صفحه 8 از 42 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital نمایش پست ها
    راستش یکمی زورم میاد 900 تومن بدم پول فقط یدونه لنز..
    یه سوال ؟ شایدم یه پیشنهاد !
    آقای عبداللهی ، چرا با 900 تومن 18-200 رو نمیخرین و 18-70 رو هم بفروشین یه فلاش بخرین که گفته بودید نیاز دارین . ؟ 200 برای کاری که تلفنی گفته بودین کمه ؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    یه سوال ؟ شایدم یه پیشنهاد !
    آقای عبداللهی ، چرا با 900 تومن 18-200 رو نمیخرین و 18-70 رو هم بفروشین یه فلاش بخرین که گفته بودید نیاز دارین . ؟ 200 برای کاری که تلفنی گفته بودین کمه ؟
    اتفاقا ديشب همين مسئله به ذهن من هم خطور كرد كه چرا آقاي عبدالهي و اصولا دوستاني شبيه ايشون كه مي خوان همچين پولي بدن 200-18 نخرن بعدا اگر ديدن نيازشون برطرف نشد مي تونن يه لنز تله فيكس يا تله زوم با رنج بالاتر بخرن
    لطفش به اينه اين لنز سبكتره از لنز هاي تله پيشنهاد شده، VR داره ، از تعويض لنز بي نياز ميشيد، توي فوكوس لنز سريعيه، فقط ماكرو نيست كه فكر نكنم دوستان بخوان از يه لنز تله واسه ماكرو به صورت جدي استفاده كنن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

70-18 رو که نمیتونم از دست بدم چون خیلی ازش خوشم میاد ، (بگذارید پای کم تجربگی ، ندید پدیدی ) چون من تو عمرم بیشتر از تعداد انگشتهای دستم لنز ندیدم (قضیه اون بابا توی یه جزیره... تنها...) .
    70-300 Ed نیکون رو اصولا میشه لنزی فراموش شده به حساب آورد... و مدل لرزه گیر دار جایگزین اون شده.
    در مورد 300-70 VR هم فکر کنم از نظر کیفیت چیزی اضافه تر از مدل بدون لرزه گیرش نداشته باشه(اگر اشتباه میکنم بفرمایید) ، فقط چند استاپ پایینتر ، میشه عکسهای شارپ گرفت ( البته خیلی خوبه) .اگه اینجوری باشه بازم باید گفت این لنز فراموش شدست ( بدون در نظر گرفتن لرزش گیر).و بازم با خرید این لنز اون تصویر زیبایی رو که آؤش گفت از دست میدم ، نه ؟؟؟!!!!
    من پیشنهاد میکنم یا 70-300 سری جی نیکون رو بخرید.. که واقعا ارزان قیمت است..(حدود 90 هزارتومان)
    آرش جان شوخی میکنی یا جدی میگی؟؟!!
    در مورد 200-70 و 200 -80 هم باید بگم که واقعا گذشتن از اون 2.8 خوشگل سخته ، ولی وزن سنگین این لنزها رو هم باید در نظر گرفت.
    راستی یکی از دوستان میگفت که فاصله کانونی هر چقدر باشه ، باید سرعت شاتر از اون بیشتر باشه تا عکس بر اثر لرزش دست مات نشه ، حالا با توجه به کراپ فاکتور در این دوربینها اگه من بخوام تو 200 عکس بگیرم باید حداقل سرعت شاتر بالای 300 باشه ، شما که با این لنزها کار کردید ، نظرتون رو بفرمایید.
    ببخشید اگه غلط املایی داره ] تلفن خونمون قطع شده اومدم کافی نت تند تند دارم صفحات رو بررسی میکنم و جواب میدم و از اونجایی که تو خونه ، اینترنت تمام وقت و مجانی دارم یکمی زورم میاد به این کافی نت ها پول بدم.
    من که دیگه قاطی کردم واقعا انتخاب لنز از انتخاب دوربین سختره هعشنتبثکنقتحخهفنلدشسقفکصه ثن.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

70-18 رو که نمیتونم از دست بدم چون خیلی ازش خوشم میاد ، (بگذارید پای کم تجربگی ، ندید پدیدی ) چون من تو عمرم بیشتر از تعداد انگشتهای دستم لنز ندیدم (قضیه اون بابا توی یه جزیره... تنها...) .
    خوب!
    یک سوال ؟
    واقعا چرا میخواهید لنز دیگری بخرید؟
    چه چیزی کم دارید؟
    واقعا نیاز به تله دارید؟
    چقدر؟
    اصلا پیشنهاد میکنم کمی صبر کنید... تا این لنز کیت دی 80 بیشتر بشه در بازار لنزتون رو با اون عوض کنید...
    چقدر نیاز به عمق میدان لنز 70 یا 80 200 دارید؟
    این صد هزارتومان صد هزارتومان هایی که به سختی در میاد! نمیدونم شاید خیلی چاله های بهتری براش باشه... یعنی بسیاری در اینجا هستن که دوربین ابزار کار و درامدشون هست و یا برای جوانتر ها انگیزه ای برای شغل آینده و ... اینجور چیزا...
    برای شما اینگونست؟

حالا جواب چند سوال شما:
    بله ... لنز 70-300 نیکون سری جی حدود 90 هزارتومان قیمت داره....(حالا بسته به انصاف فروشنده)
    و اینکه چیز بدی هم نیست!

در مورد لنز Vr از نوع 70-300
    از کیفیت اون اطلاع دقیقی ندارم.... شاید بهتر از نسخه ED شده باشه شاید هم نه... اما VR در 300 مم بسیار بسیار مهمتر از Vr در 70 مم هست...

در مورد سرعت شاتر باید بیشتر از عدد روی لنز باشد... یک عدد تقریبی است که برای بعضی باید به توان 2 (رفقایی که آلزایمر دارن!) باشد برای بعضی دیگر هم تقسیم بر دو... ولی میشه این عدد رو کمی مهم در نظر گرفت برای عکاسی شارپ و برای عکاس آماتور و دست ضعیف ...ولی کراپ سنسور دیگه در این عدد ضرب نمیشه...(و اینجا هاست که VR مهم میشه)

روی 18-200 هم فکر کنید... به عنوان وسیله ای عمومی و روزمره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    (رفقایی که آلزایمر دارن!)
    البته منظور آرش عزيز، حتما پاركينسون است!، آلزايمر را شدت مشغله زندگي امروزي كم و بيش به همه سرايت داده است.
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

چه سوال خوبی .
    چرا میخوام یه لنز دیگه بخرم ؟
    جواب : اول اینکه به عکاسی طبیعت ، حیات وحش (مخصوصا پرندگان) علاقه دارم و همینطور ماکرو گرافی. بعدشم من خیلی از عکسام رو بالای 50 و خیلیای دیگه رو روی 70 میگرم مخصوصا پرتره ها رو ، از کادر بسته خیلی خوشم میاد ، توی چند تا مراسم یه مدتی عکاسی میکردم که اغلب توی مساجد و سالن های بزرگ برگزار میشد. توی اولیش فهمیدم که چقدر یه لنز تله با یه فلاش خوب نیاز دارم یه مدتی هم از یکی از فامیلامون یه 120-24 قرض گرفتم با اینهال بازم احساس میکردم کمه بیشتر عکسام رو بدون فلاش با ایزوی بالا و با تلاش بسیار زیاد تهیه میکردم.
    البته اینکه چقدر نیاز دارم و واقعا حیاتیه ، نه اینطور نیست ، ولی نیاز دارم ، همینجا و پس از فکر کردن به این سوال هست که میگم زورم میاد 900 بدم پول یه لنز.

این صد هزارتومان صد هزارتومان هایی که به سختی در میاد! نمیدونم شاید خیلی چاله های بهتری براش باشه... یعنی بسیاری در اینجا هستن که دوربین ابزار کار و درامدشون هست و یا برای جوانتر ها انگیزه ای برای شغل آینده و ... اینجور چیزا...
    برای شما اینگونست؟
    خیر بنده شغلم حسابداری هست تا به حال یک قرون هم از عکاسی در نیاوردم ، گرچه موقعیتش بوده ولی من برای کسب درآمد عکاسی نمیکنم ، صرفا به خاطر علاقه ام و ارضای منویات درونی عکاسی میکنم.
    بله ... لنز 70-300 نیکون سری جی حدود 90 هزارتومان قیمت داره....(حالا بسته به انصاف فروشنده)
    منظورم در مورد کیفیتش بود به هر حال لنزی که 90 تومان !! قیمتش باشه دیگه معلومه چیه دیگه ، همون بحث خطای فوکوس و ...گرچه من عکسای خوبی ازش دیدم .
    در مورد لنز کیت D80 بیشتر فکر میکنم.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

آقاي عبداللهي با توجه به كاربري كه مطرح نموديد به نظر من رنج 300-70 زياد بدرد بخور نخواهد بود.
    ببينيد اين سوژه هايي كه مطرح نموديد هر كدام ويژگيهاي خاص خودشون دارند.
    براي مناظر و طبيعت بسته به موضوع رنج متغيري را مي خواهد از وايد ترين تا تله (300-200) ولي براي پرندگان اگر طالب نتايج قابل قبولي هستيد بايستي خيلي بيشتر هزينه كنيد تا آنجاييكه من در سايتهاي مختلف مخصوصا PBase ديده ام و تا حدودي خودم تجربه كرده ام رنج بدرد بخور لنزهاي super tele هستند 500 م م f4 با 2x و يا 1.4xو بهتر است همراه با لرزه گير باشد و ساير موارد ديگر مثل سه پايه مناسب و ...
    براي ماكرو نيز لنزهاي خوب مخصوص ماكرو از نيكون 105 م م VR و سيگما 105 م م و 150م م و 180 م م در دسترس هستند
    در هر صورت هزينه مورد نياز كم رقمي نيست ولي بهر حال لازمه اينكار هستند مخصوصا عكاسي از حيات وحش بغير از تجهيزات مهارت هاي خاص خود را نيز مي طلبد. من از لنز 300-120 سيگما با 2X بهره مي گيرم و با اينكه با كراپ 1.6 فاصله كانوني 960 م م را دارم ولي در مواردي از پرندگان جوابگو نيست هر چند كه برخي شاتهاي خوبي نيز ( به نظر خودم ) داشته ام .
    شما مي تونيد تجاربي كه برخي از عكاسان در سايت www.pbase.com با لنز 800-300 سيگما (sigmonster) و يا لنز هاي ديگه داشته اند را مشاهده نماييد و بعد نتيجه گيري نماييد.

در اين كاربرد ها چندين پارامتر مورد نياز عكاس هستند كه با هم ديگر در تقابل نيز هستند مواردي مثل
    سبك وزن بودن لنز كه در تقابل با دياف لنز مي باشد
    دياف لنز نيز در شرايط مختلف نوري و همچنين سرعت شاتر مد نظر قرار مي گيرند
    فاصله كانوني بيشتر در تقابل با وزن و يا اندازه ديافراگم
    وزن نيز عامل موثري در لرزش دست و بلور شدن تصوير است
    و با بالا رفتن وزن و همچنين بيشتر بودن فاصله كانوني بايستي سر عت شاتر بيشتر باشد كه در تمام موارد ميسر نخواهد بود
    بهر حال مي بينيد شرايط انتخا ب سخت و از طرف ديگر كاملا پر هزينه است ولي نهايتا بنظر من يه چيز متوسط اصلا بدرد بخور نخواهد بود
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

خريد لنز در برابر خريد دوربين مثل اينه كه يه دكمه داشته باشي بخواي براش كت بخري! (ديگه خيلي اغراق كردم نه؟)
    ولي واقعا سخته. و ميدونم كه خيلي از بچه هاي اين سايت دنبال خريد تله زوم هستند.
    1) 80-200 f/2.8 نيكون
    2) 70-300 ED f4-5.6 نيكون
    3) 28-200 f/3.5-5.6 نيكون(چيزي راجع بهش نمي دونم)
    4) 70-200 f/2.8 سيگما
    اينها همه يه طرف
    18-200 VR نيكون هم يه طرف (كسي مي دونه پيدا ميشه يا نه؟)
    اول بايد تكليفمو روشن كنم برم سراغ يكي از اون 4 لنز بالا يا 18-200
    راجع به 18-200 خيلي تحقيق كردم. هم خيلي خوب شنيدم (مثل صحبتهاي كن راكول كه وقتي شب خوندم تا صبح خوابشو ديدم)هم خيلي بد. اما مشكلاتي كه داره ظاهرا يكي distortion در گوشه هاي بالاي كادره و ديگري creep.
    بعضي ها هم كه با 18-70 نيكون كار كرده بودند و بعدا اين لنز رو جايگزين اون كرده بودند كيفيتشو در اين رنج اصلا با 18-200 قابل مقايسه نمي دوستند (18-70 خيلي بهتره به نظر اونها)
    من فعلا در رنج 18-55 مي تونم با لنز كيتم سر كنم. به لنز بالاي 70mm بيشتر نياز دارم. ولي اگر كيفيت 18-200 در مقايسه با لنز كيت ( در همون رنج 18تا 55) اصلا قابل مقايسه نباشه و خيلي بهتر باشه و نيازهامو براي رنج وايد تامين كنه و مثلا ديگه نخوام يه 17-70 سيگما بخرم،*در خريد 18-200 ترديد نمي كنم. ( اگر شما هم كمي راجع به مشكلات اين لنز منو كمك كنيد)
    در غير اين صورت مي رم سراغ انتخابهاي 1تا4 . البته راجع به كيفيت و قيمت 28-200 چيزي نمي دونم.
    خوب نظر شما چيه؟ دوستاني كه دنبال تله زوم بودند تحقيقاتتون به كجا رسيد؟
    به ليست بالا چيزي اضافه يا كم مي كنيد؟
    شايد اينو هم بگم بد نباشه كه براي من بالاي 200mm خيلي مهم نيست.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

خوب مثل اينكه كسي حرفي نداره.
    آقاي عاشوري نيا فكر كنم شما تنها كسي هستيد كه 18-200 رو داريد و قبلا هم توضيحاتي راجع به اين لنز فرموديد.
    به گمانم شما وقتي 18-200 رو خريديد، 28-200 رو داشتيد. دليلتون براي خريد فقط 10mm وايدتر و VR بود يا مزاياي و تفاوتهاي چشمگير ديگري هم در اين لنز ديديد؟*البته همون دو دليل هم كم ارزشمند نيست. ميشه شما لطف كنيد نظرتون رو بفرماييد؟
    مي دونيد وقتي كه شما 850000 تومان پول لنز مي ديد (يعني 200000 تومان بيشتر از خود دوربين!) توقع داريد كه بهترين انتخاب باشه. من راجع به 70-200 يا 80-200 نيكون نديدم كسي بد بگه ولي راجع به 18-200 زياد شنيدم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا اون دو موردي كه شما فرمودين به اندازه كافي مهم هست....

با 28 اصولا شما وايد نداريد...
    من وقتي كه 28-105 تامرون رو خريدم كلا بي خيال 28-200 شدم.... دليلش هم اين بود كه اصولا نيازي به 105 بيشتر نداشتم.... و ديافراگم 2.8 خيلي برام جذاب تر بود... و لازم...

اما 18-200 يه لنز همه كارست...
    كيفيت 28-200 خيلي خوبه... به گمان من بهتر از 18-200
    ولي رنج بالاتر - لرزه گير- و فوكوس سريع ويژگي هاي 18-200 نسبت به 28-200 هست...
    28-200 اصولا شده لنز كيت اون F80 نيكون كه تو امضا هست.. و كمتر ازش استفاده ميكنم....

اما اگر كسي از 80-200 نيكون بد نميگه؟ چون جزو با كيفيت ترين لنزهاست... اما عوض كردن لنز و اينا مصيبت جداگانه ايست كه روش فكر كنيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 8 از 42 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین