صفحه 61 از 148 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    متاسفانه 18-140 نتوانست جایگزین خوبی برای 18-105 باشد اگر قرار باشد بین ان دو انتخاب کنم 18-105 را تهیه میکنم البته به شرطی که آن 35 میلیمتر در تله تاثیری در کار شما نداشته باشد.
    ممنون از پاسختون
    متاسفانه مشکل من هم با همون 35 میلیمتر هست و فکر میکنم تو فاصله کانونی بیشتر در عکسهای پرتره flow بهتری وجود دارد و دفرمگی صورت هم کمتر باشه .حالا نمیدونم تو این زمینه چقدر اختلاف بین 105 و 140 هست !
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    متاسفانه مشکل من هم با همون 35 میلیمتر هست و فکر میکنم تو فاصله کانونی بیشتر در عکسهای پرتره flow بهتری وجود دارد و دفرمگی صورت هم کمتر باشه .حالا نمیدونم تو این زمینه چقدر اختلاف بین 105 و 140 هست !
    این 35 میلیمتر از نظر دفرمه شدن هیچ تاثیری درکار ندارد و تاثیرش در محوتر شدن پس زمینه خیلی زیاد نیست اما به هرحال کمی محو تر خواهد بود
    فراموش نکنید که این لنزها مخصوص پرتره نیستن و نباید توقع داشته باشید پرتره های محیطی با پسزمینه های خیلی محو با آنها بگیرید.
    Persian، Anoosh-Em، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

شما با همون 105 هم به پرتره های بسیار خوبی خواهید رسید ...
    حد نهایی 105 روی بدنه کراپ می‌شود چیزی حدود 157 ، که برای پرتره رنج بسیار خوبی است ...
    و بیشترین کاربرد شما برای پرتره بین 80 تا 105 خواهد بود ...
    با احتساب ضریب کراپ و ...
    من با همین 105-18 پرتره هایی گرفتم که بسیار راضی کننده بودند ...
    صدالبته لنزهای پرایم با دیافراگم باز ، برای عمق میدان کم و بوکه مناسب ، جای خود دارند ...
    ولی چون ما فقط داریم در مورد نیاز شما و انتخاب بین دو لنز مشخص صحبت میکنیم ، به نظرم 105-18 ، شارپنس بهتری دارد و قیمت بهتری ...
    lamagra، mohammad-q، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

بنده هم مثل جناب حسینی 18-140 رو بیشتر میپسندم ، دارم و ازش راضیم.

رنج مناسب درکنار مانت فلزی و قیمتی بسیار مناسب تر از 18-200 از مزایای این لنز هست.

یه مطلبی رو هم اینجا نوشتم شاید خوندنش خالی از لطف نباشه:

کد:
    http://forum.akkasee.com/f61/t5944-2.html#post374693
    tahaaa تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام بر همه ی عزیزان و استادان
    آیا لنز 28-300 را میتونم برای D600 استفاده کنم آیا این لنز مخصوص بادی فول فریم هست؟
    یا در کل برای کار آتلیه عروس و داماد چه لنزی را پیشنهاد میکنبد که هم واید خوب و تله خوب داشته باشه برای بادی فول فریم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط shasanam نمایش پست ها
    سلام بر همه ی عزیزان و استادان
    آیا لنز 28-300 را میتونم برای D600 استفاده کنم آیا این لنز مخصوص بادی فول فریم هست؟
    یا در کل برای کار آتلیه عروس و داماد چه لنزی را پیشنهاد میکنبد که هم واید خوب و تله خوب داشته باشه برای بادی فول فریم

درود

کل رنج لنزی که نام بردید برای نوع عکاسی که فرمودید قابل استفاده نیست برای همین اگر رنج کمتر ( کمیت کمتر) رو در ازاء کیفیت بیشتر بخواهید با قیمت معقول، گزینه 24-120 F4G بیشتر بکارتان خواهد آمد این لنز برای بکار گیری در آتلیه با وجود نور کافی و مناسب بیشتر از 28-300 رضایتتان را جلب خواهد کرد. با وجود اینکه شما از محدودیت قیمتی صحبت نکردید اما من این مورد را در نظر گرفتم ، اگر نه بدون محدودیت قیمت بهترین های نیکون 24-70 رو بهمراه نیکون 70-200 VR II بر دارید و خلاص.

پاینده باشید
    mohammad-q، کوروش، shasanam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با تشکر از راهنمایی انوش عزیز و دوستان گرامی

لنز 18-105 خریداری شد .ظاهر دوربین رو که خیلی عوض کرد و خوشدست تر شده . کیف و هود داخل کارتن داشت .حالا به نظرتون براش فیلتر بخرم ؟؟

چون قبلا خونده بودم که فیلتر های ارزون از کیفیت لنز کم میکنن و نباشه بهتره . گرون هاش هم که 200 هزار تومان یا بیشتر !!
    حالا اگر لنز کثیف بشه ایرادی داره با دسمال نرم پاک بشه ؟ یا ممکنه ایراد های دیگه ای اگر فیلتر نندازم براش بوجود بیاد ؟؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی انوش عزیز و دوستان گرامی

لنز 18-105 خریداری شد .ظاهر دوربین رو که خیلی عوض کرد و خوشدست تر شده . کیف و هود داخل کارتن داشت .حالا به نظرتون براش فیلتر بخرم ؟؟

چون قبلا خونده بودم که فیلتر های ارزون از کیفیت لنز کم میکنن و نباشه بهتره . گرون هاش هم که 200 هزار تومان یا بیشتر !!
    حالا اگر لنز کثیف بشه ایرادی داره با دسمال نرم پاک بشه ؟ یا ممکنه ایراد های دیگه ای اگر فیلتر نندازم براش بوجود بیاد ؟؟
    دوست عزیز، عدسی بیرونی لنزها coating مناسب رو برای جلوگیری از افتادن خط و خش در حد معمول رو دارند و با تمیز کردن با دستمال نرم، هیچ اتفاقی نمیفته.

منتها از مزایای فیلتر های uv که بارها و بارها به اون اشاره شده، محافظت از همون عدسی در برابر ضربه و آب و گرد و خاک، بهبود جزئی کیفیت تصویر ( نه در همه
    موارد) به دلیل حذف اشعه uv هست. اگه هم تصمیم به پاک کردن با دستمال دارید، سعی کنید که دستمالتون تا حد امکان micro fiber باشه.
    saman-r تشکر می‌کند.

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام بچه ها. يه سوال دارم ازتون
    لنز ١٠٥ مم اف ٢. لنز خوبت!؟. تو بازار. چنده!؟. گير مياد!؟
    كلا يك توضيح از زبون. دوستان ميخوام بشتوم. البته از كلي سايت. تعريف ديدم
    ولي. خوب كسايي كه به زبون خودم صحبت ميكنند و دوستاي خوبم هستن. بيشتراعتماد دارم :)
    پيشاپيش ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

وقت دوستان عزیز و گرامی بخیر

از دوستان قدیم کار که تجربه بیشتری دارند چند پرسش درباره چند مدل از لنزهای نیکون دارم.

و بسیار سپاسگذارم میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

دوستان بین لنزهای

Nikon AF Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4-5.6G
    Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm
    Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
    کدام یک کیفیت عکس برداری بهتر و شارپ تری دارند؟
    علاقه من در وحله نخست پرتره و بعد در عکاسی با زوم یا بزرگنمایی بالا است. اما بیش از هرچیز کیفیت خوب در پرتره مد نظر است.
    اما پرسش دوم این است:
    لنز اخری یعنی لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR دو قیمت متفاوت دارد. و ظاهرا هیچ تفاوتی ظاهری و حتی مشخصاتی مشهود نیست. نوع اول نزدیک 470 هزار تومان و مدل دوم حدود 850 هزار تومان. تفاوت قیمت این دو چیست؟

اما پرسش آخر
    بسیار خوشحال میشوم اگر در پایان هم یک لنز با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بنده معرفی کنید.

صفحه 61 از 148 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 ... آخرینآخرین