صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 119
Like Tree438تشکر

موضوع: لنز مناسب برای عکاسی حیات وحش

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hamy667 نمایش پست ها
    سلام
    من یک دوربین 60 دی خریدم و علاقه زیادی به عکاسی از حیات وحش و پرندگان دارم.(بااینکه قصد درآمد ندارم و آماتور هم هستم ولی میخوام عکس ها درحدی باشن که راضیم کنن)
    بااینکه تقریبا تمامی مطالب دوستان رو مطالعه کردم ؛امابرای تصمیم گیری نهایی جهت انتخاب یکی از 3 لنز زیر به راهنمایی دوستان با تجربه نیاز دارم.(با توجه به هزینه)
    100-400 کنن : قیمت 000 5100 ت
    150-500 سیگما : قیمت 3900000 ت
    400 فیکس 5.6 کنن : قیمت 000 5200 ت
    باتشکر
    دور سیگما را کلا خط بکشید (حداقل من که ازش کیفیت خوبی در 500 ندیدم)
    من شخصا علاقه به لنز 400-100 دارم ولی در مجموع یک لنز Prim از نظر کیفیت تفاوت زیادی با یک لنز زوم داره! لنز 400 فیکس را معمولا افرادی استفاده می کنند که برای ثبت تصاویر حیات وحش در طبیعت کمین می کنند (کومه می زنند) و تحرک کمی دارند. چون در این حالت حادثه ای بودن ثبت تصاویر حذف می شه و شما بیشتر، فرصت کافی برای قرار دادن سوژه در کادر دارید. ولی اگر در حال حرکت باشید و به یک سوژه برخورد کنید در این صورت شاید برای گرفتن سوژه در کادر با لنز Prime کمی مشکل داشته باشید!
    از نظر کیفیت تصویر لنز 400 عملکرد مطلوبتری داره!
    حالا این شما هستید که باید ببینید ترکیب فاصله کانونی براتون مناسبه یا یک لنز فیکس بلند!
    در ضمن بالای همین صفحه توضیحات کاملی در مورد این دو لنز وجود داره. پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 23 July 2014 در ساعت 09:05
    hamy667 و abolfazl 13 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دور سیگما را کلا خط بکشید (حداقل من که ازش کیفیت خوبی در 500 ندیدم)
    من شخصا علاقه به لنز 400-100 دارم ولی در مجموع یک لنز Prim از نظر کیفیت تفاوت زیادی با یک لنز زوم داره! لنز 400 فیکس را معمولا افرادی استفاده می کنند که برای ثبت تصاویر حیات وحش در طبیعت کمین می کنند (کومه می زنند) و تحرک کمی دارند. چون در این حالت حادثه ای بودن ثبت تصاویر حذف می شه و شما بیشتر، فرصت کافی برای قرار دادن سوژه در کادر دارید. ولی اگر در حال حرکت باشید و به یک سوژه برخورد کنید در این صورت شاید برای گرفتن سوژه در کادر با لنز Prime کمی مشکل داشته باشید!
    از نظر کیفیت تصویر لنز 400 عملکرد مطلوبتری داره!
    حالا این شما هستید که باید ببینید ترکیب فاصله کانونی براتون مناسبه یا یک لنز فیکس بلند!
    در ضمن بالای همین صفحه توضیحات کاملی در مورد این دو لنز وجود داره. پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید
    دوست عزیز ببینید اصل کارتون چی هست. سیگما رو بیخیال بشید چون اصلا روی عکاسی پیاپی نمی تونه فوکوس خوبی بهتون بده. این نکته رو هم در نظر داشته باشید 400 پرایم در اکثر مواقع برای گرفتن عکس شما تک پایه نیاز دارید ولی کیفیتش از 100-400 بهتر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    همانطور که دوستان اشاره کردند، در صورت استفاده ازTC 2X دیافراگم 4 شما به دیاف 8 افزایش پیدا می کنه!
    مزاف بر اینکه در برخی لنز ها استفاده از تله کانورتور منجر به افت شدید کیفیت تصویر می شود.
    کلا تله کانورتور معمولا برای لنز هایی خوب جواب می ده که دیاف باز مناسبی داشته باشند مثل 200-70 F/2.8 . البته مدل کنون این لنز (مارک II) واقعا لنز سنگینی هست ولی در صورت استفاده از تله کانورتور، کیفیت خوبی در حد 400-100 در اختیار شما قرار می دهد.
    اما پیشنهاد بنده:
    1- لنز 400-100 بنظر ایده آل تره. تازه اگر باز هم نیاز به فاصله کانونی بیشتری دارید دو راه دیگه خواهید داشت
    1-1- خرید لنز 600-150 تامرون
    2-1- تهیه یکTC برای لنز 400-100

2- خرید یک لنز 200-70 F/2.8 و یک TC که البته با توجه به قیمت سریII کنونی این لنز،پیشنهاد من تهیه یک لنز 200-70 F/2.8 از شرکت هایی مثل تامرون و یا سیگماست

شاد باشید
    ممنون. پست خیلی قدیمی بوده. در آخر 400 پرایم گرفتم.
    msh2200، hamy667 و abolfazl 13 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    375

ممنون از راهنمایی خوبتون.به نظر شما خرید دست دوم این لنز ها کار درستیه؟
    abolfazl 13 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط hamy667 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی خوبتون.به نظر شما خرید دست دوم این لنز ها کار درستیه؟
    در صورتی که بتونید لنز تمیز پیدا کنید بله. البته شخصا به دلیل طراحی خاص 100-400 پیشنهاد نمی کنم دست دومش رو. ولی 400 پرایم میشه دست دومش رو پیدا کنید و خب به دلیل سیستم ساده اون تست هاش هم آسون تر هست.
    hamy667، abolfazl 13 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    375

باتوجه به توضیحات سودمند شما،فکر کنم 100-400 نو بهترین گزینه واسه شرایط من باشه.لطف میکنید مطمئن و مناسب ترین مکان خرید این لنز رو به من معرفی کنید؟
    abolfazl 13 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

با سلام
    بنده یک لنز تله برای عکاسی از مسابقات فوتبال و کلا کارای اسپورت , عکاسی پرتره از فاصله دور که در ادامه منظورمو واضح تر میگم
    میخوام ماتی اطراف بیشتر باشه بطوری که پشت و اطراف شخص به صورت 80% ماتی یا هر اصطلاحی که هست داشته باشه
    وقتی عکسهایی میبینم از بازیگران و یا بازیکنان فوتبال که با کیفیت گرقته شده یعنی به طوری که اطراف بازیکن در حالت پرتره ماتیه زیادی دارد مجذوب عکسها میشوم , نمیدانم از چه لنزی استفاده شده ویا چه نوع دوربینی ولی , تصور کنید جایی ایستاده اید که پراز آشغال است و نمیخواهید انها در عکس شما دیده شوند , پس عکاس باید از شما فاصله زیادی بگیرد و انگاه تله کردن را انجام دهد اگر اشکالی نیست بندرو بیشتر راهنمایی کنید
    من خودم لنز 70-200 4تومنی دارم و میخوام این لنزو 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM بگیرم ایا انتخابم درسته؟؟؟؟؟؟ اساتید عزیز چه پیشنهاد میکنند
    با تشکر
    من دوربینم 5d 3 هست

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl 13 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده یک لنز تله برای عکاسی از مسابقات فوتبال و کلا کارای اسپورت , عکاسی پرتره از فاصله دور که در ادامه منظورمو واضح تر میگم
    میخوام ماتی اطراف بیشتر باشه بطوری که پشت و اطراف شخص به صورت 80% ماتی یا هر اصطلاحی که هست داشته باشه
    وقتی عکسهایی میبینم از بازیگران و یا بازیکنان فوتبال که با کیفیت گرقته شده یعنی به طوری که اطراف بازیکن در حالت پرتره ماتیه زیادی دارد مجذوب عکسها میشوم , نمیدانم از چه لنزی استفاده شده ویا چه نوع دوربینی ولی , تصور کنید جایی ایستاده اید که پراز آشغال است و نمیخواهید انها در عکس شما دیده شوند , پس عکاس باید از شما فاصله زیادی بگیرد و انگاه تله کردن را انجام دهد اگر اشکالی نیست بندرو بیشتر راهنمایی کنید
    من خودم لنز 70-200 4تومنی دارم و میخوام این لنزو 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM بگیرم ایا انتخابم درسته؟؟؟؟؟؟ اساتید عزیز چه پیشنهاد میکنند
    با تشکر
    من دوربینم 5d 3 هست
    سلام
    سوال خود را بايد در بخش سوالات عمومي عكاسي بپرسيد.
    پيش از تصميم گيري در مورد خريد در مورد عمق ميدان و موارد تاثير گذار بر آن بايد مطالعه داشته باشيد.
    lamagra، Moeen Salehi، Kavian.Karimi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

با سلام
    با تشکر
    من دوربینم 5d 3 هست
    اگر 70-200 2.8 رو گرفته بوديد با کانورتور ميتونستيد کيفيتی در حد 100-400 داشته باشيد
    اون عکس های قدی که ميبينيد با کيفيت خيلی بالاست با پرايم های گرون قيمت گرفته ميشه
    واسه کسی که بودجه محدود داره دوربين کراپ بهتر از فول فريمه اينجوری بايد چند برابر هزينه لنز کنيد
    واسه همين بهتون پيشنهاد 6 دی + 7 دی رو داده بودم
    abolfazl 13 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

با سلام
    میخواستم درباره لنز 100-400 f/4.5 L is usm منو راهنمایی کنید

آیا این لنز برای عکاسی اسپورت و حیاط وحش و ژورنال ودر کل عکاسی صنعتی مناسب هست من 5d m3 دارم
    باتشکر

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با سلام
    میخواستم درباره لنز 100-400 f/4.5 L is usm منو راهنمایی کنید

آیا این لنز برای عکاسی اسپورت و حیاط وحش و ژورنال ودر کل عکاسی صنعتی مناسب هست من 5d m3 دارم
    باتشکر
    سوال شما ابتدا از عکاسی اسپورت شروع شد و به عکاسی صنعتی ختم شد! در نتیجه پاسخ سوال شما هم....
    این لنز برای عکاسی حیات وحش گزینه مناسب ، خوش کیفیت و از همه مهمتر خوش قیمتی است
    در مورد عکاسی ژورنال و صنعتی هم با توجه به نوع پرسش هیچ نظری ندارم چون سوال واضح نیست
    در مورد عکاسی ورزشی هم هرچند این لنز خیلی لنز سریعی نیست اما میشود با آن عکس ورزشی گرفت ( با توجه به قیمت بسیار گزینه خوبی است )
    کوروش، viva_utopia، miladn1370 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین