صفحه 69 از 83 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    668

Default Meter view on the Nikon D4

Default Meter view on the Nikon D700

این جابجایی دکمه ها را که در این تاپیک خوانده بودم در یک جمع مطرح کردم. یکی از افرادی که فروشنده دوربین بودند در آن جمع حضور داشت و گفت که نیکون هم در منوها دچار همین مشکلات است . یعنی به صورت پیش فرض گاهی جهت + و - را عوض می کند . حتی گاهی دکمه چرخان را اگر به سمت راست بچرخانید , قسمت مدرج کم می شود و برعکس . یعنی برعکس چیزی که انسان انتظار دارد.

امروز در اینترنت دنبال این مطلب گشتم و مثل اینکه حقیقت دارد. البته می شود در منوها این را درست کرد.

اما به هر حال فکر میکنم این گونه مسائل در همه دوربین ها دیده می شود. چه کنون چه نیکون چه سونی و ....
    R.Asgari، davoud maani و Amateurism تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

در راستای تایید صحبت های مسعود عزیز :

1DX

EOS-1D_X_4.jpg

1DC

EOS-1D-C_Core_Back.jpg

1D Mark IV

1dmkiv-02.jpg

1D Mark III

1dmarkIII.jpg

و الباقی سری 1d که تقریبا در چینش دکمه ها استایل ثابتی دارند.
    بالاخره هر شرکتی در طراحی محصولات خود ، منطقی را دنبال می کند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    مسعود جان تو این رده از دوربین ها(500دی 600دی) اثاث کشی نکرده ولی تو بقیه رده ها چارا مثلا تو رده فول فریم ها و کراپ دارهایی رده 30 دی و 40 دی 7 دیو.....
    البته بنده من این جابجایی و تنوع را ضعف نمی دانم.در خصوص محل روشن و خاموش کردن دوربین های کانن و بلاتکلیفی ان هم من با آرش موافقم.
    مسعود جان من گفتم که با این جابجایی و تنوع مخالف نیستم.واین کار را ضعف نمی دام ولی به نظر من طراحان کانن در ایجاد این تنوع و جابجایی موفق نبوده اند.سرامدشون هم همون کلید روشن و خاموش کردن دوربین بود .البته اینکه بعضی کارهای ساده رو که می شود بازدن یک کلید انجام دهید در کانن با دو و گاهی هم سه کلید باید انجام دهی هم جای خود.
    R.Asgari، M.Mobin، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    مسعود جان من گفتم که با این جابجایی و تنوع مخالف نیستم.واین کار را ضعف نمی دام ولی به نظر من طراحان کانن در ایجاد این تنوع و جابجایی موفق نبوده اند.سرامدشون هم همون کلید روشن و خاموش کردن دوربین بود .البته اینکه بعضی کارهای ساده رو که می شود بازدن یک کلید انجام دهید در کانن با دو و گاهی هم سه کلید باید انجام دهی هم جای خود.
    اتفاقا توی نیکون هم به همین صورت هست.
    مثلا شما در کنون برای عوض کردن مدهای عکاسی از از قربیلک روی دوربین استفاده میکنید ولی در نیکون باید از دو کلید استفاده کنید.(بعضی مدلها)
    یا در کنون بری عوض کردن drive یک کلید را میزنید و بعد بین حالتها انتخاب میکنید ولی در نیکون باید یک کلید را نگه دارید و با یک کلید دیگر مدها را انتخاب کنید.

دکمه روشن خاموش فکر میکنم خیلی کم استفاده شود.استفاده از آن هم در زمان عکاسی نیست.قبل و بعد از عکاسی است و فرضا اگر کسی هم فراموش کند دکمه روشن و خاموش دوربینش کجاست در پروسه عکاسی اشکالی به وجود نخواهد آمد.
    A_Maddah، R.Asgari، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

از چیزهایی که من در نیکون خیلی دوس دارم ::
    1- استفاده از طراحان بزرگ و موفق برای طراحی بدنه دوربینهاشونه که در نهایت امروزه رسیده به خطوط منحنی و هلال قرمز در D800 و D4 و D600 . که البته قبلن در مدل های قبلی هم بوده ، ولی امروزه که در طراحی های کلیه محصولات صنعتی ( اعم از اتومبیل و .... ) ، خطوط منحنی مورد توجه قرار گرفته اند ، دوربین ها نیز از این سلیقه عمومی و طراحی روز ، بهره مند شده اند و توجه به خطوط منحنی بیشتر دیده می شه .
    2- اون علامت قرمز ( حالا به شکل خط در هنگام تولد و سپس تبدیل شدن به مثلث و حالا هم کمان ) . به نظرم هویت خاصی رو ایجاد کرده و در عین حال زیباست . یک علامت مشخصه جذاب ، که باز نمونه اش در بسیاری از محصولات موفق در سراسر دنیا دیده میشند . مثلن حضور جلوپنجره در بی . ام . و یا فلان شکل چراغ در پورش . این تکرارها باعث ایجاد هویت مشخص در محصول و حتی مخاطب خواهند شد و همه محصولات یک شرکت رو به همدیگر متصل می کنند.
    3- استفاده از غربیلک دوم ، در پشت بدنه به جای دکمه ، که کلن خیلی کاربردیه و به راحتی میشه با شصت مقادیر لازم رو کم و زیاد کرد .
    و 4- همان مطالبی که آرش عزیز گفت . من وقتی D7000 رو گرفتم و بعدش D5100 . حتی یک بار دفترچه دومی رو نیاز بهش پیدا نکردم .

( چیزهایی که گفتم فقط در مورد نیکون بوده و اصلن قصد در مقایسه با کانن یا هر برند دیگر نیست )
    A_Maddah، davoud maani، M.Barani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

به نظر من منو با اهمیت تر از کلیدهاست
    و کارکرد نیکون در این مورد ضعیف است
    ( شاید نیکون هم طراح منوهایش را هر 6 ماه یک بار اخراج می کند )
    ولی به هر حال هر کدام ضعف هایی دارند که در مورد آن ها می توان بحث کرد
    اما جدا از همه ی این ها مهم ترین فاکتور خود عکاس است
    من در عرض این دوسال از 550 دی خودم لذت بردم و هیچ گاه در استفاده از منوها یا کلیدها مشکلی نداشتم
    مگر با این قیمت دلار و وضعیت بازار من میخام کلکسیون دوربین راه بندازم که در استفاده از کلیدها دچار مشکل شوم
    الان در خرید یک فول فریم گیر کرده ام
    خیلی ها هم مثل من هستن
    میگید در خارج ؟
    اونا هم دچار بحران مالین فرقی نمی کنه
    به جای این بحث ها چرا از خودتون سوال نمی کنید در این آشفته بازار و وضع بد اقتصادی بعضی ها دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن
    Viper و M.Barani تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مسعود جان، جناب میری
    شباهت‌ها ویژگی هستند یا نه؟ بله، در سری ۱دی و سری xxxd کانن این شباهت‌ها در مدلهای جدید حفظ شده. به نظر من نیکو است. اما با رده‌های میانی اختلاف دارد. در ضمن رده‌های میانی به هیچ‌شکلی به سامان نرسیده‌اند.
    چیدمان کلیدها در بین مدلهای ۵۰دی-۶۰دی-۷دی-۶دی-۵دی متغاوت است، با چه توجیهی؟ در مورد ۶۰دی قبول. LCD چرخان. اما این‌که در ۴۰دی و ۵۰ دی کلید‌ها به زیر LCD رفت و بعد در۷دی آمد کنار؟ کدام اشتباه بود؟ حالا درست است؟
    ۶دی با چه توجیهی چیدمان کلید‌هایش با ۷دی و ۵ دی متفاوت است؟ کسانی که از ۶ دی استفاده می‌کنند از ۷دی تازه‌کارتر هستند؟ جریان چیه کلن؟

مسعودجان، گفتم الان بحث من این نیست که چه کلیدی در طراحی کانن و یا نیکون درست است. شاید اصلن طراحی ۷ دی به‌ترین دنیا باشد، مشکل من این است که خود کانن چنین اعتقادی ندارد! و در ۶ دی آن‌را به هم می‌زند.
    دوست ندارم در بین این بحث خلط مبحث بوجود بیاوریم. اما چون گفتی، منظور از درایو تنظیم عکاسی پی‌درپی است؟
    تغییر مد با کلید ترکیبی در مدلهای حرفه‌ای نیکون وجود دارد. ویژگی خوبی است. این‌که با دست راست انجام می‌شود و لازم نیست دست چپ از لنز فاصله بگیرد. اگر اشتباه نکنم در سری ۱دی کانن هم تغییر مد ترکیبی‌است. با این اشکال که مد در سمت چپ وجود دارد.
    A_Maddah، Amin Zarif، mreza1001 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

میدانید مشکل اصلی چیست؟
    مشکل ما این است که همه چیز را ناموسی میکنیم حال اگر فلان قیمت نیکون بدتر از کنون باشد چه ایرادی یا برعکس! بهتر است از این موارد و تجربه هایی که دوستان بیان میکنند به درستی استفاده کنیم.
    من D90 دارم و خیلی خیلی از رابط کاربری آن راضی هستم در عین حال هرازگاهی به دوربین های کنون هم کار میکنم و مشکل خاصی هم ندارم.
    در کل با این موضوع که جای دکمه های کنون در مدلهای مختلف تغییر میکند مخالف نیستم و گاهی تا چند دقیقه با دوربین غریبه هستم اما بعد از کار کردن همه چیز درست میشود.
    masoudrejae، Asri، davoud maani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

گاها می بینیم دوستان و عزیزان چه حرفه ای چه آماتور,خیلی راحت برخی مسائل را -در مورد کمپانی هایی که در زمینه ی فعالیت خود نام و رسمی دارند- زیر سوال می برند

مطمئن باشید اگر کانن و نیکون و کلا هر شرکتی اگر امروز جایگاه و مخاطب جهانی دارد,تمام جوانب را دیده است و بسیار مطمئن قدم برداشته است.

مارکتینگ و گردش مالی این شرکت ها فوق العاده است.بهترین طراحان و مهندسان را در اختیار دارند...

اما صحبت هایی نظیر اینکه فلان شرکت نمی داند دارد چه کار می کند!و یا اینکه با تولید فلان محصول خود را ورشکست خواهد کرد و امثال این ها,بیشتر به شوخی شبیه است.
    M.Mobin، aidin594، ssobhdel و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    ۶دی با چه توجیهی چیدمان کلید‌هایش با ۷دی و ۵ دی متفاوت است؟
    دقیقا همین سوال برای من هم مطرح بود.چرا وقتی نمایشگر متحرک نداره این چیدمان رو داره؟ آه رده جدیده،قبول.ولی واقعا چیدمان مثل 7دی بهتر نیست.دست کم برای منی که چند ماه این دو بدنه رو کنار هم داشتم 7دی همیشه راحت تر بود.

البته این اواخر به شدت احساس میکنم کار کردن با نکس خیلی راحت تره نمیدونم چرا
    M.Barani، morteza khademy و کوروش تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 69 از 83 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین