صفحه 19 از 39 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    به نظر دوستان از نظر اپتیکی لنز Nikkor 50mm f_1.8D بهتر است یا لنز Canon 50mm f_1.8 II ؟ البته از نظر بدنه که صد در صد نسخه نیکونی بهتر است، راستی در نسخه نیکون نیز حداقل فاصله برای فکوس تا سوژه باید 45 سانتیمتر باشد؟
    شما که 100% مطمئن هستید دیگر سوال کردن ندارد.
    نسخه نیکون موتور فکوس داخلی ندارد و در بدنه هایی بدون موتور فکوس باید با دست فکوس کرد. با این دیاف باز و عمق میدان چند سانتی متری فکوس دستی سخت خواهد بود.
    حداقل فاصله فکوس هم ربطی به فاصله کانونی و نوع لنز ندارد. لنزهای فیکس ماکرو با حداقل فاصله فکوس کمتر موجود هستند.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

با درود حضور دوستان عزیزم .دوست گرامی بنده هرگز قصد بی ادبی نداشتم و اگر این طور فکر کرده اید بنده از شما پوزش مطلبم . شما درست میفرمایید لنز 18-55 حتی روش نوشته حداقل فوکوس 0.25 متر یعنی 25 سانتیمتر ولی آیا در فاصله ی کانونی 50 میلیمترش در فاصله ی 25 سانتیمتری قادر به فکوس هست؟ بعید میدونم . اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایند . بنده لنز 50mm F1.8 II را دارم و برای اولین لنز دوربینم این لنز را خریدم (دوربینم را که Canon 550D است بدون لنز کیت خریدم) و برای فکوس کردن هم در 90% مواقع از فکوس دستی استفاده میکنم فکوس دستیش خیلی خیلی راحته و خیلی جذاب (البته نظر شخصی منه) فقط ایراداتی که این لنز دارد اول اینکه بخاطر 5 تیغه بودن دیافراگمش بوکه هایش بشکل 5 ضلعیه دوم مقداری سر و صدا موقع فکوس اتوماتیکه ولی کیفیت عکس ها - وضوع (شارپنس)عکس ها - قیمت مناسب - دیافراگم 1.8 براحتی این چند ایراد کوچک را میپوشاند من که از این لنز خیلی راضیم (با عذر خواهی خدمت دوستان عزیز اینها همه نظر شخصی بنده است و سلیقه ها و کاربرد های اشخاص مختلف از لنز ها متفاوته) با سپاس فراوان بدرود.
    hamid415، SHOK53، M.Barani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    شما که 100% مطمئن هستید دیگر سوال کردن ندارد.
    من جنس بدنه رو گفتم نیکون بهتره ولی سوال من از نظر اپتیکی بود.
    نسخه نیکون موتور فکوس داخلی ندارد و در بدنه هایی بدون موتور فکوس باید با دست فکوس کرد. با این دیاف باز و عمق میدان چند سانتی متری فکوس دستی سخت خواهد بود.
    این رو خودم میدونستم و هیچ ربطی به سوال بنده نداره.
    حداقل فاصله فکوس هم ربطی به فاصله کانونی و نوع لنز ندارد. لنزهای فیکس ماکرو با حداقل فاصله فکوس کمتر موجود هستند.
    من کاری با لنزهای فیکس ماکرو دیگه ندارم، من درباره این لنز سوال کردم، سوالم هم این بود حداقل فاصله فکوس در این دو لنز چقدره؟ (نسخه کنون رو فکر کنم گفته بودن 45 سانتیمتره ولی نیکون رو نمیدونم)

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_55 نمایش پست ها
    با درود حضور دوستان عزیزم .دوست گرامی بنده هرگز قصد بی ادبی نداشتم و اگر این طور فکر کرده اید بنده از شما پوزش مطلبم . شما درست میفرمایید لنز 18-55 حتی روش نوشته حداقل فوکوس 0.25 متر یعنی 25 سانتیمتر ولی آیا در فاصله ی کانونی 50 میلیمترش در فاصله ی 25 سانتیمتری قادر به فکوس هست؟ بعید میدونم . .
    سلام دوست عزیز محمد 56
    ممنون از ادبیاتی که در فروم بکار میبرید...بهیچ عنوان شما نه بی ادبی کردید نه نیازی به عذر خواهی است داریم بحث میکنیم تا به داشته هامون اضافه بشه...
    در اینمورد که میفرمایید گمونم اشتباه میکنید چرا که من لنز 15-85 کانن دارم و همین الان گفته شما رو امتحان کردم و در حداقل فاصله فوکوس یعنی 35 سانتی متری بافاصله کانونی 15 م م فوکوس کردم و درهمون فاصله 35 سانتیمتری فاصله کانونی رو به 85 میلیمتر رساندم بازهم فکوس کرد.
    SHOK53 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    مهدی بارانی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    من جنس بدنه رو گفتم نیکون بهتره ولی سوال من از نظر اپتیکی بود.

این رو خودم میدونستم و هیچ ربطی به سوال بنده نداره.

من کاری با لنزهای فیکس ماکرو دیگه ندارم، من درباره این لنز سوال کردم، سوالم هم این بود حداقل فاصله فکوس در این دو لنز چقدره؟ (نسخه کنون رو فکر کنم گفته بودن 45 سانتیمتره ولی نیکون رو نمیدونم)
    اینتو همشو توضیح داده. مشخصات، کیفیت و ...
    http://www.the-digital-picture.com/R....aspx?Lens=638
    http://www.the-digital-picture.com/R....aspx?Lens=105
    در ضمن هیچ لزومی هم وجود نداره که هر دو لنز یک فاصله بعنوان حداقل فاصله فکوس داشت باشند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

من تابحال 2 بار این لنز را خریداری کرده ام. لنز اول و همینطور لنز دوم (فعلی) دارای مشکل بک فوکوس بودند (البته به گمان من) حال این مشکل از دوربین بود (50D) یا از این لنز ها، متوجه نشدم. البته ناگفته نماند دوربین با لنز های دیگری که تست کرده ام مشکلی نداشته است.
    بعد از adjust کردن لنز از طریق micro adjustment دوربین، این مشکل برطرف شد. به نظرم با توجه به قیمت، این لنز دارای کیفیت مطلوبی است.
    yaghoobi، M.Barani و داريوش چگيني تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با مقایسه امتیازدهی سایت DxoMark برای سه مدل لنز 50 کانن و همچنین Review سایت The-Digital-Picture به نظر میرسه این لنز از نظر اپتیکی هیچ کم و کسری نسبت به لنزهای بسیار گرانتر EF 50 f/1.4 USM و EF 50 f/1.2 L USM نداشته باشه. از نظر شارپنس و CA از هر دو لنز دیگه بهتره و تنها ایراد اپتیکی که ازش گرفتن شکل نه چندان جالب بوکه هاشه. البته از نظر جنس بدنه و شکل ظاهری و رینگ فوکوس بسیار کوچک و نداشتن نشان دهنده فاصله و فوکوس کمی کند و ... ایراداتی داره ول به نظر می رسه از نظر اپتیکی تقریباً بی نقص باشه. جالب اینجاست که در DxoMark امتیاز این لنز بیش از 1.2 L , 1.4 هست!
    به نظر میرسه با این قیمت بسیار ارزان این لنز یه هدیه ارزشمند ولی زشت از سوی کانن به خریداران باشه!
    yaghoobi، netwalker، peiman_h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

اتفاقا من هم این لنز های 50 رو در همین سایت دیجیتال پیکچر با هم مقایسه کرده بودم و برام جالب بود که این لنز 130 هزار تومانی دست کمی از برادران 1.2 و 1.4 خود ندارد.
    دلیلش را نمی دانم ولی عکس هایی که با این لنز می گیرم بیشتر از لنز 85-15 به دلم می نشیند. به قول رامین زمانی انگار جنس تصویرشان با هم متفاوت است!
    M.Barani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

15-85 از نظر کیفیت اپتیکی در مقایسه با 50 مم اف 1.8 چیزی شبیه به شوخی است!

اصولا ارزان ترین لنز های پریم هم در مقایسه با بهترین زوم ها گاهی مقایسه ای چالشی است.
    sherlockHolmes، yaghoobi، hamid415 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

من الان هرچی مقایسه های the-digital-picture رو دارم نگاه می کنم چرا مثلا تا قبل از اف 2.8 انقدر عکس ها مات هستند؟ برای 50 مم اف 1.2 هم در اف های اولیه همین جور هست
    این طبیعی هست؟

صفحه 19 از 39 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین