صفحه 4 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: نظر سنجی راجع به Canon EF 70-200mm f/4 L USM

نقل قول نوشته اصلی توسط tavakoli نمایش پست ها
    سلام
    من این لنز رو میخواستم خریداری کنم قبلش گفتم بد نیست با دوستان مشورتی داشته باشم.
    به نظرتون این لنز چه جور کیفیتی داره و در نوع IS تأثیر لرزشگیر بر عکس در چه محدوده ای از سرعت قابل مشاهده است؟
    و آیا اصولا پرداخت هزینه ای تقریبا دو برابر برای داشتن لرزشگیر (با توجه به محدودیت بودجه من!) کار عاقلانه ای هست؟
    دوست عزیز خرید نسخه بدون لرزه گیر این لنز زیاد توصیه نمیشه . من خود قصد خرید نسخه اف 4 بدون لرزه گیر را داشتم که از خرید منصرف شدم و سعی دارم با افزایش بودجه نسخه لرزه گیر دار را خریداری کنم
    70-200 اف 4 در نسخه با و بدون لرزه گیر تفاوت فقط در IS نیست بلکه اپتیک این دو لنز نیز مطرح هست و قابل ذکر است که نسخه لرزه گیر دار یکی از بهترین لنز ها با اپتیک عالی می باشد
    در مورد سرعت شاتر در لنز های تله بالای 100 م م سرعت بیش از 1/250 برای هر نوع شرایطی پیشنهاد میشه
    در مورد این لنز تا سرعت 1/60 و حتی 1/30 بسته به شرایط و خود عکاس میتوان عکس خوبی گرفت

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    دوست عزیز خرید نسخه بدون لرزه گیر این لنز زیاد توصیه نمیشه . من خود قصد خرید نسخه اف 4 بدون لرزه گیر را داشتم که از خرید منصرف شدم و سعی دارم با افزایش بودجه نسخه لرزه گیر دار را خریداری کنم
    70-200 اف 4 در نسخه با و بدون لرزه گیر تفاوت فقط در IS نیست بلکه اپتیک این دو لنز نیز مطرح هست و قابل ذکر است که نسخه لرزه گیر دار یکی از بهترین لنز ها با اپتیک عالی می باشد
    در مورد سرعت شاتر در لنز های تله بالای 100 م م سرعت بیش از 1/250 برای هر نوع شرایطی پیشنهاد میشه
    در مورد این لنز تا سرعت 1/60 و حتی 1/30 بسته به شرایط و خود عکاس میتوان عکس خوبی گرفت
    با سلام
    چقدر من اينجور توصيه هاي اكيد رو نمي پسندم!
    بهتر بود مي گفتيد : "من خريد اين لنز رو زياد توصيه نمي كنم"
    در جواب دوستمون كه پرسيده اند، بايد بگم كه من اين لنز رو (بدون لرزه گير) دارم و راستش در نوع استفاده غير حرفه اي كه من دارم (يعني بدون نياز به چاپهاي قطع بزرگ و ...)، پرداخت قيمت تقريبا دوبرابر براي نسخه لرزه گير دار برايم توجيه نداشت.
    البته منكر كيفيت اپتيك عالي نسخه لرزه گير دار و ...نيستم، ولي بايد نوع كاربري و بودجه رو در نظر گرفت و تصميم گرفت.
    من از اين لنز و كيفيت خروجيش راضي هستم و خوشحالم كه مي تونم با قيمت حدود 700 تومان، لنزي با اين كيفيت داشته باشم و هربار كه به عكسهاي مخصوصا پرتره ام با اين لنز نگاه مي كنم، رضايت دارم.
    در مورد كيفيت اپتيك، پارامترهايي غير از شارپنس هم وجود داره كه در نسخه بدون لرزه گير هم ديده مي شن.
    من اصولا به داشتن بهترينها، به هر قيمتي اعتقاد ندارم.
    موفق باشيد
    farhad44، fartow، nima_maleki و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام و تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
    من شارپ بودن تصاویر خیلی برام مهمه. اصولا واسه من یکی از دلایل انتخاب این سری از لنزهای کانن همینه.
    اما نکته اینجاست که بودجه من در حدود 800 . این لنز با IS هم که دست دومش گیر اومدنی نیست. یا اگه گیر بیاد با قیمت 1300 آکبندش تفاوت چندانی نداره که به بودجه من بیاد. قاعدتا من از این لنز در آتدور استفاده میکنم اما چون تجربه خوبی با لنزای تله بدون لرزشگیر سیگما تو سرعتای زیر 80 نداشتم میترسم این هم منو راضی نکنه.
    من تو سایتی مثل slrgear یا digital picture دیدم خیلی ازش تعریف کردن. و اصلا به ضعف IS نداشتنش اشاره چندانی نشده.اگه امکان داره در مورد کیفیت اپتیکی هر دو و تفاوتشون یه توضیحی بدید.
    به نظرتون دست دو اگه گیر بیاد قیمت دو نوعش چه حدود میتونه باشه؟
    باز هم ممنون.ببخشید خیلی پر حرفی کردم:biggrin:

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط tavakoli نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
    من شارپ بودن تصاویر خیلی برام مهمه. اصولا واسه من یکی از دلایل انتخاب این سری از لنزهای کانن همینه.
    اما نکته اینجاست که بودجه من در حدود 800 . این لنز با IS هم که دست دومش گیر اومدنی نیست. یا اگه گیر بیاد با قیمت 1300 آکبندش تفاوت چندانی نداره که به بودجه من بیاد. قاعدتا من از این لنز در آتدور استفاده میکنم اما چون تجربه خوبی با لنزای تله بدون لرزشگیر سیگما تو سرعتای زیر 80 نداشتم میترسم این هم منو راضی نکنه.
    من تو سایتی مثل slrgear یا digital picture دیدم خیلی ازش تعریف کردن. و اصلا به ضعف IS نداشتنش اشاره چندانی نشده.اگه امکان داره در مورد کیفیت اپتیکی هر دو و تفاوتشون یه توضیحی بدید.
    به نظرتون دست دو اگه گیر بیاد قیمت دو نوعش چه حدود میتونه باشه؟
    باز هم ممنون.ببخشید خیلی پر حرفی کردم:biggrin:
    با سلام دوباره
    اصولا شارپنس يكي از چندين آيتم كيفيت اپتيك هست كه به نظر من حتي مهمترين هم نيست...ولي اولين چيزي هست كه به چشم مي ياد. ولي بايد بگم كه در لنزهاي سري L كانن، به آيتمهاي ديگر اپتيك و كيفيت سخت افزاري لنزها، توجه بيشتري شده تا صرفا شارپنس كه حتي لنز بسيار ارزان 55-18 لرزه گير هم از اين نظر در سطح خوبي قرار داره.
    در مورد پارامترهاي كيفيت اپتيكي لنزهاي مختلف، مي تونيد به اين سايت مراجعه كنيد:
    http://www.photozone.de/
    در مورد تجربه شما در استفاده از لنزهاي تله، شايد بهتر باشه كمي به مهارتهاي خودتون توجه كنيد...ضمنا، در عكاسي Outdoor با لنزهاي تله، حتما داشتن يك تك پايه و الزام به استفاده از اون لازم خواهد بود.
    همونطور كه گفتيد، دست دوم اين دو لنز زياد پيدا نمي شه ولي اگر هم پيدا بشه اونقدر تفاوت قيمت با دست اول نخواهند داشت.
    موفق باشيد
    tavakoli تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

ببخشید میپرم وسط بحث
    اما شما دارید در باره لنز سری ال صحبت میکنید
    شارپنس در تمامی این نسخه ها در حد خیلی بالایی قرار داره
    اون چیزی مشخصه تفاوت روی کاغذ است
    به نظر من شارپنس 70 200 توی هر 4 نسخه ای که داره چشمگیر نیست
    مگر بین نسخه اف 2.8 و اف 4 اونم خیلی کم
    این مقایسه رو ببیند
    مقایسه شارپنس در نسخه ای اس و بدون ای اس 70 200
    در ضمن خودم 70 200 اف 2.8 دارم خیلی هم ازش راضی هستم
    اول میخواستم اف 4 بگیرم ولی الان میبینم اگه اونو میگرفتم الان انقدر از خریدم خشنود نبودم
    ویرایش توسط haj_amir : Thursday 24 September 2009 در ساعت 13:20
    alonebaby، tavakoli و Ali Bayati تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 70 - 200 ها

سلام
    من نسخه بدون لرزشگیر آنرا تست نکردم ولی از نسخه لرزشگیردار آن بی نهایت راضی هستم. واقعا تمام فاکتورهای یک لنز عالی را دارد. من حتی گاهی اوقات از آن برای عکاسی پرتره سر و گردن هم استفاده می کنم. بدون شک یکی از بهترین لنزهای کانن هست.
    بقول یکی از بچه های فروم که لنز من را تست می کرد میگفت: کیفیت برترش آنقدر محسوس هست که آدم از داخل ویزور هم هنگام عکاسی حس می کنه!!!!
    به هر حال پیشنهاد می کنم عجله نکنید و اگه میتونید یه کم پول روش بزارید و لرزشگیردار را بخرید. مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.
    من خیلی ها را دیدم که نسخه بدون لرزشگیر را خریده اند و بعد از چند ماه پشیمان شده اند و با ضرر فروختن رفتن لرزشگیر دار خریدند.
    yaghoobi، alonebaby و tavakoli تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد دو پست اخیر تذکری لازم است:

لطفا از اظهار نظرهای احساسی و صریح و یا اظهار نظر در مورد تجهیزاتی که در مورد آنها و تجهیزات مشابه‌شان اطلاع کافی ندارید، خودداری کنید.

صرف داشتن یک وسیله دلیل کافی برای قیاس علمی و عملی آن فراهم نمی‌کند. در این موارد، تنها می‌توان به تجربیات شخصی، آنهم با قید این مطلب که شاید حتی در دریافت یا تفسیر اطلاعات اشتباه کرده باشید، اشاره نمود.
    challenger تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

لطفا از اظهار نظرهای احساسی و صریح و یا اظهار نظر در مورد تجهیزاتی که در مورد آنها و تجهیزات مشابه‌شان اطلاع کافی ندارید، خودداری کنید.

صرف داشتن یک وسیله دلیل کافی برای قیاس علمی و عملی آن فراهم نمی‌کند. در این موارد، تنها می‌توان به تجربیات شخصی، آنهم با قید این مطلب که شاید حتی در دریافت یا تفسیر اطلاعات اشتباه کرده باشید، اشاره نمود.
    ببخشید شما با این وسایل کار کردید که میگید احساسی و......

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

اگر کسی سوالی در مورد تجهیزاتی می کند و من یا سایر دوستان جوابی میدهد مطمئنا 10% از این جواب نظر شخصی و 90% آن اطلاعاتی است که به مرور زمان و با مطالعه از روی منابع مختلف به خصوص review های معتبر در اینترنت بدست آمده.
    این یک نمونه از مقایسه مدل لرزشگیردار با بدون لرزشگیر از باب اتکین:

Canon also have an Image Stabilized version of the 70-200/4L lens, so you can get the smaller size and weight of the f4 version, along with an IS system that's at least as good (as (and possibly better than) that of the 70-200/2.8L IS, Canon say it's good for up to 4 stops of added stability. Additionally the optics of the lens have been somewhat improved over those of the non-IS version making it an even sharper lens! The downside is that these changes have added around $400 to the cost of the lens, but if you want a lens in this focal length range with state-of-the-art (2008) Image Stabilization and you don't want the size and weight of the f2.8 version, the EF 70-200/4L IS USM is the lens to buy.
    haj_amir، alonebaby و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر آشنا fereshteeslahi آواتار ها
    تشکر کرده
    413

سلام. من قصد خرید EF-70-200 f2.8IS USMروداشتم که این تاپیک کمی منو دودل کرده. کارم بیشتر عکاسی از مردم و عکاسی مستند و البته تئاتر هست. تفاوت بوکه در این لنز و EF-70-200 f4IS USM تا چه حد چشمگیره؟ ضمن اینکه f2برای من واقعن مهمه چون مشکلات زیادی بادیافراگم لنزی که در حال حاضر دستمه دارم.خصوصن برای عکاسی تئاتر که دیافراگمش اصلن جوابگو نیست. اما خوب بوکه هم برام مهمه. ممکنه دوستان راهنمای کنند؟
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II - Canon EF 16-35mm f/2.8L II - EF 24-105 f/4L IS - EF-S 17-85 f/4-5.6 IS

صفحه 4 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین