صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام،
    مدتيه كه اين لتز 85mm 1.8 رو تهيه كردم و تجربه كار با لنزهاي پرايم رو هم قبلا نداشتم. سوالي كه واسم پيش اومده اينه كه قبلا با لنز 18-135 STM كه كار ميكردم، در حالت AF حركت دادن رينگ MF هيچ تاثيري نداشت، ولي موقع كار با لنز 85mm 1.8 در حالت AF، چرخاندن رينگ MF تاثيرگذاره. دليلش چيه؟
    پيشاپيش ممنون بابت راهنمايي تون
    قابلیت لنز های جدید است که به شما امکان فکوس دستی همزمان با اتوماتیک را می دهد و مزیت محسوب میشود
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

به این لنزها قابلیتfull time manual focus را دارند و بهتر است زمانی که دوربین در حال اتوفوکوس است رینگ را نچرخانید و حتما از کلید AF_L استفاده کنید تا به موتور فوکوس آسیبی نرسد
    درضمن این قابلیت جدید نیست ، مطمعن هستم که بیش از ۱۰ سال است در لنزها استفاده میشود و البته بعضی از لنزهای ارزان جدید هم این قابلیت را ندارن.
    nejadi، lamagra، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    قابلیت لنز های جدید است که به شما امکان فکوس دستی همزمان با اتوماتیک را می دهد و مزیت محسوب میشود
    این که بک لنز در حالت فکوس اتوماتیک امکان تغییر نقطه فکوس رو با استفاده از رینگ داشته باشه به نوع سیستم فکوس لنز بستگی داره.به هیچ وجه هم چیز جدیدی نیست که تکان دادن رینگ فکوس در حالت اتوماتیک باعث نغییر نقطه فکوس بشه.به عنوان مثال لنز ef 100mm f/2.8 Macro USM بنده که مال سال 2000 است این قابلیت را دارد که درحالت اتوماتیک با استفاده از رینگ نقطه فکوس را جا به جا کند.
    S_Mahdi و siosha تشکر می‌کنند.
    حسینی

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    به این لنزها قابلیتfull time manual focus را دارند و بهتر است زمانی که دوربین در حال اتوفوکوس است رینگ را نچرخانید و حتما از کلید AF_L استفاده کنید تا به موتور فوکوس آسیبی نرسد
    درضمن این قابلیت جدید نیست ، مطمعن هستم که بیش از ۱۰ سال است در لنزها استفاده میشود و البته بعضی از لنزهای ارزان جدید هم این قابلیت را ندارن.
    با توجه به اين نقل قول از سايت كانن به نظر مي رسه چرخاندن رينگ MF در لنزهاي داراي قابليت Full Time Manual Focus تحت هر شرايطي به لنز آسيبي نميرسونه:

Full-Time Manual Focus - Canon UK
    a.g g.a تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6919

با توجه به اين نقل قول از سايت كانن به نظر مي رسه چرخاندن رينگ MF در لنزهاي داراي قابليت Full Time Manual Focus تحت هر شرايطي به لنز آسيبي نميرسونه:

Full-Time Manual Focus - Canon UK
    کار از محکم کاری عیب نمیکند
    در لنزهای غیر برندهای اصلی بایدبیشتر مراقب بود.
    jalalkarimi، a.g g.a، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

سلام به دوستان عزیز
    اگه خاطرتون باشه مدتی پیش این 85mm 1.8 رو خریداری کردم. با توجه به نبود تجهیزات نورپردازی برای کار در محیط بسته، چند نوبت از این لنز برای ثبت پرتره های محیطی استفاده کردم، اما اون شارپنسی که ازش انتظار داشتم رو ندیدم. یکی از مهمترین انتظاراتی که از این لنز داشتم نمایش بافت پوست با جزئیات بالا، شارپنس بالا و لبه های متمایز در قسمت موها و از این قبیل بود. پرتره ها رو روی دست، در محیط باز، با نور کافی، در مود Av و با اپرچر باز (f زیر 2.8) ثبت کردم. ممنون میشم نکات لازم برای بهبود نتیجه رو متذکر بشید.
    مرسی

تشکر کرده
    6919

سلام به دوستان عزیز
    اگه خاطرتون باشه مدتی پیش این 85mm 1.8 رو خریداری کردم. با توجه به نبود تجهیزات نورپردازی برای کار در محیط بسته، چند نوبت از این لنز برای ثبت پرتره های محیطی استفاده کردم، اما اون شارپنسی که ازش انتظار داشتم رو ندیدم. یکی از مهمترین انتظاراتی که از این لنز داشتم نمایش بافت پوست با جزئیات بالا، شارپنس بالا و لبه های متمایز در قسمت موها و از این قبیل بود. پرتره ها رو روی دست، در محیط باز، با نور کافی، در مود Av و با اپرچر باز (f زیر 2.8) ثبت کردم. ممنون میشم نکات لازم برای بهبود نتیجه رو متذکر بشید.
    مرسی
    یکی از تفاوتهای لنزهای پرایمی که دیافراگم بازتر از 2 دارن شارپنس کم تر این لنزها و به نوعی سافت بودن آنها نسبت به بقیه لنزهاست این موضوع در دیافراگم پایه این لنز ها که 1.8 یا 1.4 است بیشتر صدق میکند اما وضعیت لنز های 85 کمی بهتر است
    با توجه به مورد بالا انتظار خروجی سوپرشارپ ( مشابه لنزهای ماکرو ) در دیافراگمهای بازتر از 2 نداشته باشید ، در عوض این لنزهای بوکه نرم و زیبایی دارن که برای پرتره های محیطی بسیار کارآمد است

برای اینکه بهترین خروجی لنز را بگیرید پیشنهاد من استفاده از سه پایه و فوکوس دقیق است و فوکوس دستی را در این لنزها بیشتر توصیه میکنم.
    yaghoobi، Mehrdad-PL، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    یکی از تفاوتهای لنزهای پرایمی که دیافراگم بازتر از 2 دارن شارپنس کم تر این لنزها و به نوعی سافت بودن آنها نسبت به بقیه لنزهاست این موضوع در دیافراگم پایه این لنز ها که 1.8 یا 1.4 است بیشتر صدق میکند اما وضعیت لنز های 85 کمی بهتر است
    تا اونجا که ذهنم یاری میکنه اکثر پرایمها دیافراگم بازتر از 2 دارن. با توجه به این که شارپنس بالای پرایمها همواره به عنوان نقطه قوتشون ذکر میشده، الان با این صحبت شما یه تناقضاتی توی ذهنم شکل گرفت ...

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام به دوستان عزیز
    مرسی
    سلام
    سرعت شاتر چقدر بوده است؟ با توجه به عكاسي در حالت دوربين در دست و نداشتن لرزشگير، در سرعت شاتر كمتر از 1/130 ثانيه اثر لرزش دست باعث Blur شدن عكس مي شود (البته بستگي به مقدار لرزش دست عكاس دارد)
    yaghoobi، Mehrdad-PL، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

در تایید فرمایشات جناب شهبازی و چگینی،

عموما لنزهای با دیافراگم باز در بازترین حالت دیافراگم شارپنس کمتر و خطاهای اپتیکی مخصوصا ca زیادی دارند. با بسته شدن دیافراگم به اندازه 2-3 استاپ و در دیافراگمهای 5.6 یا 8 لنز به حداکثر شارپنس و Ca هم به حداقل ممکن میرسه. این قضیه شارپنس و Ca در لنزها، نسبی هست و برای هر لنزی ثابت نیست و کم و زیاد دارد. اما استثناهایی هم وجود دارند مثل 50mm f/1.8G که در دیافراگم 1.8 نه ca دارد نه شارپنسش تفاوت آنچنانی با شارپنس در دیافراگمهای بسته تر.

بر اساس تجربه خودم سعی کنید در عکاسی با لنزهای دیافراگم باز با توجه به اینکه این لنزها از لرزشگیر بهره نمی برند، از سرعت شاتر بیشتری استفاده کنید تا اثر لرزش دست تو عکسهاتون کمتر مشهود بشه.
    yaghoobi، shahbazi، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین