صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 193
Like Tree468تشکر

موضوع: Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

دوستان خلاصه من این لنز رو خریدم! و البته با دوربین جدیدم که D7000. امروز رفتم ماسوله واسه تست! ساعت 6 غروب هوا ابری و تقریبا نور کم بود! محصور عکساش شدم :| ایزو 1600 بدون زره ای نویز. سرعت شاتر 1/50 ام. بقدری روشن و واضح عکس میگرفت که به چشمام شک کردم! منتهی چون دوربین رو تازه خریدم و با 18-105 اش هم تست نکردم نمیدونم دوربین خیلی خوبه یا لنز ولی بعید میدونم از دوربین باشه! بهرحال خواستم بگم روی D7000 فوق العاده عالی جواب میده و دوستانی که D7000 دارن به هیچ عنوان تجربه کار با این لنز دوست داشتنی رو از دست ندن
    yaghoobi، Alireza_Lv، majz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    دوستان خلاصه من این لنز رو خریدم! و البته با دوربین جدیدم که D7000. امروز رفتم ماسوله واسه تست! ساعت 6 غروب هوا ابری و تقریبا نور کم بود! محصور عکساش شدم :| ایزو 1600 بدون زره ای نویز. سرعت شاتر 1/50 ام. بقدری روشن و واضح عکس میگرفت که به چشمام شک کردم! منتهی چون دوربین رو تازه خریدم و با 18-105 اش هم تست نکردم نمیدونم دوربین خیلی خوبه یا لنز ولی بعید میدونم از دوربین باشه! بهرحال خواستم بگم روی D7000 فوق العاده عالی جواب میده و دوستانی که D7000 دارن به هیچ عنوان تجربه کار با این لنز دوست داشتنی رو از دست ندن
    مبارك باشه ، عكسها داخل مانيتور دوربين بهتر به نظر ميرسند، نويز كمتر ديده ميشه، البته لنز خوبي گرفتين !!!
    yaghoobi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

اینا که به دوربین مربوط میشن

مبارک باشه به هر حال، از خوشحالیتان خوشحالیم
    M. Beyrami و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    مبارك باشه ، عكسها داخل مانيتور دوربين بهتر به نظر ميرسند، نويز كمتر ديده ميشه، البته لنز خوبي گرفتين !!!
    اتفاقا اول فکر کردم همینه اما تو ال سی دی خونه هم فول سایز دیدم عالی بود! من قبل اینD90 داشتم و 50mm f1.8 D الان واسه همین دقیقا نمیدونم این دوربینه که خیلی بهتره یا لنز

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    اینا که به دوربین مربوط میشن

مبارک باشه به هر حال، از خوشحالیتان خوشحالیم
    قربون شما میگم خودمم نمیدونم کدومه! اما کلا لنز خیلی خوبیه ازش راضیم. هم واسه عکس قدی مجبور نیستم زیاد فاصله بگیرم هم سرعت فوکوس و بی صداییش جذابه. منتهی حس میکنم اندازه 50 بوکه نداره! حالا شاید دیروز دم غروب بود و نور کم اینجوری بود. باس تو روز آفتابی تست کنم که فعلا رشت ازین خبرا نیست! شیر آسمونو باز کردن فقط میاد بارون
    magnum تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

با سلام
    درسته که اندازه 50 بوکه نداره. خود این 15 میلی متر اضافه 50 باعث محوتر شدن بوکه میشه. نمیشه بوکه دوتا فاصله کانونی متفاوتو با یک حساب سنجید.
    قربون شما میگم خودمم نمیدونم کدومه! اما کلا لنز خیلی خوبیه ازش راضیم. هم واسه عکس قدی مجبور نیستم زیاد فاصله بگیرم هم سرعت فوکوس و بی صداییش جذابه. منتهی حس میکنم اندازه 50 بوکه نداره! حالا شاید دیروز دم غروب بود و نور کم اینجوری بود. باس تو روز آفتابی تست کنم که فعلا رشت ازین خبرا نیست! شیر آسمونو باز کردن فقط میاد بارون
    mOhSeN.Gh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    با سلام
    درسته که اندازه 50 بوکه نداره. خود این 15 میلی متر اضافه 50 باعث محوتر شدن بوکه میشه. نمیشه بوکه دوتا فاصله کانونی متفاوتو با یک حساب سنجید.
    خب پس شما میگید تو دیافراگم ثابت هرچی فاصله کانونی لنز بیشتر باشه بوکه بیشتری میده؟ البته باید اضافه کنم اگه فاصله با سوژه ثابت باشه!
    Malekzadeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

من هر دوی این لنزها را دارم ؛ اما هیچوقت ذره بین برنداشتم و دنبال جزییات شارپنس و ... بگردم؛ اما در کل با توجه به بوکه , CA و سرعت و دقت فوکوس لنز 50 کاملا ً برتر است .

اما انتخاب فاصله کانونی بین این دو به تیپ عکاسی شما و نیازتان برمیگردد.
    با سلام. من قصد خرید یکی از دو لنز 35mm f1.8 G و 50mm f1.8 G رو دارم روی DX برای پرتره در فضای باز و بسته. فکر می کنم کاربرد تا حدی مشابهی داشته باشند با دیافراگم یکسان همینطور قیمت یکسان. تا جایی که من متوجه شدم فاصله کانونی 35mm برای پرتره های محیطی و قدی بسیار مناسبه همینطور برای نیم تنه هم می تونه کاربرد خوبی داشته باشه اما قطعا برای پرتره های بسته کوتاه خواهد بود. در مقابل فاصله کانونی 50mm برای عکسهای قدی بلنده و احتیاج به فاصله گرفتن از سوژه داره اما برای نیم تنه عالیه و می تونه برای پرتره های تقریبا بسته هم استفاده بشه. سوال من اینه : به لحاظ کیفیت برای عکسهای پرتره نیم تنه کدوم بهتر و مناسب تر هست؟ ضمن اینکه با انتخاب 35 میلیمتر به لنزی مثل 85mm هم احتیاج پیدا خواهم کرد که جدای از پرداخت هزینه ناچار به تعویض مداوم لنز هم خواهم بود. آیا انتخاب 50mm درسته؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو در اختیارم بگذارین.
    ilphma تشکر می‌کند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

خب پس شما میگید تو دیافراگم ثابت هرچی فاصله کانونی لنز بیشتر باشه بوکه بیشتری میده؟ البته باید اضافه کنم اگه فاصله با سوژه ثابت باشه!
    میتونید میزان عمق میدان با توجه به فاکتورهای دیگه مثل سایز سنسور و دیافراگم در اینجا حساب کنید:
    Online Depth of Field Calculator

بوکه البته کم و زیاد نداره. بوکه به کیفیت نقاط خارج از فوکوس گفته میشه.
    rezafh، کوروش و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    با سلام. من قصد خرید یکی از دو لنز 35mm f1.8 G و 50mm f1.8 G رو دارم روی DX برای پرتره در فضای باز و بسته. فکر می کنم کاربرد تا حدی مشابهی داشته باشند با دیافراگم یکسان همینطور قیمت یکسان. تا جایی که من متوجه شدم فاصله کانونی 35mm برای پرتره های محیطی و قدی بسیار مناسبه همینطور برای نیم تنه هم می تونه کاربرد خوبی داشته باشه اما قطعا برای پرتره های بسته کوتاه خواهد بود. در مقابل فاصله کانونی 50mm برای عکسهای قدی بلنده و احتیاج به فاصله گرفتن از سوژه داره اما برای نیم تنه عالیه و می تونه برای پرتره های تقریبا بسته هم استفاده بشه. سوال من اینه : به لحاظ کیفیت برای عکسهای پرتره نیم تنه کدوم بهتر و مناسب تر هست؟ ضمن اینکه با انتخاب 35 میلیمتر به لنزی مثل 85mm هم احتیاج پیدا خواهم کرد که جدای از پرداخت هزینه ناچار به تعویض مداوم لنز هم خواهم بود. آیا انتخاب 50mm درسته؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو در اختیارم بگذارین.
    سلام

دوست عزیز، هرچند کاربرد این لنز ها رو میشه گفت متفاوت هست، اما در مقایسه لنز 50mm 1.8G کیفیت نسبتا بهتری داره (تا حدود دیاف 4، تصاویر لنز 50 میلیمتر شارپ تر از 35 میلیمتر هست)
    اگر شما بیشترین محو شدگی پشت سوژه رو میخواید، در فاصله ثابت با سوژه و همینطور دیافراگم و اندازه سنسور یکسان، بهترین نتیجه رو لنزی خواهد داد که بیشترین فاصله کانونی رو داشته باشه

اما وقتی شما بخواید برای مثال عکس نیم تنه بگیرید، اگر نیاز باشه در لنز 35 میلیمتر فاصله شما تا سوژه 2 متر باشه، در لنز 50 میلیمتر فاصله رو باید 2.85 متر در نظر بگیرید تا کادر مشابه ای داشته باشید.
    که در این حالت، عمق میدان و میزان محو شدگی پشت سوژه در هردو عکس یکسان خواهد بود. (اگر اشتباه نکنم)

موفق باشید
    mOhSeN.Gh، mehran2190، Amiro_kh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین