صفحه 48 از 53 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_cpu نمایش پست ها
    با سلام
    ضمن تشکر از دوستانی که در تاپیک های دیگر منت نموده و من را برای خرید لنز 70-200 راهنمایی کردند.
    دوستان قصد دارم در کنار پرتره گرافی ماکرو را هم تجربه کنم و از انجا که معمولا وسوسه عجیبی برای بهترین انتخاب همواره در تمام زندگی داشته ام نمیدانم که در راستای این وسوسه بعضا آزار دهنده کدام یک از لنز های :
    Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5X
    Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM
    را انتخاب کنم که تا مدتی نیاز به تعویض نداشته باشم .
    برای اینکه بهتر راهنمایی بفرمایید عرض کنم دوربین فعلی 70d کنون میباشد که شاید در اینده به سمت فول فریم نقل تجهیزات کنیم
    قصدم از خرید این لنز گرفتن عکس های زیبا از دانه های برف (کریستال ) و حشرات و ... می باشد .
    اختلاف قیمت را میتوانم نادیده بگیرم
    لطفا راهنمایی بفرمایید البته اگر مقاله ای فارسی با تاپیکی هم برای مطالعه اعلام نمایید . ممنون از شما
    سلام گرفتن عکساز اجسام بیجان با حشرات زنده کاملا دو مبحث جداست اگر تمایلتان بیشتر دانه های برف است لنز ۶۵ مناسبتر است ولی اگر میخواهید از حشرات زنده در محیط طبیعی عکس بگیرید قطعا به ۱۸۰ فکر کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر اساتید کدام یک از این 4 لنز برای کراپ نیکون مناسب تر است و چرا؟ با نیم نگاهی به پرتره

1- Sigma 105mm f/2.8 Macro DG OS HSM
    2- Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro
    3- Venus Laowa 60mm f/2.8 2x Macro
    4- Nikon AF-S 60mm f/2.8 G ED Micro
    سلام , سیگما 105 روی d7100 استفاده میکنم و واقعا راضی هستم کیفیت و شارپنس بالایی داره خصوصا در F13 و F10 البته از سوژه های ریز , مثل عکس زیر , خریدش پشیمونی نداره حتی در F4 باز هم شارپنس قابل قبولی داره , فقط لنزتون رو بیمه کنید

QSS_8905.jpg
    ویرایش توسط Behzady : Wednesday 29 March 2017 در ساعت 14:36 دلیل: توضیحات بیشتر
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط enybody نمایش پست ها
    سلام گرفتن عکساز اجسام بیجان با حشرات زنده کاملا دو مبحث جداست اگر تمایلتان بیشتر دانه های برف است لنز ۶۵ مناسبتر است ولی اگر میخواهید از حشرات زنده در محیط طبیعی عکس بگیرید قطعا به ۱۸۰ فکر کنید
    سلام. ممنون دوست عزیز اما عکس هایی که با لنز 180 مم گرفته شده بگد رو دیدم اما از لحاظ بزرگنمایی من را قانع نکرد. علاقه دارم از سر و چشمان عنکبوت و حسرات عکاسی کنم که با این لنز ظاهرا به ان اندازه بزرگنمایی دسترسی ندارم. اگر راهکاری هست لطفا راهنمایی کنید مانند ترکیب این لنز و اکیتنشن تیوب ها یا فیلتر ها. ممنون

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

سلام. ممنون دوست عزیز اما عکس هایی که با لنز 180 مم گرفته شده بگد رو دیدم اما از لحاظ بزرگنمایی من را قانع نکرد. علاقه دارم از سر و چشمان عنکبوت و حسرات عکاسی کنم که با این لنز ظاهرا به ان اندازه بزرگنمایی دسترسی ندارم. اگر راهکاری هست لطفا راهنمایی کنید مانند ترکیب این لنز و اکیتنشن تیوب ها یا فیلتر ها. ممنون
    بزرگنمایی ربطی به فاصله کانونی لنز ندارد. فاصله کانونی بلندتر به شما امکان می دهد فاصله بیشتری از سوژه داشته باشید. برای بزرگنمایی بیشتر مانت کردن معکوس لنز بسیار موثر است.
    کوروش و masoud_cpu تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با سلام
    ضمن تشکر از دوستانی که در تاپیک های دیگر منت نموده و من را برای خرید لنز 70-200 راهنمایی کردند.
    دوستان قصد دارم در کنار پرتره گرافی ماکرو را هم تجربه کنم و از انجا که معمولا وسوسه عجیبی برای بهترین انتخاب همواره در تمام زندگی داشته ام نمیدانم که در راستای این وسوسه بعضا آزار دهنده کدام یک از لنز های :
    Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5X
    Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM
    را انتخاب کنم که تا مدتی نیاز به تعویض نداشته باشم .
    برای اینکه بهتر راهنمایی بفرمایید عرض کنم دوربین فعلی 70d کنون میباشد که شاید در اینده به سمت فول فریم نقل تجهیزات کنیم
    قصدم از خرید این لنز گرفتن عکس های زیبا از دانه های برف (کریستال ) و حشرات و ... می باشد .
    اختلاف قیمت را میتوانم نادیده بگیرم
    لطفا راهنمایی بفرمایید البته اگر مقاله ای فارسی با تاپیکی هم برای مطالعه اعلام نمایید . ممنون از شما
    در اینستاگرام هم پرسیده بودید قسمت شد اینجا پاسخگو باشم
    دو لنزی که نام بردید هیچ شباهتی به هم ندارن و این نشان میده که بدون هیچ اطلاعی میخواید اقدام به خرید لنز ماکرو کنید
    بزرگنمایی تمام لنزهای ماکرو چه فوکال ۶۰ چه ۹۰ و ۱۰۰ و ۱۰۵ و ۱۵۰ و ۱۸۰ و ۲۰۰ همه ۱:۱ هستش ، موارد خاصی مثل ۶۵ کنون و ۶۰ونوس بزرگنمایی بیش از ۱:۱ تولید میکنن
    برای ثبت دانه برف نیازی به لنز تخصصی نیست با ترکیب های زیادی میشه از دانه برف عکس عالی گرفت از ترکیب لنز ۵۰ و اکستنشن تیوب و فیلتر کلوزآپ گرفته تا لنز ماکرو و اکستنشن و کلوزآپ و درنهایت لنز معکوس و شیئی میکروسکوپ ، که نیاز با کار کردن و کسب تجربه داره
    پیشنهاد من خرید هیچ یک از لنزهایی که انتخاب کردید نیست
    پیشنهاد میکنم یک لنز نرمال ماکرو تهیه کنید ابتدا ۱۰۰ال کنون یا ۹۰ و ۱۰۵ تامرون و سیگما که بزرگنمایی ۱:۱ به کیفیت بسیار عالی تولید میکنن و برای رسیدن به بزرگنمایی بیشتر از فیلتر کلوزآپ یا اکستنشن تیوب استفاده کنید در این صورت به هر دو هدف میرسید.
    Afshin.Prt، M.Nouri، Moty و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    در اینستاگرام هم پرسیده بودید قسمت شد اینجا پاسخگو باشم
    دو لنزی که نام بردید هیچ شباهتی به هم ندارن و این نشان میده که بدون هیچ اطلاعی میخواید اقدام به خرید لنز ماکرو کنید
    بزرگنمایی تمام لنزهای ماکرو چه فوکال ۶۰ چه ۹۰ و ۱۰۰ و ۱۰۵ و ۱۵۰ و ۱۸۰ و ۲۰۰ همه ۱:۱ هستش ، موارد خاصی مثل ۶۵ کنون و ۶۰ونوس بزرگنمایی بیش از ۱:۱ تولید میکنن
    برای ثبت دانه برف نیازی به لنز تخصصی نیست با ترکیب های زیادی میشه از دانه برف عکس عالی گرفت از ترکیب لنز ۵۰ و اکستنشن تیوب و فیلتر کلوزآپ گرفته تا لنز ماکرو و اکستنشن و کلوزآپ و درنهایت لنز معکوس و شیئی میکروسکوپ ، که نیاز با کار کردن و کسب تجربه داره
    پیشنهاد من خرید هیچ یک از لنزهایی که انتخاب کردید نیست
    پیشنهاد میکنم یک لنز نرمال ماکرو تهیه کنید ابتدا ۱۰۰ال کنون یا ۹۰ و ۱۰۵ تامرون و سیگما که بزرگنمایی ۱:۱ به کیفیت بسیار عالی تولید میکنن و برای رسیدن به بزرگنمایی بیشتر از فیلتر کلوزآپ یا اکستنشن تیوب استفاده کنید در این صورت به هر دو هدف میرسید.
    ممنون از پاسختون
    واقعا فرق بین Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5X و Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM را نمیدانم و باز هم نمیدانم چرا 65 مم را هیچکس پیشنهاد نمیکند در صورتی که هزینه خرید یک لنز ماکرو نرمال 100 و اکستنشن و فیلتر های ان برای رسیدن به بزرگنمایی بیش از 1:1 به قیمت همان 65 مم میشود و اینکه احتمالا با افزودن هر قطعه اضافه به لنر 100 برای ایجاد بزرگنمایی بیشتر با کاهش کیفیت و کادری بسته تر مواجه میشویم ولی باز هم دوستان 65 مم را پیشنهاد نمیکنند
    میدونید من دوست دارم این لنز را بخرم و دنبال تایید هستم :D
    ممنون
    اقای شهبازی این عکس را با چه ابزاری گرفتید میشه اندکی توضیح دهید
    FLY 2.jpg
    ویرایش توسط masoud_cpu : Thursday 30 March 2017 در ساعت 12:21

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

دوستان خواهش میکنم یکی به من بگه این عکس را با چه لنزی گرفتند و چه ابزار دیگری .
    ممنون

FLY 2.jpg
    و همچنین
    Phidippus2-XL.jpg
    ویرایش توسط masoud_cpu : Thursday 30 March 2017 در ساعت 21:43

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

دوستان خواهش میکنم یکی به من بگه این عکس را با چه لنزی گرفتند و چه ابزار دیگری .
    ممنون
    FLY 2.jpg
    درود بر مسعود عزیز.
    اقا تحمل داشته باش. جناب شهبازی جواب ندن بقیه دوستان هستن که جواب بدن.
    علی ایحال جسارت به سهیل شهبازی دوست داشتنی میشه... من حدودی خدمت شما عرض میکنم کاملشو سهیل جان اگه تشریف اوردن میگن، نیومدن بقیه اساتید.
    برای این سبک عکاسی، اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشی، صبوری و زحمت بسیار بالاست.
    یکی از راه ها، استفاده از لنز معکوسه... به این صورت که شما یک لنز مثل 55 - 18 ( هر چی عدد فوکال پایین تر باشه، بزرگنمایی بیشتره ) با استفاده از تبدیل، به صورت معکوس رو دوربین میبندین تا به بزرگنمایی حداکثری برسین. نکته ای که باید در نظر داشته باشی (جدا از تکنیک هایی که باید انجام بدی مثل تنظیم دیافراگم یا نحوه درست استفاده از ریل) اولا سوژه باید ثابت باشه ( باز روش های فریز و ... حشرات خودش بحث داره! ) دوما فاصله تا سوژه بی نهایت کم میشه و سوما با این شیوه باید حداقل سی چهل شات بگیری و تصاویر استک کنی.
    کل فرآیندش میشه ::: فوکوس استکینگ
    اول تحقیق کن که اگه ساده بود، خیلی ها الان استاد سوپر ماکرو بودن!
    راه های دیگه هم سهیل عزیز، خلاصه نام بردن مثل استفاده از اکستنشن تیوب ها و شیئی میکروسکوپ ( سهیل عزیز اگه شد در مورد تجهیزات این شاخه بیشتر توضیح بده )
    عذرخواه اساتید و سهیل شهبازی عزیز، در محضرشون جسارت کردیم.
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    درود بر مسعود عزیز.
    اقا تحمل داشته باش. جناب شهبازی جواب ندن بقیه دوستان هستن که جواب بدن.
    علی ایحال جسارت به سهیل شهبازی دوست داشتنی میشه... من حدودی خدمت شما عرض میکنم کاملشو سهیل جان اگه تشریف اوردن میگن، نیومدن بقیه اساتید.
    برای این سبک عکاسی، اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشی، صبوری و زحمت بسیار بالاست.
    یکی از راه ها، استفاده از لنز معکوسه... به این صورت که شما یک لنز مثل 55 - 18 ( هر چی عدد فوکال پایین تر باشه، بزرگنمایی بیشتره ) با استفاده از تبدیل، به صورت معکوس رو دوربین میبندین تا به بزرگنمایی حداکثری برسین. نکته ای که باید در نظر داشته باشی (جدا از تکنیک هایی که باید انجام بدی مثل تنظیم دیافراگم یا نحوه درست استفاده از ریل) اولا سوژه باید ثابت باشه ( باز روش های فریز و ... حشرات خودش بحث داره! ) دوما فاصله تا سوژه بی نهایت کم میشه و سوما با این شیوه باید حداقل سی چهل شات بگیری و تصاویر استک کنی.
    کل فرآیندش میشه ::: فوکوس استکینگ
    اول تحقیق کن که اگه ساده بود، خیلی ها الان استاد سوپر ماکرو بودن!
    راه های دیگه هم سهیل عزیز، خلاصه نام بردن مثل استفاده از اکستنشن تیوب ها و شیئی میکروسکوپ ( سهیل عزیز اگه شد در مورد تجهیزات این شاخه بیشتر توضیح بده )
    عذرخواه اساتید و سهیل شهبازی عزیز، در محضرشون جسارت کردیم.
    سلام دوست عزیز تشکر از راهنمایی شما والا من پس فردا باید برم مسافرت و دوست دارم یک لنزی تهیه کنم و بعد برم
    گناه بنده را به بزرگی خود ببخشید /
    من تا 5 میلیون میخواهم هزینه کنم لطفا منت نموده و برای کنون 70d مجموعه ابزاری که لازم است را بفرمایید . لطفا ایتم هزینه را فاکتور بگیرید و هرچه که بهتر است بفرمایید
    خیلی ممنونم باز هم ممنونم و باز هم ممنون

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

۱ _ پست پیاپی نزنید. و‌ اگر پاک می‌شود، مجددا نزنید. در صورت تکرار دچار محرومیت خواهید شد.
    ۲_ شما واقعا انتظار دارید با خرید یک لنز و تجهیزات عکاسی مطابق آنچه به عنوان نمونه گذاشتید عکس بگیرید؟!؟!
    عکس‌هایی که سهیل عزیز بعد از چندین سال تلاش و تجربه و ممارشا گرفته؟!
    دوست عزیز، بارها گفته شده که این تجهیزات نیست که عکس می‌گیره. دانش و تجربه و مهارت عکاسه.
    ۳_ تصور نمی‌کنم مشتاق یادگیری باشید چون دوستان راهنمایی کردن و شما بر اطلاعات نادرست پیشین خود پافشاری می‌کنید.‌ تا ظرف ذهنی خود را خالی نکنید نخواهید آموخت. با این حال به خودتان مربوط است.‌ اما:
    ۴_ به قوانین تالار توجه کنید. بخصوص بند یک که عرض کردم.

پی‌نوشت: به این پست پاسخ ندید. قوانین رو رعایت کنید. موارد قابل چانه زدن نیستند.
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 30 March 2017 در ساعت 22:39
    Moty، shahbazi، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 48 از 53 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین