صفحه 16 از 80 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

عجب !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    هم عکس های این کراپ 2x رو زیاد دیده ام هم با فیزیک اپتیک آشنا هستم (اگه نگید که ما فقط عکسمون رو میگیریم چیکار به این کارا داریم )
    در درجه اول من نگفتم که 4/3 همرده دوربینهای کامپکت هستن . من میگم : مگه عمق میدان مسئله کم ارزشی هست که لنزهای کراپ 2x رو با فول فریم با هم مقایسه میکنید . اگر عمق میدان مطرح نباشه , بهتره که با همون دوربینهای کامپکت عکاسی کنیم .
    خودتان قضاوت کنید.
    ویرایش توسط ARASH II : Thursday 26 November 2009 در ساعت 23:32
    rezakh و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    عجب !!!!

خودتان قضاوت کنید.
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...7&postcount=90
    ARASH II تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1259

مسئله اینجاست که با یه دوربین موبایل هم میشه یه عکس با عمق میدان کوتاه گرفت ولی واقعا" برای بدست آوردن عکسی با داشتن اهمیت در کنترل عمق میدان و پرداخت هزینه های برابر و شاید هم بیشتر ,( بنظر من ) خرید دوربینهای کراپ 2X منطقی نیست .
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    مسئله اینجاست که با یه دوربین موبایل هم میشه یه عکس با عمق میدان کوتاه گرفت ولی واقعا" برای بدست آوردن عکسی با داشتن اهمیت در کنترل عمق میدان و پرداخت هزینه های برابر و شاید هم بیشتر ,( بنظر من ) خرید دوربینهای کراپ 2X منطقی نیست .
    آرش جان بسیاری توانایی خرید فول فریم رو ندارند .بنظر من کراپ دار همچین بد هم نیست مخصوصا توی وایدلایف اینا
    در ضمن این فوتوشاپ هم کلی توی عمق میدان کمک حال دوستان است
    ARASH II تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

آرش جان بسیاری توانایی خرید فول فریم رو ندارند .بنظر من کراپ دار همچین بد هم نیست مخصوصا توی وایدلایف اینا در ضمن این فوتوشاپ هم کلی توی عمق میدان کمک حال دوستان است
    رضا جان فرمایش شما درست است ولی بیشتر بحث که ارش خان همه اشاره کردند سر کراپ 2 در پاناسونیک و المپوس و کراپ APS در کنون و نیکون بود.
    rezakh و ARASH II تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    رضا جان فرمایش شما درست است ولی بیشتر بحث که ارش خان همه اشاره کردند سر کراپ 2 در پاناسونیک و المپوس و کراپ APS در کنون و نیکون بود.
    وقتی خودم تست کنم نظرمو میگم :biggrin:
    بنظر خوب میاد ها

تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    دقیقا "
    من فکر کنم حتی کراپ 1.6X (مخصوصا" توی ایران) قیمتی مناسب تر در بیاد .

پ ن :
    فقط اگه بتونن با کنترل نویز و داینامیک رنج مناسب توی این کراپ (2X) مگا پیکسل بالای تولید کنن , میشه بعنوان یه گزینه مناسب برای حیات وحش مخصوصا" پرنده گرافی پیشنادش داد .
    البته با ارائه 7D کنون توی کراپ 1.6 با اون تراکم پیکسل دیگه نمیدونم چه پون مثبتی بشه واسه این کراپ درنظر گرفت.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

رضا!
    این وسط شیطنت می‌کنی ها! فتوشاپم کجا بود! کسی این حرف رو باید بزنه که با لنز ۸۵ مم ۱.۴ عکاسی نکرده باشه! این وسط حرفت رو جدی می‌گیرند و بیا درستش کن!

گمان می‌کنم همه حرفها زده شده.(جناب روشن یه جمع بندی مختصر کردند) حالا بعضی از دوستان نمی‌خواهند بشنوند بحث جداگانه‌ایست.

برش ۲ به گمان من زمانی می‌تواند ارزشمند باشد که قیمت لنزهای المپوس هم برش ۲ داشته باشد!
    استفاده این برند می‌توانست ویژگی آن در عکاسی سوپر تله باشد که حالا می‌شه با مگاپیکسل بالای دوربینهایی مثل ۷ دی کانن به اون نزدیک شد. از امکانات دیگر کانن هم استفاده کرد.
    دوستانی که همینجوری عکاسی می‌کنند می‌توانند از المپوس استفاده کنند.
    عکسهای خوبی هم ثبت کنند. اما یقینا برند المپوس محدودیتهای بسیاری رو برای کاربرش ایجاد می‌کنه.
    بحثهایی مثل تبلیغات و اینها رو هم شوخی می‌دانم. چون کاربران حرفه‌ای کم نیستند و این کاربران حرفه‌ای اصولا هیچگاه به المپوس متمایل نشدند.(در دوران DSLRها)
    اتفاقا همین چند وقت پیش بود که المپوس هم به فضا رفت و کلی تبلیغات کرد!(همراه ژاپنیها) اما فقط برای تبلیغ! اما ناسا از دوربینهای نیکون استفاده می‌کند.
    احتمالا ناسا که گول تبلیغات نیکون رو نخورده؟
    البته و صد البته من قصد فضانوردی ندارم! امکاناتش رو هم ندارم! و برای فضانوردی نیکون نخریدم! بلکه به خیلی چیزها فکر کردم که روی این برند سرمایه‌گذاری کردم.(اول هم بدنه فوجی داشتم و لنزهای نیکون. اما یقین داشتم که پولم رو جای درستی خرج می‌کنم و تاحالا که میلیونها تومان خرج این وسایل کردم هیچگاه احساس نکردم که ضرر کردم و یا اشتباه.)

فرمتی مثل micro four third بحث جداگانه‌ایست. که به نظر من ارزشمند است.(به علت متفاوت بودن کمی گران بودن لنزهاش رو می‌شه تحمل کرد. البته تا زمانی! که رقیب براش نباشه.)
    nmroshan، Amir Mohebi، rezakh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

دوستانی که همینجوری عکاسی می‌کنند می‌توانند از المپوس استفاده کنند.
    عکسهای خوبی هم ثبت کنند. اما یقینا برند المپوس محدودیتهای بسیاری رو برای کاربرش ایجاد می‌کنه.
    بحثهایی مثل تبلیغات و اینها رو هم شوخی می‌دانم. چون کاربران حرفه‌ای کم نیستند و این کاربران حرفه‌ای اصولا هیچگاه به المپوس متمایل نشدند.(در دوران DSLRها)
    به نظر شما کاربران آماتور یا به قول شما کسانی که همینجوری عکاسی میکنند !
    برای لنزهایشان چنین قیمت هایی چند هزار $ در صفحات قبل اشاره شد رو پرداخت میکنند؟!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به نظر شما کاربران آماتور یا به قول شما کسانی که همینجوری عکاسی میکنند !
    برای لنزهایشان چنین قیمت هایی چند هزار $ در صفحات قبل اشاره شد رو پرداخت میکنند؟!
    بله!
    به سادگی!
    به گمان من بیشترین حجم خرید تجهیزات عکاسی مربوط به کاربران آماتور می‌باشد.(حالا ممکنه عکاسان بسیار بسیار توانایی هم باشند.)
    و اما عشق متفاوت بودن هم برای بسیاری امتیاز بسیار مثبتی می‌باشد! که حاضرند برایش هزینه کنند.

حالا از حرفه‌ای ها هم المپوس می‌خرند. اما در بین عکاسان حیات وحش المپوس نتوانسته درصد خاصی از بازار رو برای خودش بگیره. در بقیه بخشها که بماند.
    پس با این وضعیت اگر عکاسی رو تقسیم کنیم به مثلا ۲۰ بخش مختلف؟ شاید شاید برش ۲ المپوس برای ۵ بخش از این ۲۰ بخش ویژگی مثبتی به حساب بیاد.(به گمانم خیلی خیلی خوشبینانه این عدد ۵ رو به کار بردم!) اما وقتی این ویژگی مثبت همراه می‌شه با قیمت بیربط لنز و محدودیتهای برندی انگیزه‌ای برای خریدار نمی‌ماند. نکته دیگه اینه که شاید در این ۵ بخش برش ۲ سنسور خوب باشه؟ اما دوربینهای برندهای دیگر اینقدر ویژگیهای مثبت در همین ۵ بخش دارند که بازهم المپوس محو می‌شه!

خلاصه داستان اینکه اگر نگاهی به این صفحه بیندازید:
    http://www.dpreview.com/reviews/stats.asp
    می‌بینید که Panasonic Lumix DMC-GF1 و Olympus PEN E-P1 و Olympus PEN E-P2 توجه بسیاری از کاربران رو به خودش جلب کرده و ماههاست که در این لیست ۲۰ تایی که دوربینهای مورد توجه وجود دارند بالاپایین می روند.
    اما دوربینهای four thirdالمپوس حتی در موقعی که Review اونها منتشر می‌شه به سختی به این لیست ۲۰ تایی میامد!
    پس علت تبلیفات نیست!(تلبیغات به اندازه خودش موثره.) بلکه اگر انسانها رو موجوداتی احمق فرض نکنیم! متوجه می‌شیم که ویژگیهای مثبت و منفی محصولات رو درک می‌کنند.
    ویژگی محصولاتی مانند micro four third از برندهایی مانند پاناسونیک و المپوس درک شده و چنین حرکتی و یا بهتره بگم خلاقیتی از طرف این کمپانیها بسیار ارزشمند است. احتمالا باعث نجات کمپانی المپوس هم شده باشه و فشار زیادی هم از سمت طرفداران نیکون و کانن به این کمپانیها وارد می‌شود(و صد البته از طرف بازار!) که فکری برای ساخت چنین محصولاتی بکنند.
    rezakh، ARASH II، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 16 از 80 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین