صفحه 10 از 176 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

Question پاسخ: لنز مناسب برای دوربین کانن

EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

دوستان لطفا نظرشون رو در مورد این لنز بفرمایند

و اینکه آیا ۱۵۸۵ با این لنز در یک رنجز هست یا نه؟

با تشکر فراوان

تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

دوستان که جواب ما رو نمیدهند

آیا در سایت کاربری هست که به کمک افردی مانند ما بیاد؟

ممنون از لطف شما

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    دوستان که جواب ما رو نمیدهند

آیا در سایت کاربری هست که به کمک افردی مانند ما بیاد؟

ممنون از لطف شما
    سلام

دوست عزيز سوالتون خيلي قابل پاسخ دادن نيست چون مبناي درستي نداره.

شما قصدتان از عكاسي چيست ؟
    از چه نوع سوژه هايي مي خواهيد عكاسي كنيد ؟
    ميزان اطلاعاتتون از فن عكاسي چيست ؟ اگر اندك است چرا مي خواهيد 7D بخريد ؟ چرا با يك كامپكت شروع نمي كنيد؟

اگر به اين سوالات كه با خواندن سوال شما پيش مي آيد پاسخ دهيد مي توان شما را بهتر راهنمايي كرد.
    Navids، barca007 و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    5

Question پاسخ: Canon EOS 7D

[QUOTE=farhad44;150706]سلام

ميزان اطلاعاتتون از فن عكاسي چيست ؟ اگر اندك است چرا مي خواهيد 7D بخريد ؟ چرا با يك كامپكت شروع نمي كنيد؟

اگر به اين سوالات كه با خواندن سوال شما پيش مي آيد پاسخ دهيد مي توان شما را بهتر راهنمايي كرد.[/QUOTE

دوست محترم فرهاد عزیز،

کجای سولأ من مبنای درستی‌ نداره؟ (ممکنه که شما درخواستهای منو نخونده باشید )

اگر سوال خودم را اینجا مطرح می‌کنم بخاطر تجاربی هست که نسبتتن تعداد افراد زیادی اعم از پرو ، عکاس در زمانها ،و مکانهای مختلف با لنز‌های مورد نظر کسب کردند و میتوانند به افراد زیادی کمک کنند

مگرنه ، هر کسی‌ میتونه به راحتی‌ از سایت اصلی‌ کانن دیدن کنه و اطلاعات مورد نظر خودشو دریافت کنه اما بدون اکس پرینس،

در ضمن سوال از این واضح تر اگر امکان پذیر هست شما هم به ما بفرمین تا ما یاد بگیریم دوست عزیز

لنز استانداردی که (اصلی‌) که ۸۰% تا ۹۰% بر روی دوربین همیشه قرار دارد، اگر چه مدلی‌ از کانن باشد بهتر و کاملتر می‌باشد؟

در زمینه عکاسی‌ هم تا حدودی میدونیم ولی‌ نه حرفه‌ای، حالا اگر کسی‌ با داشتن دوربینی مانند (همین دوربین) 7dبخواهد عکاسی‌ یا ....... کند ایرادی دارد؟

قصدم از عکاسی‌ علاقه شخصی‌ بسیار زیاد نسبت به این هنر هست و قصد دارم با تکمیل لنزهام ، از کلاس‌های تئوری و عملی‌ استفاده کنم

و دوست دارم از سوژه‌های مانند پل‌های معروف،حیوانات (نه کوچک) و مناظر طبیعی عکس و فیلم بگیرم

حالا به نظر اساتید اگر حرفهای من مبنای درستی‌ نداره ما رو انشا‌الله که میبخشند و این بار به من کمک میکنند

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

[QUOTE=sharagim1;150713]
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اگر به اين سوالات كه با خواندن سوال شما پيش مي آيد پاسخ دهيد مي توان شما را بهتر راهنمايي كرد.[/QUOTE

دوست محترم فرهاد عزیز،

اگر سوال خودم را اینجا مطرح می‌کنم بخاطر تجاربی هست که نسبتتن تعداد افراد زیادی اعم از پرو ، عکاس در زمانها ،و مکانهای مختلف با لنز‌های مورد نظر کسب کردند و میتوانند به افراد زیادی کمک کنند

مگرنه ، هر کسی‌ میتونه به راحتی‌ از سایت اصلی‌ کانن دیدن کنه و اطلاعات مورد نظر خودشو دریافت کنه اما بدون اکس پرینس،

در ضمن سوال از این واضح تر اگر امکان پذیر هست شما هم به ما بفرمین تا ما یاد بگیریم دوست عزیز

لنز استانداردی که (اصلی‌) که ۸۰% تا ۹۰% بر روی دوربین همیشه قرار دارد، اگر چه مدلی‌ از کانن باشد بهتر و کاملتر می‌باشد؟

در زمینه عکاسی‌ هم تا حدودی میدونیم ولی‌ نه حرفه‌ای، حالا اگر کسی‌ با داشتن دوربینی مانند (همین دوربین) 7dبخواهد عکاسی‌ یا ....... کند ایرادی دارد؟

قصدم از عکاسی‌ علاقه شخصی‌ بسیار زیاد نسبت به این هنر هست و قصد دارم با تکمیل لنزهام ، از کلاس‌های تئوری و عملی‌ استفاده کنم

و دوست دارم از سوژه‌های مانند پل‌های معروف،حیوانات (نه کوچک) و مناظر طبیعی عکس و فیلم بگیرم

حالا به نظر اساتید اگر حرفهای من مبنای درستی‌ نداره ما رو انشا‌الله که میبخشند و این بار به من کمک میکنند
    برداشت من از سوال شما این بود چه لنزی به عنوان Walk around میشه استفاده کرد. من فکر کنم باید در یک تاپیک دیگه دنبال جواب بگیرید.

http://www.akkasee.com/forum/showthr...highlight=walk

موفق باشید
    Navid7h تشکر می‌کند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

دوست من

لنز استاندارد در عكاسي معني خاصي ندارد. بسته به نوع عكاسي آدم ها ممكن است لنزي در 100% مواقع از دوربيني باز نشه و ممكنه عكاسي ده ها لنز رو روزانه از روي دوربينش باز و بسته كنه.

شما بايد با مفاهيمي مثل فاصله ي كانوني؛ سرعت لنز (حداكثر بازشدگي ديافراگم) و .... آشنا باشيد و سوالتون رو بر آن مبنا بپرسيد. سوال شما مثل اين است كه كسي بپرسد بهترين شماره عينك طبي كه من مي تونم بزنم چيه ؟

اگر دنبال يك لنز همه كاره يا به قول فرنگي ها Walk around lens هستيد؛ تاپيك زير مي تونه شمارو تا حد زيادي راهنمايي كنه:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6930
    ARASH II، Navid7h و BERLANO تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

دوست محترم فرهاد عزیز،

سلام
    من فکر می کنم تعبیر فرهاد خان از سوال شما درست باشه، اینکه چه لنزی می تونه 80 تا 90 در صد بر روی دوربین شما نصب باشه و شما رو به هدف برسونه دقیقا بستگی به این داره که شما در 80 یا 90 در صد موارد چه نوع عکاسی رو می خواهید انجام بدید، مثلا گفتید که
    دوست دارم از سوژه‌های مانند پل‌های معروف،حیوانات (نه کوچک) و مناظر طبیعی عکس و فیلم بگیرم
    خب با یک لنز نمیشه به تمام این اهداف رسید، مثلا برای عکاسی (حتی از از حیوانات نه چندان کوچک) به لنزی نیاز دارید که فکر نکنم برای عکاسی از پل های معروف یا مناظر بدرد بخور باشه

اینه که باید دقیقا تعیین کنید در 80 یا 90 در صد موارد کدامیک از گزینه های مورد اشاره خودتون در بالا رو بهش می پردازید، مثلا اگه در بیشتر موارد از مناظر و پل ها عکاسی می کنید یه لنز واید یا All around (مثل 24-105) می تونه همیشه کارتون رو راه بندازه ولی اگه در بیشتر موارد از حیوانات عکاسی می کنید این لنز چندان مناسب نیست و باید به فکر یه تله باشید

ولی اونطور میشه از حرف شما استنباط کردکه دنبال یه لنز All around باشید که در این صورت من همون لنزی که بالا نام بردم رو پیشنهاد میدم، ولی باز دوستان می تونن موارد بهتر رو احیانا پیشنهاد بدن یا به تاپیک مربوطه مراجعه کنید

پیروز باشید
    ------------------------
    فکر کنم با دو نفر دیگه همزمان جواب دادم:cool:
    ویرایش توسط BERLANO : Tuesday 16 February 2010 در ساعت 13:00
    hamedch67 تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

تشکر کرده
    5

ممنون از پاسخ شما

دوست عزیز،berlano

کدوم لنزی پیدا می‌شه که چندین کار رو مانند (عکاسی‌ از حیوانات، پلها، مناظر طبیعی و .... رو باهم انجام بده؟

آیا من همچنین حرفی‌ زدم ؟ این را هر آدم معمولی‌ و بچه هم حتی میدونه،

والله در همین فروم من در چندین جا دقیقا جمله خودمو از زبان دوستان دیگر شنیدم و همه روی این قضیه گذاری و سطحی صحبتهأیی کردن،

از حاشیه گذشته، من برای عکاسی‌ از این سوزه‌ها به چه لنز هایی نیاز دارم؟ (در نوع خود بهترین کیفیت)

۱)عکاسی‌ از منظره طبیعی (لنزی که قادر باشم مانند ۱۰۰-۴۰۰ تله از فواصل نسبتا دورتر عکس بگیرم بین $۱۰۰۰ تا $۲۰۰۰)
    2)عکس از حیوانات (نه کوچک که نیز به میکرو لنز باشد) قیمت بین $۱۰۰۰ تا $۲۰۰۰

۳)و عکس از سوژه‌های اجتماعی (مردم،......) قیمت $۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰$

و در ضمن دوست دارم اگه دوستان نظرشون رو به ما بدهند کامل تشکرو رو داریم

این لنز‌ها لرزهگیر هم داشته باشد
    Chik تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

از حاشیه گذشته، من برای عکاسی‌ از این سوزه‌ها به چه لنز هایی نیاز دارم؟ (در نوع خود بهترین کیفیت)

۱)عکاسی‌ از منظره طبیعی (لنزی که قادر باشم مانند ۱۰۰-۴۰۰ تله از فواصل نسبتا دورتر عکس بگیرم بین $۱۰۰۰ تا $۲۰۰۰)
    2)عکس از حیوانات (نه کوچک که نیز به میکرو لنز باشد) قیمت بین $۱۰۰۰ تا $۲۰۰۰

۳)و عکس از سوژه‌های اجتماعی (مردم،......) قیمت $۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰$

و در ضمن دوست دارم اگه دوستان نظرشون رو به ما بدهند کامل تشکرو رو داریم

این لنز‌ها لرزهگیر هم داشته باشد
    سلام:

نمیدانم چرا با دقت به پست های شما احساس میکنم به لنز EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM بهمراه EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM نیاز دارید.

با اولویت انتخاب روی رنج هر دو لنز خوبیست . اولین لنز روی دوربین 7D فوکال لنت معادل " تقریبی " 49 الی 480 میدهد و دومین لنز 35-16

اگر بتوانید با وزن لنز اولی مشکلی نداشته باشید به لنزهای خوب و رنج های خوب بهمراه کیفیت های ایده آل روی 7D خواهید رسید ( با لنز 22-10 کیفیت مطلوب با لنز 300-28 توام با ویرایش مناسب کیفیت ایده ال ) اگر هم سلیقه شما نیست. این معادله چند مجهول را میتوان از روشی دیگر حل کرد.

کل توانایی برای خرید لنز و بودجه ای که حاضر به پرداخت هستید، بفرمایید تا لنزهای مورد نظر به شما پیشنهاد
    شود.

موفق باشید
    ویرایش توسط QashQai : Wednesday 17 February 2010 در ساعت 12:55 دلیل: تکمیل پست، اضافه کردن پاره ای توضیحات به متن اصلی

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب برای دوربین کانن

دوست عزيز جناب sharagim1

من پستهاي اين تاپيك رو خوندم. با تجربه كوچيكم مواردي كه شما گفتيد ساده نيست و متنوعه

.......عکس برداری از فامیلی و بطور کلّ ،لنزی خوبی‌ که همیشه بر روی دوربین باشد،
    اين با نياز هاي بعدي شما نمي خونه :

عکاسی‌ از منظره طبیعی
    مسلما به لنز وايد نياز داريد مثل 22-10 كه براي لنز وايد رويس دوربين شما عاليه

اما براي فاصله دور 200 ميلي متر كمه بايد روي 400 حساب باز كنيد كه با كراپ به 640 برسيد ( نظر شخصي)

عکس از حیوانات
    اگه منظورت خرس و گوزن و حيوانات بزرگه همون لنز تله اما اگه عنكبوت و مگس و ايناست پس ماكرو نياز داري

و عکس از سوژه‌های اجتماعی (مردم،......)
    هم وايد مي خواهي هم تله هم نرمال.در اين مورد فكر نمي كنم يه لنز كارتو را ه بندازه

به نظم يه سوپرزوم كامپكت بيشتر بكارت مياد.اما كم كم پيش بري بهتره و گرنه يه لشگر لنز مي خواهي
    موفق باشي
    ویرایش توسط Viper : Wednesday 17 February 2010 در ساعت 11:31
    hoorabad و sharagim1 تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 176 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین