صفحه 62 از 83 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
    ضمن احترام به نظر شما, هر وقت هيونداي و كيا تونستن بنز و bmw را پشت سر بگذارن, ميشه انتظار داشت سامسونگ هم كنون و نيكون را پشت سر بگذاره
    هیوندا رو نمیدونم ولی کیا نزدیک به این کار
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

ضمن احترام به نظر شما, هر وقت هيونداي و كيا تونستن بنز و bmw را پشت سر بگذارن, ميشه انتظار داشت سامسونگ هم كنون و نيكون را پشت سر بگذاره
    كي تصور مي كرد در بحث تلويزيون سامسونگ رقيباي بسيار قديمي و با تجربه رو كنار بزنه مثل سوني و پاناسونيك، به نظر من اينجوري اصلا نبايد صحبت كرد.
    Saadat و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    دنیای کسب و کار دنیایی است که گاهی یک حرکت کوچک یا اشتباه میتواند عواقب مثبت یا منفی سنگینی داشته باشد. در دنیای خودرو سازی که شما مثالش را زدید نامهای بزرگی بودند که الان خبری از آنها نیست و اگر هم هست در حد خودروهای لوکس با تیراژ بسیار پایین است و اصلا سهم بازار انها قابل رقابت نیست.
    نامهای جاگوار، استون مارتین و روور نامهایی هستند که برای سالهای زیادی مطرحترین نامهای صنعت خودروسازی بودند. الان فقط برندشان مانده در مالکیت دیگر شرکتهای بزرگ. شرکت روور که لنرور کلاسیکش نماد جهان گیری انگلیسی ها بود و در تمام کشورهای جهان دیده میشد توسط یک شرکت هندی خریداری شد.
    جای دوری نرویم در صنعت عکاسی نامی بزرگتر از کداک که نداریم که 2 هفته پیش اعلام ورشکستگی کرد. IBM کارش به جایی رسید که بخش تولید کامپیوترش را چینی ها خریدند.
    مینولتا نام بزرگی در عکاسی بود که هیچ از ان نمانده. نوکیا که تا چند سال پیش 50 درصد سهم بازار کل موبایلهای جهان را داشت امروز به خفت افتاده است.
    متاسفانه یا خوشبختانه هیچ حاشیه امنی برای هیچ شرکتی وجود ندارد و هیچ سدی هم در مقابل شرکتهایی که سرمایه و برنامه ریزی و فن اوری را دارا هستند وجود ندارد.
    به نظر من در رده حرفه اي كه در اونها شما با افراد با نيازهاي خاص روبرو هستيد كه نيازهاشون را مي شناسند و به كوچكترين نكات محصول موشكافانه نگاه مي كنند (نمونه اش همين معرفي D800) كسب اعتماد براي اينكه يك برند تازه وارد بتونه با برندهاي جا افتاده و با پشتوانه رقابت كنه بسيار مشكله. در مورد كداك بايد بگم با تغيير در استراتژي از زمانهاي دور از دنياي دوربينهاي حرفه اي كناره گرفت و اين ورود ديجيتال بود كه قدرت رقابت را ازش گرفت و تا قبل از اون در دنياي فيلم و كاغذ و دارو هميشه جايگاهشو حفظ كرد. سامسونگ در دنياي كامپكت شايد بتونه جايگاهي پيدا بكنه ولي تا آينده هاي دور بنده فكر نكنم بتونه جايگاه كنون و نيكون را در دوربينهاي حرفه اي تهديد كنه مگر اين كه با ورود فن آوريهاي جديد كلا قاعده بازي تغيير كنه.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

تحلیل قشنگی را در مورد کداک و فوجی فیلم خواندم که نمی دانم لینکش را از همین فورم خودمان گرفتم یا از جای دیگر. به هر حال جهت اطلاع سایر دوستان لینکش را اینجا می گذارم اگر تکراری است به بزرگواری خودتان ببخشایید:
    چرا کداک در آستانه مرگ است و فوجی فیلم سوار بر موج های پیروزی ...
    Soha.T، Rouzbeh Ehsani و masoudfk تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

هیچ چیز در این دنیا غیر ممکن نیست.

همان طور که سالها پیش اگر کسی در امریکا به سراغ کیا و هیوندا ( یی ) می رفت از روی اجبار و یا فقر بود الان محصولات این کمپانی ها تبدیل به طلا شده اند و باید شاهد باشیم که تا یکی دو سال آینده به رتبه اول یا دوم خودروسازان برسند و جای جنرال موتور و تویوتا را بگیرند.

بنده بارها و بارها خواندن کتاب Made In Japan را به دوستان توصیه کرده ام وقتی این کتاب را تمام کنید کاملا دیدتان نسبت به اقتصاد کلان و دنیای مارکتینگ و تجارت عوض خواهد شد.

هیچ وقت هیچ کس فکرش را نمی کرد که ژاپن بعد از جنگ بتواند به غول بلامنازع اقتصاد جان در دهه 90 و سالهای ابتدایی قرن 21 تبدیل شود.الان هم خیلی از دوستانی که احیانا هنوز هم فکر می کنند که بنز یقینا ساخت آلمان است و ماشین را فقط اروپایی ها بلد هستند بسازند باور ندارند که دو یا سه دهه آینده یقینا و بی شک متعلق به کره جنوبی و چین است.

چه در اقتصاد چه در تکنولوژی و چه در سایر صنایع و باید شاهد نابودی یا افول اغلب کمپانی های بزرگ و اسم و رسم دار باشیم.همان طور که می توان یک لیست 1000 تایی از انواع و اقسام این شرکت ها نام برد.

ساسمونگ و هیوندا ( یی ) و کیا و LG شرکت هایی هستند که باید خیلی بیشتر و بیشتر از آنها شنید و دید.در حال حاضر سامسونگ تقریبا در تمام عرصه ها از برج سازی ( بلند ترین برج جهان ساخت سامسونگ است ) تا کشتی سازی و نفت و گاز و سد سازی و نیروگاه سازی و به تازگی انرژی هسته ای و ... فعال است و شاید الکترونیک سهم بسیار بسیار کمی از کل مجموعه سامسونگ باشد.کم کم ترس و محافظه کاری آنها هم تمام خواهد شد.مثل طرح های نوآورنه کیا و هیوندا ( یی ) در ساخت خودرو ( بخصوص کانسپت ها )
    ajjadesa، farhad44، MehdiM و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    حيف كه پيدا كردنش خيلي سخته ولي شونصد سال پيش در يك پستي خطاب به كاوه گفته بودم كه بچه هاي ما يه روز تو فوروم عكاسي راجع به دوربين هاي سامسونگشون با هم گپ مي زنند و مي گن زمان پدرهامون يه برندايي بوده به اسم كنن و نيكن و ....

همين الان سامسونگ در امريكا بازار خيلي خوبي دارد. مادر همسر من در سفر اخيرشان تصميم گرفته بودند براي خودشان يك كامپكت ديجيتال بخرند وقتي پرسيدم چرا سامسونگ خريديد گفتن با برادر شوهرشان براي خريد رفتند و چون آنجا اغلب سامسونگ مي خرند براي ايشان هم By Default سامسونگ خريدند!
    پست مذکور توسط موتور جستجوگر Mashhadi Searcher در کمتر از 15 ثانیه پیدا شد :

(تاپیک Pentax K20D ؛ Friday 25 January 2008 00:41 )

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

این Samsung رو دست كم نگیرید. این كمپانی یك چیزی است در حد میتسوبیشی ژاپن. از میكرو چیپ و ساعت تا ماشین آلات سنگین .

در بسیاری از زمینه های الكترونیك ( یكیش یادمه یه چیپ ست عجیب و غریب و سریع بود) این كمپانی اولین در دنیا بوده ومن آینده ی بسیار عجیب و غریبی براش پیش بینی می كنم :

30 سال بعد فوروم عكاسی :

كاربر 1 (پسر كاوه قبادی): سامسونگ ( یا سمسانگ یا .... ؟ ) 145 مگاپیكسلی فول فریم بهتره یا LG فول فریم 138 مگا پیكسلی ؟

كاربر 2 (دختر فرهاد44) : پدرم می گه قدیما كسی سامسونگ و ال جی نمی خریده و همه دنبال كنن و نیكن بوده اند

كاربر 3 (پسر مشهدی وحید): راست می گی ؟ مگه كنن و نیكن هم دوربین حرفه ای می زدند .من كه هنوز مرددم چی بخرم. بابام می گه بسكه این سامسونگ توی این فوروم آگهی داده اینقدر معروف شده وگرنه زمان ما یه برندی بود به اسم پاناسونیك كه از همه ی اینها بهتر بود :biggrin:

...........
    Amir Mohebi، A_Maddah، Soha.T و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

میشه بگید از چه نظر بنز و BMW رو بگیره؟
    اگه منظورتون فروش بیشتره که فکر میکنم اصلا بنز و BMW تو دنیا جایی تو پرفروش ها ندارن. دعوا بین تویوتا و دقیقا همین هیوندایی و کیا هستش. ولی اگه منظورتون کیفیته که درست میفرمایید که در این صورت دیگه با دوربین ها خیلی نمیشه مقایسشون کرد.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

البته 30 سال دیگه اگه کلا سیستم ها دگرگون نشه و به همین منوال باشه فکر کنم حرف گیگا پیکسل پیش بیاد!!!!!
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    مشکل سامسونگ به نظر من نداشتن یک افق دید بزرگ هست. من خودم الان گوشی موبایلم گالاکسی اس دو هست. خیلی هم ازش راضی هستم به نظرم در کل از ایفون سر هست. ولی هر جور نگاهش کنی یک دنباله روی از اپل هست. سامسونگ تکنولوژی برتر داره . ال سی دی مموری و تراشه ها را خودش می سازه. ولی خلاقیت و ویژن شرکت خلاقی مانند اپل رو نداره. من اگه چای سامسونگ بودم وقتی که وارد بازاری مانند دوربین می شدم قواعد بازی را از نو می نوشتم. دوربینی می ساختم که تعریف دوربین، یا عکاسی را عوض کنه. مانند کاری که اپل با گوشی موبایل کرد. نه اینکه یک سری دوربین متوسط بسازم مشابه بقیه رقبا حالا یک خورده بهتر یا بدتر.

سامسونگ پول، تکنولوژی و توانایی ساختن محصولات جدید خفن را داره ولی مدیرانش خیلی محافظه کار هستند و معمولا نگاه می کنند بقیه چی تولید کردن. محصولات مشابه ولی با مشخصات بهتر به بازار می دن.
    این فرضیه که دنبال روی اپل است یا نیست برای من مهم نیست ولی برام جذابه که قابلیت های خوب کمپانی های دیگه رو هم بتونم داشته باشم با کیفیت بالا تر و قیمت ارزان تر در خیلی از موارد هم سامسونگ نوآوری های خودش رو داشته ولی چیزی که هست سامسونگ معمولا چیزی رو تولید میکنه که بتونه خوب بفروشه حالا در کنارش هم نوآوری و خلاقیت خودش رو داره نمونه اش ایده ساخت گوشی های با نمایشگر قابل انعطاف یا همین گلکسی نوت در نوع خودش ایده جالبی داشته و موفق هم بوده حالا این که بخواد تعریف دوربین یا عکاسی رو عوض کنه کمی عقلانی نیست (انتظار دارید چه کار کند دوربین بسازد که خودش کادر ببنده عکس بگیره ؟یا با حرف زدن کار کند ؟)این تعریف دوربین و عکاسی امروز و دیروز شکل نگرفته که حالا انتظار داشته باشیم شرکتی تعریف دوربین رو عوض کنه به نظرم بهترین کار ممکن همین سیاست سامسونگ است که از تجربه بقیه شرکت ها تو سال های مختلف استفاده کرده تمرکزش رو گذاشته رو بهبود همین تعریف !در مورد بازار دوربین های SLR هم به نظرم میتونه در آینده بازاری برای خودش پیدا کنه(سامسونگ یکساله وارد بازار لپ تاب شد درصد قابل توجهی هم تونسته به دست بیاورد مطمئنا سالهای بعد سهم اش را از بازار بیشتر بیشتر خواهد کرد) در کل برای من به شخصه مهم نیست که وسیله ای که در دستم هست و دارم استفاده میکنم یکسری از قابلیت هاش کپی از اپل سونی یا هر شرکت دیگریست (دعوا اش رو خود سامسونگ میکند در جایش)من استفاده میکنم و لذت اش رو می برم .
    Kaveh Ghobadi و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر آشنا RezaRad آواتار ها
    تشکر کرده
    67

خب حالا که همه مدیران آف تاپیک میدن با اجازه بنده هم یک آف تاپیک بدم:)
    هروقت صحبت سامسونگ و کیا و هیوندای میشه چون خانه ی ما در خیابان سئول هست یاد این داستان ( افسانه)می افتم که:
    در زمان شاه خائن هنگامی که قرار بر این شد که خیابانی در پایتختهای کشورهای دوست آن زمان(کره و ایران)
    به نام یکدیگر گذاشته شود، در تهران خیابانی پرت در شمال شهر به نام سئول گذاشته شد و در سئول خیابانی بزرگ
    به نام تهران و شهردار سئول ابراز امیدواری کرد روزی سئول همانند تهران شهری مدرن و زیبا بشه
    حالا این خیابان تهران است در سئول
    فایل پیوست 22697http://www.flickr.com/photos/dank1020/3740592209/
    در ادامه این افسانه آمده است که مردم سئول به حکام ظالمشان شکیت کردند که این چطور است که خیابانی به این زیبایی در اینجا
    و خیابانی به آن پرتی در آنجا
    حکام ظالم گفتند بگذارید باشد تا بدانیم و بدانند (آیندگان خودشون وگرنه به ما چه) کجا بودیم و کجا رسیدیم
    حالا اینکه در آن دوروبرها( شرق دور)فرهنگ کار جور دیگریست و اینها هم جداگانه قابل بحث هستند
    ولی درکل
    سهم فروش از بازار (تولید بیشتر با قیمت کمتر)یک چیزه..
    مرغوبیت چیز دیگری...
    ابداع و اختراع (ساخت ) هم مقوله ای جدا...
    سامسونگ و ال جی تولیدکنندگان خوبی هستند
    مانده تا سازنده های خوبی بشن
    platoali و HERIS تشکر می‌کنند.

صفحه 62 از 83 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین