صفحه 18 از 44 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 438
Like Tree826تشکر

موضوع: Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

برای این عکس ها خیر، ولی معمولا هود اورجینال EW-78E استفاده می کنم. از اون جایی که این هود برای این لنز طراحی شده فکر نکنم مشکلی از هود ایجاد شده باشه.
    این طور که دوستان دارن سوال می پرسن مثل این که راه بیمارستان بر لنز ما دیده شده :) :(
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    با سلام

یک لنز دیگه دیگه رو هم تست کردم اونم تقریبا در دیوار سفید همین مشکل رو داشت.

نمونه عکس در دیافراگم ها مختلف لنز 15-85 در 15mm با فیلتر hamma htmc-بدون هود
    3.5 - 4 - 5.6 - 8 - 11 - 16

=-=-=-=-=-=-=-=
    نمونه عکس ها بدون فیلتر-بدون هود

خوب مثل اینکه شما با لنز دیگه ای هم همین مشکل رو دارید !بدنه شما چیست ؟ شاید ایراد از بدنه باشه
    SinaVT تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

خودم که 7D دارم و فکر نکنم اشکال از بدنه باشه با لنز های دیگه مشکلی نیست، اون یکی لنز دیگه که اشاره کردم، اصلا رو بدنه خودم بسته نشد، یکی از دوستان تازه 50d با 15-85 گرفته بود، اونم از همین مشکل شکایت می کرد، چند تا عکس نشون داد، همین طور بود (و جالب این که در آن لنز هم مشکل در طرف راست بیشتر از سمت چپ بود) ولی عکس ها رو برای مقاسه رو کامپیوتر ندیدیم و به همون اسکرین دوربین اکتفا شد. این تصور در من ایجاد شد که این یک اپیدمی باشد، بعضی از دوستان و بعضی از ریویو ها از وینیت این لنز شکایت می کردند ولی هیچ وقت به این بزرگی مطرح نشده بود که شک کردم و گفتم اینجا مطرح کنم و ببینم آیا دوستان هم چنین مشکلی دارند یا خیر.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام

من هم با این لنز و این بدنه این مورد رو دارم. نمیگم مشکل چون گاهی تو عکس هام جالب میشه! حتی گاهی با لایت روم زیادش هم میکنم!!!:biggrin:

یه مقدار خطای خود لنز هست که میتونید با رفتن به قسمت menu> peripheral illumin> enable آن را تصحیح یا در لایت روم به سادگی رفع کنید.

همیشه موفق باشید.
    SinaVT تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    بله روش فیلتر نصب است (Hamma uv htmc). به فرموده شما بازش هم کردم ولی تویق زیادی حاصل نشد.
    نمونه عکس ها رو بدون فیلتر قرار می دم.

نمونه عکس ها بدون فیلتر - بدون هود

سلام سینا جان
    راستش نوشته هات تحریکم کرد روی زمینه سفید تستهاتو انجام بدم .البته وین یت هست ولی نه به اون شدت و کنتراستی که ثبتهای شما داشت و تقریبا مثل ریویو های سایت the-digital-picture بود . حتی کنتراست رو هم توی استایل تا آخر بالابردم تا ببینم تا چه حد اختلاف تیرگی گوشه ها زیاد میشه ولی باز هم به یک چارم تیرگی تصاویر شما نرسید.
    خوب با توجه به لینک زیر و واکنش دوستان :

http://www.the-digital-picture.com/R...=0&FLI=0&API=0

نتیجه میگیریم اون حدی که توی ثبتهای شما دیده میشه طبیعی نیست . سوالی داشتم آیا لنز رو با بادی دیگه ای هم تست کردین ؟ توی پست 166 از لنز دومی هم نام بردین .اون چه لنزی بود ؟خطای پریفرال رو تصحیح کردین ؟
    ssobhdel، SinaVT و nadersharp تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    سلام
    روش فیلتر بستین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    شما روی لنزتون هود بسته اید ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خوب مثل اینکه شما با لنز دیگه ای هم همین مشکل رو دارید !بدنه شما چیست ؟ شاید ایراد از بدنه باشه

هنوز 17 تا سوال دیگه باقی مونده ;)
    M. Beyrami، SinaVT و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام سینا جان
    .....

نتیجه میگیریم اون حدی که توی ثبتهای شما دیده میشه طبیعی نیست . سوالی داشتم آیا لنز رو با بادی دیگه ای هم تست کردین ؟ توی پست 166 از لنز دومی هم نام بردین .اون چه لنزی بود ؟خطای پریفرال رو تصحیح کردین ؟
    آقای برنجی خیلی ممنون از جوابتون و خیلی ممنون از اینکه زحمت گرفتن چند تا عکس نمونه و سر زدن به ریویو ها را به خود داده اید.
    بله خطای پریفرال در بدنه خودم تصحیح شده است. و در مورد آن یکی لنز هم یک 15-85 بود و مال یکی از دوستان البته اون وقت این قدر مسیله برایم مهم نبود و لنز ایشان رو بدنه خودم نبستم و با توافق به این موضوع که 15-85 چنین مشکلی دارد از کنار قضیه رد شدیم. متاسفانه امکان تست لنز روی بدنه دیگری یا برعکس ندارم، از دوستانی که بهشان دسترسی دارم فقط یکی عکاسی می کند آن هم نیکون دارد. مگر این که این قضیه سبب خیر شده و افتخار آشنایی با چند تا از دوستان فروم را پیدا کنم و یک سری آزمایش انجام دهیم.

من هم با این لنز و این بدنه این مورد رو دارم. نمیگم مشکل چون گاهی تو عکس هام جالب میشه! حتی گاهی با لایت روم زیادش هم میکنم!!!
    آقای شکورزاده می خواستم بپرسم که آیا بقول شما این افکت در لنز شما هم به همین شدت هست یا نه ؟ و این که در سمت راست و چپ کادر با هم تفاوت دارد یا نه؟
    البته بعضی وقت ها خیلی افکت جالبی است ولی برای بنده اکثر وقت ها توی ذوق می زند. خیلی ممنون از جوابتان
    Farhad71 و nadersharp تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1953

سلام

آقای شکورزاده می خواستم بپرسم که آیا بقول شما این افکت در لنز شما هم به همین شدت هست یا نه ؟ و این که در سمت راست و چپ کادر با هم تفاوت دارد یا نه؟
    البته بعضی وقت ها خیلی افکت جالبی است ولی برای بنده اکثر وقت ها توی ذوق می زند. خیلی ممنون از جوابتان
    داشتم تست میکردم ... ظاهرا حق با شماست و مال من به این شدت نیست. البته باید بگم این مورد فقط تو دیاف های 3.5 تا 5.6 به چشم میاد و بعد از اون تقریبا محو میشه... در f 16 دیگر واقعا وجود این مورد روی لنز شما و نا متقارنی آن تعجب آور است!!!

ممکن است لنز ضربه خورده باشد؟ احتمکال ایراد از دوربین کم است.

من هم با دوستان موافقم ... اگر امکانش هست با لنز و بدنه دیگری تست کنید.
    SinaVT تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1953

سلام

داشتم تست میکردم ... ظاهرا حق با شماست و مال من به این شدت نیست. البته باید بگم این مورد فقط تو دیاف های 3.5 تا 5.6 به چشم میاد و بعد از اون تقریبا محو میشه... در f 16 دیگر واقعا وجود این مورد روی لنز شما و نا متقارنی آن تعجب آور است!!!

ممکن است لنز ضربه خورده باشد؟ احتمکال ایراد از دوربین کم است.

من هم با دوستان موافقم ... اگر امکانش هست با لنز و بدنه دیگری تست کنید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من یک سئوال دارم.
    من به تازگی لنز 28-135 خودم رو فروختم و یک 15-85 خریدم و انصافا خیلی خوشم اومده فقط یک مطلب رو می خواستم بدونم.
    دوربینم EOS 500D هست و در Peripheral Illumination Correction اطلاعات این لنز وجود نداره طبیعی هم هست چون لنز جدید تر از دوربینه می خواستم بپرسم آیا راهی وجود داره که این موضوع رو درست کرد. طبیعتا بدون منتظر بودن برای frameware جدید که آیا Canon بده یا نده.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

صفحه 18 از 44 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین