صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58
Like Tree3تشکر

موضوع: Canon یا Sigma

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: Canon یا Sigma

مجتبی جان در مورد سرعت فکوس این مدل تامرون تاجایی که من هم اطلاع دارم نمیتونه برای شما مناسب باشه.چون بالانیست.اما در مورد شارپ میشه چنین نتیجه گرفت که از 400-100 کمی هم بهتره اما در نظر داشته باشید که 400-100 اگر به شارپی تامرون و یا سیگما هم نباشه(کانن) باز از هر نظر مثل مقاومت در شرایط گوناگون مثل رطوبت / آب / ضربه ....که فکر میکنم برای شما خیلی مهم باشه.
    در ضمن 400-100 نسبت به این لنزها مشکلات کمتری در تصویر ایجاد میکنه.اما در مورد فکوس فکر نمیکنم لنزی سریعتر از کانن ساخته شده باشه.
    مسعود قدیری

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام
    پيشنهاد من(با توجه به سرعت فوكوس) خريد 120-300 سيگما و استفاده از كانورتر هست، البته نه 1.4X بلكه 2X
    چون اگه از 1.4 X استفاده كني كيفيت كمتري نسبت به يه لنز 400 مم با قيمت نرمال پيدا ميكنيد .
    ولي با 2X شما 600 مم رو داريد كه جزييات تصوري خيلي بالا تر از 400 يا حتي 500مم داريد و فقط مشكلان بسته بودن كادر 600 مم هست و سافت بودن عكس.
    و فكر كنم با وجود داشتن فاصله 120 تا 300 با F2.8 و 600 مم با F5.6 كار كردن با اين لنز راحت باشه (البته نكته اصلي كه سرعت فوكوس هست ، فكر كنم با وجود HSM در حد لنزهاي كنون هست)
    البته بازم بگم استفاده از كانورتر 2X خيلي تصوير رو سافت ميكنه ولي در مقايسه با يه لنز 500 مم سوژه از جزييات بيشتري برخوردار هست.( به شرطي كه سوژه توي 600 مم در كادر جا بشه)
    من عكسهاي 2X با 120-300 كه از ماه گرفته شده رو ديدم (اگه پيدا كنم ميزارمش) و كاملا مشخصه كه تصوير سافت هست ولي از جزئيات خيلي بالاي برخوردار هست و قابل مقايسه با عكسهاي كه 100-400 كنون در 400 مم نبود.

البته 2X روي 300 F4 كنون هم ميشه پيشنهاد داد ولي 600 مم با f8 زياد جالب نيست ولي لرزه گير داره.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

پيدا كردم.
    حيف كه كراپ 100% نيست ولي قابل تشخيصه.

Nikon D100 mit Sigma EX 2.8/120-300 HSM APO mit Sigma 2x Konverter
    ISO 200, 1/100sek, f=10, mittenbetonte Messung

اينم آدرسش:http://www.fotocommunity.de/pc/pc/ca...display/417598

اينم يكي ديگه ، البه كوچيكه ولي بوكه جالبي داره

Wheatear
    Nikon D100, Sigma 120-300 2.8 with a 2X EX TC, bean bag. Taken from the car 1/500 sec f5.6.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    با سلام
    پيشنهاد من(با توجه به سرعت فوكوس) خريد 120-300 سيگما و استفاده از كانورتر هست، البته نه 1.4X بلكه 2X
    چون اگه از 1.4 X استفاده كني كيفيت كمتري نسبت به يه لنز 400 مم با قيمت نرمال پيدا ميكنيد .
    ولي با 2X شما 600 مم رو داريد كه جزييات تصوري خيلي بالا تر از 400 يا حتي 500مم داريد و فقط مشكلان بسته بودن كادر 600 مم هست و سافت بودن عكس.
    و فكر كنم با وجود داشتن فاصله 120 تا 300 با F2.8 و 600 مم با F5.6 كار كردن با اين لنز راحت باشه (البته نكته اصلي كه سرعت فوكوس هست ، فكر كنم با وجود HSM در حد لنزهاي كنون هست)
    البته بازم بگم استفاده از كانورتر 2X خيلي تصوير رو سافت ميكنه ولي در مقايسه با يه لنز 500 مم سوژه از جزييات بيشتري برخوردار هست.( به شرطي كه سوژه توي 600 مم در كادر جا بشه)
    من عكسهاي 2X با 120-300 كه از ماه گرفته شده رو ديدم (اگه پيدا كنم ميزارمش) و كاملا مشخصه كه تصوير سافت هست ولي از جزئيات خيلي بالاي برخوردار هست و قابل مقايسه با عكسهاي كه 100-400 كنون در 400 مم نبود.

البته 2X روي 300 F4 كنون هم ميشه پيشنهاد داد ولي 600 مم با f8 زياد جالب نيست ولي لرزه گير داره.
    آرش جان سلام، بسیار ممنون از پیشنهاد وسوسه برانگیز شما! تشکری که از آقای برهانی کردم از شما هم باید بکنم. ولی چند مسئله آرش جان این لنز بسیار سنگینه و بزرگ 2600g به علاوه قیمت آن هم بالا است که به آن قیمت یک کانورتور هم اضافه میشه من بعد از نظر دوستان و صحبتهایی که شد دارم به این نتیجه میرسم چون طی این چند سال اولین بار است که میخواهم با لنزهای سوپر تله کار مداوم کنم پس فعلا کمتر هزینه کنم بهتر است. البته با این مسئله که به خاطر قیمت پایین تن به خرید هر چیزی هم بدهم موافق نیستم. یک مشتق گیری ساده است البته تا الان که ساده هم نبوده بیچارم کرده ولی خوب! یک مشتق گیری از نیازی که دارم (سرعت و تله بالا) ، کیفیت و قیمت!
    مجتبی ناظمی

تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    مجتبی جان در مورد سرعت فکوس این مدل تامرون تاجایی که من هم اطلاع دارم نمیتونه برای شما مناسب باشه.چون بالانیست.اما در مورد شارپ میشه چنین نتیجه گرفت که از 400-100 کمی هم بهتره اما در نظر داشته باشید که 400-100 اگر به شارپی تامرون و یا سیگما هم نباشه(کانن) باز از هر نظر مثل مقاومت در شرایط گوناگون مثل رطوبت / آب / ضربه ....که فکر میکنم برای شما خیلی مهم باشه.
    در ضمن 400-100 نسبت به این لنزها مشکلات کمتری در تصویر ایجاد میکنه.اما در مورد فکوس فکر نمیکنم لنزی سریعتر از کانن ساخته شده باشه.
    دقیقا تامرون از سرعت خوبی برخوردار نیست! فکر کنم تامرون را از بین انتخاب ها حذف کنم.
    مجتبی ناظمی

تشکر کرده
    1259

اينم يه لينك جالب از Pbase
    http://www.pbase.com/nhl/sigma_2x

فكر كنم عكس ماه توي اين لينك بخاطر كم بودن سرعت شاتر (لرزيدن روي پايه) از كيفيت كمي برخورداره. البته روي عكسهاي ماه خيلي نميشه حساب كرد چون كثيفي هوا خيلي تاثيير روي عكس ميزاره.

آرش جان سلام، بسیار ممنون از پیشنهاد وسوسه برانگیز شما! تشکری که از آقای برهانی کردم از شما هم باید بکنم. ولی چند مسئله آرش جان این لنز بسیار سنگینه و بزرگ 2600g به علاوه قیمت آن هم بالا است که به آن قیمت یک کانورتور هم اضافه میشه من بعد از نظر دوستان و صحبتهایی که شد دارم به این نتیجه میرسم چون طی این چند سال اولین بار است که میخواهم با لنزهای سوپر تله کار مداوم کنم پس فعلا کمتر هزینه کنم بهتر است. البته با این مسئله که به خاطر قیمت پایین تن به خرید هر چیزی هم بدهم موافق نیستم. یک مشتق گیری ساده است البته تا الان که ساده هم نبوده بیچارم کرده ولی خوب! یک مشتق گیری از نیازی که دارم (سرعت و تله بالا) ، کیفیت و قیمت!
    اگه ميخاييد كمتر پول بديد و ارزان تر بدون هيچ ترديد 100-300 سيگما رو بگيريد . اگه پشيمون شديد من خودم به قيمتي كه خريديد ازتون ميخرمش ،(اگه نخريدم آقا مسعود ميخره) ولي از شوخي بگزريم واقعا لنز عالي هست . هم كيفيت هم سرعت فوكوس ، همون طور كه مسعود جان گفت كيفيتش در حد فيكس كنون هست.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    337

دوستان، همراهان

Canon EF100-400 -> یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان
    Sigma 50-500 -> هشتصد و نود هزار تومان
    :confused:
    البته اگر قصد خرید سیگما پیدا کنم باید تا قبل از گرانی بخرم.
    مجتبی ناظمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پيشنهاد من(با توجه به سرعت فوكوس) خريد 120-300 سيگما و استفاده از كانورتر هست،
    آرش جان فکر کنم قیمت این لنز خیلی بالا باشه و زیاد با بودجه دوستمان سازگار نباشه.(البته اینطور که خودشون فرمودن)اما به نظر من هم اگر از نظر مالی دوچار مشکل نمیشوید انتخاب خوبی میتونه باشه.
    اما دو موردی که میشه گفت مناسبه ولی لرزش گیری در کار نیست.
    APO500 F4.5 EX DG HSMmm
    APO300 F2.8 EX DG HSMmm

500 م م این لنز 2150000و300م م هم 1550000.قیمت این دو لنز با توجه به کیفیت بسیار بالای آن مفت محسوب میشه.من عکسهای این دولنز رودارم و اگر رفتم منزل حتما در سایت قرار میدم.مقایسه عکس لنز 300 م م هم با 300 کانن موجود است که حتما در اینجا خواهم گذاشت.من که کوچکتتتتتتتتتتتتتتتتتترین تفاوتی با کانن در این دولنز ندیدم و با توجه به موتور HSM در این لنز تفاوتی با کانن نخواهد داشت(تفاوت قابل بحث).در مورد این موتور در لنز 300-120 من هم با آرش موافقم.اما به این دو لنز فکر کنید.واقعا لنزهای قابل بحثی است اون هم با این قیمت.مخصوصا اون 500 م م برای شما.در 300 م م 2 المان ELD و در 500 م م 3تا از این المانها قرار دارد.
    ویرایش توسط Ghadiri : Thursday 23 November 2006 در ساعت 22:04
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

ظاهرا تا اومدم جواب بدم چندین پست زده شد.اما آرش راست میگه به خدا.این لنز 300-100 رو اگر خریدید و بد بود بنده خودم بدون شوخی از شما خواهم خرید.
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من لنز 400-100 کنون را مناسبتر میدونم اولا بخاطر لرزه گیرش دوما بعلت سرعت فوکوس خوب لنز های سری L کنون و نهایتا بعلت کیفیت خوبی که داره و اغلب در بیشتر سایت ها به آن اشاره شده و البته ترکیبش با کانورتور 2x نتیجه رضایت بخشی میده ( در مقایسه با ترکیب کانورتور با بقیه لنز ها ) فکر انتخابی باشه که بعدش دودلی در پی نخواهد داشت
    البته انتخاب های دیگه هم انتخاب خوبی هستند

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین