صفحه 113 از 176 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 117 123 163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط kianoosh نمایش پست ها
    من با لنز 18-200 که عکس میگیرم مخصوصا رو حالت واید قسمتهای کناری تصویر یک مقداری سایه داره و محوه و مثه قسمت مرکزی تصویر شارپ نیست . من لنزی میخوام که از این قاعده مستثنی باشه و همه کاره هم باشه .
    همه لنزها این مشکل را دارند وقتی شما لنز شارپتری میخرید شارپنس کل تصویر بیشتر میشود اما باز هم لبه ها به اندازه مرکز شارپ نیستند. شاید لنزی پیدا کنید که در کنارها به اندازه مرکز 18-200 شارپ باشد اما باز کنارههایش شارپنس مرکز را ندارد. متاسفانه هنوز لنزی که همه کاره باشد و این مشکلات را نداشته باشد ساخته نشده. لنزهای خوبی مثل 15-85 هم وجود دارند که مشکلات کمتری دارند اما فاصله کانونی بلند تا 200 را ندارند. اگر به فاصله کانونی بلند نیاز ندارید شاید انتخاب خوبی باشد. اما حرف من این است که اصولا چه نیازی به تعویض لنز است؟ منکر نقش تجهیزات نمیشوم اما اگر شما به دلیل خاصی مثل لنز وایدتر برای منظره قصد تعویض داشته باشد تهیه لنزی مثل15-85 منطقی است اما همین لنز 15-85 هم در عمل برای شما بجز اندکی تغییر در شارپنس و اعوجاج رنگی آنهم در لبه ها تغییر در کیفیت نهایی عکس ایجاد نمیکنند.
    برای شما در حال حاضر انتخاب دیگری بجز 15-85 به ذهنم نمیرسه نمونه عکسهای طبیعت ان را با 18-200 مقایسه کنید انتخاب بین فاصله کانونی بلندتر و کیفیت اپتیک بهتر با خود شما.
    saeed2vfx، kianoosh، D.Daneshmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط kianoosh نمایش پست ها
    دوست عزیز من با 18-200 مخصوصا رو حالت واید عکس میگیرم قسمت های کناری تصویر یه مقداری سایه دار و محوه و مثه مرکز عکس شارپ نیست . من لنزی میخوام که از این خطا مستثنی باشه و در عین حال یک لنز همه کاره باشه . این 15-85 که شما میگی اونقد فرق داره که بخوام 18-200 رو بفروشم و اونو بخرمش ؟؟؟؟؟؟؟
    با بستن دیافراگم (مثلاً 5.6 یا 7) میتونید افزایش کیفیت چشمگیری رو توی گوشه ها داشته باشید ولی همونطور که دوست عزیزمون m.daneshpayeh هم گفتند , کیفیت تصویر در گوشه ها در اغلب لنزهای زوم ارزان قیمت , به همین منوال است !

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

راستش همونطور که از سوالم مشخصه. من تازه وارد دنیای حرفه ای عکاسی شدم. همه عکسایی هم که تو 2-3 سال اخیر گرفتم با Canon G9 بوده!!! حالا تازه ترم یک یه دوره 3 ترمه رو تموم کردم. خواستم همونطور که پیش میرم با یه دوربین حرفه ای تمرین کنم، من 7D رو با لنز EF 28-135mm حدود 4.4 میلیون قیمت کردم. حالا خواستم بدونم این لنزه روی کیت کیفیت قابل قبول داره یا بهتره body بگیرم و یه لنز جدا و با کیفیت تر؟ (میتونم بیشترم هزینه کنم) و اصلا این کیت مناسب هست برای شروع یا نه و بهتره یه کیت دیگه بگیرم؟ به عکاسی طبیعت، معماری و پرتره هم علاقه دارم. پیشاپیش ممنون

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط shoje62 نمایش پست ها
    راستش همونطور که از سوالم مشخصه. من تازه وارد دنیای حرفه ای عکاسی شدم. همه عکسایی هم که تو 2-3 سال اخیر گرفتم با Canon G9 بوده!!! حالا تازه ترم یک یه دوره 3 ترمه رو تموم کردم. خواستم همونطور که پیش میرم با یه دوربین حرفه ای تمرین کنم، من 7D رو با لنز EF 28-135mm حدود 4.4 میلیون قیمت کردم. حالا خواستم بدونم این لنزه روی کیت کیفیت قابل قبول داره یا بهتره body بگیرم و یه لنز جدا و با کیفیت تر؟ (میتونم بیشترم هزینه کنم) و اصلا این کیت مناسب هست برای شروع یا نه و بهتره یه کیت دیگه بگیرم؟ به عکاسی طبیعت، معماری و پرتره هم علاقه دارم. پیشاپیش ممنون
    معمولا پيشنهاد ميشه واسه شروع كار اگر ميخواهيد حداقل ضرر رو بديد، ي لنزي مثل 55-18 رو تهيه كنيد كه قيمتي نداره.
    بعد از حدود 2 تا 3 ماه دستتون مياد به چي علاقه داريد و چي احتياج داريد.
    اما اگر دستتون بازه من همون 85-15 رو پيشنهاد ميكنم. توي لنزهاي walk-Around كنون بهترين است. ي لنز همه كاره حساب ميشه.
    حتي اگر بعداً هم ديديد كه به يك لنز ديگه احتياج داريد اولا بعيد ميدونم به فكر فروشش بيفتيد و دوماً اگر احياناً قصد فروش داشته باشيد طي چند ساعت فروش ميره. اون هم با اقل ضرر (حدود 80 درصد قيمت نوش به شرط سلامت و تميزي)
    Dariush Chegini، .mojtaba. و shoje62 تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

با سلام قصد خرید یک لنز ماکرو برای دوربین canon 550D دارم . چند نمونه ای رو دیدم ولی قیمت هاشون خیلی بالاست و از طرفی من تا 500 یا خیلی زیاد تا 600 تومان قادر به خرج برای لنز هستم. الان لنز Canon EF 28-90mm f/4-5.6 II رو دیدم و عکسهای ماکرویی که با اونها گرفته شده هم به نظر خیلی شارپ و واضح بود(البته با همین دوربین) . نظر دوستان چیه آیا نمونه بهتری هم سراغ دارن بخصوص تو مدل های سیگما و تامرون .
    از طرفی اگر نتونستم لنز ماکرو بگیرم قصد دارم تا یک لنز تله فوتو بگیرم. در این میان نظر دوستان چیه که من تحقیقم رو در مورد کدوم لنز ها شروع کنم.
    تمایل من بیشتر به سمت عکاسی پرتره ، گلها و مناظر دور دست هست و علاقه به عکاسی ماکرو هم (تا بحال عکاسی ماکرو انجام ندادم) دارم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی های اولیه رو انجام بدن چون در مجموعه امکانات لنز های مختلف کمی گیج شدم.

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    با سلام قصد خرید یک لنز ماکرو برای دوربین canon 550D دارم . چند نمونه ای رو دیدم ولی قیمت هاشون خیلی بالاست و از طرفی من تا 500 یا خیلی زیاد تا 600 تومان قادر به خرج برای لنز هستم. الان لنز Canon EF 28-90mm f/4-5.6 II رو دیدم و عکسهای ماکرویی که با اونها گرفته شده هم به نظر خیلی شارپ و واضح بود(البته با همین دوربین) . نظر دوستان چیه آیا نمونه بهتری هم سراغ دارن بخصوص تو مدل های سیگما و تامرون .
    از طرفی اگر نتونستم لنز ماکرو بگیرم قصد دارم تا یک لنز تله فوتو بگیرم. در این میان نظر دوستان چیه که من تحقیقم رو در مورد کدوم لنز ها شروع کنم.
    تمایل من بیشتر به سمت عکاسی پرتره ، گلها و مناظر دور دست هست و علاقه به عکاسی ماکرو هم (تا بحال عکاسی ماکرو انجام ندادم) دارم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی های اولیه رو انجام بدن چون در مجموعه امکانات لنز های مختلف کمی گیج شدم.
    دوستان جواب ما رو بدید ممنون میشم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    79

تله تا 4 تومن ترجیحا بیش از 250 م.م و دارای لرزه گیر و تصویر شارپ و خطاهای اپتیکی کم،پیشنهادتون چیه دوستان؟
    ضمنا اگر تله کانورتر دست دوم باشه موردی نداره؟یعنی کاراییش همون کارایی تله کانورتر نوئه؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    79

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Ph.Sepehr نمایش پست ها
    تله تا 4 تومن ترجیحا بیش از 250 م.م و دارای لرزه گیر و تصویر شارپ و خطاهای اپتیکی کم،پیشنهادتون چیه دوستان؟
    NIKON / CANON / SONY / OLYMPUS ....?

ضمنا اگر تله کانورتر دست دوم باشه موردی نداره؟یعنی کاراییش همون کارایی تله کانورتر نوئه؟
    با قسمت اول سوال هم ارتباطي داره؟ يعني مي خواهيد لنز قابليت استفاده از TC را داشته باشد؟ عملكرد TC دست دوم هم دقيقا مثل بقيه لوازم دست دوم عكاسي مي مونه (مخصوصا لنز) كه بستگي داره.
    Ph.Sepehr تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    79

دوست گرامی تاپیک تاپیکه لنزهای کنونه دیگه!!!
    نه منظورم این نیست که حتما قابلیت استفاده از تی سی رو داشته باشه،ولی میگم اگر یه وقت پیشنهاد دوستان 70-200 اف 4 آی اس بود،اگر بخوام با تی سی بگیرم خوب از 70-300 ال گرون تر در میاد!!!میخوام ببینم اگر کارایی تی سی دست دوم به خوبی نوئشه خب تی سی 1.4 ورژن 3 دست دوم بگیرم!