صفحه 5 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 70 - 200 ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haj_amir نمایش پست ها
    ببخشید شما با این وسایل کار کردید که میگید احساسی و......
    دوست خوبم
    جناب حاج امیر
    با سلام

ببخشید
    اما دلم می خواست نکته ای را یاد آوری کنم.
    در این فضای سایبری که لحن گفتگوی افراد ثبت نمیشود و این واژگان هستند که ثبت میشوند بهتر است از کلمات و عبارات مناسبتری استفاده کنیم تا خدای نکرده موجب سو تفاهم و رنجش و کدورت نشویم.

من در نوشته جناب دکتر روشن مطلب و مفهوم بر خورنده ای نمی بینم.ایشان هم بزرگتر ما هستند و هم حق استادی و معلمی بر گردن ما دارند ( نوشته های ایشان در بخش مقالات و راهنمایی های ایشان در فروم و ... )

منظورم این نیست که اگر مطلبی موجب رنجش ما شد هیچ نگوییم.منظورم استفاده از عباراتی ملایم تر و برخوردی متین تر است که باعث انحراف افکار و سو تفاهم بیشتر نشود.

هر کس کلامی به من آموخت مرا بنده خود کرد حضرت علی (ع)
    فقال النبي صلى الله عليه وسلم: (ليس منا من لم يرحم صغيرنا ولم يوقر كبيرنا) .

پیامبر خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: از ما نیست آن کسی که بر کوچکترها رحم نکند و احترام بزرگترها را بجا نیاورد.
    پابدار باشید و موفق

در مورد لنز 70-200

با سلام و تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
    من شارپ بودن تصاویر خیلی برام مهمه. اصولا واسه من یکی از دلایل انتخاب این سری از لنزهای کانن همینه.
    اما نکته اینجاست که بودجه من در حدود 800 . این لنز با IS هم که دست دومش گیر اومدنی نیست. یا اگه گیر بیاد با قیمت 1300 آکبندش تفاوت چندانی نداره که به بودجه من بیاد. قاعدتا من از این لنز در آتدور استفاده میکنم اما چون تجربه خوبی با لنزای تله بدون لرزشگیر سیگما تو سرعتای زیر 80 نداشتم میترسم این هم منو راضی نکنه.
    من تو سایتی مثل slrgear یا digital picture دیدم خیلی ازش تعریف کردن. و اصلا به ضعف IS نداشتنش اشاره چندانی نشده.اگه امکان داره در مورد کیفیت اپتیکی هر دو و تفاوتشون یه توضیحی بدید.
    به نظرتون دست دو اگه گیر بیاد قیمت دو نوعش چه حدود میتونه باشه؟
    باز هم ممنون.ببخشید خیلی پر حرفی کردم:biggrin:
    من نوع F4.0 IS را انتخاب کردم یکی از مهمترین دلایلم هم سبکی این نسخه و IS دار بودن آن بود.
    به دلیل Tennis Elbow در آرنج دست راست و درد در ناحیه مچ دست راست (این دوتا با هم می شود Computer Pain ) همیشه سبکتر بودن برای من انتخاب ارجح تری است.( کلا هیکل مان مینیاتوری است ! )
    ولی اگر مثل دوست خوبمون حاج امیر بدن ورزیده و آماده ای دارید دلیل انتخاب من برای شما مفید نخواهد بود.

سبک بودن و داشتن نسخه IS در فوکال لنت های انتهایی که تله زیادی دارد کمک بیشتری میکند که تصاویر شارپ باشند ( بدون پایه)
    yaghoobi، shabab، mreza1001 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteeslahi نمایش پست ها
    سلام. من قصد خرید EF-70-200 f2.8IS USMروداشتم که این تاپیک کمی منو دودل کرده. کارم بیشتر عکاسی از مردم و عکاسی مستند و البته تئاتر هست. تفاوت بوکه در این لنز و EF-70-200 f4IS USM تا چه حد چشمگیره؟ ضمن اینکه f2برای من واقعن مهمه چون مشکلات زیادی بادیافراگم لنزی که در حال حاضر دستمه دارم.خصوصن برای عکاسی تئاتر که دیافراگمش اصلن جوابگو نیست. اما خوب بوکه هم برام مهمه. ممکنه دوستان راهنمای کنند؟
    با سلام

در جاهای تاریک مثل کنسرت و تاتر و .. این جور جاها F 2.8 بیشتر به کار میاد.
    احتمالا از سه پایه نمیتونید استفاده کنید ولی منو پاد بهتره.( سهولت در جابجایی هم دارید)
    در مورد انتخاب لنز برای عکاسی تاتر

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7083
    fereshteeslahi تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

سلام. من قصد خرید EF-70-200 f2.8IS USMروداشتم که این تاپیک کمی منو دودل کرده. کارم بیشتر عکاسی از مردم و عکاسی مستند و البته تئاتر هست. تفاوت بوکه در این لنز و EF-70-200 f4IS USM تا چه حد چشمگیره؟ ضمن اینکه f2برای من واقعن مهمه چون مشکلات زیادی بادیافراگم لنزی که در حال حاضر دستمه دارم.خصوصن برای عکاسی تئاتر که دیافراگمش اصلن جوابگو نیست. اما خوب بوکه هم برام مهمه. ممکنه دوستان راهنمای کنند؟
    شاید در این شاخه عکاسی بوکه کمتر اهمیت داشته باشه و برای گیرایی عکس، عمق میدان موثر تر از اون باشه. هر تو لنز بوکه خوبی دارند اما...

گرچه اف 4 هم عمق میدان مناسبی داره، اما عمق میدانی که اف2.8 میده، برای این نوع عکاسی خیلی مناسبتره و تفاوتش با اف4 کاملا محسوسه.
    البته با قیمت و وزن بیشتر.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سیاست سایت عکاسی در این زمینه کاملا مشخص است. انتشار مطالب تخصصی و مناسب، مهمترین هدف سایت، در تمام قسمتهای آن، من‌جمله فروم، می‌باشد. گردانندگان سایت، ضمن آگاهی به ذات فروم‌های آنلاین، سعی می‌کنند که در این محیط نیز مناسب‌ترین مطالب تخصصی انتشار یابد. اگر مطلب منتشر شده سراسر غلط باشد، بدون تذکر قبلی حذف می شود و اگر مطلب ارائه شده دارای اشکالات جزئی باشد، تذکر داده می‌شود تا علاوه بر صاحب پست، مراجعه کنندگان به تاپیک هم با در نظر گرفتن آن، مطالب را دنبال کنند.

رعایت این مسائل باعث شده است که مخاطبین سایت و فروم نیز توقع خاصی از این محیط داشته باشند.

بنابراین ضمن احترام به تمام اعضای سایت، انتظار می‌رود که این حداقل‌های انتشار مطالب در فروم رعایت گردد تا باعث سوء تفاهم در مراجعه‌کنندگان آتی نگردد.

در مورد مطالب مطرح شده در این تاپیک، مجددا تاکید می‌شود که داشتن یک وسیله هیچ‌گاه نباید این توهم را در صاحبش بوجود بیاورد که بتواند پس از مدت کوتاهی استفاده، در مورد آن و یا مقایسه آن با دیگر تجهیزات، احکام کلی یا قطعی صادر کند. بخصوص اینکه بیشتر این پستها بر اساس احساسات فردی باشد.
    Omid Sariri، M. Beyrami، Hossein Nasiri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا fereshteeslahi آواتار ها
    تشکر کرده
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط Canon! نمایش پست ها
    شاید در این شاخه عکاسی بوکه کمتر اهمیت داشته باشه و برای گیرایی عکس، عمق میدان موثر تر از اون باشه. هر تو لنز بوکه خوبی دارند اما...

گرچه اف 4 هم عمق میدان مناسبی داره، اما عمق میدانی که اف2.8 میده، برای این نوع عکاسی خیلی مناسبتره و تفاوتش با اف4 کاملا محسوسه.
    البته با قیمت و وزن بیشتر.
    ممنون دوست عزیز.
    فکر می کنید برای این نوع از عکاسی (تئاتر و خصوصن عکاسی مستند و سوژه های انسانی) وزن زیاد لنز خیلی مشکل آفرین بشه؟ چون من موقع خریدن 40دی هم با همین مسائل روبرو شدم و اکثر کسانی که راهنمایی می کردن وزن زیاد 40 دی رو برای خانم ها مشکل آفرین می دونستن اما من واقعن مشکلی با وزنش پیدا نکردم. اما در مورد لنز این مشکل چقدر می تونه جدی باشه؟ چون تا حالا این لنز رو دست نگرفتم.
    ویرایش توسط fereshteeslahi : Thursday 24 September 2009 در ساعت 23:36
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II - Canon EF 16-35mm f/2.8L II - EF 24-105 f/4L IS - EF-S 17-85 f/4-5.6 IS

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: نظر سنجی راجع به Canon EF 70-200mm f/4 L USM

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با سلام
    چقدر من اينجور توصيه هاي اكيد رو نمي پسندم!
    بهتر بود مي گفتيد : "من خريد اين لنز رو زياد توصيه نمي كنم"
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    دوست عزیز خرید نسخه بدون لرزه گیر این لنز زیاد توصیه نمیشه .
    من که همین رو گفتم یا شاید پستم ویرایش شده

بعضی دوستان همانند من چنان بر حرفایشان تاکید دارند که ادم به اطلاعات قبلی شک میکنه

در مورد پاسخ دوستمان در رابطه با 70-200 اف 2.8 از لحاظ وزن : ( تجارب شخصی )
    من برای یک عروسی مجبور به اجاره یه 70-200 اف 2.8 شدم , وزن زیادش واقعا در طول مراسم برایم سخت و خسته کننده شده بود , ولی اف 2.8 بودن آن و عمق میدان این لنز و استفاده راحت در محیط با نور کم از نقاط مثبت این لنز بود که بسیار بکار می اید
    در عکاسی خبری نیز گاهی اوقات برای یک شات با زاویه مناسب سوژه مجبور به کندن مو های خود می شوید

تجارب خودم رو در رابطه با نسخه اف 2.8 بیان کردن , شاید مورد دید دوستان قرار گیره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

ممنون دوست عزیز.
    فکر می کنید برای این نوع از عکاسی (تئاتر و خصوصن عکاسی مستند و سوژه های انسانی) وزن زیاد لنز خیلی مشکل آفرین بشه؟ چون من موقع خریدن 40دی هم با همین مسائل روبرو شدم و اکثر کسانی که راهنمایی می کردن وزن زیاد 40 دی رو برای خانم ها مشکل آفرین می دونستن اما من واقعن مشکلی با وزنش پیدا نکردم. اما در مورد لنز این مشکل چقدر می تونه جدی باشه؟ چون تا حالا این لنز رو دست نگرفتم.
    من الان با اف 2.8 و بادی 50 دی و گریپ کار میکنم
    چون خوب طراحی شده این لنز و دوربین اگر بتونید نقاط درست رو دست بگیرید و مکز ثقل مجموعه رو پیدا کنید زیاد فاکتور وزن با توجه به توانایی دیافراگم باز به نظر من براتون مشکل ساز نمیشه
    البته بازم بگم همونطور که دوستان اشاره کردن جثه بنده یه کم بزرگه شاید برا من مشکل ساز نباشه
    در مور 40 دی هم فکر نکنم وزنشو گفته باشن بلکه جثه بزرگش که تو دستان خانمها کمتر جا میشه رو لابد گفتن
    اینم اضافه کنم وزن لنز اف 2و8 لرزه گیر دار 1400 گرم است
    بازم سوالی بود در خدمتم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام خدمت همه دوستان .من تازه عضو شدم و زیاد با کار کردن این فروم آشنا نیستم .اگه اشتباه و در جای نامناسب مطلبم را درج کردم از همه معذرت می خواهم.
    مشکل من هم تقریبا مطرح شده اما با خوندن مطالب مختلف هنوز به جمع بندی درستی نرسیدم.
    canon ef 70-200 f2.8l is usm or canon ef 70-200 f4l hs usm
    البته با در نظر گرفتن کیفیت و نوع کاربری و اینکه عکس های گرفته شده هم داخل روم هست و هم بیرون و در فضای باز و اینکه عامل تفاوت قیمت رو اصلا دخالت ندهید.
    ممنون

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط elaty نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان .من تازه عضو شدم و زیاد با کار کردن این فروم آشنا نیستم .اگه اشتباه و در جای نامناسب مطلبم را درج کردم از همه معذرت می خواهم.
    مشکل من هم تقریبا مطرح شده اما با خوندن مطالب مختلف هنوز به جمع بندی درستی نرسیدم.
    canon ef 70-200 f2.8l is usm or canon ef 70-200 f4l hs usm
    البته با در نظر گرفتن کیفیت و نوع کاربری و اینکه عکس های گرفته شده هم داخل روم هست و هم بیرون و در فضای باز و اینکه عامل تفاوت قیمت رو اصلا دخالت ندهید.
    ممنون
    به تاپیک canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM
    هم سر بزنید و پست جناب هژیر آذر را هم مطالعه کنید
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Thursday 10 December 2009 در ساعت 16:51
    elaty تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ممنون دوست عزيز.البته همه اين فرومها رو نگاه كردم .مشكل من احتمالا اينه كه از نزديك باهاش كار نكردم.و با اين پولي كه دارم مي پردازم انتظار دارم كه اونم منو موقعي كه نياز دارم تنها نذاره.من بيشتر نظرم روي f2.8 is هستش اما از بوكه و لرزشگير اين f4 is اينقدر تعريف مي كنند كه ادم ...... اما ديگه تصميمم رو گرفتم و احتمالا تا آخر هفته f2.8 is رو بگيرم.مرسي

صفحه 5 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین