صفحه 59 از 83 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

قبل از وقوع سیل در تایلند :
    فایل پیوست 18093

بعداز وقوع سیل که ارتفاع اب تا حدود دو روز گذشته به ۲.۶ تا ۲.۸۷ متر رسیده است:
    Thailand-flooding-Nikon-factory.jpg

و به نقل از سایت نیکون روم تاکنون نیکون ۳.۵ ٪ از ارزش سهام خود راازدست داده است .همچنین موجودی
    انبار های نیکون برای حداکثریک ماه اینده پاسخگوخواهدبودوسوداین شرکت هم تا۷۰٪ کاهش از۳۰میلیاردین به۱۰میلیارد خوهدرسید.
    این درحالیست که هنوز از وضعیت کارکنان اسیب دیده و کشته شده هم خبری منتشر نشده است. بنابراین به نظر می رسد با وجوداین مسایل و با جمع زدن وضعیت تحریم های کشور
    (که باجریانات پیش امده این روزها احتمال شدت گرفتنشان دوراز ذهن نیست)، وکمبود ارز در کشور، ازکاهش قیمت ها خبری نخواهدبود.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    این درحالیست که هنوز از وضعیت کارکنان اسیب دیده و کشته شده هم خبری منتشر نشده است.

دوست من بد نیست یکم بیشتر اخبار خسارات کارخانه نیکون را مشاهده میکردید! قبل از سیل همه قطعات به انبارهای طبقه دوم منتقل شد. به علاوه حادثه کشته... مجروح.... مفقود یا شهید نداشته :)))

The notice states that no injuries to Nikon personnel have been reported.
    Rouzbeh Ehsani، Walkman، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    دوست من بد نیست یکم بیشتر اخبار خسارات کارخانه نیکون را مشاهده میکردید! قبل از سیل همه قطعات به انبارهای طبقه دوم منتقل شد. به علاوه حادثه کشته... مجروح.... مفقود یا شهید نداشته :)))
    عزیزجان چیزی که من نوشتم اخبارنیکون روم هستش، وحتما موثق هستش درضمن منظورشما از همه قطعات که کل کارخانه نیست درسته؟درهمون جایی که این نوشته انگلیسی روبدون ذکر منبع وترجمه نوشتید،ذکرشده که نیکون هنوزقادر به تخمین خسارات وارده وچگونگی عملکردخود درباره شروع دوباره نیست:
    (http://www.robgalbraith.com/bins/con...-11666-12037):
    Nikon has issued a second notice on the flooding of its factory in Ayutthaya, Thailand, which makes APS-C format DSLRs and many Nikkor lenses, among other products.
    The notice states that no injuries to Nikon personnel have been reported.
    The first floor of the factory is still flooded up to a height of as high as two meters, according to the statement. Nikon says it cannot determine when the factory might be operational again, and is unable at this time to make an estimate of the closure's impact on its business performance.
    البته ذکرشده که خسارات جانی پرسنل گزارش نشده ولیکن دراینگونه حوادث درهرلحظه گزارش جدیدی ازخسارات جانی ارسال می گردد.
    فکرنکنم بنده سزاوار ایراد گرفتن اون هم با حالت تمسخرباشم. کمی احترام بیشتربه همدیگه خیلی بهتره.
    ممنون
    M.Barani تشکر می‌کند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    عزیزجان چیزی که من نوشتم اخبارنیکون روم هستش، وحتما موثق هستش درضمن منظورشما از همه قطعات که کل کارخانه نیست درسته؟

....
    سلام

قصد خدای نکرده تمسخر نبود. فقط یاد اوری این نکته که لطف کنید به اخباری که استناد میکنید یکم دقیق تر نگاه بیاندازید :) مخصوصا عنوان و تیتر سایتی که دارید از داخلش این اخبار را استخراج میکنید !!!
    http://nikonrumors.com جدای اینکه تلفظ فارسی اش "نیکون روم" نمیشود، به معنای "شایعات نیکون" هست، و هیچ حتما و باید ندارد که اخبارش موثق باشد!!!
    منظور از قطعات هم قطعات تولیدی و تولید شده هست که به گفته همان بیانیه که شما به ان استناد میکنید به طبقه دوم منتقل شد.

ادامه این بحث غیر منطقی و معمولا با حاشیه همراه است.
    alirezasabaghi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ظاهرا برخي دوستان عنوان اين تاپيك را اشتباهي تفسير به راي كرده اند. اگر صفحات قبل تر اين تاپيك را ورق بزنيد متوجه خواهيد شد كه بحث كلان بازار (دنيا-ايران) مد نظر بوده و بحث مستدل و علمي در مورد Marketing ولي متاسفانه اين تاپيك تبديل شده بود به تاپيك اعلام نرخ ارز و قيمت دوربين و لنز و ...

پستهاي نامرتبط با بحث تاپيك حذف شدند.
    rodentia، Amir Tavakoli، Rouzbeh Ehsani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    در اونصورت اصلا نباید خرید کرد . مبارزه ی منفی و اعتصاب همیشه جواب میده به شرطیکه همه چه عکاسان حرفه ای چه آماتور حداقل برای یه مدتی دست از کار بکشند . مگه خانه ی سینما و خانه ی عکاسان رو به انزوا نکشاندند ؟ پس دیگه فعالیت در این اصناف معنی نداره . ولی خوب هنوز فرهنگ اعتصاب منفی جا نیفتاده و گرنه حتی 1 ماه هم کافی هست برای تحت فشار گذاشتن .... .
    خوب الان عشق اخطار میاد اخطارش رو به من میده اما عیبی نداره من حرف خودم رو میزنم ................

این حرف شما وقتی درسته که فقط دوربین گرون شده باشه اما یه نگاه به اطراف خودتون بندازید !!!!! چیزی پیدا میکینید که گرون نشده باشه ؟!؟!؟!؟!؟ حتی لوازم ضروری واسه زندگی ، خوب حالا نظر شما باز اینه که مردم هیچ چیز نخرن تا قیمت هاش درست بشه!!!!! آیا واقعا باور دارید که درست میشه ؟!؟ نه عزیزم خانه از پای بست ویران است
    calligrapher، Ahmad_ و emad zare تشکر می‌کنند.

كاربر جديد moradtavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    16

متاسفانه قیمتها تحت تاثیر دلار گرون شده اما بعضی آقایون از این موقعیت نهایت بهره رو میبرن
    یا نمیفروشن یا گرونتر میدن
    این وسط مصرف کننده قربانی هست
    من میخوام 5dii+24-105 بگیرم ,طی 2 هفته نزدیک 1 میلیون بیشتر شده
    فکر نمیکنم هیچ کجای دنیا این همه تورم تو این مدت زمانی باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خوب الان عشق اخطار میاد اخطارش رو به من میده اما عیبی نداره من حرف خودم رو میزنم ................

این حرف شما وقتی درسته که فقط دوربین گرون شده باشه اما یه نگاه به اطراف خودتون بندازید !!!!! چیزی پیدا میکینید که گرون نشده باشه ؟!؟!؟!؟!؟ حتی لوازم ضروری واسه زندگی ، خوب حالا نظر شما باز اینه که مردم هیچ چیز نخرن تا قیمت هاش درست بشه!!!!! آیا واقعا باور دارید که درست میشه ؟!؟ نه عزیزم خانه از پای بست ویران است
    خوب منم به در گفتم دیوار بشنوه . منظورم باید نگاهمون کلی باشه . دیگه بیش از این بخوام باز کنم کارت قرمز میگیرم به دلیل بحث سیاسی
    محمد سعدی

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    این تاپیکها مخصوص پیگیری لحظه به لحظه قیمت ارز و یا قیمتهای اینترنتی نیست ،پستهای نامربوط پاک خواهند شد!
    در راستای نظارت استصوابی بر پاک شدن تاپیک های نامربوط کمی معقولانه بیندیشیم و محتاطانه بنگاریم!
    (منظور مدیریت محترم ناظر نیست..مراد کاربران انجمن هستند..مبادا ایهام از این گفته مفروض گردد!)

1-گران شدن قیمت ارز و به تبع آن گرانتر شدن لنز و بادی دوربین های عکاسی و صد البته نه تنها این رده بلکه تقریبا تمامی رده های دیگر امری بدیهی است..
    نایاب شدن و کمیاب شدن نیز از نتایج اولیه و بدیهی آن است بخصوص در بازار ایران که فروشنده محترم-و نه صد البته عنوان بی محتوای نمایندگی دانای کل!-بایستی حساب و کتاب و دخل و خرج خود را داشته باشد و این هم امری طبیعی است..چراکه تقریبا مفهومی بنام استوک و یا کالای انباری در ایران وجود ندارد..یعنی فروشنده خود یا بصورت واسط عمل می کند و یا ترجیح می دهد سهم اندکی از بودجه خود را در این کار سرمایه گذاری کند..حالا اینکه فروشنده مورد نظر ما-بعنوان سورس تهیه مواد مورد نیاز من مصرف کننده نهایی-بنام لنز و دوربین در ایران سرمایه خود را بجز خرید و فروش لنز و دوربین در کجاهای دیگر سرمایه گذاری می کند خود امر دیگری است...

2-آیا چاره کار نافرمانی مدنی است؟ یا همان CIVIL DISOBEDIENCE که شهره خواص است و عوام از آن گریزان؟شاید فارغ از بار سیاسی آن و تنها در مورد لنز و دوربین این امر مصداق داشته باشد ولی بنظر این حقیر راه حل بهتری هم هست..

3-زمانی که در ایران بودم همیشه کلکسیونی از هر چیزی که نامی از فرهنگ بتوان بر آن گذاشت به عنوان آرشیو شخصی تا وسع ممکن داشتم..از لوح های رسانه ای و صوتی تصویری بگیرید تا کتابخانه ای بزرگ و امثالهم...زندگی در ملک کفار نکته جدیدتری بمن آموخت..اصلا در اینجا به هیچ یک ازاینها نیازی ندارید...کتاب و دی وی دی را می توانید با یک عضویت ساده در کتابخانه تهیه کنید و نیازی به استوک کردن آن در منزل بدلیل القای حس ناامنی ذهنی که ممکن است در آینده این مورد و آن مورد وجود نداشته باشد ندارید..

همین مورد را برای لنز و بادی دوربین های عکاسی درنظر بگیرید..قبول دارم که در ایران هنوز نمایندگی فروش به آن مرحله نرسیده و یا حتی یک انجمن حرفه ای در سطح کشور وجود ندارد که بتواند لنز و دوربین های مورد نیاز شما را به شما اجاره دهد..ولی فکر بهتری هم می توان کرد..

ما که همگی عضو این انجمن تخصصی عکاسی هستیم...تقریبا روحیات و خلق و خوی هم را می شناسیم...تاحدود بسیار قدیمی های این انجمن از نزدیک هم را ملاقات می کنند و دوستان صمیمی هستند...آیا نمی توان با دادن یک فراخوان از کاربران این انجمن در یک ملاقات حضوری درخواست کرد که نه بادی دوربین بلکه لنزهای خود را در آرشیو انجمن بنام خود به امانت بگذارند تا مورد استفاده سایر دوستان قرار گیرد؟این تبادل لنز اگر به وجه مثبت برگزار شود و برنامه ریزی شده و با قانون اداره گردد می تواند اعتباری دیگر برای این انجمن به عنوان یک عضو حرفه ای جامعه عکاسی کشور قلمداد گردد...
    باید این مطلب را به شور گذارد تا ببینیم بزرگان این قوم چه نظراتی پیرامون آن ابراز خواهند داشت...اسم آن را می توان گذاشت یک مشارکت مدنی حرفه ای در انجمن تخصصی عکاسی...

بدرود تا درودی دیگربار
    Shafy، calligrapher، vahid_cinema و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

به نظرم،
    چندیدن واقعه پشت سر هم باعث این تکان شدید در قیمت ها شده،
    -رکود اقتصاد جهانی
    -حوادث طبیعی از جمله همین سیل
    -گرون شدن طلا و ارز که همش مربوط نمی شه به بازار داخلی، حتی چند کشور دیگه هم دچار این نوسان شدید شدن
    کار به جایی رسید که کلا چین و ژاپن دلارو گذاشتن کنار
    - و در مورد محصولات عکاسی، به نظرم یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت های داخل و خارج کشور، رسیدن این تجهیزات با واسطه هست، به دلیل تحریم، شرکت های ایرانی مجبورن کالاهای مورد نیازشونو با واسطه بعد از چند دست چرخیدن، آخرش از این عرب های ... بگیریم. البته نه فقط کالای عکاسی در کل تمام لوازم مورد نیازمون، ولی باز هم به نظرم کالا های عکاسی تغییر قیمت کمتری نسبت کالاهای دیگه داشتن. (من هنوز نمی تونم درک کنم به کدامین گناه نکرده ما مستحق این تحریم هستیم) کدوم یکی از بچه های عکاسی تروریست تشریف دارن، کی تو خونه اش بمب هسته ای درست کرده، چرا نمیره خودشو معرفی کنه، خلاصمون کنه.
    (مدیریت محترم اگر بد صحبت کردم، نوشته هامو پاک کنید)
    emad zare تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

صفحه 59 از 83 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین