صفحه 158 از 176 نخستنخست ... 58 108 148 154 155 156 157 158 159 160 161 162 168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر جديد amirht آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    مفهوم این جمله رو متوجه نشدم

مزایای ورژن اس تی ام:
    1. مانت فلزی
    2. جنس بدنه بهتر
    3. فوکوس سریع تر، بی صدا و فول تایم منوال
    4. دیافراگم 7 تیغه ای ( در مقابل 5 تیغه ای ) > بوکه زیباتر
    5. انتقال رینگ فوکوس به جلوی لنز برای راحتی کار
    و ....
    منظورم این بود که با توجه به اینکه اف 1.8 هست وقتی دقیق فوکوس نمیکنه کار خراب میشه ! مثلا میخاید روی چشم فوکوس کنید یه مقدار عقب تر یا جلو تر فوکوس میکنه و باعث میشه چشم ها در محدوده فوکوس نباشن !

بابت توضیحات ممنون.

منظور از فول تایم منوالی که گفتید چیه ؟
    و اینکه دقت فوکوسشون هم فرقی داره باهم یا خیر ؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط amirht نمایش پست ها
    منظورم این بود که با توجه به اینکه اف 1.8 هست وقتی دقیق فوکوس نمیکنه کار خراب میشه ! مثلا میخاید روی چشم فوکوس کنید یه مقدار عقب تر یا جلو تر فوکوس میکنه و باعث میشه چشم ها در محدوده فوکوس نباشن !

بابت توضیحات ممنون.

منظور از فول تایم منوالی که گفتید چیه ؟
    و اینکه دقت فوکوسشون هم فرقی داره باهم یا خیر ؟
    FTM یعنی اینکه وقتی لنز شما در حالت فوکوس اتوماتیک هست، بدون نیاز به سوییچ به حالت دستی و بدون نگرانی از خراب شدن موتور فوکوس میتونید رینگ فوکوس رو برای رسیدن به فوکوس دقیق تر بچرخونید.
    شما باید در اپرچرهای باز، عمق میدان رو نیز در نظر بگیرید و از کوچکترین حرکتی اجتناب کنید
    مورد دوم اینکه میفرمایید مقداری عقب یا جلو فوکوس میکنه ممکنه خطای فوکوس داشته باشید
    پیشنهاد می کنم لنز و بادیتون رو با پارت فوکوس تست کنید و در صورت وجود خطا از میکروادجاست استفاده کنید.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

درود به همه دوستان
    چون به جواب سوالم نرسیدم مجددا سوال میکنم امیدوارم اساتید مطلق بی دریغ راهنمایی بفرمایید

کیفیت و کمپرس بگراند کدامیک بهتر است؟ ( هر دو هم قیمت هستن)

EF 55-250 IS
    EF 75-300

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    درود به همه دوستان
    چون به جواب سوالم نرسیدم مجددا سوال میکنم امیدوارم اساتید مطلق بی دریغ راهنمایی بفرمایید

کیفیت و کمپرس بگراند کدامیک بهتر است؟ ( هر دو هم قیمت هستن)

EF 55-250 IS
    EF 75-300
    سلام
    اول اینکه لنز 55-250 ef-s هستش مخصوص بدنه های کراپ
    55-250 در فوکال های بالا بهتر عمل میکنه و 75-300 در فوکالهای پایینتر اندکی بهتر
    ولی مساله ای که هست تو لنزهای تله لرزشگیر اهمیت فراوانی داره که 75-300 فاقد لرزشگیره
    در اخر من ورژن stm لنز 55-250 رو پیشنهاد میکنم که با اندکی افزایش بودجه میتونین تهیه کنید.
    Dariush Chegini، naghli، armince و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام
    دوستان تبدیل پنتاکس 135 پرایم سری M برای eos به چه اسمی هست؟ کجا میشه پیدا کرد؟

كاربر همراه niknam_eh آواتار ها
    تشکر کرده
    244

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. نمیدونم سوالم رو در جای درستی مطرح کردم یا نه. اگه اشتباه کردم پیشاپیش پوزش میطلبم.

بنده قصد خرید دورین 70دی رو دارم. اصلی ترین کار من عکس های لنداسکیپ و منظره است. و گاهی هم پرتره. البته همین پرتره ها هم در فضای باز . کلا کاری به استدیو و سالن ندارم به همین دلیل فکر میکنم به f هاب پایین بیشتر نیاز داشته باشم.لنز همراه دوربین 18 135 است. ظاهرا هم برای منظره مناسبه هم برای پرتره. ولی آیا F 3.5-5.6 برای این کار مناسبه؟ ایا نمیشه با مثلا دو تا لنز با f های کمتر به حدود این فاصله کانونی رسید؟ از طرفی میخوام از همین اول لنز خوب بگیرم تا این که بعدا نخوام لنز عوض کنم. یا حد اقل برنامه ریزی کنم الان یه لنز بگیرم بعدن یکی دیگه که تکمیلش کنم. با شرایط فعلی حداکثر 5 ملیون بودجه دارم برای بدنه و لنز.

سوال دوم این که در مورد لنز های پرایم ، چون تا حالا فقط با لنز زوم کار کردم درکش برام خیلی سخته که فقط مجبور باشم با فوکال ثابت عکس بگیرم. به نظر شما جذابیت های این لنز ها به حدی هست که بتونم بهش عادت کنم؟

سوال سوم چند جا شنیدم که از لنز ماکرو برای عکس پرتره استفاده میکنند. مثلا با ماکرو 100 برای پرتره مناسبه؟ محاسن و معایبش چیه؟ برای کار من که خارج از اتلیه هستم چطور؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    تا مپنداری فلک روزی به کس ارزان دهد
    جان ستاند در بها گردون به هر کس نان دهد
    ابر و گل در پرده گویندت حدیثی کاسمان
    سازدت گریان گرت یک دم لب خندان دهد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. نمیدونم سوالم رو در جای درستی مطرح کردم یا نه. اگه اشتباه کردم پیشاپیش پوزش میطلبم.

بنده قصد خرید دورین 70دی رو دارم. اصلی ترین کار من عکس های لنداسکیپ و منظره است. و گاهی هم پرتره. البته همین پرتره ها هم در فضای باز . کلا کاری به استدیو و سالن ندارم به همین دلیل فکر میکنم به f هاب پایین بیشتر نیاز داشته باشم.لنز همراه دوربین 18 135 است. ظاهرا هم برای منظره مناسبه هم برای پرتره. ولی آیا F 3.5-5.6 برای این کار مناسبه؟ ایا نمیشه با مثلا دو تا لنز با f های کمتر به حدود این فاصله کانونی رسید؟ از طرفی میخوام از همین اول لنز خوب بگیرم تا این که بعدا نخوام لنز عوض کنم. یا حد اقل برنامه ریزی کنم الان یه لنز بگیرم بعدن یکی دیگه که تکمیلش کنم. با شرایط فعلی حداکثر 5 ملیون بودجه دارم برای بدنه و لنز.

سوال دوم این که در مورد لنز های پرایم ، چون تا حالا فقط با لنز زوم کار کردم درکش برام خیلی سخته که فقط مجبور باشم با فوکال ثابت عکس بگیرم. به نظر شما جذابیت های این لنز ها به حدی هست که بتونم بهش عادت کنم؟

سوال سوم چند جا شنیدم که از لنز ماکرو برای عکس پرتره استفاده میکنند. مثلا با ماکرو 100 برای پرتره مناسبه؟ محاسن و معایبش چیه؟ برای کار من که خارج از اتلیه هستم چطور؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    canon 70d=2,500
    canon 85 f1.8=1300
    canon 10-18=1000
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

تشکر کرده
    244

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    canon 70d=2,500
    canon 85 f1.8=1300
    canon 10-18=1000
    ممنونم ولی بیشتر ممنون میشم اگه کامل تر توضیح بدید . مخصوصا راجب سوالاتی که پرسیدم. لنز پرایم؟ و این ک با پیشنهاد های شما دیگه از 18 تا 85 خالیه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    ممنونم ولی بیشتر ممنون میشم اگه کامل تر توضیح بدید . مخصوصا راجب سوالاتی که پرسیدم. لنز پرایم؟ و این ک با پیشنهاد های شما دیگه از 18 تا 85 خالیه؟
    خالی باشه چی میشه مگه؟ تمام فوکال ها که نباید پر باشه.شما برای عکاسی لندتسکیپ به لنز الترا واید نیاز دارید.و برای پرتره یک لنز 85 تا 200.
    اتفاقا استفاده از لنز پرایم بسیار لذت بخشه.من eos m دارم لنز کیت دوربین 22م.م پرایم و یک لنز زوم 18-55 بوده .فکر نکنم از اون لنز زوم بیش از 10 شات استفاده کرده باشم .درواقع لنز پرایم 22 م.م از دوربین تا بحال باز نشده.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

تشکر کرده
    244

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    خالی باشه چی میشه مگه؟ تمام فوکال ها که نباید پر باشه.شما برای عکاسی لندتسکیپ به لنز الترا واید نیاز دارید.و برای پرتره یک لنز 85 تا 200.
    اتفاقا استفاده از لنز پرایم بسیار لذت بخشه.من eos m دارم لنز کیت دوربین 22م.م پرایم و یک لنز زوم 18-55 بوده .فکر نکنم از اون لنز زوم بیش از 10 شات استفاده کرده باشم .درواقع لنز پرایم 22 م.م از دوربین تا بحال باز نشده.
    جالبه!!! من تجربه پرایم رو ندارم. درکش برام یکم سخته. شاید لازم باشه عملا تجربه کنم.
    بازم ممنون از توضیحاتتون