صفحه 8 از 80 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه mehrdadr آواتار ها
    تشکر کرده
    134

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    صحبتهای شما خیلی کلی هست!بهتره همونطور که خودتون فرمودید مورد به مورد مقایسه بشه تا مزیتی اگر هست مشخص بشه!
    مثلا این لنزهای بهتر که فرمودید چه چیز بهتری دارند؟اپتیک بهتر؟فکوس بهتر؟سیلینگ بهتر؟قیمت مناسبتر؟رنج کاملتر؟ و یا .....!

در مورد ابعاد کوچکتر بدنه هم فکر نمیکنم این مزیتی به حساب بیاد!

حالا دوستان به قول شما کم تحقیق میکنن ( که به عقیده من حداقل تو این فروم برعکس هست و فکر میکنم دوستان بیش از حد نیاز به بررسی ابزار میپردازند) ولی تو بقیه کشورها چی؟
    نکنه فقط شما کلی تحقیق کردی و اکثر کسایی که با dslr ها عکاسی میکنن و کنن و یا نیکون دارند هم تحقیق کافی نکردند؟
    این لنز ها شارپ تر، سیلینگ بهتر و حتا قیمت ارزانتری هم دارن :)
    تفاوت اصلی دوستان حرفه ایی این سایت این هست كه اگه شما برای مثل در forum سایت های خارجی در مورد مزایای سایر برند ها كه سوال کنید کمتر کسی رو پیدا میکنید كه از مزایای سایرین بی اطلا باشه و تصور بکنه كه کانون و نیکون تمامی مزایا رو دارا میباشن!!!
    توصیه میکنم سری به فروم DP بزنید.
    در مورد سایزنظرتون جالبه. خیر دوست عزیز، عکاسان زیادی هستن كه به سایز دوربین اهمیت میدن و یا حتی دو سایز متفاوت دوربین دارن. نظر شما در مورد سایز مثل این میمونه كه بنده بگم نویز اصلا مهم نیست، در حالی كه هست، ممکنه برای یک نفر چندان مشکلی نباشه ولی هستند افرادی كه به نویز پایین در ایزو های بالا نیاز دارن!
    a.parsa تشکر می‌کند.
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14
    Lowepro Mini Trekker AW, Manfrotto 718B

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    7D دوربین فوق العاده ای هستش اما حالا جواب شما رو به شکل دیگی میدم. شما 7D رو تهییه میکنین. حالا یک لنز از کانون معادل کیفیت الیمپوس 60-12 برای من مثال بزنید كه در رنج مسای همانقدر شارپ باشه و زده ضربه و weather Sealed هم باشه! انتخاب شما چه خواهد بود؟
    تا اونجا که من میدونم هیچکس دو لنز رو روی دو دوربین مختلف بررسی نمیکنه. بنابراین کسی هم اینجا نمیتونه بیاد بگه من فلان لنز کنون رو روی 7D تست کردم از لنز فلان که روی دوربین الیمپوس بود شارپ تره. من اطلاعات زیادی در مورد لنزهای سری L کنون ندارم و به اسم نمیشناسمشون، اما تقریبا مطمئنم که با این کیفیت اپتیک میتوانید مشابه اش را پیدا کنید. البته معنایش این نیست که رنجش دقیقا 60-12 است یا ...

علاوه بر این، معیار مقایسه شما این بوده که الیمپوس یک یا دو یا چند لنز خیلی حوب داره؟ کنون و نیکون هم دارند، و مطمئنا اختلاف بین لنزهای ارزشمند آنقدر کم هست که تصمیم گیرنده رو به سمت دیگری (مثلا مقایسه بدنه ها، لوازم جانبی مثل فلاش و ...) سوق بده.

اگر اینطور هست که شما میفرمایید، کسی هم که الیمپوس میخرد چون مشابه 5D Mark II کنون یا D3 نیکون در اون برند پیدا نمیکنه، باید بگه وای چه اشتباهی کردم!

هر کسی بر اساس نیاز برند و دوربین رو انتخاب میکنه، و من هم با نظر بقیه دوستان موافقم که اگر همه چیز را با هم بررسی کنیم اختلاف بین کنون و نیکون با سایر برندها در این زمینه چیزی نیست که بشه انکارش کرد.
    آرش شاهکار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    7D دوربین فوق العاده ای هستش اما حالا جواب شما رو به شکل دیگی میدم. شما 7D رو تهییه میکنین. حالا یک لنز از کانون معادل کیفیت الیمپوس 60-12 برای من مثال بزنید كه در رنج مسای همانقدر شارپ باشه و زده ضربه و weather Sealed هم باشه! انتخاب شما چه خواهد بود؟
    مهرداد خان
    لنز 60-12 و ضد ضربه و سیلینگ از اون خیلی مزایا هایی نیست که در کنون و نیکون نباشه و من به خاطرش به سمت المپوس برم.
    هیچ قابلیت و امکان فوق العاده ای در هیچ برندی وجود نداره که معادل اون ( حالا با اندک تفاوت ) در برند دیگر موجود نباشه.
    قطعا برندهایی بیشتر توجه بازار رو جلب میکنند که در دید کلی یا Overal انتظارات جمع بیشتری از کاربران رو براورده کنند.

وارد بحث فنی نمیشم چون دلیلی برای اثبات این مساله وجود نداره

من ترجیح میدم از برندی دوربین داشته باشم که بتونم گاهی لنز دوستانم رو تست کنم و یا حتی ابزارهامون رو با هم به اشتراک بگذاریم و از عکاسی لذت ببریم و خیلی مسایل دیگه... که باعث میشه مثلا در همین فروم خودمون تنها دو تا از دوستان پنتاکس داشته باشند...

حالا اگه روزی ببینم تنها و تنها لنز 60-12 المپوس نیاز منو برآورده میکنه قطعا المپوس رو خواهم خرید
    BERLANO، arash1988، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

دوست عزیز اونقدر صبحتهاتون کلی و بدون دلیل هست که فکر نمیکنم ادامه این بحث فایده داشته باشه!
    صحبتهاتون من رو یاد این این سوال مشتریهامون میندازه که از در میان تو میپرسن دل بهتر هست یا سونی؟
    به خاطر وجود یک لنز در یک برند نمیشه گفت یک برند خوب هست و بقیه نه!
    مثلا کنون تا لنز 4 تا لنز 70-200 داره که همشون هم از سری l هستن و همشون هم به نسبت قیمت خودشون لنزها خوبی هستن!
    ولی من نمتونم بگم که چون فقط کنون 4 تا لنز با کیفیت 70-200 داره دیگه نیکون و سونی و پاناسونیک به درد نمیخورند!
    persian.boy تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوستان من هیچ اطلاعی در خصوص لنز های Zuiko ندارم ولی لینک زیر را پیدا کردم.
    کد:
    http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp?section=lens
    حالا سئوالم اینه آیا تمام لنز های Zuiko فقط همین تعداد است یا هنوز لنز هم دارد؟
    ایا قیمتهایی که زیر لنز ها زده واقعا همه جا همین قیمت است یا یا این سایت اشتباه قیمتها را درج کرده است؟مثلا 300اف2.8 رو زده6999.99دلار!!!درسته؟تقریبا 7000000 تومان!!!!!!
    پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

من فکر می کنم این لینک مفید باشه که در مجموع نیکون رو ترجیح میده البته بازم میگه که سلیقه ای هست:
    http://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm

كاربر همراه mehrdadr آواتار ها
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    مهرداد خان
    لنز 60-12 و ضد ضربه و سیلینگ از اون خیلی مزایا هایی نیست که در کنون و نیکون نباشه و من به خاطرش به سمت المپوس برم.
    هیچ قابلیت و امکان فوق العاده ای در هیچ برندی وجود نداره که معادل اون ( حالا با اندک تفاوت ) در برند دیگر موجود نباشه.
    قطعا برندهایی بیشتر توجه بازار رو جلب میکنند که در دید کلی یا Overal انتظارات جمع بیشتری از کاربران رو براورده کنند.

وارد بحث فنی نمیشم چون دلیلی برای اثبات این مساله وجود نداره

من ترجیح میدم از برندی دوربین داشته باشم که بتونم گاهی لنز دوستانم رو تست کنم و یا حتی ابزارهامون رو با هم به اشتراک بگذاریم و از عکاسی لذت ببریم و خیلی مسایل دیگه... که باعث میشه مثلا در همین فروم خودمون تنها دو تا از دوستان پنتاکس داشته باشند...

حالا اگه روزی ببینم تنها و تنها لنز 60-12 المپوس نیاز منو برآورده میکنه قطعا المپوس رو خواهم خرید
    بنده خدمتتون عرض میکنم كه معادل این لنز رو در کانون و نیکون پیدا نمیکنید و البطه این فقط یک مثل بود تا خدمت دوستان بگم كه به هیچ وجهی نمیشه کانون و نیکون رو از لحاظ تکنیکی داری برتری مطلق دونست. تعداد کسانی كه از برند های غیر از کانون و نیکون استفاده میکنن هم کم نیست. توصیه من اینه كه کمی به فروم های خارجیسر بزنین تا مطمئن باشین كه دنیا به این دو برند محدود نمیشه و این دو از لحاظ تکنولوژی هرگز برتری مطلق نسبت به بقیه ندارن!
    البطه تبلیغات این دو شرکت در حدی هست كه تاثیر زیادی رو فروش اونها دارد. این لینک فقط یک مثل از یکی از عکاسان هست و اگه کمی جستجو کنید نمونهای زیادی از کاربران کانون و نیکون رو میبینید كه به سونی، الیمپوس و یا پنتاکس سوییچ میکنن.

http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=33657960
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14
    Lowepro Mini Trekker AW, Manfrotto 718B

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

البته اگر به پستهای اول این تاپیک سر بزنید متوجه می‌شوید که اصلا بحث در مورد جنگ کنن و نیکون و ... نبوده بلکه دوستی در مورد تفاوت رنگ دوربینها سوال کرده بود که در نهایت هم مشخص شد که در حال حاضر حتی این مساله نیز نیز منتفی است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    آقا مهرداد چند تا از اون مزایا رو که در کنون و نیکون نیست رو بگید من یاد بگیرم ممنون :)

مثلاً در برند الیمپوس، برای یک عکاس پرتره بسیار عالی خواهد بود که از شر کراپ مسخره و بی‌قواره 2/3 که خیلی سنتی به دوربین‌های DSLR تحمیل شده راحت شود ،‌ و کراپ بسیار مناسب‌تر 4/3 را داشته باشد.

یکی از مشکلاتی که عکاس‌ها در ایران سراغ برند‌هایی مثل الیمپوس و پنتکس نمیروند شاید مربوط به خود این برندها نباشد و به نمایندگی آن‌ها و تعداد فروشگاه‌ها و تنوع تجهیزات و بی‌ربط بودن قیمت‌ ارزی و ریالی آن‌ها مربوط باشد.
    ARASH II، Mashhadi Vahid، LightBox و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من هیچ اطلاعی در خصوص لنز های Zuiko ندارم ولی لینک زیر را پیدا کردم.
    کد:
    http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp?section=lens
    حالا سئوالم اینه آیا تمام لنز های Zuiko فقط همین تعداد است یا هنوز لنز هم دارد؟
    ایا قیمتهایی که زیر لنز ها زده واقعا همه جا همین قیمت است یا یا این سایت اشتباه قیمتها را درج کرده است؟مثلا 300اف2.8 رو زده6999.99دلار!!!درسته؟تقریبا 7000000 تومان!!!!!!
    پایدار باشید
    یا حق
    با کراپ 2X میشود 600 MM
    قیمت این لنز رو ببنید
    http://www.adorama.com/CA6004ISU.html
    زیاد هم عجیب نیست

صفحه 8 از 80 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین