صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 71
Like Tree141تشکر

موضوع: Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: لنز canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM

ممنون آرش خودم به صورت تجربی روی 135 mm و دياف 8-11 بهترين نتيجه رو گرفتم.ولی رو دياف 16 شارپنس بيش از حد موقع اديت عکس يه کم درد سر ساز ميشه .تا نظر دوستان چی باشه .
    ARASH II تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    این 70 F4 IS-200 واقعا" یه لنز خاصی هست و میشه گفت از F4 کیفیت عالی در تمام رنجهاش داره ولی اگه بحث بهترین باشه باید گفت که بین f5.6-7.1توی فاصله کانونی 135 فکر کنم بالاترین شارپنس رو بشه بدست آورد .
    دقیقا بهترین کیفیت برای این لنز همان است که آرش عزیز فرمود. یکمی قبل و بعد از 135 هم بازه شارپ است ( قسمت هایی که نوشته ندارند و شاید مثلا 120 تا 150 مم باشد ) دیافراگم هم که بهترین نتیجه برای بنده همیشه و همه جا 7.1 بوده.معرکه است.معرکه
    ARASH II تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد manuelcalavera آواتار ها
    تشکر کرده
    5

کیفیت ِ اپتیکی ِ f4 ، واقعا" اینقدر بهتر از f2.8 هست که بشه از قید این استاپ گذشت و رفت سمت ِ f4 ؟

( بحث ِ "بستگی داره کارت چی باشه" الان مسئله نیست ، بحث اینه که رنگ ها خیلی فرق دارن توی تست ها )
    پارسا

just kinda stuck between my fantasy and what is real

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    ممنون آرش خودم به صورت تجربی روی 135 mm و دياف 8-11 بهترين نتيجه رو گرفتم.ولی رو دياف 16 شارپنس بيش از حد موقع اديت عکس يه کم درد سر ساز ميشه .تا نظر دوستان چی باشه .
    سلام.
    یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که مگه شارپنس یه لنز میتونه اونقدر زیاد باشه که آزار بده؟ من فکر کنم که هیچ لنزی تصویری که ایجاد میکنه شارپتر از خود سوژه نباشه و اگر شارپنس لنز بخواد آزار دهنده باشه در این صورت خود سوژه عکاسی هم باید آزار دهنده باشه.

یه نکته دیگه اینکه همون اندازه که دیافراگم خیلی باز باعث سافت شدن عکس میشه در دیافراگم های خیلی بسته هم مشکلات اپتیکی وجود داره و اغلب عکس ها کمی سافت میشن. خیلی غیر منطقی میدونم که یه لنز غیر ماکرو در دیافراگم 16 شارپنسش اونقدر زیاد باشه که به قول دوستمون آزار دهنده باشه. حتی اگه این لنز 70-200 اف 4 کنون باشه. حتی لنز های ماکرو هم که کاربرد اف بالا در اونها نسبتا زیاد هست بازم در اف 16 سافت تر از اف 11 هستند معمولا.
    فکر کنم مشکل شما در اف 16 بیشتر عمق میدان زیاد باشه تا شارپنس بالا.

کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/196-canon-ef-70-200mm-f4-usm-l-is-test-report--review?start=1

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    کیفیت ِ اپتیکی ِ f4 ، واقعا" اینقدر بهتر از f2.8 هست که بشه از قید این استاپ گذشت و رفت سمت ِ f4 ؟

( بحث ِ "بستگی داره کارت چی باشه" الان مسئله نیست ، بحث اینه که رنگ ها خیلی فرق دارن توی تست ها )
    نیاز به F2.8 چیزی نیست که بخاطر یه مقدار اختلاف شارپنس از خیرش گذشت ولی بنظر من مشکل بزرگ تر 2.8 وزن زیادش به نسبت 4 هست که محدودیت های زیادی رو پیش میاره .

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که مگه شارپنس یه لنز میتونه اونقدر زیاد باشه که آزار بده؟ من فکر کنم که هیچ لنزی تصویری که ایجاد میکنه شارپتر از خود سوژه نباشه و اگر شارپنس لنز بخواد آزار دهنده باشه در این صورت خود سوژه عکاسی هم باید آزار دهنده باشه.

یه نکته دیگه اینکه همون اندازه که دیافراگم خیلی باز باعث سافت شدن عکس میشه در دیافراگم های خیلی بسته هم مشکلات اپتیکی وجود داره و اغلب عکس ها کمی سافت میشن. خیلی غیر منطقی میدونم که یه لنز غیر ماکرو در دیافراگم 16 شارپنسش اونقدر زیاد باشه که به قول دوستمون آزار دهنده باشه. حتی اگه این لنز 70-200 اف 4 کنون باشه. حتی لنز های ماکرو هم که کاربرد اف بالا در اونها نسبتا زیاد هست بازم در اف 16 سافت تر از اف 11 هستند معمولا.
    فکر کنم مشکل شما در اف 16 بیشتر عمق میدان زیاد باشه تا شارپنس بالا.

کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/196-canon-ef-70-200mm-f4-usm-l-is-test-report--review?start=1
    فکر کنم درست متوجه صحبت جناب ادریس نشدید , منظور ایشون این بود که اگه عکس با اف 16 گرفته بشه بالا بردن شارپنس (توی ادیت ), آزار دهنده هست .
    وگرنه جناب ادریس استاد هستند و بهتر میدونن که اوج کیفیت این لنز تا نهایت اف 8 هست و بعد از اون افت کیفیت داریم.

Aryan، nima_maleki و jebrahim تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

ممنون آرش
    بله منظور من دقيقا موقع اديت عکس بود که اگه عکس با ديفگرام بالا گرفته شده باشه از نظر شارپنس
    يک کم ازار دهنده ميشه .همونطور که گفتم بهترين نتينجه رو رو 8 تا 11 گرفتم که 8 بهترينش بوده .
    ممنون
    ARASH II تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

به نظر من اختلاف اپتیکی f/4 و وزن کمتر آن نسبت به یک استاپ کمتر لنز f/2.8 از اهمیت کمتری برخوردار است. مخصوصا برای عکاسان خبری و عروسی

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

برای دوربین فول قریم کدامیک مناسبتر است؟(بدون توجه به قیمت و وزن .ملاک فقط خروجی باشه)

canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM

یا

canon ef 70-200mm f/4 L IS USM

آیا شارپنس تر بودن در f:4 IS نسبت به f:2.8 IS در عکس خیلی مشهود هست؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    برای دوربین فول قریم کدامیک مناسبتر است؟(بدون توجه به قیمت و وزن .ملاک فقط خروجی باشه)

canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM

یا

canon ef 70-200mm f/4 L IS USM

آیا شارپنس تر بودن در f:4 IS نسبت به f:2.8 IS در عکس خیلی مشهود هست؟
    منظور شما از مناسبتر بودن چیست؟
    مشهود بودن تفاوت هم بستگی به شخص مشاهده کننده و نوع مشاهده دارد.
    Chik تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

راستش من تمام تاپیک های مربوط را در مورد 200-70 خوندم. ولی از فول فریم صحبتی نشده بود. حالا با توجه به فول فریم ، خروجی کدامیک بهتر هست؟ یعنی شارپ بودن f:4 IS میتونه عاملی باشه که از بوکه و f:2.8 بودن دیگری کذشت؟
    ویرایش توسط Chik : Monday 15 February 2010 در ساعت 14:21 دلیل: جمله بندی اصلاح شد

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین