید
    Anoosh-Em، ALI.Barutkub، jahangir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

با سلام.
    برای اینکه بحث به موضوع اصلی برگرده
    بنده دیروز تماسی با یکی از دوستان در دوبی داشتم که گاها ازش برای دوستان دیگه خرید میکنم. و تو بندر هم مغازه داره.
    گویا بحث قیمتها جدا از بحث درهم و دلار و کلا ارز از طرف شرکتها هم هستش.
    برای مثال دوربینهای نیکون اصلا تو دوبی اونم به قیمت مناسب و یا تعداد بالا موجود نیست.
    اینجوری که دوستم که اونجا فروشگاه داره میگفت بحث سیل تایلند تاثیرش رو الان داره نشون میده.
    ایشون میگفت که حدود 200 دوربین از d3100 و 5100 الی d90 و d7000 توی انبار موجود داشتند که بعد از اتمام اونها هنوز نتونستند موجودی انبارشون رو پر کنند .به جز مدلهایی که در ژاپن تولید میشن که خوب البته گرونتر هستند و ممکنه هر کسی اونها رو نخره و مشتری خاص داره که برای اونها راحت میشه تهیه کرد.
    این موضوع خالی شدن انبارها به قول دوستم شامل حال همکاران دیگه در دوبی هم شده. و عرضه هم از تایلند خیلی به کندی صورت میگیره
    گویا قیمت رو هم از شرکت نیکون و یا پخش کننده های اون کمی بالا بردن
    اخرین قیمتی که من داشتم دی 90 تو دوبی 1550000 در میاد و دی 7000 هم اونجا 2560000 که خوب البته اینجا بحث ارز هم تاثیر گذار هستش.
    در مورد موجودی انبار فروشندگان داخلی هم که همه اطلاع داریم اگه صدها دستگاه دوربین هم داشته باشند یا فعلا نمیفروشند یا با نگاهی به آینده ارز درست ( بخونید دو برابر ) میفروشند.
    به هر حال این مسائل تا کی بخواد ادامه داشته باشه خدا میدونه.
    هر چند که فقط بحث دوربین و تجهیزات تنها نیست گرونی روی همه چیز تاثیر بدی گذاشته.
    موفق و پایدار باشید.
    masoudrejae، Anoosh-Em، Mohamad_Ali و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

پست هاي اخير به آدرس زير منتقل شد:

http://forum.akkasee.com/f32/t1997.html
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    میلانی عزیز قیمت چاپ به چند چیز بستگی داره
    مهمترینش رقابت بین لابراتوار ها است که بیشتر سعی بر این دارند که ارزون تر از همه چاپ کنند حالا مال اون زمانی بود که کاغذ بود حالا گرون و ارزونش بماند
    من چون خودم تو کار چاپ هستم قبلا کاغذ ام رو از مشهد و تهران تهیه میکردم و هر رول کاغذ رو 61 هزار تومان از شرکت میگرفتم (البته همون زمان بازار 68 تومان بود من هم خیلی ناقلا هستم)و البته موجودی شرکت ها زیاد بود و هر وقت هر تعداد میخواستی موجودی داشتند
    ولی امروز همون کاغذ به قیمت 130 تا 140 تومان پیش فروش میشه با تحویلی یک ماهه(61 تومان مال نیمه اول همین امسال است)ولی الان من جنس رو از کابل و از طریق پاکستان تهیه میکنم به قیمت مناسب تر از ایران
    این مشکل رو ما هم در اینجا داریم با وجود گرانی کاغذ و مشکلات قیمت های گزاف دستگاه های چاپ و اوفت قیمتشان به طول یک یا دو سال قیمتشان از 50 در صد پایین تر می آید باز هم رقابت بر سر ارزان چاپ کردن است

با حساب گران شدن کاغذ بیش از دو برابر قیمت چاپ عکس در ایران خیلی باید مناسب باشد(دلیل رقابت نا سالم)

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

از دوستان با تجربه خواهش میکنم راهنمایی کنند که این قیمت ها دیگه هیچ جوره پایین بیا نیست یعنی ؟ مثلا بعد از عید ؟
    15-85 شده یک میلیون و صد خدا ا ا

صفحه 60 از 83 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین