صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط eureka204 نمایش پست ها
    سلام

من یه نسخه از این لنز رو داشتم که متاسفانه از لحاظ فوکوس اندکی مشکل داشت و گیج می زد.

ولی الان دوباره می خوام بخرم. با توجه به اینکه برخی لنز های کانن بگیر نگیر داره ؛

آیا راهی هست که بشه موقع خرید متوجه این مشکل شد و نمونه سالم رو تشخیص داد؟

مثل سریال و سری ساخت و ...

پیشاپیش متشکرم از راهنماییتون
    نگین تو رو خدا ...

یک زمانی دوستان در مورد سیگما این مورد را می گفتند که بگیر نگیر دارد و من در زندگی لنز سیگما بگیر و نگیر دار ندیدم ! چه برسد به کانن آن هم 50 میلیمتر اف 1.4

درست است لنز نسبتا قدیمی و ضعیف ( از نظر بنده و سرعت فوکوس و دقت است ) اما واقعا لنز ارزشمند و خوبی است و بسیار رویایی.

اما کنترل کیفیت این لنز و نوع فوکوس USM است به نظرم مشکلی باقی نمی گذارد که بخواهید با شک و تردید خرید کنید.تا به حال هم نشنیده ام که سری خاصی مشکل داشته باشد و ...
    yaghoobi، K_NMT، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    نگین تو رو خدا ...

یک زمانی دوستان در مورد سیگما این مورد را می گفتند که بگیر نگیر دارد و من در زندگی لنز سیگما بگیر و نگیر دار ندیدم ! چه برسد به کانن آن هم 50 میلیمتر اف 1.4

درست است لنز نسبتا قدیمی و ضعیف ( از نظر بنده و سرعت فوکوس و دقت است ) اما واقعا لنز ارزشمند و خوبی است و بسیار رویایی.

اما کنترل کیفیت این لنز و نوع فوکوس USM است به نظرم مشکلی باقی نمی گذارد که بخواهید با شک و تردید خرید کنید.تا به حال هم نشنیده ام که سری خاصی مشکل داشته باشد و ...
    ممنون از راهنماییتون جناب قبادی.

منظور بنده از بگیر و نگیر؛ مواردی هست همچون اتفاقی که برای 24-105 در مورد Flare لنز افتاد و از یک سری به بعد این مشکل دیگه وجود نداشت.

یا مواردی مشابه 24-70 که به مراتب بک/فرانت فوکوس مشاهده میشه.

خواستم مطمئن شوم که همچنین موردی برای این لنز واقع شده است یا خیر ..
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون از راهنماییتون جناب قبادی.

منظور بنده از بگیر و نگیر؛ مواردی هست همچون اتفاقی که برای 24-105 در مورد Flare لنز افتاد و از یک سری به بعد این مشکل دیگه وجود نداشت.

یا مواردی مشابه 24-70 که به مراتب بک/فرانت فوکوس مشاهده میشه.

خواستم مطمئن شوم که همچنین موردی برای این لنز واقع شده است یا خیر ..
    والله بنده چیزی ندیده ام که بتوانم لینک بدهم یا مورد استناد قرار بگیرد...
    yaghoobi و eureka204 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    143

یک سوال دیگر: با وجود اینکه موتور فوکوس این لنز قدیمی هست، آیا کارکرد ( سرعت فوکوس و دقت ) آن بر روی بدنه های مختلف ( بطور مثال 7D در مقایسه با 550D ) متفاوت خواهد بود؟

بعبارت دیگر، مشکلی که بنده بر روی بدنه 500D با لنز 50 داشتم، ممکن است بر روی 7D ( با قابلیت فوکوس ۱۹ نقطه ای ) حل شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله بنده چیزی ندیده ام که بتوانم لینک بدهم یا مورد استناد قرار بگیرد...
    باز هم ممنون و متشکر از ملاحظاتتون، جناب قبادی..
    Kaveh Ghobadi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

یک سوال دیگر: با وجود اینکه موتور فوکوس این لنز قدیمی هست، آیا کارکرد ( سرعت فوکوس و دقت ) آن بر روی بدنه های مختلف ( بطور مثال 7D در مقایسه با 550D ) متفاوت خواهد بود؟

بعبارت دیگر، مشکلی که بنده بر روی بدنه 500D با لنز 50 داشتم، ممکن است بر روی 7D ( با قابلیت فوکوس ۱۹ نقطه ای ) حل شود؟

باز هم ممنون و متشکر از ملاحظاتتون، جناب قبادی..
    این لنز مشکل فوکوس نداره، تنها مشکلش اینه که رو دیاف 1.4 سافته همراه با سی ای فراوان، من خودم فقط رو دیاف 2 باهاش کار میکردم خیلی شارپتر بود،و مشکل دیگش اینه که تو نور کم سرعت فوکوسش به طرز قابل توجهی میاد پایین

موفق باشید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    این لنز مشکل فوکوس نداره، تنها مشکلش اینه که رو دیاف 1.4 سافته همراه با سی ای فراوان، من خودم فقط رو دیاف 2 باهاش کار میکردم خیلی شارپتر بود،و مشکل دیگش اینه که تو نور کم سرعت فوکوسش به طرز قابل توجهی میاد پایین

موفق باشید
    دقیقا ضعفش جایی هست که بخاطرش ۸۰۰۰۰۰ ناقابل پرداخت میکنید پس خریدش چه توجیهی داره وقتی در عمل نمیشه از اف ۱.۴ استفاده کرد؟
    فقط ویزور روشنتر؟!
    masoudrejae و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوستان؛ من چند روزی است که این لنز رو خریده‌ام. در مجموع از کیفیت عکس‌های اون راضی هستم ولی برخلاف انتظارم از موتور USM، فوکوس لنز من چندان هم بی‌صدا نیست. البته به نظر می‌آد که این صدا هم در حالت فوکوس خودکار و هم فوکوس دستی وجود داره. آیا لنز من مشکل داره یا اینکه کلا این لنز همین جوریه؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    دقیقا ضعفش جایی هست که بخاطرش ۸۰۰۰۰۰ ناقابل پرداخت میکنید پس خریدش چه توجیهی داره وقتی در عمل نمیشه از اف ۱.۴ استفاده کرد؟
    فقط ویزور روشنتر؟!
    البته 1,200,000 تومان..

در عمل میشه.. با این نظر که بلااستفاده است اندکی مخالفم.

در F1.4 روی بدنه کراپ، عمق میدان در فاصله ۱ متری چیزی برابر با ۲ سانته. یعنی تقریبا هیچی! در واقع در اون دیاف دیگه چیزی به اسم شارپنس معنا نداره. همه چیز نسبی است. در برابر بوکه ۱۰۰ درصد ۱۰۰، نصف شارپنس این لنز هم، چشم بیننده را به سوژه جلب خواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها

موفق باشید

CA این لنز در همه دیاف ها مقدار ثابت داره و مقدارش هم طبیعی است و جای نگرانی نیست.. ( به نقل از Photozone.de)

Similar to most other fix-focal lenses chromatic aberrations (color shadows at harsh contrast transitions) are very low and nothing to worry about.

در مورد سرعت و دقت فوکوس هم باید گفت طبیعیه. این لنز برای ۲۰ سال پیشه. با این حال بیشتر لنز ها در نور کم برای فوکوس دچار مشکل هستند. از قبیل 70-24..

به نظرم شرکت سمیانگ کار خودش رو راحت کرد یه جورایی. به جای هزینه رو اتوفوکوس، از بهترین و با کیفیت ترین عدسی ها استفاده کرد. اون هم برای لنزهای روشنی که بعضی موقعا عمق میدان به زیر ۱ سانتی متر کاهش پیدا می کنه و هر اتوفوکوسی نمیتونه شکارش کنه..
    yaghoobi، Usef Bagheri و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط massud نمایش پست ها
    دوستان؛ من چند روزی است که این لنز رو خریده‌ام. در مجموع از کیفیت عکس‌های اون راضی هستم ولی برخلاف انتظارم از موتور USM، فوکوس لنز من چندان هم بی‌صدا نیست. البته به نظر می‌آد که این صدا هم در حالت فوکوس خودکار و هم فوکوس دستی وجود داره. آیا لنز من مشکل داره یا اینکه کلا این لنز همین جوریه؟
    این ویدئو رو چک کنید.

صدا رو مقایسه کنید. قطعا متوجه وجود یا عدم وجود مشکل خواهید شد.

( البته باید یه مقدار صدای اسپیکر کامپیوتر رو بالا ببرید .. بابا لنز USM هاااا ... D: )
    massud و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

این ویدئو رو چک کنید.

صدا رو مقایسه کنید. قطعا متوجه وجود یا عدم وجود مشکل خواهید شد.

( البته باید یه مقدار صدای اسپیکر کامپیوتر رو بالا ببرید .. بابا لنز USM هاااا ... D: )
    صداش دقیقا همینه. پس تا این حد طبیعیه؟
    ممنون از تصحیح اشتباه من :)
    eureka204 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین