صفحه 6 از 24 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 70 - 200 ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elaty نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز.البته همه اين فرومها رو نگاه كردم .مشكل من احتمالا اينه كه از نزديك باهاش كار نكردم.و با اين پولي كه دارم مي پردازم انتظار دارم كه اونم منو موقعي كه نياز دارم تنها نذاره.من بيشتر نظرم روي f2.8 is هستش اما از بوكه و لرزشگير اين f4 is اينقدر تعريف مي كنند كه ادم ...... اما ديگه تصميمم رو گرفتم و احتمالا تا آخر هفته f2.8 is رو بگيرم.مرسي
    خود من هم قصد خرید یکی از همین 70-200 ها را دارم و تقریبا با هر 4 نسخه آن عکاس کردم
    بیشتر نسخه های 4 و 2.8 لرزهگیر دار

نسخه 4 لرزه گیر دار واقعا لنز عالی می باشد
    وزن کم
    لرزه گیر موثر
    اپتیک بسیار خوب
    شارپنس عالی
    نیز بوکه های زیبا

و تنها معایب آن نسبت به نسخه 2.8 یک استاپ بسته بودن دیافراگم هست
    که شاید برای عکاسی در محیط های کم نور کمی مشکل ساز باشد

نسخه 2.8 لرزه گیر دار
    سریعتر بودن نسبت به نسخه اف 4
    ولی وزن بالای اون در تعداد شات های زیاد ادم را خسته می کنه و در اواخر تمرکز ادمو ار ازبین میبره

مواردی که باعث دودلی من در انتخاب این دو نسخه شده
    وزن زیاد اف 2.8 در برابر اف 4
    عمق میدان کمتر نسخه 2.8
    اپتیک و IS بهتر نسخه 4
    برای من که مسئله عمق میدان بیشتر مطرح هست به اختمال زیاد نسخه 2.8 را انتخاب می کنم
    ولی باید دید یک استاپ باز بودن دیافراگم این لنز تا چه حد به کار شما خواهد آمد

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

برای من که مسئله عمق میدان بیشتر مطرح هست به اختمال زیاد نسخه 2.8 را انتخاب می کنم
    حمید جان بین عکسات میشه نگاه کنی ببینی از 200-70 اف 2.8 تو اف 4 عکسی داری که بشه با یک عکس اف4 تو اف 4 مقایسه کرد؟

یکی از دوستان غیر فرومی من هم دو دل مونده .

یکی دیگه هم از نظر کیفیت ساخت و سیلینگ یکسان هستند؟ یا کدام بهتر است؟ با توجه به اینکه می دونم با هردو عکاسی کردی.
    tanhatanha و elaty تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    حمید جان بین عکسات میشه نگاه کنی ببینی از 200-70 اف 2.8 تو اف 4 عکسی داری که بشه با یک عکس اف4 تو اف 4 مقایسه کرد؟

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=103&Camera=453&Sample=0&FLIComp=0&APIComp=0&LensComp=404&CameraComp=453&SampleComp=0&FLI=0&API=2
    اینجا میتونید تصویر این دو لنز رو تو دیافراگمها و فوکال لنتهای مختلف با هم مقایسه کنید!
    NASSIRI4080، yaghoobi، mreza1001 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ممنون.نگاه کردم تست ها با کنون 1دی مارک 3 انجام شده البته.

کیفیتشون با هم خیلی فرق داره به نظر من. اف 4 کنتراستش بیشتره تو مرکز کیفیتش واقعا عالی است ولی تفاوت کناره ها و وسطش خیلی زیاده از طرفی ظاهرا اف2.8 رنگ هارو بهتر نشون میده و کیفیت کنار و وسطش هم منطقیه.

اف 2.8 که در 2.8 سافت است در اف 4 هم تو مرکز از اف4 کمتر نباشد بهتر نیست. مگر اینکه کیفیت در کل فریم را در نظر بگیریم با توجه به اینکه اف 4 سبکتر هم هست به نظرم تصمیم ما همان اف4 باشد.

کیفیت ساخت چطور؟ سیلینگ؟ دوام و کوتینگ عدسی های کدام بهتر است؟
    elaty تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    خود من هم قصد خرید یکی از همین 70-200 ها را دارم و تقریبا با هر 4 نسخه آن عکاس کردم
    بیشتر نسخه های 4 و 2.8 لرزهگیر دار

نسخه 4 لرزه گیر دار واقعا لنز عالی می باشد
    وزن کم
    لرزه گیر موثر
    اپتیک بسیار خوب
    شارپنس عالی
    نیز بوکه های زیبا

و تنها معایب آن نسبت به نسخه 2.8 یک استاپ بسته بودن دیافراگم هست
    که شاید برای عکاسی در محیط های کم نور کمی مشکل ساز باشد

نسخه 2.8 لرزه گیر دار
    سریعتر بودن نسبت به نسخه اف 4
    ولی وزن بالای اون در تعداد شات های زیاد ادم را خسته می کنه و در اواخر تمرکز ادمو ار ازبین میبره

مواردی که باعث دودلی من در انتخاب این دو نسخه شده
    وزن زیاد اف 2.8 در برابر اف 4
    عمق میدان کمتر نسخه 2.8
    اپتیک و IS بهتر نسخه 4
    با تشکر از حمید خان
    من هم با نظر شما موافقم.از هر عکاس خبری هم که پرسیدم نظرش رو f2.8 is هستش تنها چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که با این همه اختلاف قیمت و سنگین بودن لنز f2.8 is لنز f4l is هم حسن هائی داره که نمیشه به راحتی ازش گذشت.
    میدونم که جایه این سوال اینجا نیست اما من نهایتان تا پس فردا میرم که لنز و دوربین بگیرم اگه امکان داره دوستان فوری جواب منو بدهند.
    من یه canon 50d میخوام بخرم چون قیمتش مناسبه و به نظره من دوربین canon 5d mark2 به زودی قیمتش میاد پایین که حتما به عنوان یه فول فریم میشه تهیه اش کرد.
    اما در مورد لنز ، چون لنزها به این زودی ها ارزون نمیشن پس پولی که خرج اینکار میکنی زیاد ضرر نمیکنی.من در ابتدا می خواستم که یه 70-200 f2.8l is usm رو با 24-70 f2.8usm البته هردو canon تهیه بکنم.
    الان به 2 گزینه دیگر هم فکر میکنم .canon 70-200 f2.8l is usm +sigma 24-70 f2.8 +sigma 10-22 یا canon 100-400 +canon 24-70 f2.8 usm
    تقریبا هم با مزایا و معایب هر یک نیز آشنا هستم .فقط دو دل هستم.و عکسهام بیشتر پرتره و طبیعت هستش.
    اگه پیشنهاد دیگری هم بدهید با دلیل و برهان خوشحال میشم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

Smile پاسخ: انتخاب بین 70 - 200 ها

با سلامی دوباره.
    هرچند که اساتید هنوز به ما جواب ندادند ، اما ما باز می پزسیم
    در کنار انتخاب هام 70-200 f4l is در کنار canon 24-70 f2.8lو با یه sigma ya canon در رنج10-22 برای واید؟
    و یه سوال اینکه با 24-70 مشکلی در indoor نخواهم داشت؟ و آیا رنجش (24-70) کفاف کارم رو میده؟70-200 f4l is در indoor چطوره؟مثلا میشه در یک میهمانی و در زیر نور لامپ و یا شرایط مشابه عکاسی نمود؟
    اگه جوابه اینا رو خوب بدونم تکلیفم با f2.8l 70-200 مشخص میشه؟
    در ضمن عمق میدان f4l با f2.8 چقدر فرق میکند.من یه فیلم از 2.8 70-200 دیدم خیلی معرکه بود؟
    ممنون هز همه دوستان.اگه امکان داشته باشه حمید جان هم نظر بدهند ((به خاطر اینکه با این لنزها کار کردند )خیلی ممنون میشم.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

.
    الان به 2 گزینه دیگر هم فکر میکنم .canon 70-200 f2.8l is usm +sigma 24-70 f2.8 +sigma 10-22 یا canon 100-400 +canon 24-70 f2.8 usm
    تقریبا هم با مزایا و معایب هر یک نیز آشنا هستم .فقط دو دل هستم.و عکسهام بیشتر پرتره و طبیعت هستش.
    اگه پیشنهاد دیگری هم بدهید با دلیل و برهان خوشحال میشم.
    با سلام
    دوست عزیز جناب elaty
    جیارت بنده را ببخسید و صحبتهای اینجانب را به عنوان یک پیشنهاد در نظر بگیرید:
    بهترین کار اینه که شما ابتدا یک لنز Walk around خوب مانند 24- 105 کنون یا 24-70 کنون بگیرید و کاملا به کار با اون مسلط بشوید سپس به شما قول میدهم که خودتان بهتر از هر کسی می توانید راجب رنج یا سبک دلخواه (macro ,portrait...) تصمیم بگیرید اونجاست که باید از اساتید و دوستان فروم راجع به کیفیت لنزهای گوناگون سوال بپرسید. زیرا درسته که شما می خواهید رنج کاملی را در اختیار داشته باشید ولی ممکن است که فرضا شما اصلا رنج 400 را مورد استفاده نداشته باشید (canon 100-400). باز هم عذر خواهی می کنم.
    سپاسگزارم
    tanhatanha تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

[QUOTE=ssobhdel;141975]با سلام
    دوست عزیز جناب elaty
    جیارت بنده را ببخسید و صحبتهای اینجانب را به عنوان یک پیشنهاد در نظر بگیرید:
    بهترین کار اینه که شما ابتدا یک لنز Walk around خوب مانند 24- 105 کنون یا 24-70 کنون بگیرید و کاملا به کار با اون مسلط بشوید سپس به شما قول میدهم که خودتان بهتر از هر کسی می توانید راجب رنج یا سبک دلخواه (macro ,portrait...) تصمیم بگیرید اونجاست که باید از اساتید و دوستان فروم راجع به کیفیت لنزهای گوناگون سوال بپرسید. زیرا درسته که شما می خواهید رنج کاملی را در اختیار داشته باشید ولی ممکن است که فرضا شما اصلا رنج 400 را مورد استفاده نداشته باشید (canon 100-400). باز هم عذر خواهی می کنم.
    سپاسگزارم[
    السلام علیک.
    حرفت کاملا منطقی هستش و قبول دارم .دمت هم گرم .اما یه مشکل هست که پول من تا اون موقع صبر نمیکنه:biggrin: و دلم می خواد که تا مایه رو به فنا ندادم خریدم رو بکنم.
    به هر حال نظرتون منطقی ترین نظر بود و ممنون اما اگه ÷یشنهادی دارید خوشحال میشوم. ممنون

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

با سلامی دوباره.
    هرچند که اساتید هنوز به ما جواب ندادند ، اما ما باز می پزسیم
    در کنار انتخاب هام 70-200 f4l is در کنار canon 24-70 f2.8lو با یه sigma ya canon در رنج10-22 برای واید؟
    و یه سوال اینکه با 24-70 مشکلی در indoor نخواهم داشت؟ و آیا رنجش (24-70) کفاف کارم رو میده؟70-200 f4l is در indoor چطوره؟مثلا میشه در یک میهمانی و در زیر نور لامپ و یا شرایط مشابه عکاسی نمود؟
    اگه جوابه اینا رو خوب بدونم تکلیفم با f2.8l 70-200 مشخص میشه؟
    در ضمن عمق میدان f4l با f2.8 چقدر فرق میکند.من یه فیلم از 2.8 70-200 دیدم خیلی معرکه بود؟
    ممنون هز همه دوستان.اگه امکان داشته باشه حمید جان هم نظر بدهند ((به خاطر اینکه با این لنزها کار کردند )خیلی ممنون میشم.
    سلام:

تا اساتید از راه برسند .... :)

روی دوربین کراپ لنز 200-70 رنجی معادل 320-112 به شما خواهد داد این رنج مورد استفاده شما در یک تعویض لنز خواهد بود تصمیم برای انتخاب این رنج باشماست.

اینگونه بگویم اکثر پرترهای فضای داخل اگر از نیم تنه تا تمام قد بخواهید میبایست روی این رنج از حداقل 5 متر فاصله تا الی ماشاالله حساب باز کنید. برای پرتره های بسته میتواند مفید فایده باشد.

دیافراگم 4 مناسب برای Indoor نیست اگر میخواهید از فلش یا پری فلش استفاده کنید مبحثی است جدا با محدودیت های خاص خود منتها روی عکسهای ایندور خیلی روی دیافراگم 4 این تایپ از لنز حساب باز نکنید و احتمال بسیار زیاد با خطا های فکوس زیادی ( نسبی )( بسته به نور محیط ) روبرو خواهید شد تازه اگر دیافراگم 4 هم نورسنجی مطلوبی در اختیارتان بگذارد و ...

دیافراگم 2.8 برای اینکار مناسب تر است هم به لحاظ نورسنجی و هم ....

این درست خواهد بود که عمق میدان کم لنز دیافراگم 2.8 در اصل کنترل بهتری روی عمق میدان نسبت به دیافراگم 4 در اختیارتان خواهد گذاشت اما لنز دیافراگم 4 هم کاملا ارضا کننده خواهد بود. ( به لحاظ بوکه ) ( چون رنج تله تا سوپر تله آن تا حدودی به کمک شما خواهد آمد ولی میزان و ارزیابی آن در تفاوت با دیافراگم 2.8 بر عهده و سلیقه شماست ) یک مقایسه سطحی در تاپیک " ارسال عکس با موضوع بوکه " گذاشته بودم مقایسه دیافراگم 4 لرزشگیر دار این لنز با لنز 135 دیافراگم 2 هر دو روی فوکال لنت های 135 با دیافراگم های مشابه 4 و در همان وضعیت دیافراگم 2 لنز 135

یکی از عمده تفاوت های این لنز دیافراگم 2.8 لرزشگیر دار با 4 لرزشگیر دار در کاربرد لرزشگیر آن است.
    دیافراگم 2.8 تا 3 استپ اسمی و دیافراگم 4 تا 4 استپ اسمی هستند ولی تفاوت اساسی آنها در کاربرد روی 3 پایه خواهد بود. لنز دیافراگم 4 لرزشگیر آن روی 3 پایه باید خاموش باشد این یک باید است، در غیر اینصورت تصاویر شما تحت تاثیر کارکرد نادرست لرزشگیر خواهند بود و تار!

اما لنز دیافراگم 2.8 تا جاییکه خاطرم است میباید روی 3 پایه هم کارا باشد.

This IS version is tripod-sensing - The Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM Lens knows that a tripod is being used when vibrations go below a certain level. Keep IS turned on when mounting on a tripod to take advantage of this secondary IS mode - reducing mirror slap, shutter and tripod vibrations. The downside is the slightly additional battery drain.
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-IS-USM-Lens-Review.aspx

لنز لرزشگیر دار دیافراگم 4 را تست کرده ام ولرزشگیر کاملا رفتاری مشابه آنچه که اشاره شد عمل میکند اما بررسی دقیق رفتار لنز 2.8 با شما دوستان دیگر..

یکی دیگر از تفاوت بین این دو نسخه استفاده از کانورتر 2 ایکس روی این دو لنز است استفاده از این کانورتر روی لنز دیافراگم 4 فکوس روی دوربین های سری 1 کانن فقط نقطه مرکزی خواهد بود اما روی دیافراگم 2.8 استفاده از کانورتر با سری 50D هم میتوانید آپشن اتوفکوس را در اختیار داشته باشید....

تفاوت وزن هم که اشاره شده است.

عکاسی از طبیعت؟ لنسکیپ هم شامل آن میشود؟ در انصورت برای کراپ ها لنزهای زوم با فوکال لنت های 10 تا حداکثر مورد نیاز شما با توجه به دیافراگم مورد نظرتان ( شاید دیافراگم باز خیلی برایتان مفید فایده نباشد خودتان این موضوع را ارزش یابی کنید بسته به نیازتان )

لنز لرزشگیر دار دیافراگم 4 در تمامی فکوکال لنت ها و تمامی دیافراگم ها رفتاری نزدیک به هم خواهد داشت با کیفیت بسیار مطلوب ( چیزی که در کنتر لنزی دیده خواهد شد ) با قیمتی مناسب ( البته چند ماه پیش مناسب تر بود ) که ترکیب مشخصات با فکتور قیمت از این لنز یک لنز دلنشین به تصویر خواهد کشید ...

بیش گفتیم نگفتیم هنوز از بسیار .....

نمیدانم اطلاعات میزان علاقه و تجربه شما در استفاده در ابزار مورد نظر چقدر خواهد بود. اما صرف نظر از نوشته ها گفته ها یا راهنمایی یا .... که من و دوستان دیگر اینجا به شما میگوییم، نیاز خواهد بود خودتان هم تجربه ای هر چند اندک از این ماجرا داشته باشید

از این روی پیشنهاد میدهم فعلا دوربین مورد اشاره + یک لنز کیت بخرید حداقل نیازهای خودتان را دقیق تر میشناسید. از کاربرد فوکال لنت روی دوربین های کراپ و و و و و

اگر هم که اینگونه نیست مطالبی خدمت شما عرض شد که امیدوارم کمکی هر چند اندک شده باشد

موفق باشید
    SBadri، A_Maddah، yaghoobi و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

من هم با نظر شما موافقم.از هر عکاس خبری هم که پرسیدم نظرش رو f2.8 is هستش....
    ...........

من یه canon 50d میخوام بخرم چون قیمتش مناسبه و به نظره من دوربین canon 5d mark2 به زودی قیمتش میاد پایین که حتما به عنوان یه فول فریم میشه تهیه اش کرد.
    اما در مورد لنز ........
    اگر من جای شما بودم, 7D + 70-200 f4 IS را تهیه میکردم , به هزار و یک دلیل که اینجا هم جایش هست و هم نیست ...

:)
    yaghoobi، alonebaby و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 6 از 24 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین