صفحه 64 از 83 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خواهش می کنم...

اصولا دو تا تاپیک هستند که همیشه بحث های حاشیه ای دارند یکی نگاهی به بازار و یکی هم این تاپیک شایعات.

که از بین بحث هایش می شود گاهی به اطلاعات خوبی رسید.مثلا این دو تا تاپیک جز معدود تاپیک هایی است که می شود از سخنان و تجارت و اطلاعات افرادی مثل فرهاد خان حسینی و علیرضا خان غفاری استفاده کرد ( این علیرضا را اگر یک ساعت پای حرف اش بنشینید محال است دیگر ول اش کنید ماشالله گنجینه است از اطلاعات ناب اقتصادی )
    حق با جناب قبادیه.
    من که واقعا از خوندن این تجارب لذت میبرم
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

سلام
    اميدوارم جاي مناسبي رو براي اين پست انتخاب كرده باشم.
    امروز مطلبي در ويژه نامه بايت روزنامه خراسان ديدم كه خوندنش خالي از لطف نيست.
    راستش نمي دونم چقدر به واقعيت نزديكه، كسي از دوستان اطلاعي داره؟

بازار سخت افزار

قسمت يادداشت بازار
    goodfellas، Nima Sadigh و Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    سلام

بازار سخت افزار

قسمت يادداشت بازار
    به نظر من عین واقعیته، شک نکن
    Masoud.M تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام

بازار سخت افزار
    قسمت يادداشت بازار
    نرخ ریت دلار به یوان امروز 6.33 بوده و یوان چین نسبت به قدیم قویتر شده و این یعنی دلار در چین ارزان شده ... از طرف دیگر حواله پول به چین از طریق دلار است و هیچ وارد کننده ای نیست که مستقیم یوان بخرد و ارسال کند پس این حرف که :
    « واردکنندگاني که براي واردات کالاهايشان يوآن پرداخت مي‌کنند قيمت‌ها را بر مبناي نوسانات نرخ دلار تعيين مي‌کنند که اين جاي بسي تعجب دارد و سوال‌هاي زيادي را در ذهن ايجاد مي‌کند. »
    جای بسی تعجب دارد ! در این روزها ریال تضعیف شده یعنی دلار به شدت بالارفته پس از یکطرف دلار گران خریداری میشه و از طرف دیگر در چین ارزان فروخته میشه ... منطقی این هست که قیمتها به اندازه نرخ افزایش ارز رشد کنه ... از بازار کامپیونتر چندان اطلاعی ندارم ولی مدتی پیش خرید تجهیزات عکاسی به نسبت خرید ان از خیلی از کشورهای خارجی در ایران بصرفه بود مثلا من وقتی دوربین خودم و خریدم نسبت به معادل دلاریش به نفعم بود ولی متاسفانه با افزایش قیمت دلار مبنای قیمتگزاری وارد کنندگان ما معادل نرخ دلاری فروش جنس در کشورهای خارجی مثل امریکاست که این خود جای گله دارد .
    یک نکته هم در مورد اتاق بازرگانی ایران و چین که در اخر این متن اشاره شده این است که ما در کل این مدت تجارت با چین چیز خاصی از این اتاق ندیدیم ...!
    ویرایش توسط iman mehr : Thursday 23 February 2012 در ساعت 00:24
    masoudrejae، Nima Sadigh، M.Meghdari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام

بازار سخت افزار

قسمت يادداشت بازار
    ازاين چرت تر و چرند تر نميشد، مثل دلار ١٢٢٦ تومنيشونه، من خودم يه فروشنده ام ١٥ سال سابقه فروش كامپيوتر دارم، آيا من خوشحالم كه اوضاع بازار بهم ريخته، آيا من خوشحالم كه مشتري هام شده يك بيستم ، آيا من حاضرم ٣٠-٤٠ نوت بوك موجود تو فرو شگام بشه خدا تومن اما بعدش چي ؟ فكركنيد همشون رو با ١٠٠ تومان ٢٠٠ تومان بيشتر فروختم !! خوب كه چي؟ الان خوشحالم ، والله اينجوري نيست ، شايد براي اوني كه وارد كننده اصلي باشه اين قضيه صحت داشته باشه كه بازم اينجور نيست اما براي يه خورده فروش اصلا چنين چيزي نيست، اينها نوشته هاي افراد مجهول الهويه مجنوني هست كه دست چپ و راستشون رو بلد نيستن و حالا تز اقتصادي از خودشون در ميكنن، كدوم جنس با يوآن چين وارد ميشه ؟ همين امروز باز با افزايش وحشتناك نوت بوك مواجه بوديم ، آيا فروشنده باعث شدن لپتاپ ١٤٦٠ بشه ٢١٠٠ ؟؟؟ نه داداش من نه عزيز من مشكل حاد تر ازاين حرف هاست، اينا دوست داران همه سرشون رو مثل كبك بكن تو برف ، و بعد خودشون اين اراجيف رو بگن كه كاسب ها دارن گرون ميكنن، نه عزيزم جنس تو بازار نيست و اقتصاد نابود شده رفته پي كارش، اين حرف ها هم واسه دلخوشي و فرافكنيست
    reza_Bahman، MMehdikhani، Kholeno و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    مثل دلار ١٢٢٦ تومنيشونه.....
    مطلب رو براي همين گذاشتم كه دوستاني كه اطلاعات كافي دارند نظر بدن
    راستش به شدت در بلاتكليفي ام ... همه دست به عصا و محتاط كار مي كنند و چاره اي هم نيست...
    اصلاً ميشه پيش بيني كرد چي ميشه؟
    اگه اين پست با قوانين مغايرت داره منتظر نظر و مشاوره دوستان مطلع از طريق پيام خصوصي هستم.
    ممنون

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

مطلب رو براي همين گذاشتم كه دوستاني كه اطلاعات كافي دارند نظر بدن
    راستش به شدت در بلاتكليفي ام ... همه دست به عصا و محتاط كار مي كنند و چاره اي هم نيست...
    اصلاً ميشه پيش بيني كرد چي ميشه؟
    اگه اين پست با قوانين مغايرت داره منتظر نظر و مشاوره دوستان مطلع از طريق پيام خصوصي هستم.
    ممنون
    اتفاقا در چند سال اخیر قیمت یوان در ایران نسبت به دلار، رشد بسیار بیشتری داشته. اون تحلیل نه اشتباه است نه درست. شاید در برخی موارد کسانی هم از این آشفته بازار سواستفاده کنند که می کنند. اما ریشه این قضایا ریشه ای تر از این مباحث است! تحلیل اقتصاد و برابری نرخ ارز ربطی به این فروم نداره اما در مورد قیمت دوربین و تجهیزات و اینکه در آینده چی میشه؟ کسی نمی دونه اما به نظر من احتمال اینکه سال بعد همین موقع بگیم پارسال دوربین چقدر مفت بود، بسیار بسیار بیشتر از این است که قیمتها همین قیمتهای امروز باقی بماند!
    Soha.T، masoudrejae، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    اتفاقا در چند سال اخیر قیمت یوان در ایران نسبت به دلار، رشد بسیار بیشتری داشته. اون تحلیل نه اشتباه است نه درست. شاید در برخی موارد کسانی هم از این آشفته بازار سواستفاده کنند که می کنند. اما ریشه این قضایا ریشه ای تر از این مباحث است! تحلیل اقتصاد و برابری نرخ ارز ربطی به این فروم نداره اما در مورد قیمت دوربین و تجهیزات و اینکه در آینده چی میشه؟ کسی نمی دونه اما به نظر من احتمال اینکه سال بعد همین موقع بگیم پارسال دوربین چقدر مفت بود، بسیار بسیار بیشتر از این است که قیمتها همین قیمتهای امروز باقی بماند!
    اتفاقن فکر نمیکنم هیچوقت کسانی امثال من بگیم " چقدر قیمت ها مفت بود". زمانی کلمه مفت معنا پیدا میکنه که درآمد افراد هم بیشتر بشه. وگرنه سال دیگه همین موقع هنوز هم برای من نوعی "یک میلیون تومان" همون یک میلیونه. اگرچه باهاش فقط بشه بند دوربین خرید!
    Hajiabadi، Daruosha، yaghoobi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

تشکر کرده
    8725

درود
    ديروز با يكي از فروشندگان درباره عدم افت قيمت تجهيزات بعد از كاهش قيمت دلار صحبت مي كردم و مي گفت شرايط ورود تجهيزات سخت تر شده و مسائلي مثل طرح شبنم و ... مشكلاتي رو براي واردكننده ها ايجاد كرده، گمرك تجهيزات عكاسي و مالياتش هم اضافه شده و به همين خاطره كه قيمتهاي خيلي پايين نيومده!!!
    به نظر شما اين ها مي تونه منطقي باشه؟
    اگه حرف فروشنده درست باشه صبر كردن به اميد كاهش قيمت كار چندان درستي نيست و حتي با فرض توفيق در 3 خرداد باز هم قيمتها تغيير محسوسي نخواهد كرد و حتي احتمال صعود چند بابر قيمتها در صورت شكست مذاكرات وجود داره.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

ديروز با يكي از فروشندگان درباره عدم افت قيمت تجهيزات بعد از كاهش قيمت دلار صحبت مي كردم
    دلیلی نداره نگران این موضوع باشید .

قاچاقچان کالا منتظر همین فرصت هستند .

این حرفها همش بهانه ای بیش نیست .

جناب مقداری حرف فروشندها رو باور نکنید . اگه اون فروشنده که میفرمایید اینقدر به فکر شماست ، فروشنده نیست ، چون فکر خودش (یا بهتر بگم جیبش )نیست .

هیچ فروشنده ای نمیاد بگه آقا بعد 3 خرداد قیمت لوازم عکاسی کاهش پیدا میکنه بیا برو بعدا بیا .

این حرفهایی که این فروشنده گرامی عنوان میکنه درصورتی میتونه اتفاق بیوفته که این همه قاچاقچی کالا وجود نداشته باشه .
    masoudrejae و Saeed Barikani تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

صفحه 64 از 83 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین