صفحه 4 از 80 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

من امسال چند سفر به استانهاي مختلف غربي و مركزي داشتم و بزرگترين مشكلي كه در عكسهام بخصوص عكسهاي لنداسكيپ مواجه شدم تار شدن عكس ناشي از وجود گردو غبار هوا است كه بدليل نبود بارندگي در سال جاري هم تشديد شده است .
    لذا با صحبت دوستان در خصوص تاثير شرايط آب و هوايي محيط بر عكس موافقم .
    Mashhadi Vahid، Fereidoon، JiNi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

نیکلاس جان پس ما که 10 ماه از سال اسمون نمی بینیم تکلیف چی هست.دوست عزیز بیخودی نیست که 50 درصد عکسهای من سیاه سفید هستند.چون رنگی وجود نداره وقتی همیشه ابری و بارونی هست.
    این شاهدش مال چند روز پیشه.

[IMG]http://i35.*******.com/v6505k.jpg[/IMG]
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

اول قصد پاسخ نداشتم ولی دیدم بحث داغ شد...

نیکلاس جان پس ما که 10 ماه از سال اسمون نمی بینیم تکلیف چی هست.
    لذا با صحبت دوستان در خصوص تاثير شرايط آب و هوايي محيط بر عكس موافقم .
    جناب Nalire عزیز منظور حامد خان هم همین شهر های اروپا بود و هدفش مقایسه اروپا با شهر تهران نبود .
    مشکل دقیقا همینجاست که آسمان همه جا همین رنگ نیست !!
    این طور که از ارسالها بر می آد اکثر دوستان هم با بنده موافق نیستند. به خاطر این گفتم شاید بد نباشه منظورم رو واضح تر بیان کنم.

کاملا قبول دارم که شرایط آب و هوایی در کیفیت عکس تاثیر گذاره! مثلا مهرداد (Mattew) که تو سوئده به خاطر شرایط نوری اونجا نمی تونه عکسهایی رو بگیره که می شه توی سواحل مارسی فرانسه گرفت. یا مثلا عکسهای آسمان شبی که توی کویر مرنجاب قابل ثبت شدنه رو نمی شه توی تهران پردود ثبت کرد.

همینطور کاملا قبول دارم که وجود المانهای معماری زیبا مثل خانه های سرخ ابیانه کاشان یا خانه های سفید آروکا گران کاناریا تاثیر قابل توجهی در ترکیب بندی، رنگ بندی و در مجموع کیفیت عکس می گذارد.

و همچنین قبول دارم که شهرهای اروپا(ی غربی) اکثرا تمیز تر از شهرهای ایران هستند و این امر تاثیر زیادی در زدن شاتهای زیبا از مناظر شهری می گذاره اما...

اصلا قبول ندارم که عکسهایی که در اروپا گرفته می شه بهتر از ایرانه. یا اینکه رنگها اونجا زنده تر هستند و اینجا مرده تر. یا اینکه اونجا هواش یه جوریه که کلا عکسهامون خوب در میاد. (به عکسهایی که بحث از اونجا شروع شد دقت کنید!) این رو به عنوان یک حرف بدون تعصب از کسی که هم رگ ایرانی داره و هم رگ اروپایی نگاه کنید.

خانه های زیبا، معماری خاص، آسمان صاف، مناظر طبیعی بکر هم در ایران هست و هم در اروپا. ولی مقایسه کردن تهران دود گرفته با سواحل جزایز قناری کمی دور از انصاف است.
    A_Maddah، farhad44، Stalker و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

راستی بد نیست به این دو تا عکس یه نگاهی بندازید. الان اینها رو دم دست داشتم.
    اولی عکس ساحل سانتا کاتالینا، لا پالما، مجمع الجزایر قناری که یکی از معروفتری سواحل اروپائه
    دومی همین کیش بغل دستمون

عکسها رو با دوربین سونی کامپکت گرفتم و ادیت نشده اند. (البته عکاسش هم ناشیه! )

شخصا ترجیح می دهم به جای خرج پول برای مسافرت به اروپا (اگر قصد فقط تفریح و عکاسی باشد) مناطق بکر ایران را بگردم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Babak Borhani، farhad44 و matthew تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

فكر نميكنم كسي در بيروح و حال بودن معماري؛ لباس و رنگ خودروهاي ايران شك داشته باشد!!!

در و ديوار منزلتان چه رنگي است؟؟؟ چقدر از خودروهاي توليدي و وارداتي رنگهاي روشن و شاد دارند؟؟؟ همه اش شده مشكي و سفيد و نقره اي و خاكستري ...!!

لباس هم كه .... خانمها مشكي و آقايان هم تركيبي از مشكي و سفيد و خاكستري (اينجا ديگه نقره اي هم نيست!! :cool: )

حالا اينها چه ربطي به كنن و نيكون داشت؛ نميدانم!! يحتمل هيچ!!! من هم دچار توهم شدم
    A_Maddah، shabab، farhad44 و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

حالا كه اين تاپيك خودش بلكل آف محسوب مي شه بنده هم چند تا آف تاپيك بگم :

1-از قديم با اين ضرب المثل فارسي و آن شعر اخوان ثالث كه مي گه به هر كجا روي آسمان همين رنگ است به شدت مخالف بودم.

آسمان جاهاي مختلف دنيا نه تنها از لحاظ فيزيكي كه از لحاظ سياسي و اجتماعي و ... نيز به شدت متفاوت رنگ است.

2- مهرداد ساكن انگلستان است نه سوئد.

3- تنها صفتي كه با صد من سريش هم به كيش نمي چسبد بكارت است !

4- بگذريم و سعي كنيم با همين رنگ هايي كه آسمانمان دارد بهترين عكس ها را بگيريم.

مخلص همه ي دوستان ساكن داخله و خارجه
    Khoramyar، Persian، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

حامد عزیز از عکسهات خیلی لذت بردم ... و همچنین جواب خیلی از ابهامات و سوالاتم رو با دیدن اونها گرفتم ... دقیقا علت طرح سوال من در این تایپک ، همین خوش آب و رنگی و چشم نواز بودن اینگونه عکسهاست که در عکسهای من به ندرت پیش می آد ... ممنون
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

آدم با خوندن اين تاپيك هوس ميكنه كاش يه تاپيك با عنوان تاثير آسمان و وضعيت آن روي عكس وجود داشت و اين بحث جالب و مثال ها اونجا مطرح مي شد!
    Fereidoon و aidin594 تشکر می‌کنند.
    آذري

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

با سلام

من هم مثل بقیه که این مطلب را شنیده ام ، تعریف رنگهای منحر به فرد نیکون را در طی سالها شنیده ام ، اما در دوربینهای دیجیتال و عکسهای پست قبلی داشتم فکر میکردم که این عکسها با هم فرق میکند اما انواع تنظیمات داخلی از جمله کنتراست و شارپنس و برایتنس .... که در picture Control قرار دارند قابل تنظیم هستند. و کلا در دوربینهای دیجیتال اینها متغیر هستند.

اما فکر میکنم این عقیده زمانی شکل گرفته که دوربینها انالوگ بوده اند و همچنین امکاناتی نبوده و کار چندانی برای بهتر شدن کیفیت خروجی کار نمی شد کرد. مگر در این صورت بشه در مورد جنس و نوع رنگهای یک برند قضاوت کرد( اگر اشتباه کرده ام تصحیح بفرمایید )
    اگر نه در دوره عکاسی دیجیتال دیگه دوره این حرفها گذشته.

انوش
    hesamjm تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

1-از قديم با اين ضرب المثل فارسي و آن شعر اخوان ثالث كه مي گه به هر كجا روي آسمان همين رنگ است به شدت مخالف بودم.

آسمان جاهاي مختلف دنيا نه تنها از لحاظ فيزيكي كه از لحاظ سياسي و اجتماعي و ... نيز به شدت متفاوت رنگ است.
    یکم بحث رو فلسفی کنم. نقل قول از یه سایت دیگه:
    در بحث عرفان، مبحثی به نام تن واحده هست. شما همگی وجه الله هستین... پس همگی یکی هستین... واحد هستین.
    دلیل اختلافات جزئی (واقعا جزئی) یک سری چیز های دیگه هست که نمی تونم بگم.
    طرف واقعا به این درک رسیده بود که گفته: بنی آدم اعضای یکدیگرند...
    چند تا نمونه ترکی هم دارم که به این دلیل که خیلی ها متوجه نمیشن و باید ترجمه بشه و ترجمه این شعر ها یکی تخریب زیبایی آنها، نمی ذارم.
    اصلان نورقاسمی

صفحه 4 از 80 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین