صفحه 67 از 83 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    60برای تعویض عملکرد شاتر دوربین هم بین حالتهای مختلف کانتینیوس و تک شات باید یک کلید را نگه میداشتم و با یک کلید دیگر حالت مورد نظر را انتخاب میکردم که در کنون بسیار راحت تر است.
    برای گرفتن HDR تنظیمات را انجام میدادیم و در آخر که OK را میزدیم باز دوربین همه عکسها را مثل هم میگرفت.
    البته به نظر من تعویض عملکرد شاتر چیزی نیست که هر دقیقه بخوایم اون رو تغییر بدیم که نیاز به یک دکمه ی مجزا باشه، نسبت به عکاسی از همون اول مشخص میکنیم که چه مدی رو نیاز داریم، مثل عکاسی ورزشی (حداقل برای من که اینطوره)
    استفاده از دکمه های ترکیبی هم انصافاً سرعت عمل رو بالا میبره و کاملاً توی بدنه های نیکون از این طراحی به خوبی استفاده شده، من که بیشتر مواقع با گرفتن گریپ دوربین با یه دست 90% نیازهای اصاصی رو تغیر میدم و سرعت عملم خیلی بالا میره
    همینطور توی HDR شما با نگه داشتن دکمه برکتینگ و استفاده از جاگ دیال جلو و عقب سریع تنظیمات HDRمد نظرتون رو پیاده میکنید، به اینصورت که با جاگ عقبی با یه حرکت به چپ یا راست نوع 2 شات یه 3 شات رو تعیین میکنید و با جاگ جلویی مقدار استاپ نوری
    (هرچند تسلط شما به این قضیه بیشتر از منه و نیاز به توضیح من نداره)
    M.Barani و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

باز هم همان بحث های قدیمی، حمله های کوبنده ی آقای عاشوری نیا و ....
    کنن در دوربینهای کلاسهای متفاوتش، تنطیمات بیشتر یا کمتری رو "در دسترس تر" قرار می ده. در انتری لولهای کانن از 450 تا 600 شما شاهد یه سری تغییرات جزیی هستید،حتی در حدی که 550 با 600 تقریبا هیچ تفاوتی ندارند. همینطور در سری دو رقمی ها. برکتینگ کنن هم با زدن دکمه Q، سپس رفتن روی نور سنج و چرخاندن غربیلک فعال میشه و با بیشتر یا کمتر چرخوندنش می تونید فاصله شاتها رو تعیین کنید که چند استاپ باشند. فکر نمی کنم کار سختی باشد. اینکه شما در کلاس عکاسی با افرادی تازه کار سر و کار دارید که دوربینشان را نمی شناسند، و به دلیل آشنایی کم شما با دوربینهای کنن مجبورید در منوها بگردید، دلیل بر این نیست که کار با کنن سخت تر است! اگر فردی که زیاد عکاسی کرده با دوربینش آشنا نیست و شما فکر می کنید شنبه و یکشنبه است، باز هم فکر نمی کنم مشکل از کانن باشد! شما دو مورد را بیان بفرمایید که در دو دوربین در دو کلاس متفاوت حتی (مثلا 600دی و 7دی) با هم در کنن فرق اساسی کند. (که البته خیلی به نظرم مساله طبیعی یی هست! از نظر شما اینکه در دوربین انتری لول، همان امکاناتی را در دسترس سریع بگذاریم که در یک دوربین حرفه ای می گذاریم کار عاقلانه ای هست؟) و اینکه کانن جای دکمه شاتر را عوض نمی کند هم بله، جای شکرش باقیست، چون اصولا چیزی را عوض نمی کند در یک نسل به نسل دیگر.
    شما از تغییر نداشتن دی 300 و دی 300 اس می گویید، ما از تغییر نداشتن 500 با 550 و 600 می گوییم.
    اصولا اینکه از لایو ویو نمی توانید تایمر را فعال کنید هم دوستان عزیز، مشکل از عدم دانش شماست. همانطور که آقای ارشدی هم فرمودند، من در 550دی با زدن کلید Q با باز شدن منوی سمت چپ تصویر، از کانتینیوس شوتینگ به تایمر تغییر وضعیت می دهم. لطفا بدون دانش کافی مساله ی به این مهمی را بیان نفرمایید.
    زیاد بودند دوستان نیکونی که با در دست گرفتن دوربین ساده بنده، فرمودند که چقدر کار با آن ساده است...!جالب است که دوستان نیکونی همه نسبت به نیکون تعصب دارند. یکی از دوستان بنده دوربین من را حتی برای پریدن از رودخانه حاضر نبود بگیرد، می گفت دستانم به کنن آلوده می شود! اما من چنین چیزی را از کننی ها "هنوز" ندیده ام! اتفاقا به نظر من این رفابت است که قشنگ می کند دنیای دوربین ها را. فرض کنید کنن وجود نداشت. نیکون هنوز داشت لنز تولید می کرد و هیچ میلی هم به رقابت ایجاد نمی شد. همینطور اگر نیکون وجود نداشت همین تغییرات رو هم از کنن نمی دیدیم! (مشخصه که هر دو تولید کننده "بسیار" تنبل هستند و به دلیل هماهنگی با هم و بالانس نگه داشتن بازار، دست به ابتکار جدیدی نمی زنند. همانطور که آیفون اگر معرفی نمی شد هنوز گوشی های ما همان 12 کلیدی های قدیمی بود.)
    alonebaby، R.Asgari، davoud maani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    جالب است که دوستان نیکونی همه نسبت به نیکون تعصب دارند. یکی از دوستان بنده دوربین من را حتی برای پریدن از رودخانه حاضر نبود بگیرد، می گفت دستانم به کنن آلوده می شود! اما من چنین چیزی را از کننی ها "هنوز" ندیده ام!
    جناب امیرحسین گرامی . من به بخشهای دیگر گفته های شما هیچ کاری ندارم . علایق برندی ، یک چیز طبیعیه ، مشکل اونجاست که این علاقه تبدیل به تعصب میشه .
    اینکه منوها ساده است ، سخته ، یوزرفرندز هست ، نیست ؛ حتی به نظرم تا حدی به سلایق و علایق افراد ممکنه مربوط بشه .
    اما واقعن این جمله شما ، خیلی خیلی ، غیرمنصفانه و غیرواقعی است . اینکه شما ندیدید ، دلیلی بر نبودن اش نیست .
    من به خاطر ارتباطی که با بقیه دوستانم دارم و بیشترشون هم کاننی هستند ،همیشه از این چیزها شنیدم و دیدم .
    دلیل نمیشه بگیم اینها متعصب ترن یا اونها متعصب ترن !!
    به نظرم همین تکه حرف شما تعصب آمیزه ، چون فقط بخشی از واقعیت رو نقل میکنه یا می پذیره .
    یعنی تهمت به همه نیکونی ها به تعصب داشتن های برندی و یا ....
    اینکه شما ندیدید ، دلیل بر نبودن اش نیست .

تعصب هر جایی و از هر کسی سر بزنه بده . تعصب با علاقه فرق میکنه .
    تعصب باعث ندیدن همه واقعیت یا تحلیل غلط از واقعیت میشه . مثل اینکه مثلن کسی میاد میگه فلان سایت ( در سطح جهانی و اعتباری جهانی ) مثلن به فلان برند ، علاقه داره !! و بعد نتایج رو دستکاری میکنه !! و بعد آبرو و حیثیت خودش رو که طی سالها کار و تلاش و هزینه و اعتبار به دست آورده ، لجن مال میکنه ، چون چرا ؟ مثلن دو سه تا مدل از فلان برند انتخاب شده !!!
    بعد ، ما به این جملات دایی جان ناپلئونی ، میگیم لابد حقیقت و حتمن توطئه ای علیه ما در جریانه !!

اما حرفهای آقای عاشوری نیا هم میتونه درست باشه . چون اصلن من خودم یک نمونه . از اول که عقد اخوت نبسته بودم با نیکون ! بلکه یک مدت با کانن کار کردم و یک مدت با نیکون و بعد دیدم که واقعن کار کردن با نیکون به مراتب برام راحت تر و دوس داشتنی تره .
    شاید دیگری همین حس رو با کانن داشته باشه که حتمن داره ، ده ها نفر از دوستان در این مورد در همین تاپیک صحبت کرده اند و حتمن درست میگن و دلیل نمیشه من بیام با تعصب بگم که همه اشتباه میکنند .
    من میتونم هزار دلیل بیارم که با کانن اصلن نمیتونم کار کنم ، و دیگری شاید برعکس هزار دلیل بیاره که میتونه . و هر دو هم درست میگیم .
    این به این معنا نیست که یا من دروغ میگم یا متعصب ام یا اون .
    ولی اینکه همه کاربران یک برند رو به تعصب برندی ، متهم کنیم دیگه از اون حرفهاست !
    Akas، morteza khademy و amparisay تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    جناب امیرحسین گرامی . من به بخشهای دیگر گفته های شما هیچ کاری ندارم . علایق برندی ، یک چیز طبیعیه ، مشکل اونجاست که این علاقه تبدیل به تعصب میشه .
    اینکه منوها ساده است ، سخته ، یوزرفرندز هست ، نیست ؛ حتی به نظرم تا حدی به سلایق و علایق افراد ممکنه مربوط بشه .
    اما واقعن این جمله شما ، خیلی خیلی ، غیرمنصفانه و غیرواقعی است . اینکه شما ندیدید ، دلیلی بر نبودن اش نیست .
    من به خاطر ارتباطی که با بقیه دوستانم دارم و بیشترشون هم کاننی هستند ،همیشه از این چیزها شنیدم و دیدم .
    دلیل نمیشه بگیم اینها متعصب ترن یا اونها متعصب ترن !!
    به نظرم همین تکه حرف شما تعصب آمیزه ، چون فقط بخشی از واقعیت رو نقل میکنه یا می پذیره .
    یعنی تهمت به همه نیکونی ها به تعصب داشتن های برندی و یا ....
    اینکه شما ندیدید ، دلیل بر نبودن اش نیست .

تعصب هر جایی و از هر کسی سر بزنه بده . تعصب با علاقه فرق میکنه .
    تعصب باعث ندیدن همه واقعیت یا تحلیل غلط از واقعیت میشه . مثل اینکه مثلن کسی میاد میگه فلان سایت ( در سطح جهانی و اعتباری جهانی ) مثلن به فلان برند ، علاقه داره !! و بعد نتایج رو دستکاری میکنه !! و بعد آبرو و حیثیت خودش رو که طی سالها کار و تلاش و هزینه و اعتبار به دست آورده ، لجن مال میکنه ، چون چرا ؟ مثلن دو سه تا مدل از فلان برند انتخاب شده !!!
    بعد ، ما به این جملات دایی جان ناپلئونی ، میگیم لابد حقیقت و حتمن توطئه ای علیه ما در جریانه !!

اما حرفهای آقای عاشوری نیا هم میتونه درست باشه . چون اصلن من خودم یک نمونه . از اول که عقد اخوت نبسته بودم با نیکون ! بلکه یک مدت با کانن کار کردم و یک مدت با نیکون و بعد دیدم که واقعن کار کردن با نیکون به مراتب برام راحت تر و دوس داشتنی تره .
    شاید دیگری همین حس رو با کانن داشته باشه که حتمن داره ، ده ها نفر از دوستان در این مورد در همین تاپیک صحبت کرده اند و حتمن درست میگن و دلیل نمیشه من بیام با تعصب بگم که همه اشتباه میکنند .
    من میتونم هزار دلیل بیارم که با کانن اصلن نمیتونم کار کنم ، و دیگری شاید برعکس هزار دلیل بیاره که میتونه . و هر دو هم درست میگیم .
    این به این معنا نیست که یا من دروغ میگم یا متعصب ام یا اون .
    ولی اینکه همه کاربران یک برند رو به تعصب برندی ، متهم کنیم دیگه از اون حرفهاست !
    فرمایشهای شما بسیار متین است و من همینجا از همه دوستان نیکونی معذرت خواهی میکنم. اما صحبتهای آقای عاشوری نیا و توهین هایشان به چیزی که ما دوستش داریم، و زبان تندشان همیشه بنده رو عصبانی می کرده. آقای عاشوری نیا نمی دانم روی چه حسابی این توصیف رو آوردند که مردی که چند زن دارد رو شباهت دادند به کنن. نمی دانم حرمت نگه داشتن برای ایشان چه معنی و مفهومی دارد که در جای جای این فروم توهین های ایشون رو بدون هیچونه تذکری شاهد هستیم. پستهای ایشان را که نگاه می کنید هرکدام به نوعی "نیشدار" هستند، مخصوصا پست ایشان در مورد توصیف کنن به خاطر یک چیز طبیعی زیاده روی بود به نظرم.
    در این مورد که من ندیدم هم باید عرض کنم خدمتتان که من حقیقت را بدون تعصب گفتم. اینکه ندیدم یک حقیقت است. پس به نظرم نتیجه گیری ناقص من که عرض کردم کننی ها کمتر تعصب دارند، "متعصبانه" نبود، "اشتباه و ناکامل" بود. در حین آمارگیری اگر نمونه گیری موفقی نداشته باشید، نتایج شما "دروغ" نیستند، "اشتباه" هستند. باز هم از محضر همه اساتید نیکونی پوزش می طلبم. اما همانگونه که می بینیم در همین فروم هم، کسی نیکون را به چیز بدی تشبیه نکرد، که باز هم از توهینهای نیکونی ها به کننی ها اشاره می کند. بنده به عنوان کسی که برند کنن را ترجیح داده ام، (به اختصار به این دوستان کننی گفته شده) از هرگونه حرکت تعصبی و توهین برندی بیزارم، از هر جهتی که باشد کار اشتباهی است. به اندازه کافی درگیر انتخاب بین نیکون و کنن بودیم و دروغ تحویل گرفته ایم! پس لطفا بیایید و مسیر همدیگر را مسخره نکنیم، و یاد بگیریم که زمانی که چیزی را درک نمی کنیم و علتش را نمی فهمیم و فکر می کنیم غلط است، زبان به دهان بگیریم. اگر چیزی ننویسید یا بی توهین بنویسید، از جانب همه افراد عضو فروم قول می دهم که کسی برچسب "بلد نبودن" یا "آماتور بودن" به شما نچسباند. همینطور هم در مورد تعصبات برندی. من که کنن را ترجیح داده ام، با شنیدن یک انتقاد به کنن شاید به فکر فرو بروم، اما با شنیدن یک حرف متعصبانه یا توهین آمیز، مطمئنا جبهه خواهم گرفت.
    alonebaby، davoud maani، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

از هرگونه حرکت تعصبی و توهین برندی بیزارم، از هر جهتی که باشد کار اشتباهی است. به اندازه کافی درگیر انتخاب بین نیکون و کنن بودیم و دروغ تحویل گرفته ایم! پس لطفا بیایید و مسیر همدیگر را مسخره نکنیم، و یاد بگیریم که زمانی که چیزی را درک نمی کنیم و علتش را نمی فهمیم و فکر می کنیم غلط است، زبان به دهان بگیریم.
    جناب امیر حسین - دوست عزیز
    فکر کنم شور حسینی برت داشته. سخت نگیر عزیز
    الآن آرش عاشوری نیا نه ، فرهاد حسینی یا اسکات کلبی بیاد به مینولتا گیر بده شما ناراحت میشی؟
    این همه ملت به Pentax گفتن سبز مگسی ( نخند آقاجان ) محمد رضا میلانی شاکی شد؟

شاید شد ؛ اما اینحوری که شما ناراحت شدی انگار همین الآن آرش به شما توهین خانوادگی کرده.
    آقای آرش عاشوری نیا رو هم شما ار نزدیک ببینیش آدم نازنینیه . درسته نیش دار حرف میزنه هر از گاهی.
    اما بعضی وقتها راست میگه

مثلا با تحربه من 134 سال دیگه هم canon ارگونومی دوربینهاش به پای nikon نمیرسه.
    برعکسش : طراح های منو دوربینهای nikon هم 6 میزنن.
    آیا این ها توهینه؟ یا نظر شخصی؟

کسی هم با نظرات آرش نمیاد بیخیال canon بشه . دایره تحقیقش بیشتر میشه .اگر بشه انتخابش کیلویی بوده.
    به نظر من تند نرو برادر . محیط دوستانه خراب میشه.
    نمونه اش کل کل همیشگی بر سر DXO - از نظر بعضی ملعون و از نظر بعضی عالیست.

حالا اینها چه ربطی به وضعیت بازار داره.
    اصلا وحید روزبهانی میشه بگید کجاست

با احترام

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

امیر حسین گرامی.
    کمی که بگذره اخلاق اقای آرش عاشوری نیا تو دستتون میاد.
    اینجوری که فکر میکنید نیست. اتفاقا ارش خان خیلی هم باحال هستند :دی ( تجربه کرد مکه میگم ها )
    خوب درسته هر کسی به برندی علاقه داره و ممکنه تعصبی هم باشه هر چند که نه من و نه هیچکدوم از دوستان تعصب کور رو اصلا قبول نداریم.
    اما خوب هر دوی این برند ممکنه معایت و مزایایی داشته باشند.
    به نظر بدنه حقیر آقا آرش نظر شخصیش رو گفته و ممکنه کسانی دیگه هم با ایشون هم عقیده باشند با نباشند.
    این مهم نیست.
    مهم اینه که بنده نیکونی و شمای کاننی در حال حاضر با دوربین و تجهیزاتمون داریم چیکار میکنیم. ؟
    این مهمه
    وگرنه کانن و نیکون طبق گفته دوستان مثل بنز و بی ام و میمونه :دی
    پیروز باشی عزیز دل برادر
    پی نوشت :
    این موضوع منو یاد تاپیک نیکون و کانن توهم یا واقعیت انداخت
    و اولین پستی که زدم و جوابی که شنیدم. یادش بخیر
    yaghoobi، M.Meghdari، Viper و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود

اینجا همش بحث انتقال تحربه است
    یکی میاد از امکاناتی که رو فلان مارک تجربه کرده میگه و با مدلهای قدیمی تر که باز هم تجربه کرده بود مقایسه میکنه
    یکی دیگه هم با یه مارک دیگه

باور کنید خود من خیلی از این بحثها که همیشه اخرش هم دلخوری پیش میاد استفاده کردم ولی واقعا چرا باید ناراحت شد؟

اینجا فارومه ، محل تبادل اطالاعت و تجربیات . هر کسی تجبربیات و سلایق خودشو میگه بقیه هم استفاده میکنن یا نمیکنن ! به همین راحتی...

حیفه واقعا ! نباید بذاریم که یک بحث فنی تبدیل به بحث ناموسی بشه

تشکر کرده
    1389

عزیزان بحث ناموسی نیست. اینکه شما بیاید بگید کنن فلان ایراد رو داره، یا نیکون این مزیت ها رو داره خیلی هم خوبه. ولی بحثی که هست اینه که وقتی من بگم کنن خیلی فلان چیزش مشکل داره، خیلی فرق داره با اینکه از چنین الفاظی استفاده بشه. بنده زمانی که 550دی رو خریدم، هنوز هم دلم پیش دی 5100 بود و هنوز هم به نظرم دوربین خیلی خوبی بوده و هست. این یعنی تعصبی ندارم. شخصا دی 90 رو خیلی دوست دارم (نمی دونم چرا!) اما انتقاد و درشت نمایی مشکل یه بحثه، توهین و به کار بردن الفاظ بد یه بحث دیگه. آقای عاشوری نیا هم تاحالا غیر از این فروم ندیدیمشون، و توی این فروم هم هرچی دیدیم حرفهای نیش دار و شاید یه جورایی تحقیر آمیز بوده.
    آقای ذبیح مند عزیز، اگر در خیابان آدم بی سر و پایی به انسان توهین خانوادگی بکنه، آدم شاید اصلا براش اهمیتی هم نداشته باشه، اما از اعضای یک خانواده به این بزرگی که اتفاقا راجع به مسائل تخصصی هم حرف می زنند و همگی قطعا آنقدر در چنته دارند که سوادشان می رسیده که بفهمند فروم یعنی چه و آنقدر دستشان به دهنشان می رسیده که حداقل دوربین خریده اند، چنین انتظاری نمی رود و آدم را ناراحت می کند... من از سخنان آدمهایی همیشه ناراحت می شوم که بسیار برایم اهمیت دارند. آفای عاشوری نیا هم از این قاعده مستثنی نیست.
    امیدواریم در آینده این روی خوش آقای عاشوری نیا رو که می گید ببینیم همگی، و صد البته از دانششون استفاده کنیم.
    yaghoobi، Viper، davoud maani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

مشکل دقیقا از همین محیط مجازی و خواندن به جای شنیدن و دیدن است. امروز با آرش بودیم و همین حرفها را داشت با من می زد ولی لحنش مثل همیشه طنز بود و لبخند هم مثل اغلب اوقات از صورتش دور نمی شد و با حرکات دستها مثل ایتالیایی ها سمعیربصری هم تعریف می کرد. اگر شما هم آنجا بودید و همین حرفها را به جای اینکه بخوانید می شنویدید و می دیدید مثل من نه تنها ناراحت نمی شدید بلکه باعث انبساط خاطرتان نیز می شد. هیچ کدام از ما پسرخاله ی کنن یا نیکن نیستیم و خود من به اندازه ی سن خیلی از دوستان کاربر کنن یا به قول دوستان کننی بوده ام ولی از حرف های آرش هیچ گاه ناراحت که نمی شوم هیچ؛ استفاده هم می کنم
    yaghoobi، Amin Zarif، farshad_k و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

شرکت کنون و نیکون سود های میلیاردی رو میبرند ما اینجا دعوا میکنیم!!!!!
    بار ها و بار ها این بحث انجام شده چه حضوری و چه نوشتاری و هیچ جا به نتیجه نرسیده که مثلا فلان برند بهتره!!!!
    هر کدوم مزایا و معایبی دارند. من تعصبی به هیچ برندی ندارم و از هر دو برند دوربین دارم.
    با اس ال ار های کنون هم کار کردم. با دوستمون موافقم که نیکون از لحاظ جایگیری کلید ها کاربر پسند تره و کنون از لحاظ منو ها.
    ولی به هر کدوم عادت کنیم کار کردن باهاش راحت میشه.
    من که خودم کنون sx40 رو با این که اس ال ار نیست خیلی خیلی راحت تر از دی5100 تنظیم میکنم با این که که نیکون رو 2 ساله دارم و کنون رو کمتر از یک ماه!!
    yaghoobi و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

صفحه 67 از 83 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 ... آخرینآخرین