صفحه 54 از 148 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

18-105 به مراتب لنز بهتری است ...
    شارپ‌تر و خوش‌ساخت‌تر از 55-18
    ...
    فعلن برای شروع عکاسی طبیعت همین کافی است ...
    اما اگر بعدا بخواهند لنداسکیپ کار کنند ، نیاز به یک اولترا واید هم خواهند داشت که در موردش قبلن صحبت شده ... لنزهای توکینا و سیگما هم در این رده لنزهای خوبی هستند ...
    و یا اگر نیاز به تله داشته باشند من با قیمت مناسب
    70-300 نیکون را پیشنهاد میکنم .
    Persian، Anoosh-Em، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

شارپنس و بوکه و عمق میدان و .... همه چی باهم که نمیشه!!!رنجی هم که مد نظرتونه به رنج تله بیشتر شبیهه(18-55+55-200).اما به هر حال اگر تله با کیفیت و شارپنس خوب مد نظر باشه برای کراپدار Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II لنز مناسبیه فقط یکم گرونه.
    منتها من اگه میخواستم یه لنز زوم همه چی تموم بخرم زیاد هم روی برد تله اصرار نداشتم Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR نازنین رو تهیه میکردم.
    mehran2190 و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    18-105 به مراتب لنز بهتری است ...
    شارپ‌تر و خوش‌ساخت‌تر از 55-18
    ...
    فعلن برای شروع عکاسی طبیعت همین کافی است ...
    اما اگر بعدا بخواهند لنداسکیپ کار کنند ، نیاز به یک اولترا واید هم خواهند داشت که در موردش قبلن صحبت شده ... لنزهای توکینا و سیگما هم در این رده لنزهای خوبی هستند ...
    و یا اگر نیاز به تله داشته باشند من با قیمت مناسب
    70-300 نیکون را پیشنهاد میکنم .
    سلام کوروش عزیز
    ممنون از پاسخت
    لنز های توکینا و سیگمایی که مد نظرتون هستش رو بی زحمت نام میبرین؟
    فقط تو همین رنج قیمت لنز معرفی کنین چون توانایی هزینه ی بیشتر رو نداره این دوستمون
    70-300هم که ظاهرا از توان مالیش خارجه و نمیتونه اقدام به خرید اون لنز بکنه.
    تا قیمت همین 18-105 اگر لنز بهتری میشناسین بی زحمت معرفی کنین

موفق و پایدار باشید
    ویرایش توسط mohammad.baruji : Sunday 30 March 2014 در ساعت 15:18
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به هر حال لنزهای واید گران هستند ...
    حتی توکینا و سیگما
    و فکر می‌کنم که با این حساب ایشان بهتر است فعلن همین 105-18 را تهیه کنند و عکاسی رو شروع کنند و بعدن به فکر خرید لنزهای دیگر باشند ...
    با همین لنز میشود عکسهای بسیار خوبی ثبت کرد ...
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام کوروش عزیز
    ممنون از پاسخت
    لنز های توکینا و سیگمایی که مد نظرتون هستش رو بی زحمت نام میبرین؟
    فقط تو همین رنج قیمت لنز معرفی کنین چون توانایی هزینه ی بیشتر رو نداره این دوستمون
    70-300هم که ظاهرا از توان مالیش خارجه و نمیتونه اقدام به خرید اون لنز بکنه.
    تا قیمت همین 18-105 اگر لنز بهتری میشناسین بی زحمت معرفی کنین

موفق و پایدار باشید
    با سلام و با اجازه کوروش عزیز در مورد لنزهای اولترا واید:

1. لنز Tokina 11-16 f/2.8 که ورژن 1 و 2 داره. این لنز شارپنس بسیار خوبی داره و کیفیت ساختش هم بسیار خوبه. تنها ایرادش وجود CA در تمامی فواصل کانونی هست. همچنین این لنز از وجود Flare هم رنج میبره.

تفاوت ورژن 1 و 2 در این هست که ورژن 2، برای مانت نیکون دارای موتور فوکوس هست و می تونید اون رو بر روی بدنه هایی نظیر d3200، d5100 , ... استفاده کنید و اوتو فوکوس داشته باشید + اینکه عدسیهای ورژن 2 دارای کوتینگهای جدید و مخصوص هستند که کمی از میزان flare و ca هم کم می کنه.

قیمتش هم حدود 2,100,000 تومن.

2. لنز سیگما 16-8 که اون هم بسیار لنز خوبیه و حتی کمی ( به میزان ناچیز ) شارپنسش از توکینا بهتره. منتها ایرادش اینه که به دلیل محدب بودن المان جلویی نمی تونید هیچ فیلتری رو روی این لنز استفاده کنید به جز فیلتر های مربعی شکل شرکت کوکین. این لنز کمی گرانتر از توکینا هست.

در مورد انتخاب این دو کاملا به خود شما بر می گرده که آیا 3 میلیمتر واید تر لنز سیگما بیشتر به دردتون خواهد خورد یا f/2.8 لنز توکینا.

اما توی یک جمع بندی کلی محبوبیت بین این دو لنز از آن توکینا است. چرا که f/2.8 اون برای عکاسی شب و نجومی و 11 میلیمتر اون که برای بسیاری کافی هست و استفاده از انواع و اقسام فیلتر ها که برای عکاسی منظره و نجومی از ضروریات هستند اون رو تبدیل به یک لنز جذاب و محبوب کرده.
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام و با اجازه کوروش عزیز در مورد لنزهای اولترا واید:

1. لنز Tokina 11-16 f/2.8 که ورژن 1 و 2 داره. این لنز شارپنس بسیار خوبی داره و کیفیت ساختش هم بسیار خوبه. تنها ایرادش وجود CA در تمامی فواصل کانونی هست. همچنین این لنز از وجود Flare هم رنج میبره.

تفاوت ورژن 1 و 2 در این هست که ورژن 2، برای مانت نیکون دارای موتور فوکوس هست و می تونید اون رو بر روی بدنه هایی نظیر d3200، d5100 , ... استفاده کنید و اوتو فوکوس داشته باشید + اینکه عدسیهای ورژن 2 دارای کوتینگهای جدید و مخصوص هستند که کمی از میزان flare و ca هم کم می کنه.

قیمتش هم حدود 2,100,000 تومن.

2. لنز سیگما 16-8 که اون هم بسیار لنز خوبیه و حتی کمی ( به میزان ناچیز ) شارپنسش از توکینا بهتره. منتها ایرادش اینه که به دلیل محدب بودن المان جلویی نمی تونید هیچ فیلتری رو روی این لنز استفاده کنید به جز فیلتر های مربعی شکل شرکت کوکین. این لنز کمی گرانتر از توکینا هست.

در مورد انتخاب این دو کاملا به خود شما بر می گرده که آیا 3 میلیمتر واید تر لنز سیگما بیشتر به دردتون خواهد خورد یا f/2.8 لنز توکینا.

اما توی یک جمع بندی کلی محبوبیت بین این دو لنز از آن توکینا است. چرا که f/2.8 اون برای عکاسی شب و نجومی و 11 میلیمتر اون که برای بسیاری کافی هست و استفاده از انواع و اقسام فیلتر ها که برای عکاسی منظره و نجومی از ضروریات هستند اون رو تبدیل به یک لنز جذاب و محبوب کرده.
    سلام ata_m3
    ممنون از پاسخی که دادی
    بابت راهنمایی هات ممنون
    این دوستمون نیاز به اولترا واید نداره و ظاهرا همون 18 میلیمتر براش کافی هستش.
    عمده ی کاراش عکاسی از مناظر و ماکروگرافی با لنز معکوس هستش.
    یکی از دلایلی که میخواد 18-55 رو با 55-200 بگیره پوشش واید تا تله ی نرمال این دو لنز و قیمت پایینشون هستش و از اونجایی که تقریبا این دوتا لنز با 18-105 تو یه قیمت قرار میگیرند ازم راهنمایی خواستش و حقیقتش خود من هم نمیدونم چی بهش بگم و چجوری راهنماییش کنم.
    از طرفی کیفیت ساخت 18-105 بهتره و شارپنس خوبی هم داره...از طرف دیگه ترکیب اون دو لنزی ها 95 میلیمتر بیشتر از 18-105 تو بخش تله داره.
    هنوز بهش جواب ندادم در صورتی که دوستان 18-105 رو پیشنهاد دادن !!

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    یکی از دلایلی که میخواد 18-55 رو با 55-200 بگیره پوشش واید تا تله ی این دو لنز و قیمت پایینشون هستش و از اونجایی که تقریبا این دوتا لنز با 18-105 تو یه قیمت قرار میگیرند ازم راهنمایی خواستش و حقیقتش خود من هم نمیدونم چی بهش بگم و چجوری راهنماییش کنم.

درود

به دوستتان بفرمایید صرفا به دنبال کامل کردن رنج لنز ها نباشند !
    رنج کامل بشه که چه اتفاقی بیفته ؟!
    این دیدگاه که این را داشته باشم بکارم میاد اونم داشته باشم حتما بکار میاد ... اینطوری که نمیشه
    برای این دیدگاه یک کامپکت سوپر زوم رنج خیلی بیشتری رو پوشش خواهد داد.

باید دید که دقیقا چه نوع عکاسی قرار است انجام دهند ، و واقعا قرار است روی چه نوع ژانری متمرکز باشند ، برای ان نوع عکاسی
    مورد نظر ،فاصله کانونی مناسب را تهیه کنند
    . و مسلما کیفیت بیشتر (برای هر استفاده ای ) بودنش بهتر از نبودش است!

یک نکته دیگر در مورد لنز Nikkor 18-140 جدید ، درست است که هنوز اکثریت سایتها معتبر Review این لنز رو
    منتشر نکردند ، اما تا به همینجای کار بر اساس نتایج Dxo پرواضح است لنز ضعیف تری از 18-105 نیست.
    و با توضیحات و مقایسات Dpreview حتی برای استفاده روی 24 مگاپیکسلی ها جدید نیکون نتیجه بهتری هم کسب کرده.

نکته جالب اینکه 18-140 روی d7000 از نظر شارپنس در مقایسه با شارپنسی که همین لنز روی D7100 داشته ضعیف تر است
    در اینجا میتوان مقایسه کرد.

گذشته از این باید منتظر تست کامل 18-55 ورژن جدید نیز بود ، نمودار MTF آن نوید تحول چشمگیری رو در مقایسه با ورژن قبلی میدهد.
    M.Meghdari، a.g g.a، mehran2190 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

لنز فول فرم 18-55 واسه نیکون وجود داره؟
    میخوام ببندمش روی یه dx تا بهم یه لنز واید تا پرتره بده آیا این فکر درستی هست و همچنین بعدا که خواستم دوربین فول فریم بخرم مجبور به تعویض لنزها نباشم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_en نمایش پست ها
    لنز فول فرم 18-55 واسه نیکون وجود داره؟
    میخوام ببندمش روی یه dx تا بهم یه لنز واید تا پرتره بده آیا این فکر درستی هست و همچنین بعدا که خواستم دوربین فول فریم بخرم مجبور به تعویض لنزها نباشم
    من که متوجه نشدم شما چی فرمودین. ببینین لنز 55-18 روی دوربین های DX درواقع 55-18 نیست بلکه 82.5-27 است.

حالا نزدیکترین لنزهای FX ای که من به بازه ی 55-18 می شناسم یکی 35-16 است دیگری 35-17 و دیگری 35-18 (دوتای آخر را تا به حال زیارت نکرده ام) و البته باید بدانید که اغلب این لنزها بسیار گرانتر از گرانترین دوربین DX موجود هستند

پی نوشت:

Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR قیمت 4500
    Nikon AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5G ED قیمت 2500
    Nikon AF18-35mm f/3.5-4.5D IF-ED قیمت 1800
    Anoosh-Em، M.Meghdari، alir. و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    من یه دوربین دی 5100 نیکون رو دارم الان چند وقته تو فکرم افتاده یه لنز جدید بگیرم
    لنز خودم 18-55 ه که رو کیت خودش بود
    اولویت اصلی خودم با زومه بیشتر و قیمت زیر یه تومنه که تا جایی که فهمیدم گزینه ی 55-300 از همه بهتره
    حالا میخواستم بدونم نظر شما چیه؟
    به نظرتون چه لنزی رو بگیرم؟

صفحه 54 از 148 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 104 ... آخرینآخرین