صفحه 76 از 83 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 751 تا 760 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بنظر من استفاده کننده از ابزار حرفه‌ای باید طرز فکر حرفه‌ای هم نسبت به ابزارش داشته باشد. اینکه اگر تولید کننده‌ای تغییر مثبتی در محصولش ایجاد کند ابزار موجود من افت قیمت پیدا میکند خیلی حرفه‌ای بنظر نمیرسد. برای میوه فروش محل هم همان اندازه بزرگ کافیست نه به فکر ارتقا است نه فروش که نگران مدلهای جدید باشد.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

بحث حساسی است بحث حرفه ای مخصوصا در مقولات هنری . بنظر من اپدیت سریع ابزار پرچم داران یک برند . البته باعث میشه افراد حرفه ای فاکتور کمک ابزار برای درامد رو زود به زود اصطلاک بدهند و نهایتا مجبور به هزینه بیشتر جهت نگه داری قیمتشون باشند . (این تنها در مورد بدنه ها البته صادقه حداقل تا الان) . در خارج از کشور افرادی که حرفشون عکاسیست و از میان آنها طیفی هم که به اصطلاح سلبریتی هستند . این افراد خوش شانس بهترین و به روز ترین ابزار هر برندی رو که با هاش قرار داد دارند دریافت میکنند گاها در سفرهای مخصوصا قطبشون لنز های چند 10 هزار دلاریشون هم پرت میشه میشکنه و از یک شرکت بیمه (که قراداد تبلیغاتی هم باهاش دارن) پول میگیرند و قضیه ختم به خیر هم میشه در وبلاگشون هم مخاطب کم ندارند . از هر دو طرف در این بیزنس هم عکاس حرفه ای سلبریتی ما هم شرکت سازنده تجهیزات هم بیمه و غیره سود میبرند . این بحث سود مشتری از نوع حرفه ای در این بازار هستش . مشتری مثل من هم که چون قیمت ها به خاطر تولید بالا و ورود شرکت های بزرگ و پول دار شکسته حق اتخابم بیشتر شده ولی سود مالی نمیبرم بی جهت چون کوران تبلیغات بوده و کم شدن نسبی قیمت ها نهایتا این جریان باعث خالی شدن جیب من میشود . حالا میرسیم به حرفه ای هایی که هم پول تجهیزات دادند و هم همواره داره با شتاب گرفتن تکنولوژ . بدنه به روز تر و جدید میاد متاسفانه با هیچ شرکتی هم قرارداد ندارند تا کمی این اصطلاک رو کم کنند . این قشر که کم هم نیستند در این بازار بیشترین ضربه را میخوند . این نظر من بود
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    امروز نقل قولی از اقای Kimio Mak ( یکی از مدیران ارشد شرکت سونی ) در سایت dp خوندم که عنوان کردند:

(صفحه اصلی)
    به نظرتون اگه واقعا سونی با همین دید رو به جلو بره، باید منتظر چه روندی باشیم در بازار؟
    ممنون میشم تحلیل کنین از دید خودتون.

اینطوری که از مصاحبه فهمیدم منظور گوینده نوآوری های جدید بوده. نه بدنه ها یا دوربین های جدید.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

با اجازتون چند سوال میپرسم جناب عاشوری نیا، به امید فراگیری بیشتر در سایه راهنمایی های شما:
    این صحبت مدیر سونی در چه موردیه؟ تحلیل شما در مورد صحبت های ایشون بیشتر رو چه مواردیه. به عنوان مثال من برای تولید لنز گفتم؛ درست نیست که نوید این میاد تو قسمت لنز، سونی بیشتر کار کنه؟ چون تو تاپیکی که گفتم یک ایرادبه سونی تو همین قسمت لنزها بود. بعد مثال دو دوربین Sony A7 & A7r هم که زدم اصلا شامل مواردی مثل تنوع کالا و به فکر انداختن شرکتهای دیگه مثل نیکون و کنون برای تولید این رده دوربین ها نمیشه؟ بعد اگه جواب مثبته، نتیجه اینا سود به نفع مشتری شامل حالش نمیشه؟
    اون قسمت افت قیمت ابزار دست ما آزار دهنده خواهد بود ( خودم نمیگم چون اصلا در حد عکاس آماتور هم نیستم چه برسه به حرفه ای ) کاملا متوجه شدم. یک گریزی هم بهش زده بودم تو پست قبلی ولی مثل اینکه بازم خوب نتونستم منظورم برسونم.
    تاکید تاکید: من در اشتباهم ( از پستتون هم متوجه مسائل جدیدتری شدم ) دنبال یادگیری بیشتر از شما و اساتید دیگه هستم.
    ارادت جناب عاشوری نیا

چیزی که من از صحبت‌های ایشون فهمیدم اینه که ایشون مثل هر مدیر دیگری آمده و یک‌سری حرف‌های قشنگ زده و شعار داده و این‌ها. اهمیت خاصی به این حرف‌ها نمی‌دم. اما این‌که پریود آپدیت دوربین‌ها سریع‌تر شود را غیر منطقی می‌دانم.

بنظر من استفاده کننده از ابزار حرفه‌ای باید طرز فکر حرفه‌ای هم نسبت به ابزارش داشته باشد. اینکه اگر تولید کننده‌ای تغییر مثبتی در محصولش ایجاد کند ابزار موجود من افت قیمت پیدا میکند خیلی حرفه‌ای بنظر نمیرسد. برای میوه فروش محل هم همان اندازه بزرگ کافیست نه به فکر ارتقا است نه فروش که نگران مدلهای جدید باشد.
    برادر، تولید کننده دوربین شب نمی‌خوابد و در خواب کشف جدیدی کند و فردا صبح دوربینی جدید تولید کند و به بازار ارائه دهد. هر کمپانی کشفیات و ابزار و امکاناتی در جیب دارد که بر اساس استانداردهای بازاریابی و فروش و هزارجور تحقیقات دیگر، محصولی را با مشخصاتی خاص تولید می‌کند و به بازار می‌دهد. این نیست که در هر محصول تولیدی آخرین تکنولوژی موجود در کمپانی استفاده شود. همه این‌ها بر اساس محاسبات است. حالا در رده‌های ابزار حرفه‌ای عکاسی می‌شود تصور کرد عمر مفید دوربین دیجیتال حرفه‌ای که مشغول کار است حدود ۴ تا ۶ سال است، بر این اساس دوربین‌ها در بازه‌های دو تا ۳ سال آپدیت می‌شوند. حالا شما این رو تبدیل کنی به یک دوره ۶ ماهه چیز بیشتری به مصرف کننده نخواهی داد، جز این‌که هر ۶ ماه کم‌فروشی کردی برای پرکردن ۶ ماه بعد!

در مورد میوه فروش هم گفتم دیگر، این‌گونه دوربین تولید کردن به کار همان میوه فروش می‌آید که دوربین درشت می‌خواهد.

در نهایت، فکر نمی‌کنم چیزی تغییر کند. مصاحبه‌ای انجام شده و مدیری خواسته بگوید ما خیلی باحالیم و پیشگام تکنولوژی هستیم و آخرین و به‌ترین‌ها را از ما بخواهید. همین.
    Amin Zarif، 1986، M.Rahimizadeh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ما قدیمی تر ها به این شو-آف های سونی عادت داریم. خیلی از این رجزخوانی ها تبدیل به اختراعات خیلی خوب و بی بدیل مثل واکمن شده و خیلی هاشون هم تبدیل به شکست های عجیب و غریبی مثل بتاکم و tape streamer و مموری استیک شده است!

خلاصه خیلی جدی نگیرید
    Amin Zarif، behzad_milad، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

در ادامه صحبت های دوستان چند مطلب رو اشاره کنم.
    به نظر من هر محصول تکنولوژیک باید زمانی رو سپری کنه تا به بهترین ورژن خودش برسه.نوآووی های اون تکمیل بشه، نواقصش رقع بشه و وقتی بازخورد کاملی ازش گرفته شد برای تکنولوژی بعدی اقدام کرد.از این جهت همونطور که در چند پست قبل گفتم من رویکرد سونی رو تجاری می دونم.
    اول اینکه نمی دونم دوستان چقدر از صحبت های آقای Kimio Maki رو در لینک خبر خوندن اما به نظر من ایشون در مصاحبه اشون بیشتر دغدغه ی فروش داشتن.معنی اش این نیست که کانن و نیکون نخوان بفروشن اما ایشون در انتها اشاره می کنه که پیشینه ما لوازم الکترونیکی مصرفی هست و برای اینکه در بازاری که کانن و نیکون حرف اصلی رو می زنن باقی بمونیم نیاز به نوآوری داریم. از این جهت به معرفی محصولاتی اقدام می کنیم که فرصتی ایجاد کنن و بازار رو به دست بگیریم.محصولاتی که تا قبل از این وجود نداشته و سونی می تونه مثلا در بازار فول فریم دوبین های ارزانتری تولید کنه.
    ایشون در سونی به عنوان پدر چند محصول نوآورانه معرفی می شن و در کل از هیچ جای مصاحبه ایشون اینطور برداشت نمی شه که قصد تولیدات فقط حرفه ای در دنیای عکاسی دارن. بیشتر صحبت از جذب مشتری با محصولات نوآورانه (و اتفاقا تا اینجا چندان هم بر روی مشتری حرفه ای کار نکردن و بیشتر مصرف کننده های عادی هست) و ارزان تر در برابر کانن و نیکون در دنیای عکاسی است.
    Arash، Persian، M.Rahimizadeh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها

برادر، تولید کننده دوربین شب نمی‌خوابد و در خواب کشف جدیدی کند و فردا صبح دوربینی جدید تولید کند و به بازار ارائه دهد. هر کمپانی کشفیات و ابزار و امکاناتی در جیب دارد که بر اساس استانداردهای بازاریابی و فروش و هزارجور تحقیقات دیگر، محصولی را با مشخصاتی خاص تولید می‌کند و به بازار می‌دهد. این نیست که در هر محصول تولیدی آخرین تکنولوژی موجود در کمپانی استفاده شود. همه این‌ها بر اساس محاسبات است. حالا در رده‌های ابزار حرفه‌ای عکاسی می‌شود تصور کرد عمر مفید دوربین دیجیتال حرفه‌ای که مشغول کار است حدود ۴ تا ۶ سال است، بر این اساس دوربین‌ها در بازه‌های دو تا ۳ سال آپدیت می‌شوند. حالا شما این رو تبدیل کنی به یک دوره ۶ ماهه چیز بیشتری به مصرف کننده نخواهی داد، جز این‌که هر ۶ ماه کم‌فروشی کردی برای پرکردن ۶ ماه بعد!

در مورد میوه فروش هم گفتم دیگر، این‌گونه دوربین تولید کردن به کار همان میوه فروش می‌آید که دوربین درشت می‌خواهد.

در نهایت، فکر نمی‌کنم چیزی تغییر کند. مصاحبه‌ای انجام شده و مدیری خواسته بگوید ما خیلی باحالیم و پیشگام تکنولوژی هستیم و آخرین و به‌ترین‌ها را از ما بخواهید. همین.
    نظر شما در مورد اینکه هر تولید کننده‌ای برای چند سال آینده محصولاتش را طراحی کرده کاملا درست است البته انتظاری هم نمیتونیم داشته باشیم که همیشه آخرین تکنولوژی موجود را در محصولات استفاده کنند. دلایل آن هم از مسایل بازاریابی گرفته تا اینکه اصوالا همین شرکتهای تولید کننده عملا صاحب تکنولوژی تمام تجهیزات بکار رفته نیستند و نیازشان را از شرکتهای دیگر تامین میکنند متفاوت است. اما اینکه شرکتی با فرض عمر مفید 6 ساله یک بدنه (که در عمل هم درست است و خیلی از مصرف کنندگان حرفه‌ای و آماتور با هر آپدیت نیازی به ارتقا نمیبینند) هر شش سال یکبار محصول را معرفی کند یعنی اینکه در طول شش سال خریداران جدید را از قسمتی از تکنولوژی محروم کرده یا به عبارتی شش سال کم فروشی کرده!
    مهدی دانش‌پایه

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نظر شما در مورد اینکه هر تولید کننده‌ای برای چند سال آینده محصولاتش را طراحی کرده کاملا درست است البته انتظاری هم نمیتونیم داشته باشیم که همیشه آخرین تکنولوژی موجود را در محصولات استفاده کنند. دلایل آن هم از مسایل بازاریابی گرفته تا اینکه اصوالا همین شرکتهای تولید کننده عملا صاحب تکنولوژی تمام تجهیزات بکار رفته نیستند و نیازشان را از شرکتهای دیگر تامین میکنند متفاوت است. اما اینکه شرکتی با فرض عمر مفید 6 ساله یک بدنه (که در عمل هم درست است و خیلی از مصرف کنندگان حرفه‌ای و آماتور با هر آپدیت نیازی به ارتقا نمیبینند) هر شش سال یکبار محصول را معرفی کند یعنی اینکه در طول شش سال خریداران جدید را از قسمتی از تکنولوژی محروم کرده یا به عبارتی شش سال کم فروشی کرده!
    سلام

عمر مفید دوربین دیجیتال حرفه‌ای که مشغول کار است حدود ۴ تا ۶ سال است، بر این اساس دوربین‌ها در بازه‌های دو تا ۳ سال آپدیت می‌شوند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    1982

جناب مبین این فقط یک فرض بود! شما دو و چهار سال را در نظر بگیرید باز مساله همان است. اتفاقا خیلی هم دور از واقعیت نیست. برای مثال عکاسان حرفه‌ای زیادی میشناسم که برای ارتقائ 5دی مارک دو منظر مارک 4 هستند.
    مهدی دانش‌پایه

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    جناب مبین این فقط یک فرض بود! شما دو و چهار سال را در نظر بگیرید باز مساله همان است. اتفاقا خیلی هم دور از واقعیت نیست. برای مثال عکاسان حرفه‌ای زیادی میشناسم که برای ارتقائ 5دی مارک دو منظر مارک 4 هستند.
    فرض،اونم اشتباه چه كمكي به بحث ميكنه؟ (شايد من درست متوجه نشدم منظور شما رو)
    خوب فرضا چنين افرادي هم باشند!شايد بعضي هم بخواهند منتظر ورژن ششم باشند.فكر كنم مشكل فقط از خودشان باشد و نه كس يا جاي ديگري!(اگر اينطور باشد پس براي اين افراد همان ٥ تا ٦ سال فاصله بين هر بدنه مناسب است)
    البته من بين افراد حرفه اي و غير حرفه اي چنين سخني را نشنيده بودم تا حالا!
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 19 November 2013 در ساعت 18:07
    Amin Zarif، behzad_milad، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 76 از 83 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... آخرینآخرین