صفحه 77 از 83 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 761 تا 770 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نظر شما در مورد اینکه هر تولید کننده‌ای برای چند سال آینده محصولاتش را طراحی کرده کاملا درست است البته انتظاری هم نمیتونیم داشته باشیم که همیشه آخرین تکنولوژی موجود را در محصولات استفاده کنند. دلایل آن هم از مسایل بازاریابی گرفته تا اینکه اصوالا همین شرکتهای تولید کننده عملا صاحب تکنولوژی تمام تجهیزات بکار رفته نیستند و نیازشان را از شرکتهای دیگر تامین میکنند متفاوت است. اما اینکه شرکتی با فرض عمر مفید 6 ساله یک بدنه (که در عمل هم درست است و خیلی از مصرف کنندگان حرفه‌ای و آماتور با هر آپدیت نیازی به ارتقا نمیبینند) هر شش سال یکبار محصول را معرفی کند یعنی اینکه در طول شش سال خریداران جدید را از قسمتی از تکنولوژی محروم کرده یا به عبارتی شش سال کم فروشی کرده!
    موضوع محروم شدن از بخشی از تکنولوژی در بازه ی زمانی نیست.چرا؟چون یه عکاس که مهندس نیست که نیاز باشه قطعاتش رو هر روز بهتر و بهتر کنه و اصولا کیفیت کارش در گرو این نیست که حتما دوربین، لنز و یا تکنولوژی نهفته در دوربینش چقدر به روز باشه.اگر عکاسان حرفه ای چنین رویه ای داشتند که بوضوح شاهد آرایش متفاوتی در بازار بودیم.
    مشخصا دوربین ها و تکنولوژی امروز در چنان سطحی هست که هر عکاس قدیمی تا زمانی که می تونه خروجی ذهنی اش رو از دوربین امروزی بگیره (که کاملا هم قابل تصوره) نیازی نیست هدف رو گم کنه! هدف عکسه نه دوربین! به همین دلیل تا زمانی که بتونه تمام نیروهای نهفته در دوربین رو خارج کنه نیازی به تعویض دوربین نداره.البته که عکاسان استثنا پیدا می شن ولی کلیت قضیه که تغییر نمی کنه.
    به نظر من در عکاسی قبل از دوربین عکاس مهمه و بعد از اون دوربین و ملحقاتش.اما سونی وقتی به کاربر خانگی نگاه می کنه یعنی مهمه که چقدر دوربین بفروشه نه اینکه چقدر عکاس رو راضی کنه.
    Persian، Amin.M، behzad_milad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    فرض،اونم اشتباه چه كمكي به بحث ميكنه؟ (شايد من درست متوجه نشدم منظور شما رو)
    خوب فرضا چنين افرادي هم باشند!شايد بعضي هم بخواهند منتظر ورژن ششم باشند.فكر كنم مشكل فقط از خودشان باشد و نه كس يا جاي ديگري!(اگر اينطور باشد پس براي اين افراد همان ٥ تا ٦ سال فاصله بين هر بدنه مناسب است)
    البته من بين افراد حرفه اي و غير حرفه اي چنين سخني را نشنيده بودم تا حالا!
    اتفاقا این افراد با مورد بحث مشکلی ندارند و زمان ارتقا را معرفی محصولی با تغییراتی متناسب با نیازشان میبینند نه صرفا معرفی محصول جدید! موضوع بحث این بود که معرفی بدنه‌های جدید در بازه زمانی کوتاه از نظر بعضی از دوستان زیاد مطلوب نبود.
    فرض من هم خیلی دور از واقعیت نبود در مورد کاربران ایران اطلاعی ندارم اما اینجا برای همین مورد مثال 5دی هنوز هم خیلی‌ها با مارک دو در اتلیه کار میکنند!؟ بنظر من مشکلی هم که ندارند هیچ تصمیم منطقی و درستی هم گرفته‌اند. به معرفی بدنه های جدید هم معترض نیستند. هرچند در مورد دوستان عکاس مراسم مورد متفاوت است.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    موضوع محروم شدن از بخشی از تکنولوژی در بازه ی زمانی نیست.چرا؟چون یه عکاس که مهندس نیست که نیاز باشه قطعاتش رو هر روز بهتر و بهتر کنه و اصولا کیفیت کارش در گرو این نیست که حتما دوربین، لنز و یا تکنولوژی نهفته در دوربینش چقدر به روز باشه.اگر عکاسان حرفه ای چنین رویه ای داشتند که بوضوح شاهد آرایش متفاوتی در بازار بودیم.
    مشخصا دوربین ها و تکنولوژی امروز در چنان سطحی هست که هر عکاس قدیمی تا زمانی که می تونه خروجی ذهنی اش رو از دوربین امروزی بگیره (که کاملا هم قابل تصوره) نیازی نیست هدف رو گم کنه! هدف عکسه نه دوربین! به همین دلیل تا زمانی که بتونه تمام نیروهای نهفته در دوربین رو خارج کنه نیازی به تعویض دوربین نداره.البته که عکاسان استثنا پیدا می شن ولی کلیت قضیه که تغییر نمی کنه.
    به نظر من در عکاسی قبل از دوربین عکاس مهمه و بعد از اون دوربین و ملحقاتش.اما سونی وقتی به کاربر خانگی نگاه می کنه یعنی مهمه که چقدر دوربین بفروشه نه اینکه چقدر عکاس رو راضی کنه.
    ببین دوست عزیز، اینکه بگویید چون نیازی نیست (که البته هست)، چون بعضی از دوستان حرفه‌ای هنوز از بدنه‌های کراپ سطح پایین 6 7 سال پیش استفاده میکنند و خوشحال و راضی هستند پس نباید تجهیزات را بروز کرد یا حداقل با فاصله طولانی به روز کرد دلیل قانع کننده‍ای نیست که همه مصرف کننده‍گان را در طول بازه مورد نظر شما ( 2 یا 4 یا 6 یا ...) منتظر بگذرارید تا همه چیز را یکجا به آنها بدهید!
    درضمن این تغییرات همیشه در کنار رقابت تولید کننده مصرف کننده را هم راضی کرده! آیا قیمت تجهیزات بالا رفته؟ آیا مصرف کننده جدید برای مثال از داشتن یک مزیت کوچک مثل ال سی دی چرخان نسبت به مدل شش ماه پیش ناراحت شده؟ مگر اینکه بگویید دیدن بدنه جدیدتر از بدنه من هرچند با تغییرات جزئی برایم آزاردهنده است چون بدنه کهنه من ( هرچند با تجهیزات قدیمی دو سال پیش) دیگر آخرین مدل بازار نیست!
    از موضوع بحث خارج نشویم کل عرایض من این است که کاربر حرفه‌ای یا علاقه مند باید با دید متفاوتی از شرایط بازار و تبلیغات به تجهیزات نگاه کند نه اینکه ملاک ارتقا را فقط در معرفی بدنه جدید بگذارد. کاربر خانگی هم که میشود مثال همان میوه فروش که بحثی ندارد.
    Persian، behzad_milad، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در نهایت معتقدیدهر رده DSLR ها باید هر ۶ ماه آپدیت شوند؟ خیلی روشن می‌گویم این اتفاق نخواهد افتاد. از نظر من عکاس حرفه‌ای این بازه مناسب نیست.(شما هم نظر خودتان را دارید.) گمان نمی‌کنم هیچ کمپانی حتا سونی چنین برخوردی با محصولات خودش بکند.
    behzad_milad و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

مگه قراره به تعداد اپدیتهای دوربینها و ورود دوربین جدید همه دوربینشان را اپدیت کنند. مگر ورود دوربین جدید ضربه زدن به منافع مصرف کنندگان قبلی است. آیا چون دوربین جدید اومده لازم است که عکاسان حرفه ای دوربینشان را عوض کنند. من فکر نمیکنم حتی در خبرگزاری های بین المللی بدون مشکل بودجه هم به تعداد ورود دوربین ها به بازار تجهیزاتشان را اپدیت کنند.
    نمیشه گفت که حتما سازنده هم باید پریود معرفی دوربینش منطبق با متوسط زمان تعویض دوربین توسط عکاسان باشد. فکر نمیکنم افت قیمت و آخرین مدل نبودن هم موجب ناراحتی کسی شود که کار حرفه ای عکاسی انجام میده. این که معتقد باشیم پس چون فلان شرکت تعداد دوربینهایی که معرفی میکند بیشتر است پس تکنولوژی را هم قطره چکانی به مشتری میدهد. معرفی محصول جدید به بازار متاثر از عوامل متعددی است . شرکتها تلاش میکنند از نقاط قوتشان برای افزایش سود و افزایش قدرت رقابت پذیری استفاده کنند و در ضمن نقاط ضعف خودشان را پوشش دهند. برای نمونه چند با این داستان را گفتم:
    کنون شرکتی است با توانایی تولید بیشتر نسبت به نیکون که میتواند هم زمان تعداد بیشتری محصول را در خط تولید نگه دارد و همینطور در بازه زمانی کوتاهتری محصولش را اپدیت کند.
    نیکون دارای این امکان نیست. حالا هر کدام از این شرکتها برای جبران ضعف و استفاده از نقطه قوتشان چه کاری میکنند؟ کنون در هر دوربینی که در بازه زمانی کوتاهتری معرفی میشود فصله امکانات کمتری دارد یعنی شکاف میان مشخصات دو محصول کنون مهمولا کمتر از نیکون است. نیکون برای مقابله با این استراتژی در هر آپدیت تلاش میکند بیشتر امکاناتی که در چنته دارد رو کند و آپگرید بزرگتری عرضه کند و شکاف میان محصول قبلی و جدیدتر بیشتر است. حالا از نگاه بازار و مصرف کننده در هر بازه زمانی که یکی از این دو شرکت محصولی معرفی میکنند چند قدم از دیگری جلوتر میفتند تا دوباره با محصول بعدی این جایگاه جابجا شود. این ماجرایی که گفتم مطلق نیست و میشود محصولاتی را پیدا کرد که لزوما در این تعرف جا نشود اما به نظرم این یک رفتار قابل مشاهده دو شرکت است. حالا اگر من مصرف کننده کنون هستم لزومی ندارد با هر آپگرید دوربین من هم دوربینم را عوض کنم چون محصول جدید بهتر از دوربین من است. محاسبه مصرف کننده هم یه رفتار منطقی برای حداکثر کردن مطلوبیت مورد نظر است. اگر من مشکل مالی ندارم جمع پول پرداختی و لذت از محصول جدید برای من حداکثر مطلوبیت را فراهم میکند. اگر پول ندارم فشار منفی حاصل از پرداخت پول موجب ایجاد مطلوبیت منفی برای من میشود بنابراین محصول جدید را نمیخرم تا زمانی که احساس کنم ارزش حاصله از خرید محصول جدید با توجه به ارزشی که برای من بازمیگرداند مثبت است و مثلا میتوانم کیفیت کارم را افزایش بدهم یا محصول بهتری تولید کنم. در اینجا اصلا بحث اینکه کدام تولید کننده بد است و کدام خوب است نیست. در مورد سونی من هم ترجیح میدم به عنوان مصرف کننده تعهد و پایبندی سونی به یک سیستم و ساپورت شرکت از یک سری محصول را ببینم تا مثلا سه سری مونت لنز در مدت سه سال. حالا چرا سونی این رفتار را انجام میدهد. سونی میبیند که کنون و نیکون دارای مشتریان سنتی خودشان هستند که کندن آنها و جذبشان به سیستم جدید دشوار است. ممکن است برنامه ریزان سونی بیشتر مصرف کنندگان جدید را هدف قرار داده باشند. در ضمن سونی یک غول بی شاخ و دم با امکانات مالی بسیار است و خیلی راحت و بدون گزش میتونه تعداد زیادی محصول وارد بازار کند. وقتی من مسلسل دستمه ازش به عنوان اسلح تک تیراندازی استفاده نمیکنم و با تفنگ دراگونف هم رگبار نمیبندم. ورود به بازار و هدف گیری بازار هدف هم داستان خودش را دارد و بحث خوب و بد نیست بلکه حداکثر کردن سود است. البته خیلی وقتها هم استراتژی های کلان شرکتها به شکست منجر میشود و نمیشود نتیجه قطعی آنها را حدس زد اما راحت هم نمیشه نسخه شکستشان را پیچید. بحثهای پیرامون نیکون DF را در این مدت شاهد بودیم و من منتظرم ببینم آیا این دوربین بدل به یک گاو شیرده برای نیکون میشه یا فقط محصولی که آمدن و رفتنش تاثیر چندانی ندارد.
    Arash، Amir Mohebi، GITANE و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوستان گرامي ، يك بخش بزرگي از اين گفته ها مانورهاي تبليغاتي اند. همين الآن نيكون و كانن هر شش ماه يك يا حتي چند محصول جديد دارند. با احتساب لنزها و بدنه ها و رده هاي مختلف توليد SLR و بريج و بدون آينه و كامپكت و ...
    آمارهاي فروش هم كه در دنيا مشخصه كه بيشترين سهم رو اين دو دارند.
    بديهي است كه ديگر رقبا دست به چنين ترفندهايي بزنند.
    ضمن اينكه هميشه هم امكان موفقيت وجود ندارد. همين واكنش اپل به سامسونگ كه باعث توليد 5c شد، يك نمونه دردست است كه تقريبا نزديك به شكست محسوب مي شود. چون ميزان تفاوت محصول جديد با قديم آنقدري نيست كه بايد. و بيشتر فقط پايبندي به يك جدول زمان بندي شده توليد بود.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ضمن اينكه هميشه هم امكان موفقيت وجود ندارد. همين واكنش اپل به سامسونگ كه باعث توليد 5c شد، يك نمونه دردست است كه تقريبا نزديك به شكست محسوب مي شود.
    کوروش جان داستان اینه که من قبلا چندتا محصول را که فکر میکردم شکست خورده کامل هستند دیدم برعکس شد. فکر کنم برای 5c هم هنوز قضاوت زود است .
    زمانی که نیکون بعد از معرفی دی70 اومد دی50 را معرفی کرد من دوست داشتم موهای کله مدیر بازاریابی نیکون را بکنم که به جای اپگرید داون گرید وارد بازار کرده اما زمان نشون داد که دی50 با توجه به قیمت پایینتر فروش خوبی داشت و اصلا نمیشد شکست خورده دونستش. سه محصول نیکون که با فاصله با هم معرفی شدند را میشه از خیلی جهات داونگرید دونست:
    اول دی100 معرفی شد با بدنه فلزی و قیمت دو هزار دلار
    دوم دی70 با قیمت هزار دلار و بدنه پلاستیکی و سنسور مشابه
    سوم دی50 که جز کمی رفتار نویزی بهتر یک دی70 بود که دم و سرش را قیچی کرده باشند. نسبت به دی70 این مشخصات را برداشتند: سینک وایرلس با فلاش اکسترنال، سرعت شاتر 1/4000 نسبت به 1/8000 و عوض شدن لنز کیت 70-18 با 55-18 و چندتا دیگه که یادم نیست. قیمت 750 دلار.
    یعنی کاهش قیمت از 2 هزار دلار به هزار دلار و به 750 دلار به فروش بیشتر منجر شد هر چند از مشخصات محصول کاسته شد.
    Amir Mohebi، GITANE، masoudrejae و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سلام جناب غفاري بحث شيرني شده .

يكي از راههاي موفقيت براي هر شركتي برطرف كردن نياز و يا همون خواسته مشتري درهرزمان هست .

هرچه تكنولوژي هم پيشرفت كنه و قيمت هم پايين باشه و مدل هم جديد باشه اولين فاكتور براي فروش خواسته مشتري هست حالا هركدوم برتر باشه بهتر.

مرحله بعدي هم قيمت و عرضه اون به مشتري.

مني كه ميخوام دوربين اخرين مدل داشته باشم لنز هم لازمه .

يكي از دوستان تنها به خاطر همين لنز

حاضر نشد نيكون رو انتخاب كنه . Canon MP-E 65mm f2.8 1-5x Macro

سوني و نيكون وكانون و پنتاكس و .... هر برند ديگه با هر قيمتي هم كه بخوان محصولاتشون رو عرضه كنن بايد نياز مشتريان خودشون رو بدونن .

سوني با هاسلبلاد يه دوربين رو ساختن كه بيا و ببين .

به خيال خودشون كلاسيك رو با مدرن تركيب كردن .

يه دسته اسلحه كمري رو اوردن گذاشتن كنار دوربين .

قشنگ نگاه كنيد خودتون ميبينيد .

خوب چقدر اين طرح موفق خواهد بود دراينده خواهيم ديد .

هركسي سعي ميكنه از ديگري جلو بزنه حالا با قيمت و تكنلوژي و برتري و شو آف و هر نفع كه بتونه از رقيب جلوتر بمونه .

سياست اين نوع توليد كننده ها چيزي نيست كه من بتونم اونو برسي كنم .

هركدوم از اين شركتها براي خودشون افراد متخصصي دارن كه كارشون اينكه برنامه ريزي كنن مثل سياست كاري و سياست بازار و فروش و ....

دونه به دونه برنامه ريزي ميكنن كه از رقيب عقب نمونن .

من به تنهايي كل سياست كانون و نيكون و پنتاكس و سوني و هاسلبلاد و سينار و ..... بقيه برندها رو زير سوال ميبرم .

عزيزان باوركنيد اونايي كه دارن يه دوربين ديجيتال عكاسي رو توليد ميكنن ميدونن چطور بايد توي بازار هم نقش آفريني كنن .

يا حق
    ویرایش توسط behzad_milad : Wednesday 20 November 2013 در ساعت 17:34
    masoudrejae، saber.pix، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

Hasselblad is set to launch the world's first 50MP medium format camera using CMOS sensor technology. The groundbreaking H5D-50c will go on sale in March
    Hasselblad-medium-format-camera-with-CMOS-sensor.png

Hasselblad has announced a new camera, the H5D-50c which incorporates a 50MP CMOS sensor. This is a significant step away from the CCD sensors that have been standard in digital medium-format imaging up to now and potentially opens up the possibility of higher ISO sensitivities and faster capture rates than previous Hasselblad medium-format bodies...

Hasselblad replaces CEO, announces 50MP CMOS medium-format camera
    msh2200، ata_m3، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بررسی 6 ساله بازار دوربین های دیجیتال(عکاسی و فیلمبرداری) حاکی از این است که این بازار در حال کوچک شدن است همان طوری که در نمودار زیر مشخص است مهم ترین دلیل این کاهش فروش، فراگیر شدن اسمارت فونها و تبلت ها می باشد.

piv-kameramarkt-2014-folie-03__largest-no-more-than-580x630.jpg

بیشترین کاهش فروش مربوط به دوبینهای عکاسی کامپکت با سنسور کوچک می باشد. این در حالی است که فروش دوبینهای عکاسی با لنز ثابت سطح بالا(مثل سوپر زومها و دوربینهای با سنسور بزرگتر) افزایش یافته است. سرمایه گذاری کمپانیها روی دوربینهای لنز ثابت با سنسور بزرگتر نیز تایید کننده ی این روند است(دوربینهایی همچون g1x ii , rx100 iii).

piv-kameramarkt-2014-folie-01__largest-no-more-than-580x630.jpg

Mirrorless cameras and premium compacts are on the rise, despite a shrinking camera market

ظاهرا بازار دوربینهای dslr ها تغییر چشمگیری نکرده است و روند افزایش فروش میررلسها هم نتوانسته فروش dslrها را کاهش دهد.
    bf ، yaghoobi، farhad44 و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مدتی هست ذهن من درگیر این قضیه هست که اندازه سنسور دوربینهای گوشی های هوشمند تا چه حد بزرگ خواهد شد. آیا اندازه ی اپتیمومی برای آن وجود دارد؟ افزایش کیفیت آنها تا چه حد ممکن است؟ الان سایز سنسور گوشی های پرچمدار برندهای معروف در نهایت در حد و اندازه دوربینهای کامپکت است. مثلا "1/1.7 یا "1/2.3.

الیته برخی بر این باورند که 5-6 سال آینده دیدی که ما نسبت به گوشی های هوشمند خواهیم داشت شبیه دید کنونی ما به ضبط صوتها است و ابزارهای پوشیدنی با سرعت وحشتناکی جایگزین این گوشی ها خواهند شد!! شاید در آن زمان بسیار مسخره باشد که کسی برای چک کردن آب و هوا، گوشی 6 اینچی 200 گرمی خود را از جیبش بیرون آورد و 4-5 بار اسکرین گوشی را لمس کند تا در نهایت به خواسته اش برسد!
    msh2200، a.g g.a، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 77 از 83 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... آخرینآخرین