صفحه 6 از 80 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

واقعيتش من به اين نتيجه رسيدم کنون و نيکون يه توهم محضه
    مهمترين اصل در عکاسي ديد و تفکره که بستگي به برند نداره البته اين کليت موضوعه

اما تو بعضي شاخه هاي عکاسي اونم براي حرفه اي ها بايد رفت سراغ برندي که بهترين جوابو داده البته اينو بايد دوباره تاکيد کنم براي حرفه اي ها.
    مثلا تو عکاسي حيات وحش سه برند المپيوس نيکون و کنون توصيه ميشه خوب اين بدان معنا نيست که بقيه برندها اصلا ديگه بدرد اين ژانر نخورن اختلافها کلا ابسيلوني شده و اگر يک برند امروز يه لنز يا بدنه خوب ميزنه برند بعدي فردا بهترشو ميزنه پس زياد نبايد تو اين توهم ها موند

بايد رفت سراغ اصل و ذات لذت بخش عکاسي همين
    ویرایش توسط babakdin543 : Monday 11 May 2009 در ساعت 11:45
    NASSIRI4080، shabab، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

با سلام
    کلیه نظرات من شخصی و تجربه خدم هست
    تیتر جالبی داشت واسه همین من هم به جمع صاحب نظران خودم رو اضافه کردم
    کنون = توهم نیکون = واقعیت
    روز اولی که می خواستم دوربین بگیرم فروشنده به من گفت عکاس اگه عکاس باشه با قوطی کبریت هم عکس می گیره
    بنده بعد از 4 سال استفاده از خانواده کنون و 3 سال از نیکون به این نتیجه رسیدم که چه از نظر خروجی و چه از نظر قابلیت های دوربین نیکون بهتر
    در شرایت مساوی خروجی نیکون شارپ تر و قابل پسند تر از نظر مشتری
    کار کردن و تنظیم در نیکون سریع تر و قابل فهم تر

من برای یک سری عکس صنعتی از مو با کمک یکی از وستان در سایت با دوربین D200خودم و 450D ایشون عکس گرفتیم که در پست های بعدی حتما میزارم ببینید
    در شرایت مساوی عکس های نیکون خودم بعد از تبدیل به CMYK و چاپ کمتر از 5% اختلاف رنگ با واقعیت داشت اما در کنون نگم بهتر و چیزی در حدود 2 میلیون تومان کار باتله چاپی شب عید رو دست من گذاشت
    به نظر من کنون بیشتر به درد عکاسی در محیطی می خوره که بعدا فقط بخوایم در وب یا نرم افزار استفاده کنیم نه چاپ
    دوستان اگه مخالف این نظر هستن با من تماس بگیرن تا سی دی هر دو طرح رو به صورت خوام و چاپی و نمونه چاپ شده رو براشون ارسال کنم
    با تشکر
    azaditafakor تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    من برای یک سری عکس صنعتی از مو با کمک یکی از وستان در سایت با دوربین D200خودم و 450D ایشون عکس گرفتیم که در پست های بعدی حتما میزارم ببینید
    در شرایت مساوی عکس های نیکون خودم بعد از تبدیل به CMYK و چاپ کمتر از 5% اختلاف رنگ با واقعیت داشت اما در کنون نگم بهتر و چیزی در حدود 2 میلیون تومان کار باتله چاپی شب عید رو دست من گذاشت
    به نظر من کنون بیشتر به درد عکاسی در محیطی می خوره که بعدا فقط بخوایم در وب یا نرم افزار استفاده کنیم نه چاپ
    دوستان اگه مخالف این نظر هستن با من تماس بگیرن تا سی دی هر دو طرح رو به صورت خوام و چاپی و نمونه چاپ شده رو براشون ارسال کنم
    با تشکر
    در اين خصوص مايلم بيشتر بحث بشه هر چند به نظرم نبايد مشکل از دوربينها بوده باشه بايد ديد پروسه تبديل شما چگونه بوده و ايا فرايند تبديلتون منطقي بوده يا نه تا جايي که ميدانم فرايند تبديل به CMYK يک فرايند ظريف و پيچيدس که لازمه بزرگان پست پروسس روي اون بحث کنن و از توان من يکي خارجه
    اين را هم ميدانم بسياري از حرفه اي ها که اتفاقا عکسهاشونو چاپ هم ميکنن از برند کنون استفاده ميکنن و هيچ مشکلي با اون اونم از اين نوع ندارند
    Kaveh Ghobadi، azaditafakor و persian.boy تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

من تقریبا تمام ریوویوهای دی پریویو رو خوندم و بررسی کردم

تو 95 درصد موارد مقایسه کنون شارپ تر و با کیفیت تر و مناسب تر بوده و در عوض نیکون همه جزییات رو تا حدودی درهم میکنه و تصویر سافتی ارائه میده که خیلی کیفیت خوبی داره ولی در کراپ 100 درصد برد با کنون است.

البته نیکون هم بوده که کنون در برابرش تسلیم بشه مثل D3X که واقعا عجیب غریب با کیفیته و نظیرش رو تا حالا در عمرم ندیدم
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط slr نمایش پست ها
    من تقریبا تمام ریوویوهای دی پریویو رو خوندم و بررسی کردم

تو 95 درصد موارد مقایسه کنون شارپ تر و با کیفیت تر و مناسب تر بوده و در عوض نیکون همه جزییات رو تا حدودی درهم میکنه و تصویر سافتی ارائه میده که خیلی کیفیت خوبی داره ولی در کراپ 100 درصد برد با کنون است.

البته نیکون هم بوده که کنون در برابرش تسلیم بشه مثل D3X که واقعا عجیب غریب با کیفیته و نظیرش رو تا حالا در عمرم ندیدم
    البته دوست عزيز صحبت شما درسته تو اين سايت اکثر عکسهاي JPEG کنون بهتره اما تو RAW تفاوتي نميتونيد ببينيد

اين سايت مبناي خوبي براي مقايسه ميده اما ايا واقعا همواره گفته هاش يا تست هاش درسته ؟؟؟؟
    اين سايت روي شارپنس بيشتر تاکيد داره تا چيزهاي ديگه

من هنوز هم از تغيير برند بعضي از دوستان در تعجبم بابا مساله جايي ديگس نکته در پيچش زلفه نه خود زلف
    Amir Mohebi، ME، rezakh و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بزرگترین مشکل تستهایی که در سایتها میبینیم و نمونه عکسها این است که همه تنظیمات دیفالت انتخاب میشوند انگاری یک روبوت میخواهد عکس بگیرد و نه عکاس. اگر کسی اینقدر قادر به تنظیمات دوربینش نباشد که نتواند خروجی های متفاوت و دلخواهش را بگیرد بهتر است از سری Ixus استفاده کند نه اس ال ار. در نهایت با کمی تغییر میشود خروجی ها را مشابه در اورد. به سهولت میشود تمام ان چیزهایی اعم از سافت بودن یا پر رنگ یا کم رنگ بودن را با صرف 5 ثانیه وقت عوض کرد. در انتها همه اینها به شرطی است که post process را به هیچ رو دخیل نکنیم والا.....
    Amir Mohebi، babakdin543، Kaveh Ghobadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    با سلام
    کلیه نظرات من شخصی و تجربه خدم هست
    تیتر جالبی داشت واسه همین من هم به جمع صاحب نظران خودم رو اضافه کردم
    کنون = توهم نیکون = واقعیت
    روز اولی که می خواستم دوربین بگیرم فروشنده به من گفت عکاس اگه عکاس باشه با قوطی کبریت هم عکس می گیره بنده بعد از 4 سال استفاده از خانواده کنون و 3 سال از نیکون به این نتیجه رسیدم که چه از نظر خروجی و چه از نظر قابلیت های دوربین نیکون بهتر
    در شرایت مساوی خروجی نیکون شارپ تر و قابل پسند تر از نظر مشتری
    کار کردن و تنظیم در نیکون سریع تر و قابل فهم تر

با تشکر
    اولين باريه كه شنيدم يه فروشنده حرف درستي زده.

دوست عزيز تجربيات ماها ( افراد غير حرفه اي و آمانور) به درد مقايسه و اعلام در مكان هاي عمومي نمي خوره. ايشون تسلط كافي به دوربين خودشون نداشته اند و شما داشته ايد. به همين سادگي به همين خوشمزگي و به همين دليل اون CD هاي شما هم كوچكترين ارزش مقايسه اي ندارند.

اگر اين حرف شما درست بود پس الان يك نفر عكاس حرفه اي نبايد Canon دستش مي گرفت. 80% عكاسان Fashion كه عكس هايشان در مجلات تراز اول مد ( مثل Vogue و امثالهم ) چاپ ميشه Canon دارند. كافي است چند بار بنشينيد پاي كانالهاي مختلف Fashion و به برند دوربين ها توجه كنيد.

كنن و نيكن كه سهله من آينده اي رو كه دست بسياري از عكاسان حرفه اي SONY ببينيد خيلي دور نمي بينم.
    nmroshan، Amir Mohebi، ME و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به عنوان یک فرد رسما بی طرف که از برند دیگه ای رو انتخاب کرده و استفاده میکنه . . .

تا حد زیادی با آتلیه ای بودن کنون و سگجونتر () بودن نیکون موافقم. از طرفی هم به نظرم این بیشتر یک احساسه مگه اینکه بررسی آماری بشه که مثلا کنون ها در طبیعت و جنگ و ... خرابی بیشتری داشتن.

اما اون مساله 450دی و دی 200 واقعا برام عجیبه. من اولین باری که 450دی رو دستم گرفتم به نظرم اسباب بازی اومد اما وقتی بار دیگه عکساش رو بررسی کردم به نظرم کیفیت (به معنای عام) با همچین بدنه ای شگفت انگیز اومد.

باید ببینیم نیازمون چیه . . . اینجوری راحت تر میشه تصمیم گرفت.

با نظر اون فروشنده هم موافقم. کاش میشد مسابقه ای برگزار بشه و شرکت کنندگان با یک سری وسایل ابتدایی به ثبت عکس بپردازن.مثلا با یک قوطی یک فیلم و یک ذره بین و چندتا تیکه دستمال سیاه . .. .. تو یک برنامه یک روزه

پ ن : به نظر بنده معماری معاصر سالهای اخیر ایران بیشتر جنگولک جلف و به قول زیگفرید گیدئون (جیگولو پسنده) و نه بی روح و رنگ پریده. به هر حال از وحید عزیر ممنون بابت توضیح
    ME، hesamjm، azaditafakor و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

كنن و نيكن كه سهله من آينده اي رو كه دست بسياري از عكاسان حرفه اي SONY ببينيد خيلي دور نمي بينم.
    صد در صد موافقم
    در آینده ای نه چندان دور سونی حرف اول را در دنیای عکاسی خواهد زد

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

مثل اینکه توهم کنون و نیکون تموم شد
    حالا توهم سونی شروع شده
    Minoosepehr، mreza1001، AslanAslan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 80 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین