صفحه 52 از 53 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط shadowir نمایش پست ها
    نظرتون در مورد این لنز چیه ؟ Micro NIKKOR 105mm f/2.8D
    چون بعضی جاها دیدم حرف آخرش فرق داشت
    این رو یکی از دوستان دست دو میخواد بفروشه سالمه ، چند میرزه ؟
    این لنز یه مقدار قدیمی شده و لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی هم نداره اونی که آخرش G داره نسخه جدیده که حدود 3 میلیون قیمتشه شما به نظر من اگه میخواید 105 بگیرید سیگما بخرید Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS یا تامرون Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD
    shadowir تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    این لنز یه مقدار قدیمی شده و لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی هم نداره اونی که آخرش G داره نسخه جدیده که حدود 3 میلیون قیمتشه شما به نظر من اگه میخواید 105 بگیرید سیگما بخرید Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS یا تامرون Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD
    از این لنز سیگما خیلی خوشم اومد ، بنظر خیلی عالیه ، قیمتشم مناسبه
    بهترین پیشنهاده با قیمت اقتصادی برای عکاسی ماکرو از اجسام ریز و جواهرات و پرتره ، بنظرم درسته ؟
    در کل اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید خوشحال میشم بدونم
    خدا انصافا خیرت بده توو فاصله چند پست انصافا کل سوالام به نحو احسنت پاسخ داده شد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط shadowir نمایش پست ها
    از این لنز سیگما خیلی خوشم اومد ، بنظر خیلی عالیه ، قیمتشم مناسبه
    بهترین پیشنهاده با قیمت اقتصادی برای عکاسی ماکرو از اجسام ریز و جواهرات و پرتره ، بنظرم درسته ؟
    در کل اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید خوشحال میشم بدونم
    خدا انصافا خیرت بده توو فاصله چند پست انصافا کل سوالام به نحو احسنت پاسخ داده شد
    قیمتشو چند گفته؟ اگه از 90 تامرون ارزون تر میگه خوبه....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام برای ماکروگرافی غذا و گیاهان از چه لنز و اکستنشن تیوبی استفاده کنم البته الان canon macro 100 دارم
    body : Canon 6D
    lens : Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

با نام خدا و سلام، دوستان میخوام برای دوربین Nikon D7200 یعه لنز ماکرو کارکرده تا قیمت 1.7 م بخرم، میخواستم بدونم نظر اساتید در مودر لنز Nikor 105 d چیه ؟؟ اینکه لرزشگیر نداره تاثیر زیادی تو عکاسی ماکرو و بدون سه ئایه میگذاره!؟ و اینکه با این قیمت تامرون 90 نیز میشه به سختی پیدا کرد، ارزش داره بیشتر بگردم تا تامرون پیدا کنم؟
    alireza1200 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

نقل قول نوشته اصلی توسط 3adegh نمایش پست ها
    با نام خدا و سلام، دوستان میخوام برای دوربین Nikon D7200 یعه لنز ماکرو کارکرده تا قیمت 1.7 م بخرم، میخواستم بدونم نظر اساتید در مودر لنز Nikor 105 d چیه ؟؟ اینکه لرزشگیر نداره تاثیر زیادی تو عکاسی ماکرو و بدون سه ئایه میگذاره!؟ و اینکه با این قیمت تامرون 90 نیز میشه به سختی پیدا کرد، ارزش داره بیشتر بگردم تا تامرون پیدا کنم؟
    به نظر من تامرون بهتره چون هم جدید تره و توی مقایسه هایی که داشتم تامرون کمی بهتر بود
    3adegh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    به نظر من تامرون بهتره چون هم جدید تره و توی مقایسه هایی که داشتم تامرون کمی بهتر بود
    یعنی خروجی عکس از 105 نیکون بهتره؟

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

نقل قول نوشته اصلی توسط mk_sq نمایش پست ها
    یعنی خروجی عکس از 105 نیکون بهتره؟
    ببین بهتر یا بدتر بودن یک امر سلیقه ایی است معیار من با شما فرق میکنه نمونه سمپل ها را ببینید بهتر متوجه میشوید
    mk_sq تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام خدمت دوستان عزیز
    تو رویوها یک سری مطالب جالب دیدم و ویدیوو های یوتیوب
    بین این 3 تا لنز در چالش هستم
    ژانری که قبلا کار کردم و در ادامه می خوام مجدد ادامه بدم پرتره ، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هست
    اگر ممکنه خواهشا در مورد این سه لنز و منطقی که به نظرم در مورد هرکدام استدلال می کنم راهنمایی فرمایید:

1- گزینه های اول لنز سونی 90 میلیمتر دیاف 2.8 ماکرو ( یا سیگما 108 دیاف 2.8 ماکرو قیمت حدود23 میلیون) که خیلی ها تو یوتیوب این لنزهای ماکرو را برای پرتره هم به عنوان لنز خیلی عالی و شارپ توصیه کردن و استفاده می کنند و فک می کنم موضوع چین و چروک های روی پوست ناشی از شارپنس و وضوح لنزهای ماکرو رو میشه تو پست پروسس سافت و ریتاچ کرد ولی در عوض برای عکاسی تبلیغاتی و صنعتی فک کنم یکی از بهترین گزینه ها باشه که هم شارپنس بینظیری داره هم کیفیت بالا(قیمت سونی حدود 27 )

2- گزینه دوم برای استفاده در هر دو مورد فوق ( پرتره و صنعتی و تبلیغاتی ) سونی 85 با دیاف 1.8 و که الان حدود 12میلیون هزینه کمتری هم داره به نسبت ماکروهایی که بالا اشاره شد و به لحاظ شارپنس و وضوح بسیار به لنزهای ماکرو بالا نزدیکه و دیاف بازتری داره . اما نمی دونم برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نسبت به اون بالایی ها نقصانی احساس میشه یا اصلا مناسبه؟ (قیمت حدود 15)

3- گزینه سوم لنز استاندارد سونی 55 با دیاف1.8 که شارپنس و کیفیت مشابه 85 داره و با خرید این لنز دیگه فقط تو محدوده تله (85 و 90) محدود نمیشم و بازه بیشتری برای استفاده دارم و برعکسشم اینه که ممکنه بوکه و فشردگی تصویر 85و 90 رو از دست بدم و از کار نهایی رضایت کافی در خصوص پرتره را از دست بدم و در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نمی دونم مناسبه آیا ؟ بهترین حالت و لنز مناسب و با کیفیت کدومشه یا حتی گزینه دیگری( قیمت حدود 20)

هر سه موردرا از لنزهای پرایم بابت کیفیت بالا و شارپنس عالی نسبت به زوم ها انتخاب کردم .
    الان دنبال اینم که بهترین گزینه ممکن رو انتخاب کنم که حداقل بیش از یک زانر بتونم ازش استفاده کنم چون با این قیمت ها خرید دوتا از موارد بالا در ابتدا خیلی سخته و فک می کنم شاید توجیه زیادی نداشته باشه به لحاظ نزدیک بودن رنج و کیفیتهایشان.

ایشالا دوستان راهنمایی هاشون رو دریغ نفرمایند.
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Tuesday 6 July 2021 در ساعت 15:05

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    تو رویوها یک سری مطالب جالب دیدم و ویدیوو های یوتیوب
    بین این 3 تا لنز در چالش هستم
    ژانری که قبلا کار کردم و در ادامه می خوام مجدد ادامه بدم پرتره ، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هست
    اگر ممکنه خواهشا در مورد این سه لنز و منطقی که به نظرم در مورد هرکدام استدلال می کنم راهنمایی فرمایید:

1- گزینه های اول لنز سونی 90 میلیمتر دیاف 2.8 ماکرو ( یا سیگما 108 دیاف 2.8 ماکرو قیمت حدود23 میلیون) که خیلی ها تو یوتیوب این لنزهای ماکرو را برای پرتره هم به عنوان لنز خیلی عالی و شارپ توصیه کردن و استفاده می کنند و فک می کنم موضوع چین و چروک های روی پوست ناشی از شارپنس و وضوح لنزهای ماکرو رو میشه تو پست پروسس سافت و ریتاچ کرد ولی در عوض برای عکاسی تبلیغاتی و صنعتی فک کنم یکی از بهترین گزینه ها باشه که هم شارپنس بینظیری داره هم کیفیت بالا(قیمت سونی حدود 27 )

2- گزینه دوم برای استفاده در هر دو مورد فوق ( پرتره و صنعتی و تبلیغاتی ) سونی 85 با دیاف 1.8 و که الان حدود 12میلیون هزینه کمتری هم داره به نسبت ماکروهایی که بالا اشاره شد و به لحاظ شارپنس و وضوح بسیار به لنزهای ماکرو بالا نزدیکه و دیاف بازتری داره . اما نمی دونم برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نسبت به اون بالایی ها نقصانی احساس میشه یا اصلا مناسبه؟ (قیمت حدود 15)

3- گزینه سوم لنز استاندارد سونی 55 با دیاف1.8 که شارپنس و کیفیت مشابه 85 داره و با خرید این لنز دیگه فقط تو محدوده تله (85 و 90) محدود نمیشم و بازه بیشتری برای استفاده دارم و برعکسشم اینه که ممکنه بوکه و فشردگی تصویر 85و 90 رو از دست بدم و از کار نهایی رضایت کافی در خصوص پرتره را از دست بدم و در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نمی دونم مناسبه آیا ؟ بهترین حالت و لنز مناسب و با کیفیت کدومشه یا حتی گزینه دیگری( قیمت حدود 20)

هر سه موردرا از لنزهای پرایم بابت کیفیت بالا و شارپنس عالی نسبت به زوم ها انتخاب کردم .
    الان دنبال اینم که بهترین گزینه ممکن رو انتخاب کنم که حداقل بیش از یک زانر بتونم ازش استفاده کنم چون با این قیمت ها خرید دوتا از موارد بالا در ابتدا خیلی سخته و فک می کنم شاید توجیه زیادی نداشته باشه به لحاظ نزدیک بودن رنج و کیفیتهایشان.

ایشالا دوستان راهنمایی هاشون رو دریغ نفرمایند.
    درود بر شما

مقایسه شارپنس لنز های مورد نظر رو در سایتهای خارجی برعهده خودتون میگذارم

اما نکته مهم در مورد عکاسی ماکرو فقط بزرگنمایی نیست، همه لنزهای ماکرویی که عنوان شده بزرگنمایی 1:1دارند، فرقی ندارن چه فاصله کانونی باشند، سایز سوژه رو یکسان ثبت خواهد کرد.

اما مهم این جاست هرچه لنز ماکروی ما فاصله کنونی بالاتری باشه، minimum focus distance یا کمترین فاصله فوکاس بیشتری
    داره( یعنی همان بزرگنمایی 1:1 یک به یک را در در فاصله بیشتری از سوژه میده.) در نتیجه در فاصله بیشتری از سوژه میشه عکاسی کرد.

این مزیت حرف اول را خواهد زد

چه در ماکروی حشرات این اهمیت داره (چون فرار خواهند کرد) و چه در عکاسی از اشیاء . چون سایه لنز روی سوژه خواهد افتاد و برای خنثی کردنش کار بسیار بیشتری برای نور باید انجام بشه.

در مورد کاربرد پرتره یک لنز ماکرو

بله فواصل کانونی ۱۰۵ و بالاتر با f2.8 کارکرد پرتره خوبی هم خواهد داشت. الان ۱۰۵ ماکرو مثل فاصله کانونی ۱۰۵ ایی که در لنز ۷۰-۲۰۰ f2.8 وجود داره ، عمل خواهد کرد.

در نتیجه برای پرتره چون دیاف این لنزها ماکرو نهایت ۲.۸ هست مزیت بافاصله کانونی بالاتره

در این صورت با لنز ماکرو میشه پرتره گرفت.
    اما با لنز پرتره ماکروی جدی میسر نیست.
    لنزکیت ۱۸-۵۵ امکان ماکروی بهتری از لنز ۸۵f1.8 خواهد داشت!
    این تاپیک هم خواندنش خالی از لطف نیست

پاینده باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 21 July 2021 در ساعت 16:03
    kiavash، obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

صفحه 52 از 53 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 آخرینآخرین