صفحه 20 از 44 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 438
Like Tree826تشکر

موضوع: Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.am نمایش پست ها
    سلام

کسی تجربه لنز معکوس با این لنز رو دارد؟ روی بادی 7دی تست میکردم، عکسها همیشه فلو است لرزشگیر را خاموش کردم ، دیاف را بالا بردم ، حتی با سرعت 1/1000 هم عکس ها شارپ نیست...

علتش رو کسی میدونه؟ البته با لنز دیگه ای رو این بادی تست نکردم ( با 100-400 آمدم تست کنم بیخیال شدم، از خود سوژه هم کوچک تر میکنه!!!:biggrin:)
    سلام؛ در مورد قسمت اول، به خاطر عمق ميدان بسيار كم در اين حالت است. نمي دانم از آداپتور لنز معكوس استفاده كرده ايد يا با دست لنز را به دوربين چسبانده ايد. استفاده از آداپتور و همچنين يك سه پايه مناسب كمك زيادي به گرفتن نتيجه بهتر مي‌كند.
    در مورد قسمت دوم هم همانطور كه خودتان گفتيد براي شما بزرگنمايي ايجاد نمي كند (حيف 100-400 نيست براي معكوس بستن، ممكن است خداي نكرده به خاطر سنگيني لنز.... ضمنا به خاطر بزرگتر بودن دهانه لنز و اينكه حتما بايد آن را با دست به دوربين بچسبانيد، احتمان برخورد المان جلويي لنز با قسمتهاي مختلف دوربين و آسيب ديدن آن وجود دارد) براي حصول بزرگنمايي بيشتر بايد از لنزهاي وايد براي اين كار استفاده كنيد. (هر چه لنز وايدتر، بزرگنمايي بيشتر و البته عمق ميدان كمتر)

ببخشید فرمودید که در حالت معکوس دیاف رو باالا بردبد!! بنده برداشتم این طور بوده که در لنز های جدید که کنترل دیافراگم رو از بدنه لنز مثل لنز های قدیمی ندارند و دوربین فرمان مقدار بازشدگی دیافراگم رو به لنز قبل از باز شدن شاتر میده در حالت معکوس فقط با حداکثر دیافراگم میشه عکس گرفت و کنترل دیافراگم در حالت معکوس نیاز به یک عمل جراحی بازگشت ناپذیر داره، جناب مسلمی عزیز تجربه کاملی در این زمینه دارند. اگر بنده برداشت اشتباهی دارم اصلاح فرمائید. شما چه طور این کار رو انجام دادید؟
    علاوه بر روش جالب آقاي مسلمي، مي‌توانيد لنز را در حالت عادي بسته، ديافراگم را تنظيم كنيد و سپس با نگه داشتن دكمه نمايشگر عمق ميدان، لنز را معكوس كنيد. يك روش ديگر هم بستن يك لنز وايد بر روي لنز تله است (من خودم به وسيله آداپتور 58-58، 18-55 را بر روي 55-250 مي‌بستم)
    M. Beyrami، SinaVT، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها

يك روش ديگر هم بستن يك لنز وايد بر روي لنز تله است (من خودم به وسيله آداپتور 58-58، 18-55 را بر روي 55-250 مي‌بستم)
    با سلام و تشکر از دوستان عزیزم
    در حالت معکوس عمق میدان به مو بنده و لرزش دست و حرکت سوژه باعث فلو شدن میشه. جناب بهین که استاد بنده هستند همیشه توصیه میکرد با تسلط زیاد و وقتی سوژه در فوکوس قرار گرفت چند شات متوالی ولی با تسلط تاکید میکنم بزنید.
    دوستان زیادی از این لنز استفاده میکنند و شاید در ابتدا مشکل خیلی زیاد باشه ولی در عمل در نهایت شارپنس خروجی باورنکردنیه. شاید در حد mpe-65 اگر غلو نکنم.
    مسئله استفاده از دولنزی ویگنتینگ بالایی داره و حتی گاهی یه سوراخ باریک -- بسته به نوع دو لنز که بقول دوست عزیزم دومی حتما باید وایدتر باشه -- میده و دورش تاریک.
    در روش اول هم کنترل فقط با یک دهنه باز شده در لحظه آخر امکان پذیره .
    تبلیغ نباشه ولی روش معکوس دائمی سه حسن داره:
    1- عدم ورود غبار به لنز
    2- ارزانتر از 18-55 دیگر لنزی نداریم که این شارپنس رو هم بدهد.
    3- تسلط کامل مانند لنزهای استاندارد خود کانن
    با تشکر
    نادر
    Pooyan، ssobhdel، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام و متشکرم از راهنمایی همه دوستان

من با همان روش نگه داشتن دکمه عمق میدان و سپس جدا کردن لنز از بدنه ، دیاف را برای حالت معکوس کنترل میکنم. از آداپتور لنز و سه پایه استفاده نمیکنم ... اما تا حد امکان ( با دراز کشیدن و گذاشتن زیر دست روی زمین) از لرزش جلوگیری میکنم. در مورد عمق میدان هم درست است که عمق میدان بسیار ناچیز است اما مثالا روی یک برگ که اول و آخر آن فلو است بالاخره در وسط باید جایی در عمق میدان مناسب قرار بگیرد.
    اما شات ها باز هم آن تاری خاص و در برخی اوقات خطای ca زیادی دارند.

در هنگامی که لنز از بدنه جداست که لرزشگیر تاثیری ندارد، درست است؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.am نمایش پست ها
    در هنگامی که لنز از بدنه جداست که لرزشگیر تاثیری ندارد، درست است؟
    بله !
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام به همه ی دوستان
    من چندی پیش دوربین canon EOS 550d رو خریداری کردم . من به عکاسی در طبیعت علاقه بسیاری دارم . از همین رو دنبال یک لنز خوب برای این کار میگردم . بعضی از دوست هام گفتند : canon 18-200 رو بگیر . اما وقتی به ین سایت اومدم دیدم بیشتر بچه های فروم از این لنز دل خوشی ندارند . لذا یک لنز خوب زوم استاندارد و با کیفیت اگه بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم . بودجمم در حدود 1 تومنه . واقعا ممنونم .

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab_maeo5 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من چندی پیش دوربین canon EOS 550d رو خریداری کردم . من به عکاسی در طبیعت علاقه بسیاری دارم . از همین رو دنبال یک لنز خوب برای این کار میگردم . بعضی از دوست هام گفتند : canon 18-200 رو بگیر . اما وقتی به ین سایت اومدم دیدم بیشتر بچه های فروم از این لنز دل خوشی ندارند . لذا یک لنز خوب زوم استاندارد و با کیفیت اگه بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم . بودجمم در حدود 1 تومنه . واقعا ممنونم .
    سلام
    وقتی اینجا سوالتون رو مطرح کردین، احساس کردم گزینه انتخابی خودتون 15-85 هست.
    منم در مورد این لنز توضیحاتی رو میدم. انشاءا... که مفید باشه
    راستش این لنز رو من بیشتر از فاصله های کانونی وایدش استفاده میکنم و خوشم میاد و واقعاً دلچسبه (15mm)
    اگر مد نظر شما عکاسی landscape هست، بعید میدونم لنز کراپداری به پای جذابیت های این لنز برسه و در غیر اینصورت گزینه هایی چون 18-135 و 18-200 مطرح میشه که تنها برتریشون فاصله کانونی بیشتره.
    با تشکر
    F.KamranNia، lamagra، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab_maeo5 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    در ادامه صحبتهای مهدی عزیز... اینطور نیست که 200-18 لنز بدی باشه...اتفاقا خیلی هم خوبه! منتها اگر به تله بیشتر از 85 نیاز ندارید و کیفیت بیشتر می خواید،چی بهتر از 85-15 ؟...
    با صرفه جویی هم که از اون 1 تومن میشه میتونید سایر تجهیزات مثل فیلترهای مناسب سه پایه و...تهیه کنید.مطمئن باشید از خرید این لنز پشیمان نمیشد.
    Mehdi Rojaie و nadersharp تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

فقط ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم . اما آیا میتونم با این دوربین عکس سیاه و سفید بگیرم یا خیر . بدجوری تو کفشم .
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    در ادامه صحبتهای مهدی عزیز... اینطور نیست که 200-18 لنز بدی باشه...اتفاقا خیلی هم خوبه! منتها اگر به تله بیشتر از 85 نیاز ندارید و کیفیت بیشتر می خواید،چی بهتر از 85-15 ؟...
    با صرفه جویی هم که از اون 1 تومن میشه میتونید سایر تجهیزات مثل فیلترهای مناسب سه پایه و...تهیه کنید.مطمئن باشید از خرید این لنز پشیمان نمیشد.

خوب آیا 18-200 با این تله . کیفیتی برابر با 15-85 میتونه ارائه بکنه یا نه . یا اینکه آیا میشه 18-200 رو به 15-85 ترجیح داد ؟

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

در جواب پست 198:
    بله... دوربینی که عکس رنگی میگیره مسلماً میتونه عکس سیاه و سفید هم بگیره در قسمتpicture style گزینه monochrome رو انتخاب کنید.
    جواب پست199:
    18-200 اگر چه تله بیشتری داره اما خطای اپتیکی بیشتر و شارپنس کمتری نسبت به 15-85 داره. ضمناً15-85 واید تره.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

صفحه 20 از 44 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین