صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 133
Like Tree427تشکر

موضوع: NIKKOR AF-S 50mm f/1.8G

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    ریویو این لنز توسط Ryan Brenizer عکاس مراسم عروسی.

اول بگم که من یه فوق اماتورم .
    تا اونجا که من این لینک رو دیدم و فهمیدم این لنز یه جورایی همه کارس یا حداقل عکس های که من علاقه بهشون دارم رو تو اون لینک دیدم و فکر کنم به دردم بخوره ..سوالم اینه که اگه یه d3100 بگیرم و این لنز رو هم بهش اضافه کنم میتونم همچین خروجی هایی و یه همچین عکس هایی با این کادر ها بگیرم ؟
    پوزش اگر سوال پیشو پا افتاده بود

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    اول بگم که من یه فوق اماتورم .
    تا اونجا که من این لینک رو دیدم و فهمیدم این لنز یه جورایی همه کارس یا حداقل عکس های که من علاقه بهشون دارم رو تو اون لینک دیدم و فکر کنم به دردم بخوره ..سوالم اینه که اگه یه d3100 بگیرم و این لنز رو هم بهش اضافه کنم میتونم همچین خروجی هایی و یه همچین عکس هایی با این کادر ها بگیرم ؟
    پوزش اگر سوال پیشو پا افتاده بود
    بله دوست عزیز شما با دوربین D3100 و این لنز می‌تونید عکس‌های زیبایی بگیرید. انتخاب خیلی خوبی است.
    البته این لنز همه‌کاره نیست و بیشتر برای ایجاد عمق میدان کم کاربرد داره (مناسب عکس‌های پرتره).
    masoudrejae و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

کلا این لنز رو در دیافراگم 1.8 آن که پر مصرف ترین دیافراگم آن خواهد بود از نظراپتیکی با ورژن قدیم مقایسه کردم

این لنز 50mm f1.8 جدید نیکون انتخاب دو دسته خواهد بود :1-کسانی که دارای بدنه ای فول فریم هستند 2- کسانی که دارای بدنه هایی نظیر D3000 و D3100 و d5000 و d5100 هستند. ( یعنی بدنه هایی بدون موتور فوکاس )

در فول فریم از آنجایی که از کل کادر استفاده میشود، این ورژن جدید در کناره های کادر بهبود قابل توجهی از نظر شارپنس و کمتر شدن خطای Ca پیدا کرده انتخاب طبیعی آنهاست
    اما در مرکز کادر (که در بدنه های کراپدار فقط از آن ناحیه استفاده میگردد ) فرق محسوسی از نظر شارپنس با ورژن قدیم ندارد ( در بدنه های کراپدار حتی اندکی ورژن قدیم شارپتر است - نامحسوس )

پس دسته سوم که دارای بدنه هایی مثل D90 و D7000 و D300 هستند و این بدنه ها دارای موتور فوکاس هستند برای عکاسی انتخاب ورژن قدیم به صرفه تر خواهد بود.

همین طور ورژن 50mm f1.4 را در دیافراگم 1.4که پر مصرف ترین دیافراگم آن خواهد بود

در این مقایسه نیز تقریبا همان نتیجه بالا را گرفتم یعنی برای کاربران فول فریم و کراپدار نظیر D3000 و D3100 و d5000 و d5100
    بین 50m f1.4 قدیم و جدید اولویت با 50mm f1.4 جدید است و برای کابرانی که دارای بدنه هایی مثل D90 و D7000 و D300 هستند و این بدنه ها دارای موتور فوکاس هستند برای عکاسی انتخاب ورژن قدیم 50mm f1.4 با توجه به قیمت کمتر آن به صرفه تر خواهد بود.

نا گفته نماند که لنز سیگما AF 50mm f/1.4 EX DG HSM را هم بخاطر تعریف هایی که از آن شنیده بودم به این مقایسه اضافه کردم ! بر ورژن نیکونی خود با توجه به اینکه هم قیمت هم هستند ! هیچ مزیتی ندارد البته برای کراپدار که فقط از مرکز کادر استفاده میکند( ورژن نیکونی هر دو کمی بهتر هستند) اما برای فول فریم لنز سیگما هیچ حرفی در برابر هر دو ورژن نیکونی خود ندارد چرا که در کنار ها به شدت نا امید کنند و سافت هست.

موفق باشید

انوش
    A_Maddah، Omid Araki، MAHDINK و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

ببخشید مقایسه خودتون رو از لحاظ کیفیت ساخت رو هم میشه بگین

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.ghm نمایش پست ها
    ببخشید مقایسه خودتون رو از لحاظ کیفیت ساخت رو هم میشه بگین

درود

به سایت فتوزون مراجعه کردم:

کیفیت ساخت سری جدید ( G ) بیشتر هست
    چه f1.8 و چه f1.4 ان هر دو یک کیفیت ساخت دارند و 4 ستاره از 5 ستاره را بدست آورده اند:

بعد از این ، از نظر کیفیت ساخت f1.4 قدیم قرار میگیرد با امتیاز 3.5 ستاره از 5 ستاره :

و بعد از آن f1.8 میگیرد با امتیاز 3 ستاره از 5 ستاره و کیفیت ساخت رضایت بخشی دارد:

لینک تست لنز ها روی دوربین فول فریم:

http://www.photozone.de/nikon_ff

لینک تست لنز ها روی دوربین کراپدار :

http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests

موفق باشید

انوش
    a.g g.a، Ali Saeedi، Hamed Pro و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

برای اینکه فاصله کانونی اش برای دوربین های نیکون بدست بیاد باید ضربدر 1.6 کرد یا 1.5؟؟
    اگه ضربدر 1.6 است یعنی میشه گفت برای کراپ دار این لنز کار همون لنز 85 mm را برای فول فریم میکنه؟یعنی بجای 85 که باهاش میشه نیم تنه پرتره گرفت .باید از این استفاده کرد؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    برای اینکه فاصله کانونی اش برای دوربین های نیکون بدست بیاد باید ضربدر 1.6 کرد یا 1.5؟؟
    اگه ضربدر 1.6 است یعنی میشه گفت برای کراپ دار این لنز کار همون لنز 85 mm را برای فول فریم میکنه؟یعنی بجای 85 که باهاش میشه نیم تنه پرتره گرفت .باید از این استفاده کرد؟
    ۱.۵، ولی‌ خودمونیم مگه چقدر فرق میکنه در ۱.۵ ضرب بشه یا ۱.۶؟
    Persian، Navid7h، masoudrejae و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

کلا این لنز رو در دیافراگم 1.8 آن که پر مصرف ترین دیافراگم آن خواهد بود از نظراپتیکی با ورژن قدیم مقایسه کردم

این لنز 50mm f1.8 جدید نیکون انتخاب دو دسته خواهد بود :1-کسانی که دارای بدنه ای فول فریم هستند 2- کسانی که دارای بدنه هایی نظیر D3000 و D3100 و d5000 و d5100 هستند. ( یعنی بدنه هایی بدون موتور فوکاس )

در فول فریم از آنجایی که از کل کادر استفاده میشود، این ورژن جدید در کناره های کادر بهبود قابل توجهی از نظر شارپنس و کمتر شدن خطای Ca پیدا کرده انتخاب طبیعی آنهاست
    اما در مرکز کادر (که در بدنه های کراپدار فقط از آن ناحیه استفاده میگردد ) فرق محسوسی از نظر شارپنس با ورژن قدیم ندارد ( در بدنه های کراپدار حتی اندکی ورژن قدیم شارپتر است - نامحسوس )

پس دسته سوم که دارای بدنه هایی مثل D90 و D7000 و D300 هستند و این بدنه ها دارای موتور فوکاس هستند برای عکاسی انتخاب ورژن قدیم به صرفه تر خواهد بود.

همین طور ورژن 50mm f1.4 را در دیافراگم 1.4که پر مصرف ترین دیافراگم آن خواهد بود

در این مقایسه نیز تقریبا همان نتیجه بالا را گرفتم یعنی برای کاربران فول فریم و کراپدار نظیر D3000 و D3100 و d5000 و d5100
    بین 50m f1.4 قدیم و جدید اولویت با 50mm f1.4 جدید است و برای کابرانی که دارای بدنه هایی مثل D90 و D7000 و D300 هستند و این بدنه ها دارای موتور فوکاس هستند برای عکاسی انتخاب ورژن قدیم 50mm f1.4 با توجه به قیمت کمتر آن به صرفه تر خواهد بود.

نا گفته نماند که لنز سیگما AF 50mm f/1.4 EX DG HSM را هم بخاطر تعریف هایی که از آن شنیده بودم به این مقایسه اضافه کردم ! بر ورژن نیکونی خود با توجه به اینکه هم قیمت هم هستند ! هیچ مزیتی ندارد البته برای کراپدار که فقط از مرکز کادر استفاده میکند( ورژن نیکونی هر دو کمی بهتر هستند) اما برای فول فریم لنز سیگما هیچ حرفی در برابر هر دو ورژن نیکونی خود ندارد چرا که در کنار ها به شدت نا امید کنند و سافت هست.

موفق باشید

انوش
    سلام
    انوش جان یه مورد را در مقایسه خود از قلم انداختید
    یکی از عوامل مهم در انتخاب لنز پرایم داشتن بوکه است که 50f1.8G بوکه به مراتب بهتری نسبت به باباش داره
    mohamad az، a.g g.a و Hamed Pro تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوستان من نظرات ای که اینجا اعمال شد را خوندم
    میخواستم بدونم به نظر شما به فرض 1.8 G به قیمت 400 و 1.8 D به فرض 200
    ایا سری G واقعا ارزش 200 تومن بیشتر را داره؟
    البته ناگفته نماند 200 برای من پول کمی نیست

برای
    دوربین دی 7000

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    دوستان من نظرات ای که اینجا اعمال شد را خوندم
    میخواستم بدونم به نظر شما به فرض 1.8 G به قیمت 400 و 1.8 D به فرض 200
    ایا سری G واقعا ارزش 200 تومن بیشتر را داره؟
    البته ناگفته نماند 200 برای من پول کمی نیست

برای
    دوربین دی 7000
    بله ، قطعا ً ارزشش رو داره .
    ashkan 78، masoudrejae و M.Nouri تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین