صفحه 157 از 176 نخستنخست ... 57 107 147 153 154 155 156 157 158 159 160 161 167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر با لنز 50 بخواهيد پرتره قدي بگيريد بايد حدود 5 متر از سوژه فاصله بگيريد كه با اپرچر 1.8 عمق ميدان 68 سانتيمتر مي شود (با f/2.8 كه شارپنس عكس بهتر است عمق ميدان 105 سانتيمتر مي شود)
    اگر بخواهيد با لنز 55-250 و با فاصله كانوني 250 از سوژه عكس بگيريد بايد فاصله از سوژه حدود 25 متر باشد كه با بازترين اپرچر (f/5.6) عمق ميدان 211 سانتيمتر مي شود
    به نظر من اولويت براي پرتره قدي در طبيعت با 50mm f/1.8 است كه هم بوكه بهتري مي دهد و هم نيازي به فاصله گرفتن زياد از سوژه نخواهد بود و هم شارپنس بهتري خواهيد داشت.
    ممنونم از پاسختون

فقط چیزی که هست اینه که من تجربه کار به هیچ کدوم ازین لنزها رو نداشتم ولی نمونه عکسهای 50 رو که دیدم متوجه شدم با f1.8 اگه سوژه از کمر تا سر باشه یه مقدار جزئی بکراند مات شده داریم ولی عکسهای قدی که دیدم عمق میدان خیلی زیاد بود و تقریبا دیگه بکراند ماتی نداشت.
    این قضیه برای لنز 85 اینطوری نبود ولی خب 85 سه برابر 50 قیمت داره که به بودجم نمیخوره

ممکنه نمونه عکس قدی نشونم بدین که با همین 50 f1.8 گرفته شده باشه؟ متشکرم

تصویر میزارم از لنز 300-75

11137168_102851333391378_8820330369372575616_n.jpg

این یه عکس قدی با عمق میدان مد نظرمه . به نظر شما 50 میتونه مشابه این رو بده؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون

فقط چیزی که هست اینه که من تجربه کار به هیچ کدوم ازین لنزها رو نداشتم ولی نمونه عکسهای 50 رو که دیدم متوجه شدم با f1.8 اگه سوژه از کمر تا سر باشه یه مقدار جزئی بکراند مات شده داریم ولی عکسهای قدی که دیدم عمق میدان خیلی زیاد بود و تقریبا دیگه بکراند ماتی نداشت.
    این قضیه برای لنز 85 اینطوری نبود ولی خب 85 سه برابر 50 قیمت داره که به بودجم نمیخوره

ممکنه نمونه عکس قدی نشونم بدین که با همین 50 f1.8 گرفته شده باشه؟ متشکرم

تصویر میزارم از لنز 300-75

11137168_102851333391378_8820330369372575616_n.jpg

این یه عکس قدی با عمق میدان مد نظرمه . به نظر شما 50 میتونه مشابه این رو بده؟
    اين عکس انچنان عمق ميدان کمی نداره و اگر به کاشی ها نگاه کنيد مشخصه که ناحيه فکوس چقدره
    اما چيزی که اين عکس رو متفاوت با يک لنز معمولی ميکنه فشرده کردن پس زمينه با سوژست
    شما با لنز 50 چنين چيزی نداريد اما بوکه بهتری داريد

لينک زير رو ببينيد ، اگر فاصله سوژه تا بک گروند زير 9 متر باشه شما بلور شدن بيشتری در بک گروند داريد

How much blur? - A visual background blur calculator
    armince و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اين عکس انچنان عمق ميدان کمی نداره و اگر به کاشی ها نگاه کنيد مشخصه که ناحيه فکوس چقدره
    اما چيزی که اين عکس رو متفاوت با يک لنز معمولی ميکنه فشرده کردن پس زمينه با سوژست
    شما با لنز 50 چنين چيزی نداريد اما بوکه بهتری داريد

لينک زير رو ببينيد ، اگر فاصله سوژه تا بک گروند زير 9 متر باشه شما بلور شدن بيشتری در بک گروند داريد

How much blur? - A visual background blur calculator
    اصل داستان رو متوجه شدم با لینک مفیدی که دادین
    خیلی خیلی ممنونم. با این تفاسیر چون پشت سوژه هام معمولا بیشتر از 9 متره پس تله رو انتخاب میکنم. متشکرم
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

دوستان سلام مجدد

با توجه به اینکه بین 2 تا لنز پرایم و تله ( فقط برای ایجاد عمق میدان کم مثل عکسی که در بالا گذاشتم) مونده بودم فکر جالبی به سرم زد
    من یه دوربین زنیت 122 داشتم که لنز 50 پرایم داره
    میخوام یه تبدیل پیچی به مانت کانن بگیرم ازش استفاده کنم چون همینجوری جلوی سنسور که گذاشتم باهاش عکس گرفتم کیفیتش خیلی خوب بود فقط باید فوکوس و اپرچر دستی کنم که تصمیم دارم نیازمو به لنز پرایم اینطوری مرتفع کنم

حالا بین 2 تا لنز زوم موندم ...
    75-300
    50-250

اولی لرزشگیر نداره اما مانت فلزی داره
    دومی لرزشگیر داره اما مانت پلاستیکی

سوال 1: مانت لنز خراب بشه قابل تعمیره؟
    سوال 2: کیفیت اپتیکی کدوم لنز بهتره؟ ( با توجه به اینکه برای is یه المان دیگه هم باید اضافه بر سازمان باشه)

مچکرم

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

اگه منظورتون لنز Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM باشه که از 300-75 از لحاظ اپتیکی و کیفیت خروجی مطمئنا بهتره. از اینجا میتونین مقایسشون کنین
    http://www.the-digital-picture.com
    عمر لنز هم با سلیقه عکاس بی ارتباط نیست!
    armince تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    اگه منظورتون لنز Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM باشه که از 300-75 از لحاظ اپتیکی و کیفیت خروجی مطمئنا بهتره. از اینجا میتونین مقایسشون کنین
    http://www.the-digital-picture.com
    عمر لنز هم با سلیقه عکاس بی ارتباط نیست!
    مدل IS ورژن 2 منظورم بود دوست عزیز نه مدل STM دارش

البته لینک شمارو چک کردم و لنز 300 روی 300 واقعا افتضاح بود!!!!!

تعجب میکنم تو یوتیوب نمونه فیلمهایی که باهاش گرفته بودن خیلی شارپ تر بود!!!!!!!!!

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    اصل داستان رو متوجه شدم با لینک مفیدی که دادین
    خیلی خیلی ممنونم. با این تفاسیر چون پشت سوژه هام معمولا بیشتر از 9 متره پس تله رو انتخاب میکنم. متشکرم
    سلام
    علاوه بر محو شدن پس زمینه که لنز تله بهتر عمل میکنه به فاصله ی که خوتون باید از سوژه بگیرین هم توجه کردین
    تجربه ای که من با کراپ داشتم بطور تقریبی برای تمام قد با لنز 300 بین 25-30متر فاصله شما با سوژه باید باشه برای هد شات
    هم فکر نمیکنم زیر 8 متر بشه شات زد که این فواصل بظور تقریبی در لنز 50 به 8و2 متر کاهش پیدا میکنه
    به سرعت شاتر به دلیل دیافراگم بسته تر لنز تله محدودیت برد فلاشو... هم توجه کنید
    اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن چون تقریبی و تجربی عرض میکنم
    ارادت.
    Majix و armince تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    علاوه بر محو شدن پس زمینه که لنز تله بهتر عمل میکنه به فاصله ی که خوتون باید از سوژه بگیرین هم توجه کردین
    تجربه ای که من با کراپ داشتم بطور تقریبی برای تمام قد با لنز 300 بین 25-30متر فاصله شما با سوژه باید باشه برای هد شات
    هم فکر نمیکنم زیر 8 متر بشه شات زد که این فواصل بظور تقریبی در لنز 50 به 8و2 متر کاهش پیدا میکنه
    به سرعت شاتر به دلیل دیافراگم بسته تر لنز تله محدودیت برد فلاشو... هم توجه کنید
    اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن چون تقریبی و تجربی عرض میکنم
    ارادت.
    درود
    پاسخ شما بسیار قابل تامله
    اما من یه لنز 58 میلیمتری دوربین فیلمی زنیت 122 دارم که قصد دارم با یک تبدیل مانت ازش استفاده کنم چون کیفیت خوب و شارپی هم داره . همینجوری که میزارم جلوی سنسور و عکس میگیرم عکس های خیلی جذابی میگیره

واسه همین نظرم روی تله هست فقط بین این 2 تا تله ای که گفتم خیلی گیر کردم. لطفا راهنمایی کنید

كاربر جديد amirht آواتار ها
    تشکر کرده
    20

بزرگواران آیا بین دو لنز زیر تفاوت زیادی وجود داره ؟

Canon 50 mm f1.8 ----- Canon 50 mm f1.8 STM

حقیقتا من با فوکوس اتوماتیک لنز معمولی اصلا راحت نیستم و خیلی وقتا دقتش پایینه و بد فوکوس میکنه مخصوصا اینکه اف 1.8 هست به کلی کار رو خراب میکنه !! میخاستم بدونم مدل STM دار دقتش خیلی بالاتر هست یا فقط سرعت و صدای فوکوسش بهبود پیدا کرده ؟

اگر یک توضیح کلی در رابطه با نکات مثبت لنزهای STM دار برای "عکاسی" بدید ممنون میشم.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط amirht نمایش پست ها
    بزرگواران آیا بین دو لنز زیر تفاوت زیادی وجود داره ؟

Canon 50 mm f1.8 ----- Canon 50 mm f1.8 STM

حقیقتا من با فوکوس اتوماتیک لنز معمولی اصلا راحت نیستم و خیلی وقتا دقتش پایینه و بد فوکوس میکنه مخصوصا اینکه اف 1.8 هست به کلی کار رو خراب میکنه !! میخاستم بدونم مدل STM دار دقتش خیلی بالاتر هست یا فقط سرعت و صدای فوکوسش بهبود پیدا کرده ؟

اگر یک توضیح کلی در رابطه با نکات مثبت لنزهای STM دار برای "عکاسی" بدید ممنون میشم.
    مفهوم این جمله رو متوجه نشدم

مزایای ورژن اس تی ام:
    1. مانت فلزی
    2. جنس بدنه بهتر
    3. فوکوس سریع تر، بی صدا و فول تایم منوال
    4. دیافراگم 7 تیغه ای ( در مقابل 5 تیغه ای ) > بوکه زیباتر
    5. انتقال رینگ فوکوس به جلوی لنز برای راحتی کار
    و ....
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام