صفحه 38 از 86 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi49 نمایش پست ها
    سلام

ازپاسخهای اساتید محترم واقعا" متشکرم.

به نظر شما با خرید لنز 70-17 سیگما نیازی به خرید لنز فیکس 50mm میباشد.عمده نیاز من برای خرید این لنزها

عکاسی پرتره و مناظر وکلا" عکاسی عمومی میباشد. چون من با خواندن این فروم به این نتیجه رسیدم که لنز 70-17
    با توجه به قیمت آن و تجربیات دوستان لنز مناسبی است . در آینده هم یک تله مناسب در برنامه ام هست.

با تشکر مجدد از دوستانی که وقت میگذارند و راهنمایی میفرمایند.
    كارتو به خوبي راه مي اندازه و پشيمان نمي شوي از خريدش پيشا پيش مباركت باشه.
    محمد علی توفیق

كاربر آشنا mehdi49 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

Post پاسخ: لنزهای با ارزش

آقای توفیق با تشکر

منظورتان لنز 70-17 است یا 50 ؟

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

آقای توفیق با تشکر

منظورتان لنز 70-17 است یا 50 ؟
    ببخشید دوست عزیز منظورم 17-70 بود چون استفاده اش برای شما بیشتر از 50 است چون همانطور که فرمودید عکاسی طبیعت هم مورد استفادتان است.
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز منظورم 17-70 بود چون استفاده اش برای شما بیشتر از 50 است چون همانطور که فرمودید عکاسی طبیعت هم مورد استفادتان است.
    خیلی ممنون جناب توفیق

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام

ازپاسخهای اساتید محترم واقعا" متشکرم.

به نظر شما با خرید لنز 70-17 سیگما نیازی به خرید لنز فیکس 50mm میباشد.عمده نیاز من برای خرید این لنزها

عکاسی پرتره و مناظر وکلا" عکاسی عمومی میباشد. چون من با خواندن این فروم به این نتیجه رسیدم که لنز 70-17
    با توجه به قیمت آن و تجربیات دوستان لنز مناسبی است . در آینده هم یک تله مناسب در برنامه ام هست.

با تشکر مجدد از دوستانی که وقت میگذارند و راهنمایی میفرمایند.
    سلام،
    دوست عزیز بحث خرید لنز فیکس مقوله ای کاملا" متفاوت است. به طور کلی عکاسی با لنز فیکس کار آسانی نیست. از یک طرف دیافراگم های بازتری دارید که این خودش بسیار بسیار ارزشمند است ولی اگر به رینگ زوم عادت داشته باشید در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو می شوید. البته لنزهای 50 به علت مشخصات خاص آن لنز ثابت بسیاری از بزرگان عکاسی است ولی این توجیه قابل قبولی برای خرید نیست. به طور خلاصه این دو گونه قابل مقایسه با هم نیستند که بشود حکمی کلی داد.
    لنز 50 هم که ذکر کردید ( f 1.4 ) قیمتی نزدیک به 70-17 دارد و کمی بیش از سه برابر f 1.8 آن است.
    به نظرم یک مقدار تحقیق بیشتر انجام بدهید و نیاز های خودتون را بیشتر شناسایی کنید و آن وقت تصمیم بگیرید.

موفق باشید
    -

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador.akkasee نمایش پست ها
    سلام،
    دوست عزیز بحث خرید لنز فیکس مقوله ای کاملا" متفاوت است. به طور کلی عکاسی با لنز فیکس کار آسانی نیست. از یک طرف دیافراگم های بازتری دارید که این خودش بسیار بسیار ارزشمند است ولی اگر به رینگ زوم عادت داشته باشید در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو می شوید. البته لنزهای 50 به علت مشخصات خاص آن لنز ثابت بسیاری از بزرگان عکاسی است ولی این توجیه قابل قبولی برای خرید نیست. به طور خلاصه این دو گونه قابل مقایسه با هم نیستند که بشود حکمی کلی داد.
    لنز 50 هم که ذکر کردید ( f 1.4 ) قیمتی نزدیک به 70-17 دارد و کمی بیش از سه برابر f 1.8 آن است.
    به نظرم یک مقدار تحقیق بیشتر انجام بدهید و نیاز های خودتون را بیشتر شناسایی کنید و آن وقت تصمیم بگیرید.

موفق باشید
    آقای بهمنی عزیز

با تشکر از راهنمایی شما ؛ علاقه مندم بدانم آیا شما از انتخاب لنزهای خودتان که در امضایتان آمده راضی هستید

وآیا الان که از آنها استفاده می کنید ؛ به این نتیجه نرسیده اید که مثلا" بجای یک sigma 100-300 یک لنز

canon 70-200 گرفته بودید بهتر بود .یا کاش لنز دیگری..؟
    مهدی شریعتی
    Canon EOS 350D
    EF-S 18-55 f/3.5-5.6 II
    SLIK PRO Tripod
    CF 1GB Kingston

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام،
    در مورد سوال شما باید بگم که به هیچ وجه از خرید های خودم ناراضی نیستم و اگر گله ای داشته باشم از 70-17 است نه 300-100. دلیل آن هم به خاط فوکوس آن است که به نظرم خیلی خوب نیست و در برخی شرایط یک مقدار گیج است، ولی 300-100 لنز فوق العاده ای است. تنها ایراد آن هم به نظرم شاید وزن آن باشد که یک مقدار سنگین است.البته به شخصه با آن مشکل خاصی ندارم.
    اما منظور شما از 200-70 کدام است؟ اگر نوع IS را می فرمایید فکر کنم آرزوی هر کدام از دوستان کنونی این فروم باشد.
    استاد عاشوری نیا در موردخرید تجهیزات نظری جالبی دادند :
    من شخصا تصمیم گرفتم هیچ چیز متوسطی نخرم!
    تا 80-90% با حرف ایشان موافقم. فقط معتقدم این جمله یک مقداری استثنا داره که آن هم مسئله اجبار است. گاهی نیاز و نبود بودجه کافی شما را به سمت تجهیزات ارزانتر سوق می دهد که به نظر من تا جای ممکن باید صبر کرد و اگر صبر بیشتر امکان پذیر نبود آن وقت فقط باید گفت مبارک است و دیگه افسو س نخورد!
    من خودم در حال حاضر به فکر خرید یک لنز 50 هستم. دو گزینه کنون را هم را دارم بررسی می کنم. یکی f 1.8 II و دیگری f 1.4 با قیمت سه برابر. نمی دانم این قضیه به کجا می کشد ولی قصد خودم f 1.4 است ولی نمی دانم تا کی می توانم بر نفس خودم پیروز بشم (-: به خصوص با قیمت فوق العاده ای که f 1.8 II پیدا کرده است.
    به هر صورت هر چی خریدید فقط بگویید مبارک است و لذت آن را ببرید!

موفق باشید
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.
    -

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام خدمت دوستان

آخ که عجب شاهکاری جفت Is دار 70-200 F4 کنون

اینم از اولین ریویو درست حسابی که پیدا کردم:

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx

حتما با 70-200 f2.8 (و بقیه لنزها ) مقایسشو ببینید:

http://www.the-digital-picture.com/R...9&LensComp=103

mehdi49 :

1- عزیزانی که لنز CANON 50 mm f/ 1.4 USM را تهیه کردند آیا از آن راضی هستند و آیا بجز F/1.4 آن فرق عمده

ای در کیفیت عکس ( شارپنس و ....) نسبت به 55-18 مشاهده میشود و آیا واقعا" ارزش خرید دارد؟
    در درجه اول این لنز (کلا" لنزهای فیکس دیاف باز )برای کنترل عمق میدان بهتر و ایجاد بگراند بلور برای سو÷ه مخصوصا " پرتره هست .و استفاده دوم برای بالا بردن سرعت شاتر در محیط های کم نور از سو÷های متحرک.(مثل عکاسی ورزشی داخل سالن)
    و قابل مقایسه با لنزهای زوم نرمال مثل 18-55 یا 17-70 سیگما نیستن , یعنی هر کدوم کار خاص خودش رو انجام میده و نیاز شما خرید نوع لنز رو مشخص میکنه.
    ولی در کل :
    کار کردن با 50 مم با کراپ 1.6 بعنوان یه لنز نرمال مشکل هست و من بیشتر 30 f1.4 سیگما رو پیشنهاد میدم .
    و از طرفی برای عکاسی پرتره با 50 مم ( با توجه به کراپ 1.6 ) شاید از لحاظ کادر بندی و زاویه دید و کنترل پرسپکتیو به نتیجه رسید ولی برای یه بگراند خوب خیلی ضعیفه.

البته این یه نمونه آماده بود که تفاوت را توی فواصل کانونی مختلف با دیاف ثابت ببینید ( افسوس که F16 هست)
    ولی در کل برای عکاسی پرتره من 85mm f1.8 رو پیشنهاد میدم. البته اگه یکم حرفه ای تر بخواهید پیش برید با یه قیمت بالا تر 135mm F2 دیگه یه شاهکار هست که با قیمت 1000 دلار ( اگه دوستان جای دیدنش حتما" قیمتش رو بذارن)باید حتما توی لنزهای با ارزش ثبت بشه.

http://www.photozone.de/8Reviews/len...35_2/index.htm
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1

آرش خان با تشکر از راهنماییتان.

اگر امکان دارد رنج قیمت لنزهایی را که پیشنهاد فرمودید بفرمایید.

وکمی در مورد لنز 20mm که در امضایتان هست ؛ بنویسید.

سایر دوستان هم اگر راهنمایی بفرمایند ؛ منت گذاشته اند.
    مهدی شریعتی
    Canon EOS 350D
    EF-S 18-55 f/3.5-5.6 II
    SLIK PRO Tripod
    CF 1GB Kingston

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

سلام خدمت تمام اساتید محترم درسته من پستی تا بحال ندادم ولی بشدت بحث داغ لنز هارو دنبال کردم جاداره از تمام بچه های این فروم مخصوصا آقای آرش آشوری نیا تشکر کنم که به تمام سوالات من پاسخ دادند و همچنین آقای قادری که ایشون هم خیلی به بنده کمک کردند و همچنین آقای آرش زمانی بخاطر باز کردن بحث داغ لنزها خوب برای شروع میخوام یک مقایسه از لنز 70-17 SIGMA و 85-17 CANON بزارم و بعدش اساتید محترم نظر بدهند ببینیم برای کنون دار ها کدوم لنز با ارزش تره این هم لینک مقایسه

http://www.pbase.com/lightrules/17701785

صفحه 38 از 86 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین