صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خروجي كه براي پرتره شما با ٨٥ اف ١.٨ ميگيريد قطعا با ٢٠٠-٧٠ اف٤ نميتونيد بگيريد ، دياف ١.٨ كجا و دياف ٤ كجا ، اما اگر ٢٠٠-٧٠ اف ٢.٨ تايپ ٢ داشته باشيد قضيه كمي فرق ميكنه و ميشد از خريد ٨٥ يه جورايي چشم پوشي كرد ، در مورد ٢٠٠-٧٠ اف ٢.٨ بدون آي اس هم اصلا بهش فكر نكنيد
    سلام دوست عزیزم خوب من کاری به عدد دیاف ندارم منظورم کیفیت این دو لنز در خروجی بود من میخوام عکسی outdoor بکنم به نظرتون 70 اف 4 بهتره یا این 85 هم کیفیت هم شارپنس و اینکه این فوکال 70 تا 200 چه قدر میتونه کمک کننده باشه و برتر از لنز فیکس باشه آیا با لنز فیکس نمیشه به جای زوم کردن خودم نزدیک به سوژه بشم آیا پرسپکتیو خرابب میشه میشه یکم توضیح بدی ممنونم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم خوب من کاری به عدد دیاف ندارم منظورم کیفیت این دو لنز در خروجی بود من میخوام عکسی outdoor بکنم به نظرتون 70 اف 4 بهتره یا این 85 هم کیفیت هم شارپنس و اینکه این فوکال 70 تا 200 چه قدر میتونه کمک کننده باشه و برتر از لنز فیکس باشه آیا با لنز فیکس نمیشه به جای زوم کردن خودم نزدیک به سوژه بشم آیا پرسپکتیو خرابب میشه میشه یکم توضیح بدی ممنونم
    درود،

دوست عزیز با هر دو لنز می تونید پرتره بگیرید اما در موارد کیفیت و شارپنس و همچنین بوکه و دیافراگم باز و جدا کردن بهتر سوژه از پس زمینه لنز 85 برتر هست. معمولا کسایی که تو آتلیه کار می کنند چون فضای کافی ندارند از لنز زوم مثل 200-70 استفاده می کنند و برای شما که قصد عکاسی Outdoor دارید لنز 85 محدودیتی در نزدیک شدن یا دور شدن براتون ایجاد نمی کنه، در هیچ کدوم از این حالتها پرسپکتیو و فشردگی که لنز 85 در اجزای صورت ایجاد میکنه، باعث خراب شدن پرتره نمیشه.
    yaghoobi، M.Nouri، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

تا آقای نژادی بیان و جوابتونو بدن من خدمتتون عرض کنم این سوال شما مثل اینکه بپرسید آچار فرانسه بهتره یا انبردست! به کارایی هم کار ندارم فقط کیفیت برآیم مهم است!
    هر کدام از این لنزها کارایی خودشان را دارند بنظر من شما 70-200 بگیرید که حداقل کاربردش برای شما بیشتر است.کیفیت ساخت بهتری هم دارد.
    nejadi، lamagra، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

دوست عزیز با هر دو لنز می تونید پرتره بگیرید اما در موارد کیفیت و شارپنس و همچنین بوکه و دیافراگم باز و جدا کردن بهتر سوژه از پس زمینه لنز 85 برتر هست. معمولا کسایی که تو آتلیه کار می کنند چون فضای کافی ندارند از لنز زوم مثل 200-70 استفاده می کنند و برای شما که قصد عکاسی Outdoor دارید لنز 85 محدودیتی در نزدیک شدن یا دور شدن براتون ایجاد نمی کنه، در هیچ کدوم از این حالتها پرسپکتیو و فشردگی که لنز 85 در اجزای صورت ایجاد میکنه، باعث خراب شدن پرتره نمیشه.
    داستان فقط تاثیر فاصله کانونی لنز بر اجزاء صورت نیست. لنز 70-200 به اندازه بازه 70 تا 200 دست شما را برای انتخاب پرسپکتیو باز میگذارد ولی در لنز فیکس شما کاملا محدود هستید. بفرض محدودیتی در دور و نزدیک شدن نداشته باشید، در انتخاب فاصله با لنز 70-200 کاملا آزاد هستید ولی با 85...
    بشخصه لنز فیکس را برای پرتره در مقابل زوم توصیه نمیکنم مگر اینکه کنارش یک لنز تله هم باشد یا لنزهای فیکس 50 و 135 هم موجود باشد. توصیه لنز فیکس به کابر تازه کار که جای خود دارد.
    yaghoobi، M.Nouri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    داستان فقط تاثیر فاصله کانونی لنز بر اجزاء صورت نیست. لنز 70-200 به اندازه بازه 70 تا 200 دست شما را برای انتخاب پرسپکتیو باز میگذارد ولی در لنز فیکس شما کاملا محدود هستید. بفرض محدودیتی در دور و نزدیک شدن نداشته باشید، در انتخاب فاصله با لنز 70-200 کاملا آزاد هستید ولی با 85...
    بشخصه لنز فیکس را برای پرتره در مقابل زوم توصیه نمیکنم مگر اینکه کنارش یک لنز تله هم باشد یا لنزهای فیکس 50 و 135 هم موجود باشد. توصیه لنز فیکس به کابر تازه کار که جای خود دارد.
    برتری 200-70 نسبت به 85 فقط و فقط در زوم بودن این لنزه، لنز 85 لنز تخصصی پرتره هست و کیفیت، شارپنس، بوکه، عکاسی در نور کم و همچنین جداکردن بهتر سوژه از پس زمینه و فاکتور وزن و اندازه، مواردی هست که این لنز رو برتر از 200-70 می کنه و با توجه به اینکه ژانر ایشون عکاسی پرتره outdoor هست در بیش از 95% مواقع کاملا جوابگوی نیازهای ایشون خواهد بود مگر در مواقع بسیار چالش برانگیز.

اتفاقا یاد گیری عکاسی با لنز فیکس بهتر و لذت بخش تر از لنز زوم هست چرا که عکاس تنبل به بار نمی یاد و مجبوره با تغییر مکان خودش بهترین کادر رو ببنده، البته منکر مزیتهای لنزهای زوم نیستم چرا که در بسیاری مواقع هم نمیشه با لنز فیکس کادر مورد نظر رو بست و نیاز به لنز زوم شدیدا احساس میشه.
    M.Nouri، peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

برتری 200-70 نسبت به 85 فقط و فقط در زوم بودن این لنزه، لنز 85 لنز تخصصی پرتره هست و کیفیت، شارپنس، بوکه، عکاسی در نور کم و همچنین جداکردن بهتر سوژه از پس زمینه و فاکتور وزن و اندازه، مواردی هست که این لنز رو برتر از 200-70 می کنه و با توجه به اینکه ژانر ایشون عکاسی پرتره outdoor هست در بیش از 95% مواقع کاملا جوابگوی نیازهای ایشون خواهد بود مگر در مواقع بسیار چالش برانگیز.

اتفاقا یاد گیری عکاسی با لنز فیکس بهتر و لذت بخش تر از لنز زوم هست چرا که عکاس تنبل به بار نمی یاد و مجبوره با تغییر مکان خودش بهترین کادر رو ببنده، البته منکر مزیتهای لنزهای زوم نیستم چرا که در بسیاری مواقع هم نمیشه با لنز فیکس کادر مورد نظر رو بست و نیاز به لنز زوم شدیدا احساس میشه.
    در مورد اینکه برتری 70-200 فقط و فقط در زوم است قصد بحث ندارم! ولی من فقط همین دلیلکه برای ایشون به تمامی دلایل دیگر ارجحیت دارد این لنز را پیشنهاد کردم.
    موضوع پاسخ گو بودن لنز 85 نیست. من خودم از این لنز استفاده میکنم (البته نسخه سیگما) ولی همیشه روزنه بازتر لنز فیکس را در مقابل امکان زوم برتر نمیدام.
    در مورد برتری لنز فیکس از نظر آموزش و تنبل بار نیاوردن عکاس کلا مخالفم چطور است همه دوربین نگاتیوی با لنز فیکس بگیریم!
    peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما اول بايد بگی تعريفت از کيفيت چيه؟
    شارپنس تنها برای عکس های پرتره زيبا کافی نيست
    85 1.2 کنون اصلاً تو ديافراگم 1.2 شارپ نيست اما از محبوبترين لنز های کنونه

من با 70-200 جز عکس های هد شات از فاصله نزديک اصلاً از ديافراگم 4 يا بيشتر استفاده نکردم و هميشه روی 200 2.8 بوده
    به نظر من 200 اف 4 جذابيت خيلی بالای نداره مخصوصاً وقتی که عکس تمام قد ميگيريم

85 1.8 بهترين لنز پرتره کنون برای افراديه که بودجشون محدوده

تو اين سايت ميتونی ميزان محو شدن پس زمينه رو بين لنز های 85 1.8 1.2 و 200 اف 4 (بهترين حالت روی 70-200 ) ببينی

How much blur? - A visual background blur calculator
    yaghoobi و peacekeeper تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

مقایسه این دو لنز قیاس مع الفارق هست ... و بحث در مورد اون بیخودی و وقت تلف کردن .....با پوزش از دوستان
    Niaz، bf ، yaghoobi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما اول بايد بگی تعريفت از کيفيت چيه؟
    شارپنس تنها برای عکس های پرتره زيبا کافی نيست
    85 1.2 کنون اصلاً تو ديافراگم 1.2 شارپ نيست اما از محبوبترين لنز های کنونه

من با 70-200 جز عکس های هد شات از فاصله نزديک اصلاً از ديافراگم 4 يا بيشتر استفاده نکردم و هميشه روی 200 2.8 بوده
    به نظر من 200 اف 4 جذابيت خيلی بالای نداره مخصوصاً وقتی که عکس تمام قد ميگيريم

85 1.8 بهترين لنز پرتره کنون برای افراديه که بودجشون محدوده

تو اين سايت ميتونی ميزان محو شدن پس زمينه رو بين لنز های 85 1.8 1.2 و 200 اف 4 (بهترين حالت روی 70-200 ) ببينی

How much blur? - A visual background blur calculator
    تو لینک زیر این لنزها با هم مقایسه شده اند

Canon 70-200mm VS 85mm Primes - Lens Wars 85mm Conclusion - Episode 12

85 از نظر قیمت به کارایی نمره قابل قبولی می گیره. توجه کنید که این لنز و 70-200 توی یک بازه قیمتی نیستند . اینجور مقایسه کردن صحیح نیست وگرنه 200 میل پرایم هم وجود داره که لنز قدرت مندی هستش.

https://fstoppers.com/gear/nikon-200...rait-lens-2768
    yaghoobi، obsidiyan و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

به شخصه اصلا با این 2 فرمایشتون موافق نیستم، به ترتیب بخوام عرض کنم:
    کلا اعتقاد دارم مقایسه این 2 لنز یه مقدار نادرست به نظر میاد، لنز زومی مثل 70-200 ورژن 2 لرزشگیر دار و فکیس 85 هر کدوم کارایی های خودشون رو دارن، هر کدوم دارای مزیت ها و ضعف هایی نسبت به دیگری هستند. هر شخصی با توجه به نیازش میتونه یکی از اونارو تهیه کنه یا حتی هر دوی اونها رو. اینکه فاصله کانونی لنز 200-70 عدد 85 رو هم پوشش میده دلیل نمیشه به قابلیت های لنز 85 نیاز پیدا نکنیم. همینطور نمیتونیم پیش بینی کنیم همیشه به دیاف بازتر از 2.8 هم نیاز داریم. تمام عکاسی هم به زوم و دیاف باز و بسته تر خلاصه نمیشه، شارپنس، CA ، هندلینگ، وزن و پارامترهای خیلی زیادی دیگه ای هم هستند که باید مورد مقایسه قرار بگیرند.
    تفاوت عکاس ها توی دید و فکر اونهاست نه مقدار قدمی که به جلو یا عقب برای بستن کادر بر میدارند. ضمن اینکه اعتقاد بنده این هست که هر چه شرایط کاری راحت تر باشه شما راحت تر میتونید به گرفتن عکس بهتر فکر کنید، گاهی اوقات این سختی ها هر عکاسی رو کلافه و خسته میکنه به طوری که از ادامه کار منصراف میشه . برای مثال میتونم به عکاسی تو جای نا همواری مثل کوه اشاره کنم که بارها برای خودم پیش اومده.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، Hoda Zaeimi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین