صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    تا اونجا که ذهنم یاری میکنه اکثر پرایمها دیافراگم بازتر از 2 دارن. با توجه به این که شارپنس بالای پرایمها همواره به عنوان نقطه قوتشون ذکر میشده، الان با این صحبت شما یه تناقضاتی توی ذهنم شکل گرفت ...
    این موضوع بستگی به لنز دارد ، پرایم های با این رنج قیمت هیچ یک در بازترین دیافراگم خروجی عالی ندارن ( اما قابل استفاده و البته با بوکه دلچسب )
    اکثر پرایم ها دیافراگم بازتر از ۲ ندارن! مثل تمام پرایم های ماکرو یا بسیاری از لنزهای تله و بسیاری از پرایم های واید.
    متاسفانه اپتیک رنج ۵۰ میلیمتر چندان جالب نیست هرچند که ۵۰ جدید سیگما سنت شکنی کرده و پا را فراتر از کنون و نیکون گذاشته ، در فوکال ۸۵ هم بازترین دیافراگم چندان سوپر شارپ نیست و حداقل توقع من را از نظر شارپنس برآورده نمیکند چه کنون چه نیکون هرچند فکر میکنم وضعیت ۸۵ اف ۱.۸ نیکون کمی بهتر است.
    در رابطه با بند آخر که نوشتید باید عرض کنم بسیاری از لنزهای پرایم دارای شارپنس عالی در دیافراگم های باز نیستن و در عوض لنزهای زوم چنین دیافراگم بازی به شما نمیدهند بجز موارد خاص.
    yaghoobi، obsidiyan، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    سرعت شاتر چقدر بوده است؟ با توجه به عكاسي در حالت دوربين در دست و نداشتن لرزشگير، در سرعت شاتر كمتر از 1/130 ثانيه اثر لرزش دست باعث Blur شدن عكس مي شود (البته بستگي به مقدار لرزش دست عكاس دارد)
    سلام
    با توجه به اینکه در هنگام ثبت عکس ها بیشترین تمرکزم روی داشتن بوکه زیبا بود متاسفانه به سرعت دقت نکردم (البته دیافراگم باز و نور کافی بود و از اینرو روی سرعت حساسیتی نشون ندادم که گویا کار اشتباهی بوده!)
    لرزش دست من هم همچین کم نیست و با این اوصاف فکر میکنم بایستی به فاکتور سرعت شاتر بیش از اینها اهمیت بدم.
    yaghoobi، obsidiyan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    عموما لنزهای با دیافراگم باز در بازترین حالت دیافراگم شارپنس کمتر و خطاهای اپتیکی مخصوصا ca زیادی دارند. با بسته شدن دیافراگم به اندازه 2-3 استاپ و در دیافراگمهای 5.6 یا 8 لنز به حداکثر شارپنس و Ca هم به حداقل ممکن میرسه.
    بستن بیشتر دیافراگم رو به منظور افزایش شارپنس حتما امتحان خواهم کرد، ولی به نظرتون اگه دیافراگم به این میزان بسته بشه از زیبایی بوکه و جدایی سوژه از بکگراند کاسته نمیشه؟
    yaghoobi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

توی دیاف های خیلی باز عمق میدان خیلی کم هم باعث میشه اثر لرزش دست خیلی بیشتر بشه. من خودم با 85 اف 1.4 حتی تا سرعت 1/2000 هم گاهی مشکل فوکوس و خارج شدن سوژه از عمق میدان رو داشتم!!
    ویرایش توسط morteza khademy : Sunday 7 December 2014 در ساعت 17:15
    yaghoobi، lamagra، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    1254

فقط يك نكته رو فراموش كردم، روي اين لنز از فيلتر يو وي Rodenstock هم استفاده ميكنم. استفاده از اين فيلتر رو توصيه مي كنيد يا خير؟
    scorpion8 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    فقط يك نكته رو فراموش كردم، روي اين لنز از فيلتر يو وي Rodenstock هم استفاده ميكنم. استفاده از اين فيلتر رو توصيه مي كنيد يا خير؟
    فيلتر اصل است يا خير؟ بدون فيلتر هم امتحان كنيد.
    scorpion8 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    فيلتر اصل است يا خير؟ بدون فيلتر هم امتحان كنيد.
    فیلتر از نوع ژاپنی ولی اصل است. آیا استفاده از فیلترهای اصلی از برندهایی مثل B+W و Rodenstock هم تبعات منفی دارد؟
    البته شاید هم تعاریف زیادی که از شارپنس بالای این لنز شنیده بودم توقعم را زیادی بالا برده است!
    scorpion8 تشکر می‌کند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

یک سوال برای من پیش آمده اینکه دوستان بگن با وجود 70-200 اف 4 آی اس و 85 اف 1.8 خرید کدوم منطقی هست و کیفیت بهتری ارائه میده چون میشه مثلا دست دو 70-200 رو تا 3 تومن گرفت ولی این آکبندش 14000000 قیمت داره از نظر کیفیت کدوم بهتره و کارایی و اینکه آیا 70-200 اف 4 و 2.8 بدون لرزه کدومش به صرفه تر و کیفیت جذابتری رو ارائه میده ممنون

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

دوست من سوالتان را در راهنمایی خرید لنز بپرسید بهتر است. البته اول آنجا بگویید که لنز را برای پرتره indoor میخواهید یا outdoor ؟
    yaghoobi، M.Mobin، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    یک سوال برای من پیش آمده اینکه دوستان بگن با وجود 70-200 اف 4 آی اس و 85 اف 1.8 خرید کدوم منطقی هست و کیفیت بهتری ارائه میده چون میشه مثلا دست دو 70-200 رو تا 3 تومن گرفت ولی این آکبندش 14000000 قیمت داره از نظر کیفیت کدوم بهتره و کارایی و اینکه آیا 70-200 اف 4 و 2.8 بدون لرزه کدومش به صرفه تر و کیفیت جذابتری رو ارائه میده ممنون
    خروجي كه براي پرتره شما با ٨٥ اف ١.٨ ميگيريد قطعا با ٢٠٠-٧٠ اف٤ نميتونيد بگيريد ، دياف ١.٨ كجا و دياف ٤ كجا ، اما اگر ٢٠٠-٧٠ اف ٢.٨ تايپ ٢ داشته باشيد قضيه كمي فرق ميكنه و ميشد از خريد ٨٥ يه جورايي چشم پوشي كرد ، در مورد ٢٠٠-٧٠ اف ٢.٨ بدون آي اس هم اصلا بهش فكر نكنيد
    yaghoobi، Mehrdad-PL، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین