صفحه 15 از 176 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر جديد fereshtesahra آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: لنز مناسب برای دوربین کانن

سلام
    واقعا ممنون از نمونه هایی که گذاشتید
    خیلی گویا بود
    ولی این لنز 400-100 واقعا قیمتش بالاست!!!
    لنز دیگه ای که بتونم ازش استفاده کنم میتونید معرفی کنید؟
    و این که قدرت زوم هر یک از این لنزها تا چه حده؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.
    اگر بشه که یه نمونه کلوزآپ هم از هر کدوم بزارید خیلی ممنون میشم

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب برای دوربین کانن

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshtesahra نمایش پست ها
    سلام
    خیلی گویا بود
    ممنون میشم پاسخ بدید.
    خواهش میکنم . ولی منظورتون از قدرت زوم یعنی چی؟!!!!! در ضمن برای دوربین های کراپدار این اعداد در 1.6 ضرب میشه.(دوربینهای کانن).مثلا 400-100 به 640-160 تبدیل میشه. امروز حتما عکس کلوزآپ هم میگذارم. با اینکه 300-70 سیگما کیفیت نداره اما باز نسبت به قیمتش خوبه. برای همین هست که هنوز نفروختمش.
    Amateur Man تشکر می‌کند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

نتونستم با 400-100 ماکرو بگیرم برای همین با لنز دیگه ماکرو گرفتم. در کل هدفم فقط کیفیت تصویر ماکرو در 300-70 سیگما بود.
    Ali_Ahmadpour و Amateur Man تشکر می‌کنند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام
    من يه دوربين canon 1000D دارم
    لنزي كه روي خودشه فكر كنم 18.5 وايد باشه
    من چيزي از لنز و دوربين ها نميدونم
    فقط ميدونم كه اين لنز اصلا زوم نداره
    خيلي بده
    مي خواستم بپرسم اگه بخوام يه لنز زوم بگيرم چه قيمتها و مشخصاتي ميتونه مناسب باشه
    براي كار حرفه اي نميخوام
    ولي تا حدي زوم خوبي بهم بده
    ممنون
    سلام
    شرمنده اطلاعات کمی دادم
    من میخوام زومی داشته باشه که بتونم مثلا از ابرهای یک قسمت از آسمون یا از یه منظره نسبتا دور یا از یه پرنده عکس بگیرم
    توضیحات فنی لنز رو بلد نیستم
    قیمتش هم هر چی کمتر بهتر
    در حد 300 تومن
    ممنون
    سلام
    خیلی گویا بود
    ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام دوست عزیز

منظور شما از قدرت یک لنز چیست؟

امیدوارم منظورتون این نباشه که چند X زوم دارد.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Aramis_312 نمایش پست ها
    لطفا در انتخاب بین این دو لنز به بنده کمک کنید...!
    EF 24 105mm F4 L IS USM or EF-s 15 85mm F 3.5-5.6 IS USM
    بنده بعد از مدتها تونستم که پول لازم برای خرید 105 24 رو فراهم کنم ولی حالا که موقع خرید شده دچار دو دلی شدم.
    از طرفی 105 24 یک لنز سری L هست واز طرفی با این پول میتونم یک فلاش 580EXII و یک لنز 85 15 بگیرم که در بعضی سایت ها گفته شده که شارپنس این لنز با 105 24 قابل مقایسه است. (تا جایی که از متون انگلیسی تونستم برداشت کنم).
    فوق العاده از این موقعیت متنفرم...(درست هنگام خرید دو دل شدن)
    مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان هستم
    سلام دوست عزیز
    از نظر من هم اگر به این زودی ها قصد مهاجرت به فول فریم رو ندارید در خرید 85-15شک نکنید. من این لنز رو تست کردم و از نظر من لنز بسیار خوش ساخت و شارپیست. و میشه گفت اگه از 105-24 شارپ تر نباشه با 105-24 شارپنس تقریبا یکسانی داره. و نکته دیگه این که رنج اون روی دوربین های کراپدار هم خیلی خوب است.

Navid7h و Aramis_312 تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر آشنا M.Navabi آواتار ها
    تشکر کرده
    106

لطفا در انتخاب بین این دو لنز به بنده کمک کنید...!
    EF 24 105mm F4 L IS USM or EF-s 15 85mm F 3.5-5.6 IS USM
    بنده بعد از مدتها تونستم که پول لازم برای خرید 105 24 رو فراهم کنم ولی حالا که موقع خرید شده دچار دو دلی شدم.
    از طرفی 105 24 یک لنز سری L هست واز طرفی با این پول میتونم یک فلاش 580EXII و یک لنز 85 15 بگیرم که در بعضی سایت ها گفته شده که شارپنس این لنز با 105 24 قابل مقایسه است. (تا جایی که از متون انگلیسی تونستم برداشت کنم).
    فوق العاده از این موقعیت متنفرم...(درست هنگام خرید دو دل شدن)
    مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان هستم
    با سلام
    بنده کوچکتر از آن هستم که بخوام نظری بدهم اما فقط تجربه ام رو بیان میکنم
    همانطور که جناب غفاریان فرمودند با توجه به اینکه هردو لنز تقریبا کیفیت و شارپنس یکسانی دارند به نظرم باید بسته به نیازتون تصمیم بگیرید. 85-15 رنج خیلی مناسبی داره و لااقل می تونه نیاز به واید رو برطرف کنه. من خودم قصد خرید این لنز رو داشتم ولی با توجه به اینکه جایی کمتر از 750 (کیت) پیدا نکردم و نظر فرشندگان محترم که همگی خرید آن را با توجه به اختلاف قیمت کم آن نسبت به 40-17 کاملا اشتباه می دانستند از خرید آن منصرف شدم و در نهایت 105-24 را خریدم.
    در مورد کیفیت 105-24 که بحثی نیست فقط به نظرم روی کراپ دار نه واید درست حسابی دارد نه تله ...
    ببخشید که پرحرفی کردم، راستی با توجه به اینکه همشهری هستید اگه خواستید می تونیم قراری بگذاریم تا این لنز رو از نزدیک ببینید :)
    S.M.Shamsi و Aramis_312 تشکر می‌کنند.
    سید محمد نوابی
    5D Mark III + 24-105 L + Godox TT685

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-74 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده کوچکتر از آن هستم که بخوام نظری بدهم اما فقط تجربه ام رو بیان میکنم
    همانطور که جناب غفاریان فرمودند با توجه به اینکه هردو لنز تقریبا کیفیت و شارپنس یکسانی دارند به نظرم باید بسته به نیازتون تصمیم بگیرید. 85-15 رنج خیلی مناسبی داره و لااقل می تونه نیاز به واید رو برطرف کنه. من خودم قصد خرید این لنز رو داشتم ولی با توجه به اینکه جایی کمتر از 750 (کیت) پیدا نکردم و نظر فرشندگان محترم که همگی خرید آن را با توجه به اختلاف قیمت کم آن نسبت به 40-17 کاملا اشتباه می دانستند از خرید آن منصرف شدم و در نهایت 105-24 را خریدم.
    در مورد کیفیت 105-24 که بحثی نیست فقط به نظرم روی کراپ دار نه واید درست حسابی دارد نه تله ...
    ببخشید که پرحرفی کردم، راستی با توجه به اینکه همشهری هستید اگه خواستید می تونیم قراری بگذاریم تا این لنز رو از نزدیک ببینید :)
    سلام.

من هم در هفته گذشته کمی دنبال 15-85 بوده ام.
    فروشندگان هم به من هم همین پیشنهاد رو دادند. گفتند آقا 15-85 گرونه 17-40 بخر ! هرچی هم گفتم نیاز ما رنج مطلوب 15-85 و همچنین کیفیت خوب آن است ولی آخر سر ایشان اصرار داشتند 17-40 مناسب بنده است ! (خودشون تشخیص دادند !!)

خلاصه کنم که همه این لنز ها خوب هستند و بنا بر نیاز باید انتخاب کرد. شاید بشه امیدوار بود 15-85 قیمتش کمی متعادل تر بشه.

اما انتخاب بین 17-40 15-85 و 24-105 روی بدنه کراپدار (بدون احتساب قیمت ) به نظر من بیشتر به نوع عکاسی افراد مربوط میشه.
    farhad44 و Aramis_312 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا Aramis_312 آواتار ها
    تشکر کرده
    399

از اظهار لطف دوستان بسیار متشکرم.
    در نهایت دیدم که رنج 85 15 برای من بهتره. بارها در این فروم اشاره شده که رنج مطلوب 136 24 را به ما میدهد که برای بنده کاملا کافی است. از طرفی با الباقی موجودی تونستم یک فلاش 580EXII بخرم و شرایط خوبی هم پیش آمد تا KissX3 را به 50D تبدیل کنم.:biggrin:
    shabab، Ali Talebi و Chik تشکر می‌کنند.
    سیّد علی هاشمی نیا
    SONY α7 III + SONY FE 24-105 F/4 G OSS + Godox V860IIS + Godox X1S + Godox AD600BM + Case LOGIC XNSLR-4

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

از اظهار لطف دوستان بسیار متشکرم.
    در نهایت دیدم که رنج 85 15 برای من بهتره. بارها در این فروم اشاره شده که رنج مطلوب 136 24 را به ما میدهد که برای بنده کاملا کافی است. از طرفی با الباقی موجودی تونستم یک فلاش 580EXII بخرم و شرایط خوبی هم پیش آمد تا KissX3 را به 50D تبدیل کنم.:biggrin:
    سلام

هرچند شاید دیر باشه و لی برای دیگر دوستان شاید قابل توجهه، مطلبی را توی DPreview خوندم با عنوان "CANON EF 24-105mm f/4L IS USM or CANON EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM"
    یکی از کسانی که هر دو لنز رو داره با بدنه 50D گفته بود که در قسمتی از رنج مشترک (یعنی 24-50) لنز 15-85 شارپتره.

First of all... very nice pictures. You have a good eye and lovely models.

I have both of the lenses you are considering. I have 2-50D cameras and put one lens on one camera and the other lens on the other one. That way I can use both lenses without having to change them and keep getting my sensor dirty. emoticon - wink

In my IQ and sharpness comparisons between the two lenses where the focal lengths overlapped and at f5.6, I found that the 15-85 was sharper than the 24-105 at 24, 35, and 50mm both in the center and at the edges. But the 24-105 was sharper at 70 and 85mm. So they trade somewhat on where they are best. The difference was not great, but could be seen by careful pixel peeping.

One surprising result for me was that at 24mm the CA and distortion were much better corrected on the 15-85 than on the L lens. I hadn't expected this. But at the wide end, the 15-85 really shines and is the superior lens. At the long end, the 24-105 overtakes it and is better for both CA and sharpness.

All of that being said, they are both superb lenses and either will do very well. If you like to shoot wide, go with the 15-85. If you tend to shoot long (meaning above 50mm) go with the 24-105.

بدرود
    ویرایش توسط Afshin.Prt : Tuesday 9 March 2010 در ساعت 21:10 دلیل: افزودن متن DPR
    shabab، Aramis_312 و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پیش فرض پاسخ: كدام شارپ تر است

متاسفانه 135-18 لنز مناسبی نیست.سافت شدن تصویر در کناره ها بشدت آزار دهنده و نا امید کننده اس توصیه میکنم به فکر لنزی جز این باشید.من از سر اجبار فعلا میسازم .نقاط مثبت این لنز که زیاد هم نیستن سرعت فوکوس قابل قبول رنج مناسبه که توی این مقایسه اون یکی سرتره.
    Chik تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 15 از 176 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین