صفحه 6 از 32 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: بخرم یا صبر کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    ببخشید من فکر میکنم شما فاکتور وزن رو هم بیشتر باید مد نظر بگیرید مثلا ترکیب D700 با یک فروند 70-24 وزنی در حدود 2 کیلو رو حداقل دارید ( چون اینجا دیگه 70-24 یه جورایی میشه همون Walk Around ) و در ضمن شما وقتی با سنسور فول فریم کار میکنید شارپنس بسیار ضعیفتری در کناره ها دارید تا زمانیکه از سنسور برشدار استفاده میکنید . میخوام بگم خرید فول فریم واسه یک آماتور چیزی جز هزینه های سرسام آور نداره و البته انتخاب شما رو در مورد لنز هم کمی محدود تر میکنه مخصوصا در برند نیکون. البته اگر میخوای در کنار D90 یک فول فریم مثل D700 هم داشته باشی خیلی ایده آل هست ولی باید حساب کنی ببینی چند رقمی میشه هزینه هات .
    نظر نهایی من اینه که اگر میخوای یه آماتور حرفه ای باشی بهترین گزینه D300 و یا اینکه صبر کنی تا جانشینش ( احتمالا D400 ) به بازار بیاد و برای لنز هم از بهترین لنز DX یعنی 55-17 و برای تله و پرتره از 200-70 همراه با TC 1.7 استفاده کنی . این پکیج تقریبا سخت گیر ترین افراد رو هم راضی میکنه ( در رده آماتور و نیم حرفه ای )
    در مورد وزن حق با شماست. وزنش زیاد. البته وزن D۳۰۰ (d۴۰۰) با ۱۷-۵۵ نیکون هم چندان سبک تر نخواهد بود. در حد ۱۰۰-۱۵۰ گرم. در مورد اینکه فرمودین در عکس‌های دوربینه‌های فول فریم گوشه‌ها سافت هستند، خوب این بسته به لنزی داره که استفاده می‌کنین. به قول آقای دکتر روشن، خریدن D۷۰۰ باید با خرید لنز‌های با کیفیت همراه باشه. یه دلیلش هم همین هست که شما اشاره کردید. لنز‌های معمولی‌ روی بدنه ی فول فریم تصویر شارپی نخواهد داشت. پس کم کمک با یه جمع بندی دارم میرسم که اگه D۷۰۰ میخوام واسه لنز زوم استاندارد به همون ۲۴-۷۰ باید فکر کنم.

با این حساب همهٔ مسائل به هزینه‌ها ختم می‌شه که دغدغهٔ همهٔ ماهاست. البته یه نکتهٔ دیگه هم هست. فرق قیمت ۱۷-۵۵ و ۲۴-۷۰ چندان هم زیاد نیست. یعنی‌ در قیاس با قیمت لنز، تفاوتش می‌شه ۴۰۰ تومن. که قابل تحمل هست.

قیمت D۷۰۰ و D۴۰۰ هم نباید زیاد باشه.

احتمالا تنها نکتهٔ تاثیر گذر، اینه که خرید D۷۰۰ باعث نیاز به یه لنز دیگه‌ای مثل ۱۴-۲۴ خواهد شد. و اونجاست که دیگه تفاوت هزینه‌ها زیاد میشه.
    behnamarena تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    احتمالا تنها نکتهٔ تاثیر گذر، اینه که خرید D۷۰۰ باعث نیاز به یه لنز دیگه‌ای مثل ۱۴-۲۴ خواهد شد. و اونجاست که دیگه تفاوت هزینه‌ها زیاد میشه.
    لنز 24-70 روی D700 یک perspective نزدیک به 18-55 روی D80 که DX هست داره. در صورتی که شما نیازی به Ultra Wide نداشته باشین لنز 14-24 لازم نمیشه.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: بخرم یا صبر کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    لنز 24-70 روی D700 یک perspective نزدیک به 18-55 روی D80 که DX هست داره. در صورتی که شما نیازی به Ultra Wide نداشته باشین لنز 14-24 لازم نمیشه.
    به نظر شما پرسپکتیو (perspective ) لنزی مثل 70-24 روی دوربینی با سنسور فول فریم ؛ با پرسپکتیو لنزی مثل 55-18 روی سنسور APS-C اصلا" ممکن است یکی باشد؟ یا حتی شبیه به هم باشند؟؟

شاید منظورتون فاصله کانونی معادل بوده؟ :cool:
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Thursday 30 April 2009 در ساعت 14:32
    climber تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

با سلام ببخشید که دخالت می کنم

به دلیل اینکه از بحث اصلی خارج نشیم و بحث به بیراهه کشیده نشود. خیلی خلاصه توضیح می دهم:
    پرسپکتیو معنای مشخص و کاملی دارد. که در دو زمینه پرسپکتیو دیداری و پرسکتیو گرافیک تعریف می شود.
    در یک کلمه به معنای دور نمای سه بعدی و یا در فارسی ژرفانمایی می باشد. راهی است که در آن اشیا و چیزها بر پایهء دوریشان و یا ابعاد و یا جایگاهشان نسبت به چشم برای چشم نمایان می‌شوند. و عمق میدان به معنای وضوح تصویر در محدوده ای از عمق دید می باشد بدین معنی که در پرسپکتیو می توان عمق میدان را هم تعریف کرد.
    تا آنجایی که می دانم در عکاسی هم همین معنا ها صدق می کند.

موفق باشید.
    behnamarena و aidin594 تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اما در مورد اصل مشکل من هنوز چیز چندانی از صحبت دوستان دستگیرم نشده. یعنی‌ اینکه به فرض اینکه من خواستم این لنز رو بگیرم، الان بگیرم؟ یا صبر کنم وقتی‌ D۷۰۰ رو گرفتم این لنز رو هم بگیرم. با توجه به اینکه امکان افزایش قیمت وجود داره و در ضمن خرید همزمان D۷۰۰ و لنز ۲۴-۷۰ نیکون برام مشکله. خرید جدا جدای اینها هم هزینش زیاده و خرید یک باره ش کار رو مشکل تر هم خواهد کرد.
    اگر پیه خرید D700 و 24-70 را به تن مالیده‌اید، زمان خرید 24-70 را تنها وضعیت بودجه‌تان مشخص می‌کند. خرید توام این دو موجود، هزینه سنگینی بر دوش اقتصاد خانواده تحمیل خواهد کرد. و به عنوان شوخی جهت انبساط خاطر، ظریفی از آن سوی آب به طنز می‌گفت که افراد متاهل اگر هزینه زیادی برای تجهیزات عکاسی کنند، ممکن است در نهایت وکیل خانوادگی‌شان هم بتواند دوربین و لنز گران‌قیمت بخرد.
    Amir Mohebi، Amir Tavakoli، Sama01 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    حتی در صورت نیاز به اولترا واید هم 10-20 سیگما روی D80 هست و خوشبختانه بعید می دونم که به اولترا واید در نور کم نیاز بشه. یعنی تا حالا که با 10-20 ام مشکلی نداشتم. بر عکس 18- 55 که اغلب تا یه کم نور کم میشه مجبورم یا استفادش نکنم یا از ایزو بالای 640 کمک بگیرم.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: برای تشبیه به فاصله کانونی معادل روی فول فریم و کراپ بهتر است از FOV معادل استفاده کنید تا پرسپکتیو.

و نه عمق میدان معادل

field of view یا میدان دید واژه بهتری است اگر اصل را بر واژه هایی با مفاهیم همسان بگذاریم تا دیگران به اشتباه نروند. از این بابت میگویم چون بارها شده دوستانی که بعدا این تاپیک را میخوانند به این مفاهیم استناد میکنند

کد:
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Optical/Focal_Length_Multiplier_01.htm
    nmroshan، farhad44، behnamarena و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام
    در مطالب قبلی شما زیاد میدیدم که راجع به کم اوردن ایزوی دوربین فعلی ونیاز به 2.8 صحبت به میون اوردید
    اکثر شات ها با ایزوی حدود 400-800 واف 2.8 در شرایط نوری کم جواب میده
    مگه شما عکاسی تئاترانجام میدید که یکی از اهداف مهم خریدتون دی 700 با ایزوی بالا هست
    برای عکس خوب در شب بهترین گزینه سه پایه هستش مگر عکاسی از موضوعات متحرک که در شرایط نور کم به ندرت پیش میاد
    شما که مبنای کارتون عکاسی توی شب وموضوعات متحرک نیست؟
    ایزوهای بالای دوربینهایی غیر از دوربین منتخب شما روهم با مقداری پروسس میشه تا حد زیادی بهبود بخشید.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط reza999 نمایش پست ها
    سلام
    در مطالب قبلی شما زیاد میدیدم که راجع به کم اوردن ایزوی دوربین فعلی ونیاز به 2.8 صحبت به میون اوردید
    اکثر شات ها با ایزوی حدود 400-800 واف 2.8 در شرایط نوری کم جواب میده
    مگه شما عکاسی تئاترانجام میدید که یکی از اهداف مهم خریدتون دی 700 با ایزوی بالا هست
    برای عکس خوب در شب بهترین گزینه سه پایه هستش مگر عکاسی از موضوعات متحرک که در شرایط نور کم به ندرت پیش میاد
    شما که مبنای کارتون عکاسی توی شب وموضوعات متحرک نیست؟
    ایزوهای بالای دوربینهایی غیر از دوربین منتخب شما روهم با مقداری پروسس میشه تا حد زیادی بهبود بخشید.
    عکاسی تاتر که نه اما به عکاسی شب و یا محیط کم نور بسیار علاقه دارم و فراوان پیش اومده که حسرت داشتن D۷۰۰ با یه لنز با دهانه ی باز رو برای این شرایط داشته باشم. به علاوه جشن‌ها و یا مهمونی‌‌ها مکان‌های بسته و کم نور که عکاسی‌ می‌کنم دیگه وجود سه پایه هم مشکلی‌ رو چندان حل نمیکنه.حتا مورد عکاسی شب و خیابون و شهر هم استفاده از سه پایه خیلی‌ دست آدم رو می‌بنده. تصور کنید که یک خیابون شلوغ بخواین سه پایه رو باز کنید و عکس بگیرید! نکتهٔ دیگه هم عکاسی با لنز تله از سوژه حال حرکت هست که برای فریز کردن سرعت خیلی‌ بالا لازمه.مثل عکاسی از پرنده حال حرکت. این مورد آخر باعث می‌شه که تصمیمم برای گرفتن فول فریم مردد بشم. اگه این مورد نبود، شکی برای گرفتن D۷۰۰ نداشتم. اخیرا هم که گاهی هوس عکاسی نجومی به سرم میزانه که خدا رو شکر این مورد دیگه جدی نیست و می‌شه نظرش نگرفت.

اگه مطمئن بودم که دوربین جایگزین D۳۰۰ اولا خیلی‌ گرونتر از D۷۰۰ نیست، ثانیا کنترل ایزو‌اش حد D۷۰۰ ه و ثالثا تا یک سال و نیم دیگه معرفی‌ می‌شه اونوقت دیگه D۷۰۰ از لیستم خارج میشد.

خیلی‌ وقتها شده که خواستم شرایط کم نور عکس بگیرم و با وجود استفاده از ایزو ۸۰۰ و دیفرگم ۱.۸ لنز ۵۰مم نیکون سرعت شاتر حدود ۱/۸ ثانیه بوده. این شرایط حتا استفاده از لنز با دهان ۱/۴ هم آن چنان راهگشا نیست.

یک مورد دیگه هم که جناب سعدی عزیز اشاره کردند خرید لنز ۱۷-۵۵ ف/۲.۸ بود. مسلما رنجی که بهم میده دقیقا اون چیزیه که لازم دارم. f/۲.۸ این لنز هم برای من ایدال هست. اما بعد از یه کمی‌ سرچ کردن اینترنت به سه تا مساله رسیدم. اول اینکه سایت photozone.de مورد این لنز چندان نظر مثبتی نداره. نکتهٔ دوم اختلاف قیمت نه چندان زیاد این لنز با ۲۴-۷۰ هست. لاقل جایی که من قیمت گرفتم تفاوت قیمت این دو تا لنز حدودا ۴۰۰ تومن بود. و نکتهٔ سوم هم اینکه این لنز یه لنز کراپ هست. به هر حال این یک حقیقته که لنز کراپ دار فقط روی دوربین کراپ دار قابل استفاده است و لنز فول فریم روی هر دو نوع دوربین. یه جور حس آینده نگری آدم رو وادار می‌کنه که با دقت بیشتری لنز کراپ دار انتخاب کنه. خصوصا با این قیمت‌های نجومی لنز ها.

از بین دوستان کسی‌ هست که مورد کیفیت ۱۷-۵۵ نیکون تجربه شخصی‌ داشته باشه؟ متاسفانه به علت استفاده از نرم افزار‌های ویرایشگر چندان نمی‌شه از روی نمونه عکس‌های روی اینترنت در مورد کیفیت واقعی قضاوت کرد.
    Kourosh Kahal تشکر می‌کند.

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

پیش فرض D90 با چه لنزی؟

در انتخاب لنز برای D90 دچار مشکل شدم! دلیل اینکه این تاپیک رو زدم اینه که بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم
    خود دوربین با دو تا لنز کیت 18-105 و 18-200 فروخته میشه
    غیر از اینها من این لنزها رو بررسی کردم
    85 م م اف 1.8 ( ااز این لنز چند مدل وجود داره ؟ )
    16- 85
    البته می تونم دو تا رو با هم ترکیب کنم نمی دونم درسته یا نه
    تو این لنزها 18- 200 رنج بالایی رو داره اما نمی دونم در مورد مودهای مختلف عکسبرداری تا چه حد جوابگو هست
    چون 18-200 و 16-85 از بقیهاز نظر قیمتی بالاتر هستن اگر بخوام یکی از این دو لنز رو بگیرم دیگه لنز دیگه ای نمی تونم بگیرم! 85 م م و 16-85 رو به خاطر شارپ و بوکه خوبی که داره مخصوصا برای پرتره می خوام!
    از برندهای دیگه تامرون و سیگما نمیدونم مورد بهتری پیدا میشه یا نه !
    می خوام بهترین انتخاب رو داشته باشم
    ویرایش توسط alie : Wednesday 12 August 2009 در ساعت 02:51

صفحه 6 از 32 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین