صفحه 68 از 83 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

اتفاقا عصری به آرش می گفتم کلا نیکن یوزر فرندلی تره ولی امان از وقتی بخوای عکس هات رو روی LCD چک کنی و بخوای تصویر را بزرگ کنی. در کنن خیلی راحت وقتی می روی روی مود Play غربیلک و جوی استیکی که در مود عکسبرداری وظایف دیگه ای دارن در این مود اتوماتیکلی وظایف بازبینی پیدا می کنند (بزرگ و کوچک کردن تصویر و. ..) ولی در نیکن دو تا دکمه را حروم کرده اند برای + و - که فقط در مود Play و برای بزرگ و کوچک کردن تصویر کاربرد دارند!

پی نوشت: شرمنده. من پستهایی رو به دلیل اینکه بحث از میزان تولید و تنوع بیش از حد مدلها داشتند به اینجا منتقل کردم ولی همه ی دوستان آن قسمت ارگونومی و جای کلید ها رو فقط گرفتند و بحث را ادامه دادند که ربطی به عنوان تاپیک نداره و تقصیر منه!
    yaghoobi، farshad_k، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Akas آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

سلام خدمت تمامی دوستداران دوربین و عکس
    در رابطه با بحث اخیر به مطلب زیر رسیدم که فکر میکنم خواندنش چندان بد نباشه! مال سال 89 هستش

کانن یا نیکون؟
    یک عکاس معروف مطبوعاتی چند وقت قبل به من مي‌گفت که کانن دوربین‌های بهتری مي‌سازد اما عکس‌های نیکون به مراتب با کیفیت‌تر است. به نظرم حرف درستی است و باید بین تکنولوژی دوربین و بین کیفیت عکس تمایز قایل شد. یک دوربین خوب لزوما بهترین عکس را به صاحب آن تحویل نمي‌دهد و نکته‌های قابل توجه زیادی برای جذابیت یک دوربین وجود دارد. راحتی استفاده از یک دوربین برای برخی از کارها (مثل کارهای خبری) به مراتب مهم‌تر از کیفیت عکس است. در مقابل کیفیت عکس در برخی دیگر از رشته‌های عکاسی (مثل عکاسی طبیعت یا عکاسی صنعتی) از راحتی استفاده به مراتب بهتر است. نیکون یکی از بهترین سازندگان لنز در جهان و دارای بزرگ‌ترین فیزیکدان‌ها و دانشمندان اپتیک در جهان است و لنزهای نیکون این شرکت که گاه با عدسی‌هایی ساخته مي‌شود که تا ده سال در کوره نگهداری مي‌شوند تا کاملا خالص شوند، زبانزد خاص و عام است .کانن اما استراتژی دقیق‌تری برای حضور در بازار دوربین (در هر رده‌ای) دارد. به نوشته وال‌استریت ژورنال، کانن قصد دارد که با معرفی دوربین‌های رده متوسط برای عکاسان آماتور، نیکون را در منگنه قرار دهد. به گفته IDC سال گذشته کانن 47درصد بازار دوربین‌های تک لنزی انعکاسی را برعهده داشت این در حالی بود که نیکون تنها 33درصد بازار را در اختیار داشت.

از اینها گذشته من فکر می کنم جریان کانن یا نیکون بین عکاس ها بر میگرده به اون مسئله فلسفی که اول مرغ به وجود آمده یا تخم مرغ؟!
    shahbazi تشکر می‌کند.
    سيد حميد شريفي
    Nikon D3100 | Nikon D7000 | 18-55 VR | Tamron 90mm | Mecablitz SCA 300 | Godox ML-150

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

جناب آقای شریفی. 2 سال در تکنولوژی این روزها یک عمر است (اشاره به مطلب نقل شده از سال 89). اتفاقا نظری که من و آرش و بقیه ی دوستان عکاس عصری داشتیم و همگی هم نظر بودیم این بود که این روزها دوربین بد توسط این دو کمپانی تولید نمی شود و هر دوربینی که توسط این دو کمپانی (و تا حد زیادی بقیه ی کمپانی ها) اینروزها معرفی و ساخته می شود ندید عالیست و اختلافات در جزییات خیلی ریز است و دوربین های هم رده بیش از 5 درصد به یکدیگر برتری ندارند. مثالی هم که زده شد کیفیت خودروهای روز دنیا در سال 2012 است که دیگر مثلا فرق قابل اعتنایی بین اتوموبیلهای ژاپنی و کره ای هم رده وجود ندارد و همگی به اوج پختگی تکنولوژیکی رسیده اند.
    Arash، A_Maddah، yaghoobi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خوب! از اینجا شروع می‌کنم تا نفسی تازه کنم و به بقیه داستان برسم:

کانن یا نیکون؟
    یک عکاس معروف مطبوعاتی چند وقت قبل به من مي‌گفت که کانن دوربین‌های بهتری مي‌سازد اما عکس‌های نیکون به مراتب با کیفیت‌تر است. به نظرم حرف درستی است و باید بین تکنولوژی دوربین و بین کیفیت عکس تمایز قایل شد. یک دوربین خوب لزوما بهترین عکس را به صاحب آن تحویل نمي‌دهد و نکته‌های قابل توجه زیادی برای جذابیت یک دوربین وجود دارد. راحتی استفاده از یک دوربین برای برخی از کارها (مثل کارهای خبری) به مراتب مهم‌تر از کیفیت عکس است. در مقابل کیفیت عکس در برخی دیگر از رشته‌های عکاسی (مثل عکاسی طبیعت یا عکاسی صنعتی) از راحتی استفاده به مراتب بهتر است. نیکون یکی از بهترین سازندگان لنز در جهان و دارای بزرگ‌ترین فیزیکدان‌ها و دانشمندان اپتیک در جهان است و لنزهای نیکون این شرکت که گاه با عدسی‌هایی ساخته مي‌شود که تا ده سال در کوره نگهداری مي‌شوند تا کاملا خالص شوند، زبانزد خاص و عام است .
    جناب شریفی، مطلب بالا نقل قولی از مطلب جناب شهرام شریف است. درسته؟
    کل پاراگرافی که تکرار کردم، قصه است. و با عرض شرمندگی خدمت شما و جناب شهرام شریف و آن دوست عکاس مطبوعاتی عزیزمان که نامی هم ندارند. چرند و پرند است!
    چه در حال حاضر و چه دو سال پیش.
    اگر کسی بحثی دارد؟ می‌توان بحث کرد.
    Kholeno، vbigdeli، farshad_k و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

جناب amparisay
    دوست عزیز
    دومین‌باریست که به‌خاطر می‌آورم در مورد شخص من، ادب من، ادبیات من سخن می‌گویید. اگر با من مشکلی دارید؟ پیغام خصوصی. گمان می‌کنید چیزی حل نمی‌شود؟ مدیر تالار گفتگو و یا مدیر سایت. حل نمی‌شود؟ پست‌های من را نخوانید. اگر می‌خوانید و از لحاظ فنی به نظرتان اشتباه‌ است؟ درستش را بنویسید. چون در جمع سخن گفته‌اید در جمع می‌گویم و برای بار دوم و محترمانه تذکر می‌دهم که ادب‌کردن من مربوط و وظیفه شما نیست.

حالا در مورد طراحی کانن و نیکون
    از کل شروع می‌کنم و مطالبی را دوباره می‌نویسم تا نظرم واضح و روشن شود.

ابتدا این‌که من هیچ چیزی در مورد منوی دوربین‌ها نگفتم. هیچ نظر مشخصی هم فعلن در مورد منوها ندارم. اگر کسی نظری در این مورد دارد؟ نظرش محترم. در میان این بحث مطرح نکند تا خلط مبحث پیش نیاید.
    در مورد جانمایی کلید‌ها صحبت نکردم. این‌که به فرض، کلید روشن و خاموش باید کجای دوربین باشد و یا این‌که مثلن کلید ایزو باید کجا و به چه شکلی باشد. بحث در این مورد مقالی جدا می‌طلبد و صحبت در این بین فرافکنی و یا خلط مبحث است.

کل حرفم این است که کانن نمی‌داند کلید روشن و خاموش باید کجای دوربین باشدسمت چپ پایین؟ سمت راست بالا؟ سمت چپ بالا؟ کلید‌ها باید سمت چپ LCD ‌باشند؟ سمت راست باشند؟ پایین باشند؟ اصلن نباشند؟ غربیلک پشت دوربین خوب است یا نه؟ جوی‌استیک خوب است یا نه؟ این‌ها چیزهای پیچیده‌ای نیستند. ممکن است در بین نسل‌های مختلف یک‌رده و یا بین رده‌های مختلف چیزهایی جابجا شود و تغییراتی بوجود بیاید. اما این‌که این‌ها را بصورت رندوم پشت دوربین چیدن باعث تاسف است.

canon01.jpg
    canon02.jpg
    canon03.jpg
    ویرایش توسط Arash : Friday 21 September 2012 در ساعت 04:30
    A. Mohammadi، vbigdeli، Amin Zarif و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

نیکون چه می‌کند؟

Nikon01.jpg
    Nikon02.jpg
    Nikon03.jpg

تغییرات بین همه‌ی دوربین‌ها هست. ولی مهم این است که دوربین برای شما غریبه نباشد. تمامی نسل‌ها و تمامی رده‌ها از یک اصل واحد پیروی می‌کنند.

اما از میان صحبت‌ها:

اینکه شما در کلاس عکاسی با افرادی تازه کار سر و کار دارید که دوربینشان را نمی شناسند، و به دلیل آشنایی کم شما با دوربینهای کنن مجبورید در منوها بگردید، دلیل بر این نیست که کار با کنن سخت تر است! اگر فردی که زیاد عکاسی کرده با دوربینش آشنا نیست و شما فکر می کنید شنبه و یکشنبه است، باز هم فکر نمی کنم مشکل از کانن باشد!
    توضیح‌دادم. به بحث منوها نرسیدم. به گمانم منوهای کانن خوب است. بحثم طراحی کلید‌هاست و این‌که من که با کانن کم‌کارده‌ام و گیج بشوم بحثی‌ست و کسی که با 7دی کار می‌کند با 60دی و یا 30دی و یا 600 دی. درست! جلبک نیستیم و پیدا می‌کنیم! اما جانمایی تمامی کلید‌ها از نو طراحی شده و متاسفانه طراح کلید‌های دوربین‌های کانن با خودش به توافق نرسیده ویا هر 6 ماه اخراج می‌شود!
    به گمان من کلید‌ها باید به سرعت پیدا شوند و شما بتوانید با بدنه‌های مختلف یک برند بدون اشکال در تاریکی و چشم‌بسته عکاسی کنید. تنوع این طراحی چنین امکانی را از عکاس می‌گیرد.

شما از تغییر نداشتن دی 300 و دی 300 اس می گویید، ما از تغییر نداشتن 500 با 550 و 600 می گوییم.
    در این مورد خاص بحثم طراحی کلید‌ها نبود و فاصله‌گذاری بین معرفی محصول و نام‌گذاریست. به نوعی که باعث افت قیمت می‌شود یا نه. که بحثی دیگر است.

یکی از دوستان بنده دوربین من را حتی برای پریدن از رودخانه حاضر نبود بگیرد، می گفت دستانم به کنن آلوده می شود! اما من چنین چیزی را از کننی ها "هنوز" ندیده ام!
    این‌که شما با دوستتان شوخی داشته باشید و ایشان را جزئی از جامعه آماری‌تان به حساب بیاورید و نسبت به آن نتیجه‌گیری کنید پسندیده نیست. اگر هم با دوستتان شوخی ندارید بفرمایید تا پیشنهاد دیگری بدهم.

فرمایشهای شما بسیار متین است و من همینجا از همه دوستان نیکونی معذرت خواهی میکنم. اما صحبتهای آقای عاشوری نیا و توهین هایشان به چیزی که ما دوستش داریم، و زبان تندشان همیشه بنده رو عصبانی می کرده. آقای عاشوری نیا نمی دانم روی چه حسابی این توصیف رو آوردند که مردی که چند زن دارد رو شباهت دادند به کنن. نمی دانم حرمت نگه داشتن برای ایشان چه معنی و مفهومی دارد که در جای جای این فروم توهین های ایشون رو بدون هیچونه تذکری شاهد هستیم. پستهای ایشان را که نگاه می کنید هرکدام به نوعی "نیشدار" هستند، مخصوصا پست ایشان در مورد توصیف کنن به خاطر یک چیز طبیعی زیاده روی بود به نظرم.
    امیرحسین‌جان؛ توهین کدام است؟ اگر مردی که چند همسر دارد توهین باشد؟ بد باشد؟ شما در حال حاضر دارید زبانم لال! به ائمه اطهار توهین می‌کنید؟
    چه خبر شده؟ حق نداریم در مورد دین، ایدئولوژی، تاریخ، سیاست، اقتصاد و ...صحبت کنیم، حالا برای شما دوربینتان مقدس شده‌است و حق نداریم در تالار گفتگوی سایت عکاسی در مورد طراحی بدنه‌ی برند کانن صحبت کنیم چون برای شما مقدس شده و کسی حق ندارد در مورد آن حرفی بزند که شاید به مقام ملکوتی کانن بربخورد و شما رنجیده خاطر شوید؟

به هر روی، غیر متعصبانه به تصاویر بالا نگاه کنید و ببینید چه گفتم. اما چه اهمیتی دارد؟ از هر دوربینی‌ که دارید لذت ببرید و عکاسی کنید.
    اینقدر هم سخت نگیرید. برای اعصاب خودتان و ما خوب نیست. گاهی سعی کنید از چیزهایی که بسیار عصبانی‌تان می‌کند با خنده رد شوید!
    nmroshan، Amir Mohebi، Persian و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

650d

600d

550d

500d

450d

هیچ خبری از اساس کشی نیست.البته اگر بشود آن را حسن به حساب آورد.
    A_Maddah، yaghoobi، navidsohi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    13646

هر سری از دوربین‌هاش با نسل قبلی اختلاف دارد

Mk II و MK III

تغییرات خیلی زیاد است؟
    nmroshan، yaghoobi، R.Asgari و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

مسعود جان تو این رده از دوربین ها(500دی 600دی) اثاث کشی نکرده ولی تو بقیه رده ها چارا مثلا تو رده فول فریم ها و کراپ دارهایی رده 30 دی و 40 دی 7 دیو.....
    البته بنده من این جابجایی و تنوع را ضعف نمی دانم.در خصوص محل روشن و خاموش کردن دوربین های کانن و بلاتکلیفی ان هم من با آرش موافقم.
    R.Asgari، 1986، M.Barani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13646

هنوز هم میگویم همه عکاسها قرار نیست از همه رده ها کنار هم استفاده کنند.من 450دی و 7دی و مارک تو را داشته ام.با بسیاری از دوربینهای دیگر مثل 500 دی و 60 دی و 50 دی و 40 دی هم عکاسی کردم ام.خوش بختانه مشکل خاصی هم در استفاده از آنها نداشته ام.
    شاید متخصصین نیکون ترجیح میدهند همه رده را نزدیک هم و متخصصین کنون ترجیح میدهند هر رده را شبیه رده قبلی طراحی کنند.ولی این دلیل نمیشود که:

با سرعت بنز! مدلهای جدید معرفی می‌کند و گویا از سر کوچه طراح گیر می‌آورد برای طراحی کلیدها و بدنه.
    اسد جان چرا هر رده باید شبیه دوربینهای دیگر باشد؟
    7دی یک رده جدید بود.چرا باید شبیه 50 دی باشد؟اگر باشد حسن است؟ چرا بهبود مشکلات در رده های جدید که همراه با تغییر خواهد بود بد است؟تغییر بد است؟پیشرفت و بهبود بد است؟

40d و 50d کنار هم
    http://a.img-dpreview.com/reviews/Ca...sidebyside.jpg

60 دی به نوعی تغییر در روند این رده بود و همینطور به خاطر lcd چرخان باید تغییرات داشته باشد.بد است؟
    nmroshan، A_Maddah، yaghoobi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 68 از 83 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 ... آخرینآخرین