صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71
Like Tree141تشکر

موضوع: Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM

كاربر همراه farzadafzali آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض پاسخ: لنز canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    آرش عزیز، کلاً این نوع پکیج‌ها را دوست ندارم،
    فکر کنیدچند تا عکس با کادربندی مناسب رو با 135 از دست می‌دهید و چند تا عکس خوب رو که عمق میدان خیلی کمی لازم دارید با f/4.0 70-200 ؟

من با 200-70 2.8 کنون خیلی آشنا نیستم، اما بعید میدونم اینقدر متفاوت باشه که کسی بخواد رنج حمل دولنز رو به خودش هموار کنه تا این لنز رو نخره.

باز هم عرض می‌کنم این نظر من هست.
    این پکیج‌ها نظیرهای دیگری هم دارند که اونا رو هم اصلاً دوست ندارم: مثل ترکیب 1.8 85 ها (چه کنون، چه نیکون) با یک لنز زوم ارزان‌تر.

یک لنز خوب و کارآمد از چندتا لنز که روی کاغذ بهتر هستند اما عملاً در کیف عکاس خاک می‌خورند بهتر است.
    آقای محبی عزیز
    ببخشید که من بدون اجازه وارد بحث می شوم اما از آنجا که این بحث دغدغه ذهنی من هم هست نظر خودم را ابراز ی کنم.
    من یک 7D جدیدا خریده ام (اگرچه به قصد خرید 5D mark 2 رفته بودم ولی..) با یک لنز 24-105 و یک 100 فیکس ماکرو.
    من هم با شما کاملا موافقم که لنز های متعدد و جورواجور عملا مانع از استفاده از همه آنها می شود و ایکاش که یک لنز walkaround خوب وجود داشت که همه می خریدیم و از شر این همه لنزهای متنوع خلاص می شدیم.
    اما راجع به لنز 4 یا 2.8 کمی نظرم با شما متفاوت است.
    از دید من ...اگر من یک نوازنده باشم که به یک عروسی دعوت شده است باید یک گیتار سه کیلویی را در تمام مدت شب به گردن حمل کنم.
    اگر هم عکاس حرفه ای باشم که به این عروسی دعوت شه است باید مارک 2 و یک فلاش نیم کیلویی و یک لنز (مجموعا 3 کیلو) را در طول عروسی به گردن بکشم...شغلم است و دارم از این راه امرار معاش می کنم.
    اما اگر کسی مثل من برای ذوق و سرگرمی عکاسی می کند و اگرچه قصد دارد بهترین عکس ها را بگیرد و بهترین حظه ها را شکار کند اما حرفه او عکاسی نیست قبول کنید که این وزن دو برابر مارک 2 با فلاش و لنز 2.8 نسب به 7D با لنز 4 به مرور باعث می شود ک در لحظات زیادی دوربیم را به همراه نبری و از خیر عکس گرفتن بگذری!
    و البته این هم نظر من است و یقینا کم اشکال هم نیست.
    Amir Mohebi، M.Mobin، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH II نمایش پست ها
    مسلما" کادر بندی با لنزهای فیکس مشکل ساز هست ,, ولی نمیشه به این دلیل اون رو رد کرد پس این همه لنز فیکس به چه درد میخوره ؟ از طرفی سریع بودن F2 و کوتاهی عمق میدان و بوکه زیبا ی 135 اونقدر جذاب هست که بشه فیکس بودنش رو تحمل کرد. از طرفی کار کردن چند ساعته با یه لنز 1.5 کیلویی واقعا" مشکل هست و 70-200 F4 با این وزنش یه نعمت بزرگه که نمیشه ازش به راحتی گذشت .
    البته من به هبچ وجه قصد رد کردن لنزهای فیکس رو نداشتم، فقط منظورم این بود که اگر راه‌حل ارائه می‌دهیم، سعی کنم که عملی‌تر باشد و الا کیست که داشتن چند لنز فیکس خوب آرزویش نباشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadafzali نمایش پست ها
    آقای محبی عزیز
    ببخشید که من بدون اجازه وارد بحث می شوم اما از آنجا که این بحث دغدغه ذهنی من هم هست نظر خودم را ابراز ی کنم.
    من یک 7D جدیدا خریده ام (اگرچه به قصد خرید 5D mark 2 رفته بودم ولی..) با یک لنز 24-105 و یک 100 فیکس ماکرو.
    من هم با شما کاملا موافقم که لنز های متعدد و جورواجور عملا مانع از استفاده از همه آنها می شود و ایکاش که یک لنز walkaround خوب وجود داشت که همه می خریدیم و از شر این همه لنزهای متنوع خلاص می شدیم.
    اما راجع به لنز 4 یا 2.8 کمی نظرم با شما متفاوت است.
    از دید من ...اگر من یک نوازنده باشم که به یک عروسی دعوت شده است باید یک گیتار سه کیلویی را در تمام مدت شب به گردن حمل کنم.
    اگر هم عکاس حرفه ای باشم که به این عروسی دعوت شه است باید مارک 2 و یک فلاش نیم کیلویی و یک لنز (مجموعا 3 کیلو) را در طول عروسی به گردن بکشم...شغلم است و دارم از این راه امرار معاش می کنم.
    اما اگر کسی مثل من برای ذوق و سرگرمی عکاسی می کند و اگرچه قصد دارد بهترین عکس ها را بگیرد و بهترین حظه ها را شکار کند اما حرفه او عکاسی نیست قبول کنید که این وزن دو برابر مارک 2 با فلاش و لنز 2.8 نسب به 7D با لنز 4 به مرور باعث می شود ک در لحظات زیادی دوربیم را به همراه نبری و از خیر عکس گرفتن بگذری!
    و البته این هم نظر من است و یقینا کم اشکال هم نیست.

خدمت شما عرض شود اگر شما حرفه‌ای باشید به نحوی مجبورید با تجهیزات سنگین راه بیائید. مخصوصاً مطمئن باشید در یک دوره زمانی کوتاه دیگر به نظرتان اینقدر سنگین نمی‌آید. به نظر من حتی سنگینی لنز به تعویض لنز می‌ارزد چون لحظه را از دست می‌دهید. لااقل 80 درصد سوژه‌های من (از همه نوع: چه فرزندم، چه عروس و داماد مشتری، چه پیرمرد عابر و ...) این شانس را به من نمی‌دهند که لنزم را عوض کنم و همان لحظه را بگیرم.

این البته نظر من است.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 16 February 2010 در ساعت 19:45
    bfarahanchi، ARASH II، A_Maddah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من با امیر عزیز موافقم.مثلا دوستانی هستند که از حمل 150-500 بمدت کم هم شکایت می کنند در صورتیکه من براحتی با وزنش کنار امدم و الان هم می دانم که اگر یک لنز فیکس 500 اف 4 به من بدهند با وزنش مشکل پیدا نخواهم کرد و نه به این خاطر که شاید از نظر جسمی قوی هستم نه , بلکه وقتی لنزی نیازم را برطرف می کند وسبب می شود عکاسی به دلم بچسبددیگر به وزن و برند و نام و نشانش اهمیت نمی دهم و بعبارتی دیدن یک عکس خوب در مانیتور دوربین سبب می شود خستگی سنگینی لنز را فراموش کنم .از جمله همین 150-500.
    پایدار باشید
    یا حق
    Amir Mohebi، bfarahanchi، alonebaby و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

من هم با اینکه به پهلوونی اسد خان نیستم ولی با وزن 150-500 مشکلی نداشتم.

فکر میکنم این پستها به تاپیک انتخاب بین 70-200 ها منتقل بشه برای دوستانی که در آینده هم می خواهند دست به انتخاب بزنند راهگشا خواهد بود.
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

Question پاسخ: لنز canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM

من برای دوربین کاننeos7d
    تصمیم به خرید یکی‌ از۲ مدل برتر لنز کانن

گرفتم

Canon EF 70-200mm F/2.8L IS USM

Canon EF 70-200mm F/2.8L IS II USM

تفاوت قیمتشان حدود $۵۰۰ تا $۶۰۰ هست

واقعا تردید دارم که کدوم رو بخرم

یکی‌ از دوستان می‌گوید برای $۵۰۰ بیشتر دادن میتونی‌ از لنز دومی استفاده کنی‌ و فردا غبطه نخوری که اگر فقط $۵۰۰ بیشتر میدادم سهب بهترین لنز
    Canon EF 70-200mm F/2.8L IS II USM

می‌گشتم
    دوستان اگر لطف کنند تجربیات و دانش خودشان را در این زمینه در اختیارم بذارند متشکر میشم
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

سلام
    هنوز is II به بازار ایران نیومده که درباره اختلاف قیمتشون بشه صحبت کرد ولی به هرحال لنز جدید به مراتب بهینه تر از لنز قبلی است.
    Chik تشکر می‌کند.
    علیرضا اصلانی

تشکر کرده
    5

نمیدونم که کار درستی‌ کردم یا نه ولی‌ این لنزو امروز خریدم، و هنوز نتونستم که خودمو متقاعد کنم که حدو 700 $
    canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM version 2 or mark l l
    اضافی در آینده پشیمون نخواهی شد

قیمت لنز$2450

ولی‌ با مالیات 2733$
    پرداخت کردم
    فکر می‌کنم که در آینده نزدیک قیمتش کاهش پیدا کنه
    Chik تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    من با امیر عزیز موافقم.مثلا دوستانی هستند که از حمل 150-500 بمدت کم هم شکایت می کنند در صورتیکه من براحتی با وزنش کنار امدم و الان هم می دانم که اگر یک لنز فیکس 500 اف 4 به من بدهند با وزنش مشکل پیدا نخواهم کرد و نه به این خاطر که شاید از نظر جسمی قوی هستم نه , بلکه وقتی لنزی نیازم را برطرف می کند وسبب می شود عکاسی به دلم بچسبددیگر به وزن و برند و نام و نشانش اهمیت نمی دهم و بعبارتی دیدن یک عکس خوب در مانیتور دوربین سبب می شود خستگی سنگینی لنز را فراموش کنم .از جمله همین 150-500.
    پایدار باشید
    یا حق

دوست عزیز خوب گفتی‌،قشنگترین جوابو دادی، ابهت این لنز در یکی از زمینه هاش وزنش هست چطور کسی‌ میتونه در مورد وزنش شکایتی داشته باشه که این لنز جزو شاهکار کنن شناخته شده،

شارپ بودن فوق العاده رو در چه لنزی دیگری میتونید دریافت کنید؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    دوست عزیز خوب گفتی‌،قشنگترین جوابو دادی، ابهت این لنز در یکی از زمینه هاش وزنش هست چطور کسی‌ میتونه در مورد وزنش شکایتی داشته باشه که این لنز جزو شاهکار کنن شناخته شده،

شارپ بودن فوق العاده رو در چه لنزی دیگری میتونید دریافت کنید؟

سلام

مگر وزن زیاد از محاسن لنز است؟ درست است که برخی دوستان به عنوان مثال اسد خان عزیز با وزن مشکلی ندارند، اما دلیل نمیشه که سنگین بودن لنز رو یک شاخص خوب بدونیم. به قول آقای محبی کسی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهد در این رنج به این لنز نیاز دارد اما مطمئن باشید اگر لنز سبکتری با این مشخصات ساخته شود حتماً استقبال خواهند کرد.

در مورد شارپنس فوق‌العاده 70 200 F4 IS را بررسی کنید.
    Navid7h، alonebaby، khoddami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

مگر وزن زیاد از محاسن لنز است؟
    به هر حال وزن زیاد لنز، باعث می‌شه که لرزش‌های دست کم‌تر بشه.
    نمی‌شه گفت حسن یک لنزه. ولی خیلی عیب بزرگی نیست.
    خیلی‌ها بدنه‌های سنگین را هم برای همین دلیل می‌خرند.
    jebrahim و Chik تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین