صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85
Like Tree116تشکر

موضوع: انتخاب لنز براي canon 40d

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: با Canon 40D چه لنزی بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sami_mojabi نمایش پست ها
    سلام

این لنز 55-18 اصولاً به نظر من چیز مزخرفیه و فقط به درد افراد غیر حرفه ای می خوره که هیچ چیز از عکاسی نمی دونن... و براشون بهترین چیزه که از SLR زده بشن برن سراغ یکی از این Point & Shoot های Canon که انصافاً عکس هاش معمولاً از 55-18 بهتر از آب درمیاد!!! این نوع لرزشگیر دارش (IS) رو هم که جدیداً زدن به نظر من فقط یه چیز تبلیغاتیه و بدرد نمیخوره...

شما که می خواهید یک دوربین عالی مثل 40D بگیرید، به نظر من Body Only بگیرید همراه با لنز Sigma 17-70 f/2.8-4.5 DC Macro... این لنز نسبت به قیمتش (380-350 تومن) کارائیش عالیه و جرء پرفروشترین لنزها بوده و چندین تا جایزه برده، خصوصاً به خاطر Best Value for Money... لنز انقدر تو کیفیت عکس مهمه، که من اگر بودم و بودجه ام نمی رسید، به جای 40D با لنز 55-18 کیت، میرفتم 400D Body میخریدم ولی باSigma 17-70 ... در ضمن من باشم از نورنگار میگیرم، چون به نظرم هم قیمت هاش از همه جا بهتره و هم جای معتبریه...

موفق باشید
    دوست عزیز
    اگه 55-18 IS بدرد افراد غیر حرفه ای میخوره ، مطمئن باشید که سیگما 70-17 با قیمت 350 تومن هم بدرد افراد حرفه ای نخواهد خورد. (تا حرفه ای رو چی تعریف کنیم)
    در ضمن کانن 40d با 55-18 IS بنظر من خیلی بهتره تا 400d با 70-17 سیگما!!!!
    درسته که لنز خیلی خیلی مهمه. ولی بدنه آلیاژی و مقاوم و فوکوس بهتر و نمایش زنده و .... هم چیز کمی نیست که آدم بخواد ازش چشم بپوشه.

البته اگه یک نگاهی هم به ریووی اون 2 لنز انداخته بودید بد نبود.
    حداقل اینقدر 55-18 رو کوچیک نمیشمردید:

[IMG]http://i35.*******.com/2hh420n.jpg[/IMG]
    DELL، kiuna، Papiyoon و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    پویان عزیز سلام: اگر فرض را بر راهنمایی درست بگذاریم. ابعاد عکس نقش مهمی را در ارایه کیفیت های اپتیکی لنز و یا حتی کیفیت یک دوربین به عهده دارد. واسه همین نمیشه با استناد به عکس های گالری لنزی را خوب یا بد معرفی کرد. همانطور که میدانید در گالری حداکثر سایز برای نمایش 740 است با این سایز خیلی از ایرادات فنی یک عکس از هر بابت (ایرادات کار عکاس از عمق میدان تا هر مورد فنی دیگری تا کیفیت های بالا پایین دوربین و لنز) دیده نمیشود. پس اگر مقایسه ای از هر بابت میخواهیم انجام دهیم ترجیحا مقایسه با کارهای دوستان گالری یک ارزیابی صحیح نیست(اسم نمیارم تا سو برداشتی نگردد). در مورد مقایسه بین این لنزها من نظری ندارم.
    سلام جناب قشقايي عزيز؛
    با نظر شما در مورد عدم مشاهده بسياري از اشكالات در عكسهاي سايز كوچك كاملا موافقم و در آن هيچ شكي وجود ندارد. هدف من هم به هيچ وجه تمركز بر روي اين موضوع نبود؛ بلكه اين موضوع در پاسخ به صحبت دوستمان مبني بر

به نظر من چیز مزخرفیه و فقط به درد افراد غیر حرفه ای می خوره که هیچ چیز از عکاسی نمی دونن... و براشون بهترین چیزه که از SLR زده بشن برن سراغ یکی از این Point & Shoot های Canon که انصافاً عکس هاش معمولاً از 55-18 بهتر از آب درمیاد
    عنوان شد.
    درست است كه يك عكس با سايز كوچك بعضي از اشكالات را نشان نميدهد؛ اما از طرفي جوانب آن مي‌تواند بيانگر مهارت عكاس خود باشد. از طرفي همه ما به مهارت بسياري از دوستان گالري (از جمله جنابعالي) در زمينه هاي مختلف عكاسي اشراف داريم. پس دليلي ندارد لنزي كه استفاده مي‌شود نشانگر حرفه‌اي يا مبتدي بودن عكاس آن باشد و از طرف ديگر همه عكاسان باتجربه از لنزهاي گرانقيمت استفاده كنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

1- نورنگار بدنه رو مي گه 990 و لنز 55-18 IS رو مي گه 120 و اگه كيت داشته باشه همون حدود 1.000.000 بايد باشه.

2- لنز EFS 18-55 IS به نسبت قيمت 120.000 تومانيش لنز بسيار خوبي است. كافي است ريويو هاي سايت هاي معتبر رو بخونيد . اين لنز به نظر من از نظر كيفيت در برابر قيمت پرداختي از سيگما 70-17 خيلي بهتره. يعني سيگما از نظر كيفيت و مشخصات بهتري مثل مكرو و f/2.8 (البته محدودي) كه داره حدود دوبرابر 55-18 مي ارزه نه 3 برابرش .

3- به نظرم اگر شيراز هستيد همون الرمس 1.000.000 رو اگه لنزش IS است بگيريد.

4- اين تاپيك با تاپيك مناسبي ادغام خواهد شد.
    Persian، Amir Tavakoli و Pedram Veisi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد Papiyoon آواتار ها
    تشکر کرده
    38

نورنگار این دوربینو با 2 مدل لنز کیت میده، یکی 18-55 و یکی هم 17-85
    به نظر شما کدومش برای کسی که میخواد تازه عکاسی رو شروع کنه خوب و به صرفه تره ؟
    Canon EOS 40D - 18-55 EF-S IS
    مهرداد رجبی

كاربر جديد Pedram Veisi آواتار ها
    تشکر کرده
    29

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز براي canon 40d

ممنون از همه دوستانی که لطف کردند و راهنمایی کردند.

قیمت این لنز هم 120 تومان است نه 200 تومان.
    راستش من از تفاوت قیمتی که گفته بودند گفتم ۲۰۰ تومان.

1- نورنگار بدنه رو مي گه 990 و لنز 55-18 IS رو مي گه 120 و اگه كيت داشته باشه همون حدود 1.000.000 بايد باشه.
    من این قیمت رو در سایت نورنگار دیدم اما گفتم شاید قدیمی باشه.چون یکی از دوستان که تهران هست و تصمیم داره ۴۰ دی بگیره از نورنگار قیمت گرفته بود بدنه رو قیمت داده بودم ۹۲۰.کمی هم تعجب کردم چون تفاوت خیلی زیاد بود.با ۱۸-۵۵ هم که گفته بودن ۱,۱۲۰ که قیمت ۱۸-۵۵ می شد ۲۰۰.به هر حال فردا باز قیمت می گیرم.فقط من متوجه نشدم وقتی بدنه ۹۰۰ هست و لنز ۱۲۰ چرا کیت این قدر ارزون میشه؟ :::big grin:::

3- به نظرم اگر شيراز هستيد همون الرمس 1.000.000 رو اگه لنزش IS است بگيريد.
    متاسفانه نمایندگی الرمس اینجا این قدر رفتار بدی داشتند که پشیمون شدم و تصمیم گرفتم ازشون خرید نکنم.

4- اين تاپيك با تاپيك مناسبي ادغام خواهد شد.
    از این بابت هم ممنون.

با صحبت های شما به این نتیجه رسیدم لنز ۱۸-۵۵ مشکلی نداره و برای خریدش مطمئن شدم.

اما درباره ۱۷-۸۵ چی؟

http://www.digihouse.ir/?sn=lens&bra...Name=EFS1785mm

نورنگار گذاشته ۴۳۰.راستش قیمتش کمی بالاست.شاید بتونم جور کنم.می خوام ببینم ارزش داره که ۴۳۰ تومان بپردازم و این لنز رو بخرم یا بهتره فعلا ۱۸-۵۵ رو بگیرم و شروع کنم تا بعدا یه لنز بهتر بگیرم؟

باز هم ممنون از راهنمایی های شما

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط sami_mojabi نمایش پست ها
    سلام

این لنز 55-18 اصولاً به نظر من چیز مزخرفیه و فقط به درد افراد غیر حرفه ای می خوره که هیچ چیز از عکاسی نمی دونن... و براشون بهترین چیزه که از SLR زده بشن برن سراغ یکی از این Point & Shoot های Canon که انصافاً عکس هاش معمولاً از 55-18 بهتر از آب درمیاد!!! این نوع لرزشگیر دارش (IS) رو هم که جدیداً زدن به نظر من فقط یه چیز تبلیغاتیه و بدرد نمیخوره...
    :confused:

والله نمیدونم چی بگم

یا ما عکس گرفتن بلد نیستیم و با 18-55 مزخرف به درد نخور حال میکنیم
    یا این که این دوستمون جو گیر شدن

لازمه که عرض کنم 18-55 طرفداران خاص خودش رو داره

به نظر من همه ریویو هایی که از لنز ها نوشته میشن ، تا وقتی باهاشون عکاسی نکنی فقط روی کاغذ اند

نکته بعدی اینه که عکاسی فقط لنز و تجهیزات نیست.
    عکاس باید کمی به خودش زحمت بده.

برای من آماتور (منظورم ناوارد نیست) 18-55 لنز خوبیه
    من با 24-105 هم شات زدم
    با 17-70 هم شات زدم
    اما 18-55 رو دوست دارم

به نظرم این صحبت شما بیشتر توهین آمیزه تا اینکه جنبه راهنمایی داشته باشه.

من هم با کامپکت کار کردم ، هم با شبه

اما یک 350 دی با 18-55 من رو بیشتر راضی نگه میداره.

لطفا در پست های بعدی مراقب لحن صحبت کردنتون باشید.

مرسی
    Papiyoon تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram Veisi نمایش پست ها
    .می خوام ببینم ارزش داره که ۴۳۰ تومان بپردازم و این لنز رو بخرم یا بهتره فعلا ۱۸-۵۵ رو بگیرم و شروع کنم تا بعدا یه لنز بهتر بگیرم؟

دوست عزیز
    این شما هستید که تعیین میکنید چیزی براتون ارزش داره یا نه
    الان هر کس که بخواد راهنمایی کنه از طرف خودش صحبت میکنه

17-85 هم لنز خوبی است ولی نظر شخصی من اینه که با توجه یه این که شما تا حالا اس ال ار نداشتید اول با یه خرید ارزانتر شروع کنید و نیاز هاتون رو بشناسید و سپس دست به انتخاب های بزرگتر بزنید.چه بسا روزی به سمت لنز های برتر و سری ال و ... متمایل شوید

ضمنا

18-55 لرزشگیر لنزی نیست که از خریدش بخواهید پشیمان بشید.

باز هم اگر این تجهیزات در دسترس شما هست ، تستشون کنید
    مرسی
    Persian، farhad44، Papiyoon و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

سلام
    دوست عزیز من هم با کمک همین دوستان 55-18 لرزه گیر دار رو خریدم و به نظر من که یک نوپا تو عکاسیم و تست هایی که با این لنز کردم بابت 120 تومان که دادم بابتش کاملا راضی ام..سرعت فوکوس خوب و قابل قبولی داره اما خوب هر چقدر پول بیشتر بدید لنز بهتر هم میخرید پس به اندازه 120 تومان کاملا ارزشمنده
    DELL، Papiyoon و Pedram Veisi تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر جديد Pedram Veisi آواتار ها
    تشکر کرده
    29

17-85 هم لنز خوبی است ولی نظر شخصی من اینه که با توجه یه این که شما تا حالا اس ال ار نداشتید اول با یه خرید ارزانتر شروع کنید و نیاز هاتون رو بشناسید و سپس دست به انتخاب های بزرگتر بزنید.چه بسا روزی به سمت لنز های برتر و سری ال و ... متمایل شوید
    ممنون منم می خواستم از همین مطمئن بشم.البته بیشتر عکاسی نجومی خواهم داشت اما عکاسی با لنز رو هم کار می کنم.

سلام
    دوست عزیز من هم با کمک همین دوستان 55-18 لرزه گیر دار رو خریدم و به نظر من که یک نوپا تو عکاسیم و تست هایی که با این لنز کردم بابت 120 تومان که دادم بابتش کاملا راضی ام..سرعت فوکوس خوب و قابل قبولی داره اما خوب هر چقدر پول بیشتر بدید لنز بهتر هم میخرید پس به اندازه 120 تومان کاملا ارزشمنده

ممنونم دوست من.پس من هم همین لنز رو می گیرم :::big grin:::
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر جديد Papiyoon آواتار ها
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دوست عزیز
    این شما هستید که تعیین میکنید چیزی براتون ارزش داره یا نه
    الان هر کس که بخواد راهنمایی کنه از طرف خودش صحبت میکنه

ضمنا

18-55 لرزشگیر لنزی نیست که از خریدش بخواهید پشیمان بشید.

باز هم اگر این تجهیزات در دسترس شما هست ، تستشون کنید
    مرسی
    نظر بقیه دوستان هم همینه ؟
    farhad.b تشکر می‌کند.
    Canon EOS 40D - 18-55 EF-S IS
    مهرداد رجبی

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین