صفحه 66 از 83 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    دلیلی که من هیچ‌گاه کانن رو دوست نداشتم، این بود که هیچ‌گاه تکلیفم باهاش روشن نشد. خروجی‌های خوبی دارد. اما طراحان ارشدی نادان!
    با سرعت بنز! مدلهای جدید معرفی می‌کند و گویا از سر کوچه طراح گیر می‌آورد برای طراحی کلیدها و بدنه.
    هیچ سری ربطی به سری دیگر ندارد. در هر سری از دوربین‌هاش با نسل قبلی اختلاف دارد. گویا مردیست با چند همسر، که هرکدام ساز خودرا می‌زنند و هرکدام برای به چشم آمدن کارهایی می‌کنند که خودشان هم تعجب می‌کنند!

دوربین‌های 40d-50d-60d-5dIII-6d-7d-550d را مشاهده می‌کنید.

آرش جان در سرعت معرفی مدلها بین کنون و نیکون چندان تفاوتی وجود ندارد و البته معرفی رده های جدید و چندین سال گیر نکردن روی یک بدنه مانند دی 90 نه تنها عیب نیست،بلکه حسن بزرگی هم به حساب می آید.
    یا از نیمه سال 2007 و بعد از معرفی دی 300 اتفاق خاص دیگری در این رده رخ نداد.حتی بعد از دیسکانتینیو شدن دی 300 اس.
    گرچه به نظر من دیگر کاملا مشخص شده است که این دو کارخانه در معرفی و ساخت مدلهای جدید با هم به نوعی هماهنگ هستند.دی 800 و مارک تری با تاخیر بسیار زیاد در معرفی و به فاصله چند روز معرفی شدند.یا همین معرفی دی 600 و 6دی .به نظر من امکان ندارد دو کارخانه به صورت اتفاقی هرکدام تصمیم گرفته باشند که یک فول فریم 2100 دلاری که sd میخورد و سرعت شاترش 1/4000 هست و خیلی شباهتهای کلی دیگر دارند را به صورت اتفاقی بسازند و به فاصله چند روز معرفی کنند.

در مورد ارتباط رده های مختلف هم به نظر همه یوزرها قرار نیست همه رده ها را با هم داشته باشند.هر یوزر حداکثر دو رده از دوربینها را ممکن است داشته باشد که عملا یادگیری کار با منوها و دکمه برای کسی که IQ کمی از جلبک داشته باشد اصلا کار سختی نخواهد بود.
    البته من نمیدونم که مثلا شباهت در امکانات و یا منوهای دی 3000 با دی 800 چقدر است و اگر هم شباهتی باشد یا نباشد اصلا مهم هست یا خیر.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، R.Asgari و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

دلیلی که من هیچ‌گاه کانن رو دوست نداشتم، این بود که هیچ‌گاه تکلیفم باهاش روشن نشد. خروجی‌های خوبی دارد. اما طراحان ارشدی نادان!
    با سرعت بنز! مدلهای جدید معرفی می‌کند و گویا از سر کوچه طراح گیر می‌آورد برای طراحی کلیدها و بدنه.
    هیچ سری ربطی به سری دیگر ندارد. در هر سری از دوربین‌هاش با نسل قبلی اختلاف دارد. گویا مردیست با چند همسر، که هرکدام ساز خودرا می‌زنند و هرکدام برای به چشم آمدن کارهایی می‌کنند که خودشان هم تعجب می‌کنند!
    پس از حدود یک سال استفاده از 5dmII و 7d هنوز نتوانستم با دگمه ها امکانات و منوهای کانن کنار بیام و ایمان دارم که این امر هرگز میسر نخواهد شد
    یکی از ویژپگیهاب بدنه های نیکون بر خلاف کانن طراحی فوق العاده آن از امکانات گرفته تا جای گیری دگمه ها دسترسی آسان و سریع به منوها است ,نیکون به قدری در این مورد خوب عمل کرده که عکاس ناخودآگاه با دوربین مچ میشه همه چیز در اختیار و اراده عکاس هست امکانات در کوتاهترین زمان ممکن قابل دسترسی و تنظیم هستند.
    باور بفرمایید هنوز که هنوزه یعنی پس از گذشت بیش از یک سال به هنگام تنظیمات و آپشن ها(با کانن) لحظه ای ایست میکنم تا تمرکز کنم که مثلا در فلان مد فلان تنظیم با کدام غلبیرک انجام میشد و یا فلان امکانات از چه منویی فعال میشد

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

عملا یادگیری کار با منوها و دکمه ها اصلا کار سختی نخواهد بود.
    يادگيري يك مسئله هست و سهولت استفاده يا به قول معروف user friendly بودن مسئله ديگر . كنون تو طراحي منوها ( درباره كليدها نظري ندارم ) در چند مدلي كه استفاده كردم خوب نيست.

مثال از 60D كه دوربين خوبي هم هست انصافا: يك سلف تايمر ساده رو بخوايد در لايو ويو فعال كنيد ، يك زنجيره كارهاي متوالي بي‌ربط رو بايد انجام دهيد : بايد از لايو ويو خارج شويد از درون منوها اون هم حتما در lcd تايمر رو فعال كنيد و دوباره بگرديد لايو ويو !!! خداي من فكرش رو بكنيد براي فعال كردن تايمر آينه بايد يكبار بالا و پايين برود !!! در حالي كه در خيلي از دوربينهاي ديگر اين عمل آني است.( اگر اشتباه از من بوده بگيد چون دوربين مال خودم نبود و تسلط كامل به منوها نداشتم )
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 19 September 2012 در ساعت 23:40
    faridz، R.Asgari، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    يادگيري يك مسئله هست و سهولت استفاده يا به قول معروف user friendly بودن مسئله ديگر . كنون تو طراحي منوها ( درباره كليدها نظري ندارم ) در چند مدلي كه استفاده كردم خوب نيست.

مثال از 60D كه دوربين خوبي هم هست انصافا: يك سلف تايمر ساده رو بخوايد در لايو ويو فعال كنيد ، يك زنجيره كارهاي متوالي بي‌ربط رو بايد انجام دهيد : بايد از لايو ويو خارج شويد از درون منوها اون هم حتما در lcd تايمر رو فعال كنيد و دوباره بگرديد لايو ويو !!! خداي من فكرش رو بكنيد براي فعال كردن تايمر آينه بايد يكبار بالا و پايين برود !!! در حالي كه در خيلي از دوربينهاي ديگر اين عمل آني است.( اگر اشتباه از من بوده بگيد چون دوربين مال خودم نبود و تسلط كامل به منوها نداشتم )
    60دی الان دم دستم ولی فکر نمیکنم به کاری بیشتر از زدن دکمه drive کنار ال سی دی کوچک و انتخاب حالت مورد نظر و بعد فعال کردن لایو ویو (که آنهم یک کلید رو بدنه دارد) نیاز باشد.البته این مورد را چک خواهم کرد ولی بعید است تفاوت داشته باشد.
    در کل کار کردن با دوربینها برای کسی که از ابتدا با برندی دیگر کار کرده است کمی سخت است.مثلا برای من عجیب بود که در دی 300 اس برای عوض کردن مدهای عکاسی(مثل تقدم شاتر یا دیافراگم یا M) روی بدنه باید از کلیدهای ترکیبی استفاده کرد.
    در آموزش عکاسی شخصی که دوربینش دی 90 بود میگفت عکسهای یا تاریک و یا روشن میشود و در پاسخ من که چرا از تراز نورسنجی استفاده نمیکنی گفت چی هست.چون در تنظیمات دوربین ظاهرا میشود آن را خاموش کرد که در دوربین این فرد هم خاموش بود و باید از داخل منوها فعال میشد که آخر هم در نمایشگر بالای دوربین نشان داده نمیشد.(اصولا چرا کسی باید آن را خاموش کند!؟)
    برای تعویض عملکرد شاتر دوربین هم بین حالتهای مختلف کانتینیوس و تک شات باید یک کلید را نگه میداشتم و با یک کلید دیگر حالت مورد نظر را انتخاب میکردم که در کنون بسیار راحت تر است.
    برای گرفتن HDR تنظیمات را انجام میدادیم و در آخر که OK را میزدیم باز دوربین همه عکسها را مثل هم میگرفت.
    البته این موارد نشان دهنده بد بودن دوربین یا تنظیمات و ... نیست و فقط نشان میدهد برای کسی که حتی عکاس هست کار با دوربینی در برند دیگر راحت نیست.
    yaghoobi، شاهین اکبری، Pooyan و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام
    کارکردن با دکمه ها و منو هر دوربین بستگی به تکرار و عادت داره. بعداز مدتی که با یک برند کار کنید ، همه را یاد میگیرید.
    یکی از دوستان من که عکاس قدیمیه و کانن داره دوربین یکی از دوستان که نیکون دی300 داشت رو گرفت که امتحان کنه به سختی تونست چند عکس با تنظیمات مختلف بگیره و این مربوط به عادت ایشان به بدنه های کانن بود.
    yaghoobi، R.Asgari، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

البته این مورد را چک خواهم کرد ولی بعید است تفاوت داشته باشد.
    من هم اين دوربين رو ندارم و ذهني متوجه توضيحاتتنون در رابطه با تايمر نميشم . در هر صورت تا رد كردن اين موضوع توسط شما يا دوستاني كه 60D دارند ( و شايد ساير دوربينهاي كراپ كنون ) من تصورم اينه كه اين تنها راه فعال كردن تايمر در مد لايو ويو است . آخه تايمر چه ربطي به آينه داره !

همين يك مورد حسابي من رو به application كنون بد بين كرده.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

من تصورم اينه كه اين تنها راه فعال كردن تايمر در مد لايو ويو است
    خیــر.تصورتون کاملا اشتباست.
    از توی همون لایو ویو هم تایمر به راحتی فعال میشه.دکمه Q رو میزنید.منوی عمودی باز میشه.تایمر رو فعال میکنید.
    yaghoobi و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بحث کارکردن یه کاننی با دوربین نیکون و یا بالعکس نیست. بحث کارکردن یه کاننی با دوربین کانن است. الان در کلاسی آموزش می‌دهم که همه دوستان کانن دارند و بعضی‌ از آن‌ها بسیار هم عکاسی کردند. اما برای پیداکردن هرچیزی باید با دوربین‌ها کلنجار رفت. چون دوربین‌ها شنبه یک‌شنبه هستند.
    در نیکون هم در کلاسهای مختلف و یا حتا مدلهای مختلف کلیدها یک‌جا و یک شکل نیستند ولی از استاندارد واحدی پیروی می‌کنند.

اما درمورد دوربین‌های کانن و نیکون.
    نام‌گذاری متفاوت باعث افت قیمت شدید دوربین‌های قبلی خواهد شد. تغییر نام از ۳۰دی به ۴۰ دی به ۵۰ دی و ۶۰ دی و ۷دی و ....
    اما از نظر من دی۷۰ و دی۷۰‌اس هردو یک دوربین هستند. دی۳۰۰ و دی‌۳۰۰ اس هم. تغییر خاصی بوجود نیامده. کمی به روز شده‌اند این‌ها. از آن‌سو بحثم خود مدلها نبود. ییلاق و قشلاق کلید‌ها و منوها و بود. به هرحال همین‌که کانن جای کلید شاتر را عوض نمی‌کند. سپاسگذارم!
    merdax، Amin Zarif، farshad_k و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود
    کنترل های نیکون در مدلهای جدید خیلی بهبود پیدا کرده مثلا در دی 7000 محل قرار گیری دگمه تعویض وضعیت فوکوس خیلی عالی شده و بقیه موارد به راحتی با یک حرکت یا نهایتا یک حرکت ترکیبی با کامند دایال یا ساب کامند دایال در دسترس هستند و معمولا احتیاج به ورود به داخل منو نیست دو چرخ دایال مود و ریلیز مود هم که روی همدیگه قرار گرفتن خیلی عالیه

کلا به نظر من دی 7000 نسبت به دی 300 از نظر راحتی استفاده و دسترسی سریع امکانات پیشرفت رو به جلو داشته در حالی که کلیات سنتی خودش رو هم حفظ کرده.
    masoudrejae و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

من در 550 دی تابه حال مشکلی از بابت استفاده از منوها نداشتم
    داود معانی

صفحه 66 از 83 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 ... آخرینآخرین