صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85
Like Tree116تشکر

موضوع: انتخاب لنز براي canon 40d

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز براي canon 40d

- از لحاظ اپتيكي، 85-17 كيفيت مناسبتر و در مقابل قيمت حدود 3 برار 55-18 دارد. باز هم بحثي مشابه بند 1 پيش مي آيد
    جناب نعمت الهی ممنون از توضیحات خوب شما فقط در مورد جمله بالا از فرمایشات شما باید عرض کنم احتمالا منظور دوستمان نسخه IS دار 55-18 که در این صورت کیفیت اپیتک آن نسبت به 85-17 بهتر است (شارپنس بیشتر- CA کمتر) البته 17-85 هم رنج جذابتر و کیفیت ساخت بهتر و همچنین اتو فوکوس بیصداتر و سریعتری دارد .
    55-18 IS در حال حاضر فقط 100 تومان قیمت دارد که برای این دوستمان که کیفیت اپتیک و قیمت پایین برایشان مهم است میتواند گزینه قابل تاملی باشد. بخصوص که با ما به التفاوت این دو لنز میتوانند لنز ارزشمند 250-55 را تهیه کنند .

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    جناب نعمت الهی ممنون از توضیحات خوب شما فقط در مورد جمله بالا از فرمایشات شما باید عرض کنم احتمالا منظور دوستمان نسخه IS دار 55-18 که در این صورت کیفیت اپیتک آن نسبت به 85-17 بهتر است (شارپنس بیشتر- CA کمتر) البته 17-85 هم رنج جذابتر و کیفیت ساخت بهتر و همچنین اتو فوکوس بیصداتر و سریعتری دارد .
    55-18 IS در حال حاضر فقط 100 تومان قیمت دارد که برای این دوستمان که کیفیت اپتیک و قیمت پایین برایشان مهم است میتواند گزینه قابل تاملی باشد. بخصوص که با ما به التفاوت این دو لنز میتوانند لنز ارزشمند 250-55 را تهیه کنند .
    دوست من
    من شخصا به اعوجاج تصوير (در قسمت كيفيت اپتيك) و همينطور فوكوس و كيفيت ساخت بدنه اهميت زيادي ميدم.
    همچنان پيشنهاد اول فرهاد عزيز رو زيبا و جذاب مي دونم.
    با توجه به شناختي كه در پستهاي اخير از خواسته هاي دوستمون پيدا كردم، فكر مي كنم همين تركيب 55-18 لرزه گير دار و 250-55 بهترين انتخاب باشه...چون ايشون اصرار دارن كه همزمان لنز تله رو هم تهيه كنن.
    ضمنا...مي خواستم از همه دوستان به خاطر غلط املائي تاسف آور خودم در پست قبلي ("توجيح" به جاي "توجيه") عذرخواهي كنم.
    فعلا...
    reza_Bahman، farhad44، usef و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    منظور دوستمان نسخه IS دار 55-18 که در این صورت کیفیت اپیتک آن نسبت به 85-17 بهتر است (شارپنس بیشتر- CA کمتر) البته 17-85 هم رنج جذابتر و کیفیت ساخت بهتر و همچنین اتو فوکوس بیصداتر و سریعتری دارد .
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام
    پيشنهاد بنده 200-70 f/4 IS است و اگر نشد بدون IS . البته هنوز هم 250-55 يك گزينه ي ارزان خوب است ( نگران اور لپ نباشيد در اون بازه لازمه)
    نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست من
    من شخصا به اعوجاج تصوير (در قسمت كيفيت اپتيك) و همينطور فوكوس و كيفيت ساخت بدنه اهميت زيادي ميدم.
    همچنان پيشنهاد اول فرهاد عزيز رو زيبا و جذاب مي دونم.
    با توجه به شناختي كه در پستهاي اخير از خواسته هاي دوستمون پيدا كردم، فكر مي كنم همين تركيب 55-18 لرزه گير دار و 250-55 بهترين انتخاب باشه...چون ايشون اصرار دارن كه همزمان لنز تله رو هم تهيه كنن.
    بازم ممنون از راهنمائی های همه شما دوستان عزیز

چند سوال : 1- در چاپ بزرگ یا ویوی 100 درصد تصویر کدام لنز از کیفیت ( کلی ) و اپتیک بهتری برخوردار است 18-55 IS یا 17-85 .... ؟
    2- با توجه به تمامی موارد لنز 55-250 را چگونه ارزیابی می کنید و آیا کسی از دوستان این لنز را در احتیار دارد یا نمنه عکسهایی که بشود در رنجهای گوناگون لنز را بررسی کرد ؟؟؟

یه توضیح : اگر کسی به عکاسی کمی علاقمند باشد مطمئن باشید تصاویر تله را از لیست شاتهای احتمالی خود حذف نمی کند .. اصولا یک عکاس علاقمند یکی از آرزوهایش این است که رنج کاملی را از 10 تا 600 در اختیار داشته باشد ( البته بحث حرفه ای جداست ) و من هم استثناء نیستم اما با یه کم سطح توقع ( بخوانید ورم جیب ) پائین و آرزوهای بزرگ
    ویرایش توسط 2ch.blogfa : Thursday 28 August 2008 در ساعت 22:05 دلیل: اشتباه لپی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها

چند سوال : 1- در چاپ بزرگ یا ویوی 100 درصد تصویر کدام لنز از کیفیت ( کلی ) و اپتیک بهتری برخوردار است 18-55 IS یا 17-85 .... ؟
    2- با توجه به تمامی موارد لنز 55-250 را چگونه ارزیابی می کنید و آیا کسی از دوستان این لنز را در احتیار دارد یا نمنه عکسهایی که بشود در رنجهای گوناگون لنز را بررسی کرد ؟؟؟

یه توضیح : اگر کسی به عکاسی کمی علاقمند باشد مطمئن باشید تصاویر تله را از لیست شاتهای احتمالی خود حذف نمی کند .. اصولا یک عکاس علاقمند یکی از آرزوهایش این است که رنج کاملی را از 10 تا 600 در اختیار داشته باشد ( البته بحث حرفه ای جداست ) و من هم استثناء نیستم اما با یه کم سطح توقع ( بخوانید ورم جیب ) پائین و آرزوهای بزرگ
    سلام
    دوست عزیز در خرید 55-18 IS و 250-55 IS شک نکنید.
    شما چجوری میتونید نمونه عکسهایی که ریسایز شده اند را مورد ارزیابی قرار دهید و به خوبی و بدی لنز پی ببرید؟
    و تازه باید عکسی از همون صحنه با یک لنز بهتر هم داشته باشید تا بتونید مقایسه رو انجام بدید.
    پس بهتره به ریووها اعتماد کنید.
    این دولنز ارزانترین ترکیب هست که کیفیت مطلوبی را در اختیار شما قرار میدهد.
    در مورد نمونه عکسها با سایز واقعی و با دیافراگم های متفاوت هم میتونید به سایت slrgear مراجعه کنید.
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها

دوست من
    براي جواب به سوال اولتون، مجبور شدم كمي مطالعه و بررسي كنم...بايد بگم نسخه جديد 55-18، كاملا از لحاظ كيفيت اپتيكي نسبت به 85-17 برتري محسوس داره...شايد تنها برتريهاي 85-17 داشتن صفحه مدرج فاصله فوكوس و ثابت بودن قسمت جلوي لنز در هنگام فوكوس و كمي كيفيت ساخت بهتر باشه كه در مقايسه با اختلاف قيمت اين دو لنز، به نظر من اصلا قابل توجيه نيست.
    ضمنا...شما واقعا قصد چاپ عكسهاتون رو تا چه سايزي خواهيد داشت؟ منظورتون از چاپ بزرگ چقدر هست؟
    در مورد سوال دوم...با مقايسه 250-55 با لنزي حدودا همرده مثل 300-70 IS ، مشاهده ميشه كه لنز اول از كيفيت اپتيكي بهتري برخورداره و تنها برتريهاي لنز دوم، داشتن فوكوس USM و فول فريم بودن هست كه با توجه به اختلاف قيميت اين دو لنز، به نظر من برروي يك دوربين APS-C با توجه به رنج فاصله كانوني بهتر 250-55 ، اين لنز انتخاب بهتري هست.
    يه توضيح: اگر كسي به عكاسي كمي و به "كلكسيونري" خيلي علاقه مند باشه، حتما سعي مي كنه رنج كاملي از 10 تا 600 رو در اختيار داشته باشه و اينكه شما استثناء هستيد يا نه، به ميزان علاقه شما به داشتن همه بهترينها يكجا، مربوط ميشه دوست عزيز.
    اصولا در فرهنگ عكاسي SLR ، روش خريد، جمع كردن لوازم جانبي مناسب به مرور زمان و با صبر و با شناخت كامل نيازهاي عكاسي به طور واقع بينانه هست.
    باز هم تكرار مي كنم...زياد وسواس به خرج ندهيد.
    فعلا...
    Halalzadeh و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد mhsamei آواتار ها
    تشکر کرده
    49

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان فرهیخته
    ضمن پوزش از تصدیع اوقات شریف
    مدتی است که با یک کامپکت و لنز فیش آی به تهیه عکس های فول انگل پانوراما مشغولم.
    بدلیل کیفیت بسیار نازل عکسها می بایست بسراغ اس ال آر بروم.
    هر چند canon 40d برای این مهم کمی زیادی به نظر میرسد به همین دلیل راهنمائی میخواستم تا برای سوالات زیر پاسخی پیدا کنم:
    توضیحا عرض کنم که دیگر از فیش آی حالم دگرگون می شود.
    1 - برای تهیه عکسهائی با لنز واید ، کدام لنز شارپ ترین عکس را ارائه می دهد حتی در گوشه ها؟
    2 - برای تهیه نوع جدید عکسهای پانوراما به نام HD چه لنزی را توصیه می فرمائید؟

در صورت امکان در پیشنهادات حساب محدودیت بودجه را بفرمائید.
    پایدار باشید.
    محمد هادی سامعی
    ------------------------
    Canon 40D + 18-55 IS + Sigma Wide Circular PL + Sigma VR Filter
    Twin1 R3-TRC + Slik Pro DG700 + Full Electronic Pano Head Pro

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

لنز 55-250 ای اس کانون را شک نکن بخر . حدود 300 تومان
    اما تنها یک مورد می ماند . برای رنج پایین تر بهتر است لنزی را انتخاب کنی که با لنز 55-250 کمی overlab باشد .
    پیشنهاد من لنز 17-70 سیگما است که ان هم با f2.8 و شارپنس عالی که دارد زیر 400 تومن میباشد ..

چنانچه لنز 18-50 را بخرید برای فواصل 40-70 که برای پرتره مناسب است دائما باید لنز را عوض کنید
    mhsamei و FarshadPix تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    لنز 55-250 ای اس کانون را شک نکن بخر . حدود 300 تومان
    اما تنها یک مورد می ماند . برای رنج پایین تر بهتر است لنزی را انتخاب کنی که با لنز 55-250 کمی overlab باشد .
    پیشنهاد من لنز 17-70 سیگما است که ان هم با f2.8 و شارپنس عالی که دارد زیر 400 تومن میباشد ..

چنانچه لنز 18-50 را بخرید برای فواصل 40-70 که برای پرتره مناسب است دائما باید لنز را عوض کنید
    سلام

شايد بودن يك اوورلب در فاصله كانوني لنزها كمي خوب باشد، ولي اصلا" ضروري نيست و براي خيلي از افراد خالي ماندن فاصله 55 تا 70 (مثلا") چندان مشكل زا نخواهد بود.

اتفاقا" به نظر من همان 250-55 براي پرتره مناسبتر اس تا 70-17 سيگما !!
    mhsamei تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد mhsamei آواتار ها
    تشکر کرده
    49

از همشهري عزيز جناب قديري سپاسگزارم
    همچنين از جناب Vali15
    چيزي كه در مورد انز براي پانوراما مهمه اينه كه شما دوربين رو تا حد امكان سبك وزن نگه داريد تا روبات چرخاننده دوربين فشار زيادي رو تحمل نكنه
    من روي Canon 40D يك لنز 17 - 85 ديدم.

نظرتون راجع به اين لنز چيه؟
    در ضمن اگه بخوام ارزون ترين بدرد بخور ترين لنز EF كنون رو معرفي كنين كه البته بهترين شارپنس رو خصوصا در گوشه ها بده چي پيشنهادي ميفرمائيد؟

يه وقت ديدي يكي يك 5D MKII براي ما از كشور عمو سام هديه آورد..!

ممنون.
    محمد هادی سامعی
    ------------------------
    Canon 40D + 18-55 IS + Sigma Wide Circular PL + Sigma VR Filter
    Twin1 R3-TRC + Slik Pro DG700 + Full Electronic Pano Head Pro

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

شايد بودن يك اوورلب در فاصله كانوني لنزها كمي خوب باشد، ولي اصلا" ضروري نيست و براي خيلي از افراد خالي ماندن فاصله 55 تا 70 (مثلا") چندان مشكل زا نخواهد بود.

اتفاقا" به نظر من همان 250-55 براي پرتره مناسبتر اس تا 70-17 سيگما !!

جناب وحید جان . مشکل لنز 55-250 زاویه بسیار بسته آن است که حتی در 55 آن حداقل باید حدود 3 تا 4 متر از سوژه فاصله گرفت که در اتلیه سخت است . پرتره تمام قد که دیگه نگو . چند روز پیش که میخواستیم در امفی تئاتر عکس گروهی بگیریم حتی در فاصله 15 متری نتونستم 15 نفر رو تو کادر جا بدم . ناچار به تعویض لنز شدم .
    من خودم 55-250 رو دارم و ازش راضی هستم 17-70 سیگما را هم دارم و ترکیب این دو با توجه به زاویه دید باز سیگما حتی در 70 مناسب تر است .

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین