صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58
Like Tree3تشکر

موضوع: Canon یا Sigma

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Canon یا Sigma

مجتبی جان ندید بهت توصیه میکنم 300-100 رو بگیر شاهکاره عکسهاش.500-50 هم دیگه 890 نیست من 3 روز پیش قیمت کردم گفتن 1 میلیون و پنجاه هزار تومن.راستی 400-100 رو شما از کجا قیمت کردی؟
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط nima
    مجتبی جان ندید بهت توصیه میکنم 300-100 رو بگیر شاهکاره عکسهاش.500-50 هم دیگه 890 نیست من 3 روز پیش قیمت کردم گفتن 1 میلیون و پنجاه هزار تومن.راستی 400-100 رو شما از کجا قیمت کردی؟
    نیمای عزیز 300 م.م برای من کافی نیست. البته میدانم با یک کانورتر میشه به رنج بالاتر دست پیدا کرد ولی به نظر من کانورترها برای لنزهای فیکس ساخته شده اند و روز لنزهای زوم کارایی و کیفیت مناسبی ندارند. ظاهرا سر قیمت هم حق با شماست ولی باور کنید من دیروز قیمت کردم 890 !!!!! از نور نگار هم قیمت کردم از لیست قیمت هم برایم خوند دو بار هم قیمت را تکرار کرد. تازه آقای فروشنده فرمودند که تشریف بیارید کمتر این قیمت حساب میکنیم. یک دفعه امروز قیمتها رفت بالا؟! خیلی کم نسبت به 100-400 کانن دو دل بودم با این افزایش قیمت بیشتر هم شد!! ولی شاید باز هم همین 50-500 بگیرم . نمیدونم!
    مجتبی ناظمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N
    نیمای عزیز 300 م.م برای من کافی نیست. البته میدانم با یک کانورتر میشه به رنج بالاتر دست پیدا کرد ولی به نظر من کانورترها برای لنزهای فیکس ساخته شده اند و روز لنزهای زوم کارایی و کیفیت مناسبی ندارند. ظاهرا سر قیمت هم حق با شماست ولی باور کنید من دیروز قیمت کردم 890 !!!!! از نور نگار هم قیمت کردم از لیست قیمت هم برایم خوند دو بار هم قیمت را تکرار کرد. تازه آقای فروشنده فرمودند که تشریف بیارید کمتر این قیمت حساب میکنیم. یک دفعه امروز قیمتها رفت بالا؟! خیلی کم نسبت به 100-400 کانن دو دل بودم با این افزایش قیمت بیشتر هم شد!! ولی شاید باز هم همین 50-500 بگیرم . نمیدونم!
    بسیار خوبه.. دامنه انتخابتون محدود شده به دو لنز کانن 100-400 و سیگما 50-500... زیاد سخت نگیرید.. با پول کم برای یک لنز سوپر تله انتخاب زیادی وجود ندارد.. از آنجا که احساس میکنم 1-داشتن فاصله کانونی بیشتر خیلی برایتان مهم است 2- با داشتن قیمت کمتر 3- و از آن جایی که دوربین را روی سه پایه استفاده خواهید کرد (گفتم که تمام اینها را از روی سخنان شما حس کرده ام :) ) توصیه من 50-500 سیگماست..
    پیشنهاد بهتری هم دارم.. اگر میتوانید دست نگاه دارید و این یک و نیم میلیون را دو برابر کنید، اینکار را بکنید و 300-800 سیگما را بخرید. البته کرایه هلی کوپتر توپدار را هم حساب کنید! ;) برای یک عکاسی درست حسابی از حیات وحش انتخاب دیگری ندارید.. (البته اگر پول لنزهای فیکس 500 م.م و 600م.م کانن را ندارید..)
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیشنهاد امین جان در مورد 800-300 خیلی خوبه من هم موافقم.اما در مورد 500-50 باید بگم که این لنز در 500 م م بسیار سافت میشه و در 400 م م هم به 400-100 کانن نمیرسه.تنها حسن این لنز قیمت پایینتر و فاصله کانونی بهتره آن است.اما در کل 400-100 کیفیت بهتری را نسبت به این لنز داره.500-50 سیگما تا جایی که من میدونم فروش خوبی نداره(در ایران).اما 400-100 کانن لنز پر فروشی است.اگر روزی هم بخواهید لنزتان را عوض کنید با خرید 500-50 دچار مشکل میشوید.امیدوارم که امین جان از من ناراحت نباشه .واقعا ناخواسته با امین هم عقیده نیستم.
    اما من اگر بودم 400-100 رو میگرفتم.حتی مطمئن هستم امین هم همین لنز رو میگرفت.
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin
    سیار خوبه.. دامنه انتخابتون محدود شده به دو لنز کانن 100-400 و سیگما 50-500... زیاد سخت نگیرید.. با پول کم برای یک لنز سوپر تله انتخاب زیادی وجود ندارد.. از آنجا که احساس میکنم 1-داشتن فاصله کانونی بیشتر خیلی
    ...
    امین جان بسیار ممنون بابت پیگیریهای دلسوزانه شما. همینکه وقت میگذارید بسیار ارزشمند است.
    راستش من با اینکه با سیگما هیچ وقت میانه خوبی نداشتم ولی یکی از عاشقان لنز 300-800 سیگما هستم. این لنز علاوه بر رنج فوق العاده ای که دارد از تفکیک خطوط بالایی هم برخوردار میباشد. آرزوی افرادی مثل من داشتن این لنز است. ولی جدای از قیمت حمل و نقل این غول واقعا مشکل خواهد بود. مطمئنا اطلاع دارید همانطور که 50-500 به Bigma معروف است به این لنز هم لقب Sigmonster داده شده. یک سه پایه سنگین با هد gimbal هم که خودشان غولی هستند باید به ان اضافه کرد.
    ولی در نظر بگیرید با اضافه کردن یک کانورتر 2x به شما به فاصله کانونی 1600 م.م دست میابید! وای خدای من! چه لذتی داره نگاه کردن از دریچه دوربین با این لنز! در مورد قیمت مطمئن هستید؟! فکر میکنم این لنز زیر 6000 دلار نباشه؟
    مجتبی ناظمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani
    من لنز 400-100 کنون را مناسبتر میدونم و البته ترکیبش با کانورتور 2x نتیجه رضایت بخشی میده ( در مقایسه با ترکیب کانورتور با بقیه لنز ها ) فکر انتخابی باشه که بعدش دودلی در پی نخواهد داشت
    البته انتخاب های دیگه هم انتخاب خوبی هستند
    متاسفانه لنز 100-400 کانن قابلیت اتصال کانورتور و هم فوکوس اتومات رو نداره!یعنی نه کانورتور 1.4 نه 2 !
    که کاربرد لنز رو خیلی محدود میکنه.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N
    ولی در نظر بگیرید با اضافه کردن یک کانورتر 2x به شما به فاصله کانونی 1600 م.م دست میابید! وای خدای من! چه لذتی داره نگاه کردن از دریچه دوربین با این لنز! در مورد قیمت مطمئن هستید؟! فکر میکنم این لنز زیر 6000 دلار نباشه؟
    متاسفانه این لنز هم با اتصال تله کانورتور فوکوس اتومات رو ازدست میده!اون موقع یک لنز 1600 میلیمتری دارید با عمق میدان بسیار کم و فوکوس بسیار سخت!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

آقا مجتبی یک سری به عکس های عکاس های حیات وحش بزنی می بینی که اون هایی که با تجهیزات محدود کار میکنند اکثر عکهاشون رو در باغ وحش یا پارک هایی می گیرند که حیون رو راحت میشه پیدا کرد.
    شما هم خیلی سخت نگیر اما اگر در آخر به نتیجه رسیدی که 50-500 رو بخری یک تماس بامن هم داشته باش.
    قیمت لنز 300- 800 هم 6000$ هست که فکر میکنم توی ایران حدود 5.5 باشه.
    ویرایش توسط maf.ir : Wednesday 12 April 2006 در ساعت 16:21
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir
    متاسفانه لنز 100-400 کانن قابلیت اتصال کانورتور و هم فوکوس اتومات رو نداره!یعنی نه کانورتور 1.4 نه 2 !
    که کاربرد لنز رو خیلی محدود میکنه.
    یکی از دلایلی که دوست دارم 50-500 بگیرم همینه البته کانن 100-400 روی کانورتور 1.4 آتوفوکوس میده ولی فقط با 4 مدل دوربین که از دیجیتالیها فقط 1Dsجزو آنهاست. و تازه آنهم با centre point.
    مجتبی ناظمی

تشکر کرده
    337

تا به حال چندیدن مورد گزارش از error دادن کانن 100-400 با دوربین های 10D, 20D داده شده است. درسته که کانن با کالیبره کردن لنز مشکل را حل میکنه ولی ما که اینجا از این لوس بازی ها نداریم! :biggrin: یادمه چند ماه پیش همین مسئله را با یکی از مسئولان گارانتی شرکت آفومار در میان گذاشتم! گفتند که هر مشکلی که داشته باشد و احتیاجی به کالیبره کردن با هزینه خودتان میفرستیم امارات! تازه من که از آفومار نمیخوام بخرم.
    مجتبی ناظمی

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین